Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368417 пъти)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #615 -: 20 Февруари, 2013, 20:50:24 »
0

  И аз като Додо мисля, че точно за Русия става въпрос.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #616 -: 20 Февруари, 2013, 20:52:15 »
0
И на мен ми липсват постовете. Глобал и тя са загуби.....кой знае кво им е на главите! *aggresive*

Нищо не ми е на главата. Не съм се отказала от форума. Просто напоследък малко се позаиграх, позагубих от настроението на хората тук. От време на време влизах, опитвах да компенсирам, но все не се получаваше. По едно време, темите не ми харесваха.
Сега има теми, ама не мога да се ориентирам. Ей, такива работи. Поздрави на всички!

(Дарки, я пусни едно готино парче, че ми е залипсвала хубава музика!)
« Последна редакция: 20 Февруари, 2013, 20:54:04 от global »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #617 -: 20 Февруари, 2013, 21:02:49 »
0

  :o БелЯ НЕ,дали не е това отмъщението ?



Разбирам какво иска да каже Ивел,но и на мен,както се вижда ми мина първо през ума Русия.
През голямата вода като нареждане се замислих след желанието на Дянков да се върне в правителството  *girl*
МАхни остАви .
Толкова голяма попара не вярвах,че ще видя надробена.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #618 -: 20 Февруари, 2013, 21:30:26 »
0
Тука гледам мнения, отнесени към поговорката,че сития на гладния не вярва и му вменява на гладния конспирации  за руска или задокеанска връзка по повод протестите на хората.Сякаш живеят в нещо изолирано от света,със стъкла ,като вивариум да речем. Масата народ едва свързва двата края ,ако не знаете да ви съобщя,и това е заради безкрайно наглата  и не реформирана държава.Само нова конституция и нова държавна уредба през Велико народно събрание може да сложи край на икономическата агония.
 

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #619 -: 20 Февруари, 2013, 21:40:57 »
0
Вижте, всичко лети надолу, правителство, евро, злато, требваше да го шортим това правителство по-рано, внимавйте да не изпуснем и другите две...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #620 -: 20 Февруари, 2013, 21:56:24 »
+1
Да предположим, че има ВНС и нова Конституция. Някак си не си представям "протестиращите" пияни запалянковци, които гледам по ТВ в момента (поне в София са такива, във Варненско може да е друго), да станат изведнъж предприемачи, а на останалите труженици, които искат да работят за друг, заплатите да станат десеторни. Еми няма да стане. Ако имаше потенциал за нещо различно в това общество, то щеше да стане факт от самосебе си преди най-малко 15 години независимо от Конституцията... От тук не следва, че няма хора умни, предпримчиви, творци и т.н. но количеството им изобщо не е достатъчно, за да създаде благоденствие от Космоса и за всички останали, които чакат да ги поканят до един с типови молби на работа и "да им вдигат заплатите".
*drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #621 -: 20 Февруари, 2013, 22:51:28 »
0
Да предположим, че има ВНС и нова Конституция. Някак си не си представям "протестиращите" пияни запалянковци, които гледам по ТВ в момента (поне в София са такива, във Варненско може да е друго), да станат изведнъж предприемачи, а на останалите труженици, които искат да работят за друг, заплатите да станат десеторни. Еми няма да стане. Ако имаше потенциал за нещо различно в това общество, то щеше да стане факт от самосебе си преди най-малко 15 години независимо от Конституцията... От тук не следва, че няма хора умни, предпримчиви, творци и т.н. но количеството им изобщо не е достатъчно, за да създаде благоденствие от Космоса и за всички останали, които чакат да ги поканят до един с типови молби на работа и "да им вдигат заплатите".
*drink6*
Не е така Додо. Държавата пречи на предприемчивите хора всячески. В Турция като остане някой без работа върти в къщи баклава две- три тави и отива да ги продава.Не стои за помощи.Давам прост пример.Тука трябва да стане фирма и да чака 4 месеца за разрашение от общината и 2 месецаз а разрешание от агенциата по храните.Знаеш ли ,че ако наемеш някой да ти върши някаква почасова работа без трудов договор ще ти отлепят 15 000 лв.? Знаеш ли какво е импеданс? И аз още не знам, но ми отпериха акт от инспекцията по труда ,че не съм издал заповед за график за измерването му на основание наредба нам коя си от 1978 г. Това не се случва през комунизъма ,ами миналата година.Абе мога два дена да ти давам примери как се генерира безработица.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #622 -: 20 Февруари, 2013, 23:57:55 »
0
Това последното не е ли, заради което по-лесно е да дадеш 200 лева на фирма да измери квото има за мерене :) Ето така се стимулира икономиката - цял отрасъл "фирми за замерване и безопасност на труда". Иначе другия път ще те глобят и защото не си измерил осветеността на работното място.

Съгласен съм, че административното положение е много зле, но не съм съгласен, че ако не беше зле, икономиката щеше да цъфне. Ето приеми глобата за допринасяне към бюджета. Ако не се попълва от простотии като тази, просто данък печалба няма да е 10, а 30%, както е на други места...

А казвам, че са простотии, не защото е безсмислено (напротив, трябва да е сигурно, че работното място е в определени норми), а защото всичко е камуфлаж - аз примерно като си платих на такава фирма, просто ми връчиха една дебела папка с всичко, като там има и удостоверение, че съм изкарал курс по безопастност на труда и разни подобни глупости. Ами аз пък можеше да искам да посещавам реално такъв курс, за да ми обяснят да не бъркам с два пръста в контакта, ама даже не ме питаха.

*drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #623 -: 21 Февруари, 2013, 02:30:21 »
0

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #624 -: 21 Февруари, 2013, 07:52:57 »
0
Как мислите, кой има полза от оставката на Борисов?

Червени, сини, жълти, розови, ББ, сиви кардинали?



Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #625 -: 21 Февруари, 2013, 08:35:45 »
0


Вие, вие  младежо, който убивате безцелно времето си по форуми и други завлекалки в интернет. Грабвайте кирката и лопатата и марш на магистралата. Срамота, една магистрала София-Варна, не може да довършат 25 години ше стане.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #626 -: 21 Февруари, 2013, 09:40:19 »
0
Тука гледам мнения, отнесени към поговорката,че сития на гладния не вярва и му вменява на гладния конспирации  за руска или задокеанска връзка по повод протестите на хората.Сякаш живеят в нещо изолирано от света,със стъкла ,като вивариум да речем. Масата народ едва свързва двата края ,ако не знаете да ви съобщя,и това е заради безкрайно наглата  и не реформирана държава.Само нова конституция и нова държавна уредба през Велико народно събрание може да сложи край на икономическата агония.
ПреСит съм. Но и от 2000 км виждам, че основният проблем е криминалната "независима"  *bat* Съдебна система  *bat*

И това е вярно за съдебната система и е резултат на симбиозата на  политическия елит с криминалния такъв .Даже симбиоза не е точната дума ,когато става въпрос за еднородна маса от криминални политици.Ето в момента бардака решава по предложение пак на любимата ми Фидоска кой да пратят за конституционен съдия от парламентарната квота.От този конституционен съд народа ще очаква контрол върху безумията на Фидоскините инициативи.Е как ще стане тая работа?
В тая страна са сбъркани механизмите за демократично управление.Това е от 130 г. не е от вчера и е много удобно за партийната мафия през всичките тия години.Какво е българската политическа партия? Това е организация за групиране на лични интереси за удовлетворяването им през държавната регулация.Затова и водим по държавна намеса в икономиката с много пред европейските страни.Крайния резултат са 2 млн. икономически емигранти ,поне 800 000 безработни,трайно и временно незаети и 730 000 около копанката на държавния бюджет.
Е как няма да е скъп тока и хората да имат пари,в условия на съсипана икономика?

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #627 -: 21 Февруари, 2013, 10:34:00 »
0
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #628 -: 21 Февруари, 2013, 11:13:16 »
0
Ако има намеса във вътрешните ни работи, чрез инспириране и осъществяване на протести, без оглед откъде идат тези мераци - америка, русия, ливан или иран, турция, или кой да е друг, това би било истинска свинщина.
Мераци и действия в тази посока не могат да бъдат изключени.

Субективно смятам, че събитията от последните дни по-скоро не са в пряка връзка от чужда намеса.
Причините са вътрешни, знаем ги.
Констатирам, че цялостната атмосфера в тази страна е дълбоко угнетяваща.
Това напомпва едно растящо напрежение, което може да прерасне във взрив, като бъде подпалено и от привидно незначителен повод.

Нещата тръгнаха привидно много безобидно от един не голям протест в Благоевград. Варненци да кажат, какво е било към онзи момент нън Варна, но тук в София нямаше революционни настроения. Всеки ден обикалям улиците.   Хората бяха сиви, смачкани, грозни, отчаяни, нямаха вид на революционери.

Буквално за 10 дни страната се разпори с хастара навън.
Ясни лидери няма.
Ясни искания няма.
Нереалистично е да очакваме стройно построени и подробни програми.  Ако имаше такива още към самото начало, тогава бих бил безкрайно подозрителен.
Както е и сигурно, че сега не на едно и две места (включително и вероятно извът страната) се пишат разни материали и ще се опитат да ги подхвърлят на улицата.

Последните искания са в посока на прекрояване на цялата политическа система.
Не знам, как го постигнаха това хората в Исландия, но аз на този етап съм силно недоверчив по отношение на потенциала на Улицата да сътвори една нова конституция чрез писане онлайн.
Тогава по разбираем начин, освен въпросът за властта, ще се наложи и разискване и за собствеността и за разни видове отговорност, а тези неща не виждам как може да се случат.


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #629 -: 21 Февруари, 2013, 11:32:54 »
0
Фло, горе в една реплика си повдигнал въпрос за нова Конституция.
Никога не съм навлизал в подробностите на тази тематика и да си призная, аз лично не се чувствам компетентен да изказвам настойчиви мнения.
Знам от информация преминала наоколо през годините, че настоящата е показвала слабости, дори е била пречка за разни полезни неща, но скрояването на изцяло нов и  балансиран документ е много трудно.

Да не говорим, че освен разни заучени работи за разделение на видове власти и баланс между тях, нямам точна идея, как да се заложат очевидно необходимите нови елементи за истинско гражданско общество.

Представителната демокрация е в криза.
Да, ама едно време аз самият "спорех" с Неарвана по този въпрос, не само с него, с други форумци също.
Не мога да начертая в главата си никакъв смислен и изпълним алгоритъм за реализиране на истинска пряка демокрация. Честна и информирана.
Младите да се захващат. Няма причина да не са по-умни и по-силни.