Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368473 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #630 -: 21 Февруари, 2013, 11:54:56 »
0
Додо,
Хващам бика направо за рогата!
Чета горе и доколкото се ориентирам, може и да съм те засегнал с отношението си към Костов. Извинявай, ако съм наранил чувствата ти!

Имам повод да кажа това.
Един от най-добрите ми приятели е съдбовно предан на този човек. Сам за себе си той казва: Аз съм Костовик.
Казва го с вълнение и гордост, макар аз да не знам, какво значи това.

Правили сме опит в миналото да говорим по темата. Безуспешно.
Всеки остава на позициите си и помръдва от тях.
Изясни се, че в не малка степен нещата опират и до емоция, а там е трудно и не трябва да се пипа отвън.

Научихме се да живеем като избутваме тази тема извън нас. Разбираме се чудесно. В състояние сме да говорим до зори за икономика, история, литература и какво ли не. А да можеше да ни види човек колко сме добри в копане и бъркане на бетон, ако се наложи.

Нямам спомен тук да са давани индикации, че въпросът е чувствителен.
Самият аз съм пледирал да не се говори за политика, но ето, че тя ни настигна и иска своето.

Това име няма да произнеса повече тук.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #631 -: 21 Февруари, 2013, 12:31:46 »
0
Ето ви нещо за размисъл.
Направих бърз превод на преамбюла на  новата Исландска конституция.
Имах затруднения да стигна до нея, дано не бъркам текста, но бързам.


"предисловие
Ние, хората, които населяват Исландия, искаме да създадам едно общество, където всеки човек има равни възможности. Нашият разнообразен произход обогатява нашето общество и заедно сме отговорни за наследството на поколенията, нашата страна и нейната история, природа, език и култура.
Исландия е свободна и суверенна държава, чиито основи стълбове са  свободата, равенството, демокрацията и човешките права като нейните стълбове.
Правителството полага усилия за укрепване на благосъстоянието на жителите на страната, насърчаване на тяхната култура и зачита разнообразието на живота на хората, страната и нейните биосферни.
Ние искаме да се насърчават хармония, сигурност и щастие сред нас и идните поколения. Ние сме решени да работим за мир с другите нации и зачитането на земята и за цялото човечество.
В светлината на това ние приехме нова конституция, върховен закон на страната, който всички трябва да спазват."

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #632 -: 21 Февруари, 2013, 12:52:08 »
0
Да ви кажа, малко съм далеч от събитията, които вълнуват България. Сега, поради стечение на обстоятелствата, седя отстрани и се чудя каква  е истината. Всеки случай, Правителството на Б.Б бе рядко некадърно. Така че, нямам никакви съжаления за неговата оставка. Все си мисля, че по-лошо не можеше да бъде. От една страна, едно правителство без пари, без лостове за управление, е логично да подаде оставка. С надеждата да съхрани някаквото остатъчно доверие у част от народа.

От друга страна се говори за някакво външно влияние. Ето тази статия, показва голяма част от външните коментари за ситуацията в България:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5545651

Ясно е, че разделението между богатите и бедните страни в ЕС става нетърпимо голямо. Това може да коства ЕС като политически проект. Особено, ако не се смекчат малко мерките за икономии. Сега в тази статия ми прави впечатление, че трябва да се улесни достъпа до кохезионните европейски фондове на страните от Източна Европа и Балканите.

 Сега: какво става в този случай? Безконтролно отпускане на пари, коити директно заминават в някои крадливи джобове, или пък контролирано вливане на пари в икономиките, които правят действителни и необходими реформи. И кой ще каже кои са действителните и наистина необходими реформи?...

И понеже имам поглед за България, дори и тази политика да се случи, винаги съществуват алчните и вечно гладните политици, които ще опропастят процеса. Във всеки случай, в самите богати европейски държави съществуват противоположни интереси, икономиките на бедните страни да не се развиват, за да е възможно настаняването и трупането на огромни печалби от представителите на добре подготвения западен бизнес. Това във всички случаи, рано или късно, ще доведе до отвращение от европейската политика и тогава всякакъв контрол върху процесите може да се окаже закъснял.

Не съм сигурна в това което пиша. Още повече, бях изненадана от този процес. Не вярвах че може да се случи сега и чрез толкова минимални протести. Така че, ако има несъгласни, винаги ще приема другата позиция, особено ако е добре обоснована.


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #633 -: 21 Февруари, 2013, 13:26:16 »
0
nachev,остави Исландия и конституцията и настрана. При нас проблема е в неработещите  демократични механизми,в самата конструкция на държавата. Прост пример е Конституционния съд.Друг пример е партийната подмяна на изборния вот-парашутизма на депутатите.Парашутистите нямат никаква връзка и ангажимент с избирателите.Така се сформират партийните банди.Когато автомобила е без гуми и мотор и 4 шофьори да му се изреждат на волана няма да тръгне. Трябват работещи демократични механизми : двукамерен парламент и президентско управление или полупрезидентско ,щото и сега при президента има копие от  лешпери на министерския съвет. Съкращаване на общините до разумен брой по икономическо-географски признак и мажоритарен вот за камарата на представителите,както и за сенатори вместо съмнителната Марковска и подобия. Така няма артиста Пешо щото е любимец на партията  да цъфне избранник от община Колищърково ,и после да стане министър и на негово място да влезе банкера Еди Кой си като предан цоциалист например. Това може да стане и с поправка в сегашната конституция не е толкова сложно да се поправят механизмите на колата.
« Последна редакция: 21 Февруари, 2013, 13:35:35 от Фло »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #634 -: 21 Февруари, 2013, 13:36:12 »
0
Това което ми чуха ушите преди малко,ме потресе искренно  *ireful*
Това не са политици,МУТРИ са.......
Те се "поръчвали" един друг,представяте ли си и това се казва от трибуната на парламента  :o
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #635 -: 21 Февруари, 2013, 13:50:24 »
+1
       Даа, зарежете ги преамбюлите, те всички са хубави, включително и Декларацията за независимостта.
      Нито ни трябва нова Конституция /че на тази какво й е?/, нито Велико народно събрание.        Само да хрантутим повече депутати. Оправия с този народ няма, матриал няма, дори за министри хора няма, та назначават разни пишлемета или откровени мошеници. Човекът не си подаде оставката от добро.
Казвам ви аз направо да се върнем в Османската империя, ама йок, не щете. Сигурно жените не дават. Ами тогава да си внесем за Правителство германци, един премиер и десетина министри ще стигнат и /ама много държа/ за Парламент да си внесем от Великобритания една Камара на лордовете. Те са готини пичове, сър Джон, сър Уйлям, сър Имотко, мммм.... Винаги съм харесвал британски стил.   

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #636 -: 21 Февруари, 2013, 13:53:33 »
0
nachev,остави Исландия и конституцията и настрана. При нас проблема е в неработещите  демократични механизми,в самата конструкция на държавата.


От казаното изглежда, че дори и с нова Конституция, пак ще е все това.
Лошото е, че това може и да е вярно.
Не случайно по-горе намекнах за особения ни манталитет.

Фло, разбирам ти възраженията и съм съгласен.
Ама .... пусто като не разбирам от тази работа, не мога да съм убеден, че предложеното ще проработи.
Ето още един поглед.
http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/02/20/2006993_izhodut_ot_haosa_sled_padaneto_na_tialoto_borisovo_e/?fb_action_ids=268053569994721%2C268048559995222&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%22268053569994721%22%3A270459179753936%2C%22268048559995222%22%3A571108056234467}&action_type_map={%22268053569994721%22%3A%22og.likes%22%2C%22268048559995222%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=
Вика човекът (Дайнов) да съградим един сложен и с дълбоко обвързани елементи организъм, но без "тленност".
Пък аз си викам: Има нещо в това, но май ни предлага още чиновници.

Остави, глей ги какво правят сега.
Вчера казаха, че си отиват, защото не щели да гледат кръв, а днес нещата по-зле.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #637 -: 21 Февруари, 2013, 13:54:02 »
0
Та сериозно, тия са пълни тъпанари всичките, като ги чета какво плещят в парламента.
Май най-доброто, ама няма да може де, е Плевнелиев да ни поуправлява година-две, пък после да му мислим.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #638 -: 21 Февруари, 2013, 14:03:10 »
0
Това което ми чуха ушите преди малко,ме потресе искренно  *ireful*
Това не са политици,МУТРИ са.......
Те се "поръчвали" един друг,представяте ли си и това се казва от трибуната на парламента  :o
Те сага си .....................
Едва сега разбрах, за какво казваш.
Слушам и не вярвам на очите си.
Гледам и не вярвам на ушите си.
Луди ни направиха.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #639 -: 21 Февруари, 2013, 14:36:39 »
0
    „На  маймуни ни обърнахте, да ви вземе дявола с маскари…“
Ако имате време, припомнете си"Бай Ганьо се върна от Европа", прикачения файл, особено от стр. 5 нататък.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #640 -: 22 Февруари, 2013, 01:18:27 »
0
Додо,
Хващам бика направо за рогата!
Чета горе и доколкото се ориентирам, може и да съм те засегнал с отношението си към Костов. Извинявай, ако съм наранил чувствата ти!

Имам повод да кажа това.
Един от най-добрите ми приятели е съдбовно предан на този човек.

Е, аз Костовист не съм, така че няма страшно :) Има истина в това, че симпатизантите му 99% са фанатици.

Но по метода на изключването, когато има избори, а и не само...

*drink6*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
I say what I do and do what I say.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #642 -: 22 Февруари, 2013, 06:50:08 »
0
      Ами тогава да си внесем за Правителство германци, един премиер и десетина министри ще стигнат и /ама много държа/ за Парламент да си внесем от Великобритания една Камара на лордовете. Те са готини пичове, сър Джон, сър Уйлям, сър Имотко, мммм.... Винаги съм харесвал британски стил.
Мноу сме близо до такъв сценарий. А Дянкоф се държи странно.......не ми харесва тая работа!
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #643 -: 22 Февруари, 2013, 10:12:35 »
0

Българските политици
« Последна редакция: 22 Февруари, 2013, 10:15:23 от nachev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #644 -: 22 Февруари, 2013, 16:45:32 »
0
Така се случи, че вчера с малко закъснение разбрах, че онези горе са се поръчвали. Получих световъртеж.
Гледайки запис по-късно, усетих, че буквално дъхът ми е спрял.
По-късно гледах по ТВ един разговор със Слатински Н. и се усещаше, че той търси малко по-меки думи и въпреки възмущението си, прави опит да не загуби баланс.

НО, очевидно се е събудил в съвсем друго настроение, осъзнавайки абсурдността на случващото се!
И НАПИСАЛ  следното :

http://news.bgnes.com/view/1068046