Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368233 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #510 -: 17 Февруари, 2013, 16:06:50 »
0

zdraveite jiveem v apartament dve stai i kuhnq polzvame dva klimatika invektorni tv.priemnici 2 peralnq pe4ka hladilni frizer i boiler apartamenta e ujen kakvo bihte me posavetali da si zakupq ot va6ite solarni baterii.Blagodarq za va6eto vnimanie

януари 19, 2013 в 7:25 pm
Към НЕК, за такива консуматори, ще Ви излезе по-икономично. За уредите, които сте ми написали, без посочена мощност, цената на системата ориентировъчно отива към 20 000 лв. + (соларни панели, инвертори пълна синусоида, акумулатори и контролери).


Като имотите, има още да пада.   *girl* Имотко ... ?  :D *whiskey4*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #511 -: 17 Февруари, 2013, 16:28:41 »
0
И от тия 20000, 10-15000 са печалба. Защото е много модерно и гъзария да си направи такава "система" :)

*drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #512 -: 17 Февруари, 2013, 16:33:25 »
0

Модата продава. Като му мине модата, и цената пада. :)

 *flower2*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #513 -: 17 Февруари, 2013, 19:19:49 »
0
Начев благодаря за добрите думи казани в мой адрес, аз само споделям мисли на глас, дали ще действам, нали знаеш зависи дали ще трепне сърцето по тая следа. Ако имам резерви и аз ще чакам, то сега е трудно да се предскаже каквото и да било, сега грешат и големите, а любители правят главозамайващи удари. Ще мониторим и ще решаваме в движение.
  За соларите, затова разправям че са балон защото няма добра възвращаемост, например и аз реших да съм в крак с новите технологи и си инсталирах соларен бойлер под налягане 200 литра, цена на изделието 1550 лева. Монтажа не го слагам защото сам се справих, но търъби фитинги пак някъде около 100-тина лева отидоха. Изцяло моя инвестиция без никъква субсидия от държавата както е в белите държави. По скромни разчети ще започна да печеля от тази инвестиция едва след 5-6 години, ако не се е пробил до тогава бойлера. Безмислена работа, очевидно, но аз съм за еколкогията, за техническия прогрес а и чисто от любопитсво реших да видя какъв ще бъде резултата. Става, за лятото бива ама за зимата даже не си и помисляйте. Като се къпеш водата е с особен, някъкъв приятен слънчев вкус ако случайно ти попадне в устата, може и да си внушавам. Но усещането че си накарал слънцето да работи за теб докато си под душа облян от топла вода е несравнимо. Само заради това си заслужава. Иначе сметките не се връзват. Ако не ти тегли едно рамо някоя институция, държава, евро програма или каквото там е измислено за такива работи няма смисъл, трябва поне 50% някой друг да поеме инвестицията. Имам едни приятели във Вилнюс-Литва, някога им помагах да си пуснат един завод за оптични носители на информация и сега бизнеса с такива вече е на изчерпване, предвидливо започнаха преди две години с голям ентусиазъм и много здрави рабо от евро пари да строят завод за соларни панели по технологията с поликристалния силиции. Бях поканен за май месец тази година за откриването на завода, отложили са го за есента, нещо ги усещам че са охладили ентусиазма,те си следят пазара и виждат или не виждат перспективата. Цените паднаха и ще падат още, аз имам интерес да им продавам изделията тук из балканския регион ама първо ще чакам да видя какво ще изкарат като изделия и как ще са ценово към китайските. Иначе българския завод в Силистра отдавна затовори, той беше с по-простата технология, но не се удържаха на пазара.
« Последна редакция: 17 Февруари, 2013, 19:33:20 от Ivel »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #514 -: 17 Февруари, 2013, 21:10:22 »
0

Като имотите, има още да пада.   *girl* Имотко ... ?  :D *whiskey4*
Ха ха ха!  Винаги съм харесвал остроумието ти, Муза!
.........Имотко?........ *scare*
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #515 -: 17 Февруари, 2013, 21:30:55 »
0
            Тука сега е на мода тока, ама аз мисля, че не това е главния проблем, макар че днес и на Благоевград и на Дупница се мотах по обикалните поляни, щото тъпанарите бяха блокирани главния път.
           Народа обаче има пари. Сега бях уикенда до Сандански, Шарлоповия хотел пълен, пък не е евтин, знаете, и то само българи, гърците нещо не са във форма. Ама проблем, една рибка на скара, някаква беломорска, като лаврака, беше 50 лева в кръчмата, на грамаж я дават и то толкова излиза. Е, това не може да бъде. За риба повече от 20-25 лева не бива. Мисля, че ще им падат цените. На имотите тоже.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #516 -: 17 Февруари, 2013, 22:55:45 »
0
Според мен има нещо дълбоко несправедливо в тока! Единственият естествен подход е - всеки ползва според потребностите, всеки плаща според възможностите! Долу буржоазно-империалистическите монополи, да ги прогоним, преди да са въвели и непосилната за обикновения труженик "такса електромер"!
Да живеят идеите на ВОСР, Бузлуджанския конгрес и публичното събрание на Отечествения фронт в тържествените зали на Съдебната палата от 17.09.1944!  Ура, другари и другарки!
Да възродим бригадирското движение в България, да запеем отново дружно "Елате, хиляди младежи" и с ей тия две ръце, да построим ЯЕЦ Белене, която да дава безплатен ток, да задоволи нуждите на работническата класа поколения наред и да отвоюваме независимост от алчните империалистически интереси в нашата Родина!
(Бурни продължителни ръкопляскания и възгласи "Вярно!", "Браво!" и "Ура!")
 *drink6*

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #517 -: 17 Февруари, 2013, 23:31:07 »
0
 Тъй, тъй... И да не забравяме надписа от плакат в консервния завод в Пазарджик / перифразирам /:
 "Всеки счупен електромер - юмрук в лицето на империализма!"

 П.С. Не иронизирам хората, излезли на протест, по-скоро ми е тъжно...
 
« Последна редакция: 17 Февруари, 2013, 23:35:10 от чи-чов-ци »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #518 -: 18 Февруари, 2013, 00:18:53 »
0
            Тука сега е на мода тока, ама аз мисля, че не това е главния проблем, макар че днес и на Благоевград и на Дупница се мотах по обикалните поляни, щото тъпанарите бяха блокирани главния път.
           Народа обаче има пари. Сега бях уикенда до Сандански, Шарлоповия хотел пълен, пък не е евтин, знаете, и то само българи, гърците нещо не са във форма. Ама проблем, една рибка на скара, някаква беломорска, като лаврака, беше 50 лева в кръчмата, на грамаж я дават и то толкова излиза. Е, това не може да бъде. За риба повече от 20-25 лева не бива. Мисля, че ще им падат цените. На имотите тоже.
Ако мислиш ,че хората в един пълен хотел са народа,значи си преродената Мария Антоанета.
Днеска във Варна на митинга бяха към 30000 души.Медийте казват ,че били 20 000.Когато този народ обаче най-накрая  разбере,че не е проблема в цената на тока ,ами в държавата-тумор и нейната герберастия , която е унищожила стопанството на страната  и затова парите на хората изчезват ще станат мноого повече.Въпрос на съвсем малко време е да ескалира напрежението .Тока е катализатор, но гладът казват е по-силен от тока.Задава се глад и то не само заради монопола при тока ,ами и въобще във всички сфери и особено в храните и земеделието ,където герберастията с любов обслужва монополите.Примери много ,да речем водата в пилетата .А познайте сега кой приятел на министъра продава най-много пилета?Има си и координирана реклама по телевизията за случая,щото неговите не са с вода, ами с "телесна течност". Само 10-15 %  от стоките в  хранителните вериги са с български произход,щото министъра беше "договорил" с тях да "замразяват" цени.Парите за храна отиват в чужбина,а еквивалентната стока в кенефа.Така изтича капитала на българина,през WC-то,вместо да се върти в икономиката.Много скоро народа ще се светне,че и 10 ст.да стане киловата пак няма да има лев да си го плаща,ако до тогава не вземе сопите да реши проблема с държавата демократично и со кютек,со много,много  як кютек.Толкова як,че и Станишев да го заболи гъза и въобще да не се замисля за власт.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #519 -: 18 Февруари, 2013, 02:43:51 »
0
Хубаво, ама аз затова се шегувам с Отечествения фронт.

"Народът" прави революция, прочиства враговете и в резултат - получава едно още по-голямо ... лайно.

Ето извадка от речта на Кимон Георгиев на същото публично събрание на Отечествения фронт в тържествените зали на Съдебната палата от 17.09.1944:

МИНИСТЪРЪ‐ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КИМОНЪ ГЕОРГИЕВЪ:
/Посрѣщнатъ съ продължителни рѫкоплѣскания и възгласи „Браво!” и ʺУраʺ!/

ПРОГРАМА НА ОТЕЧЕСТВЕНИЯ ФРОНТЪ
ВѪТРЕШНА ПОЛИТИКА
Народен сѫдъ надъ виновницитѣ за новата катастрофа на България.
Народенъ сѫдъ надъ виновницитѣ за издевателствата надъ борцитѣ за народнитѣ свободи и надъ мирното население въ България, както и въ окупиранитѣ територии.
/Рѫкоплѣскания и възгласи ʺСмъртъ, смърть”/
Конфискация на имотитѣ и капиталитѣ на забогателитѣ поради военната обстановка чрезъ спекула или подкупничество.
/Гласове ʺбраво” и рѫкоплѣскания/
Прочистване на цѣлия държавенъ апаратъ отъ противонародни елементи и създаване честна, способна и вѣрна на народнитѣ интереси администрация.
/”Бравоʺ и рѫкоплѣскания/
...
СТОПАНСКА ПОЛИТИКА
1. Премахване на стопански и социално‐вредното посрѣдничество11.
/Рѫкоплѣскания/
2. Премахване на частнитѣ стопански монополи и привилегии.
/ʺБравоʺ!/
Обявяване за държавни ония отъ тѣхъ, които не могатъ да се премахнатъ.
/Рѫкоплескания/
...
4. Премахване паразитната индустрия
/Рѫкоплѣскания/
5. Организиране индустрията върху основата на най‐низкитѣ цени и разноски въ производството. Създаване индустрия, която да произвежда нуждни за масовата консумация на населението предмети: типовъ хлѣбъ, типови обувки, типово облѣкло и др.
/Възгласи „Браво” и продължителни рѫкоплѣскания/
...
12. Контролъ върху печалбитѣ на капитала и определяне максималнитѣ имъ размеря. Премахване всѣко положение на привилегии и монополни положения, създавани отъ сѫщия.
...
СОЦИАЛНА ПОЛИТИКА
...
2. Обезпечаване работа за всички.



А между другото, приятели с петцифрен месечен доход планират да емигрират.

Имаше програма, за финансиране с по 20,000 лева на преквалифицирани труженици, които да започнат собствен "бизнес". Никой няма да пуликува резултатите, защото те предварително са ясни - как се хвърлят пари в кофа.

Състоянието на държавата като цяло е отражение на цялото население. Най-голямата заблуда е, че при това население, може да има нещо по-различно от това, което си имаме в момента. Швейцария на Балканите - my ass. Водата в пилешкото е отражение на същия бизнес и клиентски манталитет като това, че бай Ристо от кварталната бакалия "зарежда" от борсата най-евтиното преоценено, ако трябва сменя с печатче изтеклия срок на годност, а в същото време разни хора продължават да купуват от него, въпреки, че знаят какво прави. Но тъй като са откърмени точно с "типовъ хлѣбъ, типови обувки, типово облѣкло и др.", за тях това е ОК. И скапаната държава също е ОК. Е отвреме навреме трябва да се счупи някой електромер, а на поредните избори да се гласува за новото лице - я Жорж Ганчев, я за Дилов-син, я за "бате Бойко", я за Кунева-Пръмова...



Цитат :)
В името на общото благо, за да защитим сигурността на нашите съграждани, се постановява, за продължителността на извънредното положение, че уставът на директива 10-289 влиза в сила.
Първо: Всички работници и получатели на доходи от всякакъв вид отсега, ще бъдат обвързани с настоящата си работа и няма да бъдат уволнявани или напускат.
Второ: Всички промишлени и производствени субекти отсега нататък, трябва да останат в експлоатация и собствениците на споменатите
предприятия не могат да се отказват, пенсионират, продават или прехвърлят бизнеса си.
Трето: Всички авторски права и патенти отнасящи се за изобретение, формула, или процес трябва да бъдат прехвърлени към федералното правителство чрез сертификат за дарение, подписан от текущите собственици на авторското право и патент.
Четвърто: Без нови устройства, изобретения, продукти или стоки от всякакво естество да бъдат създавани или произвеждани и службата за патенти и авторски права се закрива.
Пето: Всяка компания или едноличен търговец отсега нататък произвежда еднакво количество стоки, или предоставя същите услуги като в основната година. Не повече или по-малко.
Шесто: Всеки гражданин, независимо от доходите отсега нататък, ще харчи същата сума пари като в основната година.
И седмо: Всички заплати, цени, дивиденти и други форми на доходи се замразяват в текущите си стойности.
Директива 10-289 ще се прилага и изпълнява от обединения съвет, чиито решения, ще бъдат окончателни.



Ура, другарки и другари! Назрява революционно положение! Чета в империалистическата уикипедия следното по Еберхард Вайс:
Съвременната политологическа теория за революциите назовава пет главни фактора за възникването на революции, като особеният случай на развиващите се страни не е взет предвид:
1.    Внезапна рецесия след време на икономически развет, покачващо се благосъстойние и повишаващи се очаквания за бъдещето;
2.   обществено мнение, което поставя под въпрос съществуващите институции;
3.   солидаризиране на различни групи на обществото, които имат различни мотиви да не са доволни със статуквото и които се съюзяват временно за преврат; отделна група, слой или класа не би могла да проведе революция;
4.    идеология;
5.    слабост, разединеност или неефективност на страната на противника, на държавата.

Че те и петте предпоставки са налице, другарки и другари!

 *drink6*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #520 -: 18 Февруари, 2013, 07:30:10 »
0
На оружие другарю!  Секи с квото мое и има! Ха ха ха! Отдавна очаквах тва да стане, даже точката на кипене мислех, че е при по-ниска температура......Лошото е, че пак някой организира сичкия тоа протес в своя завоалирана полза! Спонтанно е...........колкото арабската пролет! *rofl*
ПП Руски и прокомунистически интереси се пресякоха с израелско-американските, тва се случва. И пак ша има накрая "прелъстена и изоставена"......за народа.
Не съм черногледец ази.......реалис съм.
Докато народа (този път спонтанно, наистина) не орине целата върхушка, се едно нищо не се прави! Пак същите кратуни само ша си поразменат местата, нищо повече. И не е невъзможно. Инак, не требва да са заблуждаваме относно икономиката и възможностите ни: с такъв народ толкоз!  Ни на Марс ша идем, ни мерцедеси ша прайм........тва са ни възможностите. Нискоквалифицирана нация........просто дотук поне, немаше кой да я превърне в нещо друго....а тва е бавен процес.
« Последна редакция: 18 Февруари, 2013, 09:03:08 от darkside »
Ас съм българче.......

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #521 -: 18 Февруари, 2013, 09:15:56 »
0





imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #522 -: 18 Февруари, 2013, 09:34:02 »
0
    Фло, Варна била с 30000, ами да, щото тимаджийте твърдо пипат и от сто години си ви управляват. Ако Галевите си бяха тъдява, Дупница с 50000 щеше да излезе.
     Пък за Мария Антоанета не си прав. Верно, че се шегувам с хотелите и прочие, ама на паркинга от 60-70 коли само 1/4 бяха разни мерцедеси и БМВ-та, другите си бяха средна ръка, а нощувката там е 200 лева за стая, 300 за апартамент, отделно манджите и екстрите.
     За Герба също не знам какво да мисля, все ми се струва, че е по-малкото зло; вкъщи жената само като ги чуе и почва да ............., щото познава отблизо някой герои и героини от кадровата съкровищница на тиквата, ама аз пък, като си спомня за триглавата ламя и дедо - ..........................., е, не знам такива псувни.   

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #523 -: 18 Февруари, 2013, 10:52:00 »
0
Да и аз съм много притеснена от това което се случва в страната.Разбирам,че много от хората вече не издържат на безумните сметки за ток,парно и т.н.,съдя и по себе си,яд ме е на монополите.От друга страна ми е ясно,че това което се случва в момента е предизборна ситуация и няма сила която да ме накара да мисля,че е нещо друго.Само като се замисля кой се вихри в енергетиката,например Р.Овч. и ми става ясна тъпнята.Не съм гласувала и не харесвам ББ,но Партията "майка" ме плаши много,слушах им речите и ми идваше да си счупя телевизора.
В момента стъкмистиката изравнява резултата на двете основни партии,след тях Веселяка и партията на АП за други не се споменава дори да имат шанс за влизане в парламента.  *scare*
Аз като нормално мислещ човек оставам без представител в парламента,ами за кого да гласувам  ???
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #524 -: 18 Февруари, 2013, 11:32:08 »
0
Видяхте ли назначаването на кака Юлияна. Седеше горката права и не знаеше къде да си дене ръчичките, като провинило се дете. Горкичката!  При все, че вече е била отговорила на въпроса относно моралния си облик: , че била чиста като момина сълза. А Гръмовержеца се беше надул до пръсване и с глас на изключително вери тъф гай великодушно и даде 20 дни кредит на доверие. Боже! Какво ли трябва да има в главата на един човек, че да изрече подобно нещо. Вероятно си мисли, че бъдещите студенти по политология ще имат задължително в учебниците си пасаж, че един титан от началото на 21-и век е прекроил цялата политическа култура и традиции и ярко и новаторски е свалил драстично прага за кредит на доверие.

А същевременно, в неделя на гости на кака  Кулезич беше  В. Николов - настоящ Изп. Директор на  Козлодуй. Може и да изглеждам малко глуповато, но по някакъв особен (не задължително рационален) начин имам известно доверие на конкретно този човек. Та той разказа, че  след като се ориентирали какво са им оставили в наследство онези социалноориентираните, било ясно, че системата няма да може да издържи дълго на тези цени на изкупуване на енергия от  ВЕИ.  Не помня, но енергията от фотоволтаиците започнаха да изкупуват на 700 - 800 лв. за мвтч. Вероятно пречките за намаляване на тези цени са и законови и основно договорни, на този въпрос той не се спря. Спомена, обаче, че успели да все пак да намалят поне нормата на рентабилност на проектите, като намалили  от 16 на 12 %. Това  срещнало фанатична съпротива в комисията на НС по енергетика. Съпротивата била от ляво и водена от Овчаров, естествено. Той сигурно се сражавал матросовски в защита на свещено задължение да се изпълняват договорите. Проклетници.
Върти се грозна и уродлива далавера. Дотам я докараха, че ризата на горкия Андрешко вече я събличат и с методите на некапиталистически капитализъм. И разчитат на овчия му нрав.
Дали този път няма да се излъжат, обаче.
Не знам, дали освен да не си платят сметките, протестиращите имат и други цели и кой стои зад тези цели.
Не знам, дали си дават сметка, че проблемът не е в калпавите електромери и лукавите фактуристи.
Не знам, дали си дават сметка, че вървейки по този път, утре може отново Овчаров да завежда енергетиката, Петков - вътрешните, а Добрев финансите. Или може би финансите да се дадат на доган,че той обича парите не по-малко от добрев.
Дано Бог е с нас.