Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368158 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #600 -: 20 Февруари, 2013, 15:11:09 »
0
Присъединявам се към казаното за Гоголчо.

Гоголчо, никой не може да се хареса на всички останали, а и не е необходимо. След като 

Беше ми приятно с повечето от вас ...

може би, ще размислиш и промениш решението си. :) *drink1*

 

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #601 -: 20 Февруари, 2013, 15:19:23 »
0
Да, да за Гоголчо, моля повече без оставки за днес!
А за главните циркаджии, не съм вярвал че може и така. И въпреки това всичко ми изглежда режисирано някъде от високо, не вярвам в потенциала на станишевите за такава режисура. Май иде отвъд океана, ма защо пък така калпаво го играят, на такива помисли ме навежда връщането на Дянката едва ли не на бял кон. Две причини има за това, или са го отпиздили там и не му свети никаква щогоде прилична работа (според мен малко вероято, свят широк, все някъде ще го вземат на работа човека, все пак си има в порфилиото фин. министър на някъква си там държава, България, Бангладеш, Бутан, на кой му пука). По вероятно е той да е новата фигура която ще бъде промотирана от американците за да си изиграят картите до края в региона, не ми се вярва да си зарежат работата на половина заради амбициите на Серж. И така честито Дянков - премиер, за сега не е ясно на какво правителство!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #602 -: 20 Февруари, 2013, 15:20:48 »
0
За да има ефект цялото упражнение,трябва да се доведат нещата до насрочване на Велико народно събрание ,което да промени конституцията и да създаде реално разделение на властите,двукамерен парламент и ново административно делене на страната.Примерно горна камара- сенат от 30 сенатора,колкото са окръзите,мажоритарно избрани , вместо съмнителния в подкупност  и назначаван Конституционен съд.Долна камара на представителите на общините 100 калпака също мажоритарно избрани и толкова да останат общините вместо 265,повечето измислени и с по 5 села.
И да се почне спешно разчистване на авгиевите обори на монополистичното,антилиберално по отношение на стопанството законодателство  от последните 3 парламента.Всичко друго е въртене на ку@вите в бардака.

gogolcho,стой тука бе,който не те харесва  си е негов проблема!
Не съм сигурен, кой точно пръв в по-ново време заговори за нова конституция. В моето съзнание изниква настойчиво Атанас Семов, но знам, че не е той. Той просто беше много "на ти" с материята и умееше да се обосновава.
Признавам ти, че винаги в продължение на много години, съм бил против.
Ясно беше, че има дефекти.
Започване на процедура по промяна (ВНС), обаче едно, че не беше никаква гаранция, че ще го докарат до успешен и смислен завършек и, второ, гледах на това като на огромно разхищение на време, което си въобразявах, че в съвременния забързан свят, страната не може да си позволи.
Пък и тукашният манталитет - нали го знаеш.

Започна да ми увира главата и на мен, че когато нещо е калпаво и започва да пречи, реформи трябва да се правят без колебание.
Иначе времето си връща.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #603 -: 20 Февруари, 2013, 15:39:45 »
0
Присъединявам се към казаното за Гоголчо.

Гоголчо, никой не може да се хареса на всички останали, а и не е необходимо. След като 

Беше ми приятно с повечето от вас ...

може би, ще размислиш и промениш решението си. :) *drink1*


+1
Ай,ай,ай Гоголчо,не съм съгласна да си подаваш оставката.Не приета оставка от регата !
Стой си при нас  *heart*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #604 -: 20 Февруари, 2013, 15:52:22 »
0
   :D Всички пишат Гоголчо остани ,а един не написа ,че му дължат извинение.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #605 -: 20 Февруари, 2013, 16:27:49 »
0
Гоголчо, и аз си подавам оставката! От солидарност с теб!
И мен ма е ръфал Барбата и съм са заканил, че ша ида и ша му изпия сичкото френцко вино в шатото! *scare*


Ивеле, и аз мисла, че новия премиер ша е Дянков. Твърде голям е залога за американците и израелците......не биха зарязали Сирия и.Иран заради капризите на некви аборигени на Балканите....па и профила на Борисов изключва лесно гътане.
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #606 -: 20 Февруари, 2013, 16:57:21 »
0
Аз казвам, че ББ е мутра (в прекия смисъл), обаче не обвинявам Костов за национална катастрофа, даже напротив. Така че не всички го казват. Въпреки това ББ ми е по-симпатичен от Гоцэ за премиер и Доган с Пръмова за вицепремиери, както може би ще се случи скоро.

 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #607 -: 20 Февруари, 2013, 18:54:14 »
0
nachev,тази вечер най-после протестиращите поискаха Велико народно събрание и нова конституция.
Масмедийте сега,като платени клакьори на съществуващите престъпни партии постоянно отклоняват вниманието да не се наруши статуквото.
Единственият шанс на хората е този парламентарен бардак да се затвори и да има истинско разделение на властите истински ,представители на хората ,разпознаваеми и по-точно добре познати от общините ,изпратени от тях в камарата на представителите.Камара на представителите,а не бандитските партийни формирования.
Така,че единствения изход е избори за Велико народно събрание вместо обикновени,обаче партийните бандити няма да го допуснат и всячески ще се съпротивляват като  денонощно ще отклоняват вниманието на хората.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #608 -: 20 Февруари, 2013, 18:59:03 »
0
Не че съм най-редовния посетител на форума, но ми направи впечатления ,че го е напуснал  Scyther .  Жалко,ако е така! Дано бъркам,има уникален стил на писане!
Скитъра е мноу колоритна личнос. И на мен ми липсват постовете. Глобал и тя са загуби.....кой знае кво им е на главите! *aggresive*
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #609 -: 20 Февруари, 2013, 19:23:06 »
0
Ура, другарки и другари! Въпреки, че неохотно никой не се включи в наддаването, ние с партийните ръководители по места, демонстрирахме превъзходство по отношение на оценката на политическите процеси и отгатнахме, че това буржоазно-империалистическо правителство е история и отгатнахме точка а), а именно че фашисткото правителство, довело до разруха България, нашата мила Родина, ще падне от власт до 1 седмица!

На революция, другари и другарки! Сега, след като другарят Гоцэ стане наш министър-председател, за по-малко от 100 дни очакваме:
- немедленно увеличение на доходите, минимум двукратно;
- немедленно увеличение на пенсиите, минимум трикратно;
- откриване на 3 милиона нови работни места, при невъзможност за заемане на работно място от българския пролетариат, ще сключим братски договори с Куба и Северна корея за внос на трудова работна ръка;
- намаляване цената на тока на 2 стотинки на киловат, безплатно за пенсионери и студенти по социалистическа политикономика;
- намаляване цената на парното и ликвидация на топлините буржоазно-империалистически грабителски фирми - една цена за всички независимо от потреблението, фиксирана на 4 лева и 90 стотинки месечно;
- безплатна карта за 14 дневна почивка на български морски или планински почивни станции за всички в държавната администрация и пенсионери, а за останалия трудов народ - една фиксирана цена от 2 лева и 90 стотинки на ден на семейство;
- ускорен строеж на ЯЕЦ Белеле със съдействието на братския руски народ и бригадирско движение съставено от синовете и внуците на участниците в строителството на Хаим-Боаз и установяване на България трайно като международен енергиен център.

Ура, другари и другарки! Това е само началото на предстоящия разцвет и просперитет на нашата държава!
(Възгласи "Да живей!", "Ура!", "Смърт на грабителите" и бурни аплодисменти в залата)

Въпреки повелите на Партията, че хазартът е черта на буржоазното общество и покварява хората, предлагам по изключение да организираме залагане, а именно:
Фашисткото правителство, довело до разруха България, нашата мила Родина, ще падне от власт:
а) до 1 седмица;
б) до 1 месец;
в) ще се окопае до изборите.


Нашите партийни ръководители по места са организирали масово подобни залагания и другарите ни дават своят облог за точка а)!

Ура другарки и другари, на революция! Да живее ВОСР (Великата Октомврийска Социалистическа Революция), идеите на Социалистическия Интернационал и под секрет - другарят Гоцэ, нашият скорошен нов министър-председател!



dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #610 -: 20 Февруари, 2013, 19:40:26 »
0
И въпреки това всичко ми изглежда режисирано някъде от високо, не вярвам в потенциала на станишевите за такава режисура. Май иде отвъд океана, ма защо пък така калпаво го играят

Ivel-е, май си бягал от часовете по география! Между България и Русия няма океан, а море *rofl*

Какви неща се случват, заради една атомна централа, а?

Ай наздраве и ура!

 *drink5*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #611 -: 20 Февруари, 2013, 19:53:07 »
0

Какви неща се случват, заради една атомна централа, а?

Ай наздраве и ура!

 *drink5*
Немаш си на идеа колко мноу съдържание има в тая фраза!
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #612 -: 20 Февруари, 2013, 20:19:07 »
0


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #613 -: 20 Февруари, 2013, 20:26:26 »
0
А и не позна, точно сега Барба е в столицата София.


barba, що щеш тук, да не би да си имал нещо на БФБ и продаваш спешно? Умря и борсичката заради тая ЯЕЦ...

Ура, другари и другарки!

С БСП напред! Путин, Гоцэ, Стани-шеф!

Някой помни ли Начко *rofl*



Към 10,50 часа най-сериозен спад има при акциите на "Топливо" АД, които са се сринали с 19,52 на сто, следвани от тези на "Трейс груп холд" - с 13,26%. "Трейс" е компанията, която спечели множество поръчки за изпълнение на инфраструктурни проекти, сред които отсечки от автомагистрала "Тракия" и метрото в София.

Книжата на Първа инвестиционна банка са поевтинели с 9,14 на сто, а тези на банка ЦКБ - с 8,86%. Акциите на "Химимпорт" спадат със 7,22 на сто.

Сделки с книжата на електроразпределителните дружества към момента няма, а вчера търговията с тези на ЧЕЗ беше спряна от борсовия оператор след като премиерът обяви, че лицензът на компанията ще бъде отнет. Снощи тази процедура започна на извънредно заседание на ДКЕВР.

Заради негативната реакция на пазара, довела до бърз спад в цената на акциите, повлиян от медиите, на 19.02.2013 г., БФБ-София временно спря търговията с акциите на ЧЕЗ Разпределение АД и ЧЕЗ Електро България АД до края на търговската сесия на същия ден.
« Последна редакция: 20 Февруари, 2013, 20:31:29 от dodo2 »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #614 -: 20 Февруари, 2013, 20:33:52 »
0
И въпреки това всичко ми изглежда режисирано някъде от високо, не вярвам в потенциала на станишевите за такава режисура. Май иде отвъд океана, ма защо пък така калпаво го играят

Ivel-е, май си бягал от часовете по география! Между България и Русия няма океан, а море *rofl*

Какви неща се случват, заради една атомна централа, а?

Ай наздраве и ура!

 *drink5*
Бярна си ми е на мен географията, този път не става дума за Русия.