Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368231 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #645 -: 22 Февруари, 2013, 17:22:07 »
0
Затова хората или по-осъзнатата част от тях искат нова конституция и нови демократични механизми.
Партийната мафия обаче всячески ги обезкуражава начело с президента,който си е в политическата игра на статуквото.Колкото до доктор Доган,като  разровят кой наследи Мултигруп ,след поръчването на Илия Павлов и кой  спечели от разпродажбата на холдинга  ще се стигне пак до въпросния доктор.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #646 -: 22 Февруари, 2013, 17:52:41 »
0
Фло, мога да ти кажа, защо мен ме дразни това "нова конституция" (иначе и аз имам 100 аргумента както относно нея, така и относно структурата на управление), но - колко % от тия които викат "нова конституция" са чели сегашната (даже без да става въпрос за "четене с разбиране"). Ако са 1 на 1000 - пак добре.
Това е просто синдромът "дедо Цар" - да дойде нещо ново, то ще ни оправи автоматично. Сегашната конституция изобщо не е в основата на финансовия проблем на протестиращите. Потенциалът на съвкупното население зависи минимално от конституцията и каквото и да било друго. Той просто е зле. Трудно някой, способен да тича 100 метра за 30 секунди, с промяна на конституцията ще започне да поставя световни рекорди под 10 секунди. С никакви средства то не може да се промени краткосрочно, след 50-100 години при ясен план и като се сменят поколенията може и да може. Но никой не гледа у нас толкова надалеч.
*drink6*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #647 -: 22 Февруари, 2013, 23:27:16 »
0
Ей това го прехвърлям от новинаров тук,защото ми се вижда важно :
http://ivo.bg/2013/02/22/%D0%BF%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B0%D0%B5%D1%86-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B5/

Може да кажете,че ме тресе конспирацията,но виждам дългата ръка на Москва.
Не трябва да се рискува с този парламент гласуване за БелЯ НЕ,може всичко друго,но не и риск за строежа на любимото отроче на Р.Овч. и съветските му дружки  *ireful*
Това ме ядосва,колкото и хаос да има в страната не е важно,важно е централата да се построи  *ireful* *ireful* *ireful*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #648 -: 22 Февруари, 2013, 23:52:33 »
0
Да, но след това ще имаме най-евтиния "ток" в света, нали? И ще сме енергиен център в Европа (с по-малко от 0.5% от общите енергийни мощности). Но ще бъдем независими! И между другото, ще се отворят 70-80,000 работни места!
С БСП напред! Това е единствената партия, която милее за Родината! Гоцэ премиер!
*drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #649 -: 23 Февруари, 2013, 00:34:40 »
0
Фло, мога да ти кажа, защо мен ме дразни това "нова конституция" (иначе и аз имам 100 аргумента както относно нея, така и относно структурата на управление), но - колко % от тия които викат "нова конституция" са чели сегашната (даже без да става въпрос за "четене с разбиране"). Ако са 1 на 1000 - пак добре.
Това е просто синдромът "дедо Цар" - да дойде нещо ново, то ще ни оправи автоматично. Сегашната конституция изобщо не е в основата на финансовия проблем на протестиращите. Потенциалът на съвкупното население зависи минимално от конституцията и каквото и да било друго. Той просто е зле. Трудно някой, способен да тича 100 метра за 30 секунди, с промяна на конституцията ще започне да поставя световни рекорди под 10 секунди. С никакви средства то не може да се промени краткосрочно, след 50-100 години при ясен план и като се сменят поколенията може и да може. Но никой не гледа у нас толкова надалеч.
*drink6*

Абе да ти кажа няма нужда човек да е конституционалист,дори да не е чел конситуцията за да види,че  демократичните механизми на съществуващата уредба са менте,имитация в полза на политическата мафия,за която последното нещо е да представлява интересите на избирателите.Тука вече няколко пъти споменавах примера с конституционния съд,назначаван с политически уговорки и квоти,не избиран от народа  пряко,а той е предназначен да контролира бардака,наречен народно събрание и се натворява антилиберално законодателство по отношение на стопанството и в полза на враждебната към населението държава.Защото партията яхнала държавата краде по ефективно от населението.
Самото правителство/партията/ тука контролира и ръководи парламентарното мнозинство вместо да е обратно. Демокрацията в България е сведена единствено до правото на гражданите да пускат бюлетина в урната. После с тая бюлетина партокрацията прави каквото си пожелае,според интереса.Сегашната конституция е създадена през1991 г.от мафиотската комунистическа структура/БКП-БСП/единствено със цел да остане в политическото пространство и да продължи да гушка.Тя е и партията майка -родилка на всичките 300 политически формирования. Имаше  два научни института да работят по това съзидание.Това трябва да се прекрати.Става само с нова уредба ,с мажоритарно избрани представители на общините с възможност за отзоваване с гласовете на половината избиратели ,когато настъпят котето и като не правят нищо за избирателите си.Вече като седнат в камарата на представителите ,дали педалите в ляво или манафите в дясно няма значение,щото каквото и да сътворят ще минава през горната камара,която ще следи за качеството му от конституционна  и стопанска гледна точка.Няма нужда да са съдии там,просто трябват честни и почтени хора директно избирани по тези свойства.Това е само част от конструкцията ,която ще върши работа.Ефекта за икономиката ще е много бърз,като се махне сегашната и зависимост от мафията.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #650 -: 23 Февруари, 2013, 01:11:21 »
0
Всичко, което става си е театър, даже не театър ами гигантска кино-продукция с участието на няколкостотин вероятно платени и десетки хиляди безплатни статисти. Днес ходих да вземам малката от детската градина и докато я обличам чувам една майка да говори говори с детето си:

- Къде е тате?

-Ааа, тате е на протеста, поне единият от двама ни трябва да е там...

Отговора беше с достатъчно силен глас, че да чуят всички. Жената иначе изглежда нормално, засичал съм я и друг път. От платените или от безплатните е не знам. Хората не бяха по-бедни или по-богати преди 2 месеца, една месечна сметка за ток едва ли ги е изкарала на улицата. Пускани са яко фитили, после нещата набират инерция, хората започват да се чувстват значими, едно искане след друго, а режисьорите само издават команди към една или друга група.

Някой случайно да си мисли, че от митингите в края на 1989 имаше някаква полза? Аз тогава си мислех, че събаряме комунизма, а нещата си бяха изключително добре планирани (както всички видяхме пост фактум). Това с поръчването на Борисов от Доган е достоверно колкото атентата с-у Доган. За какво да го поръчва? Гарван гарвана око не вади. Доган си знаеше преди предните избори, че трябва да ги загуби и да пусне ГЕРБ напред, от какъв зор иначе беше онова му изказване, че всичко в държавата зависи от него? Последният месец случайно ли се насъбраха събития - "атентат" с-у Доган, стрелба на входа на съдебната палата, досието "Буда" (което не показа нищо ново, но до момента си събираше прах някъде, интересно защо не го извадиха когато ГЕРБ трябваше да дойде на власт).  Има си режисьор цялата тази продукция, и асистенти, и екип от сценаристи, и продуценти (някой трябва да дава парите). Главни роли (ББ, Доган за момента), второстепенни роли, а статисти бол...

Та единственно се чудя какъв ли е сценария и причините. АЕЦ-а е най-сериозната според мен - няма по-скъп проект и по-високи комисионни (част от които са взети предварително, как да се връщат сега). Становището за извършителите на атентата, онзи истинския (има мнения, че и не е съвсем истински) също може да има значение, но там нещата стоят гео-политически, не е като директно да се вземат пари като при АЕЦ-а.

Само и нас да не ни вкарат във филма и без да ходим по протести, имат си начини да ни накарат - например участие в масова сцена пред банка  :) Ама все си мисля, че интересите там са надпартийни - на режисьорите и сценаристите, но знае ли човек...
I say what I do and do what I say.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #651 -: 23 Февруари, 2013, 07:05:13 »
0
Мислех си да пусна тук
Додо vs Мутафчиев
Ама Додо е хубаво момче, защо да се заяждам с неговото объркване за населението.
Населението долу-горе навсякъде е едно и също...
Днес мислех да подкарам BulCan-а, но и там същото...

Всъщност... - как стоят нещата погледнати през призмата на един по дълъг период и философските модели.

Бг стигна края на своя разпад.
Липсата на етика,
конформизма на интелигенцията или поне онази част от нея - успяла да уреди себе си,
философския модел тип Айн-Крад прилаган в управлението в целия блясък на неолайняризма, доведоха нещата до естествения им край.
Безвластието!
Ако още функционира някаква държава - то е върху отломките на една държава изграждана върху фалшивата основа на безскруполния егоизъм, една друга по-стара основана на наивния комуно-идеализъм и още една - уповаваща се на историческата памет на народа.
Все отломки.

Заграбила по стечението на обстоятелствата властта,
една недоучена компрадорска сбирщина, последните 20 години, си въобрази, че е политически елит, че е елит...
и започна да управлява и законодателства, насърчавана отвън в една от най-ретроградните философии - дървенистката Айн Крадщина гарнирана с меркелщина.
Последния, и дълъг акт на тази пиеса, бе управлението на б.б.
Наяла се въшката и излязла на челото!
казва за тези случаи глупавия бг. народ, когото някои смятат за население.
Всъщност, след такъв башибузук, цяло чудо е, че народа още е мирен.

Без да има и най-малка представа, че управлението е изключително сложна дейност и
първото качество, което предполага е етика,
изумена от случващото се, утайката на обществото изплувала на върха в пяната на вълнението, не може да проумее какво се случва.
Други рисуват сценарии.
А се случва най-простото и логичното,
което винаги се е случвало в подобни случаи в човешкия социум.
Безвластието! Анархията! (Буквално - безначалие - без принципи, без етика, последното за да знаят наивните анархисти на чий Бог се кланят)

Властта, повтарят лаконично римляните и сме го писали много пъти в този форум, почива на авторитета - на етичните качества.
Кесаревото - кесарю!
Пак в този форум сме споменавали крумовите закони и по специално онова нареждане на Крум Велики (велик властник не толкова заради военните си кампании, а заради гражданските!)...
на който няма, да му  се даде достатъчно, че да не изпадне втори път във нужда!


Нашите гащници направиха точно обратното!
- Обложиха бедняка с около 40-50%! Това е реалното данъчно облагане на един човек чиито доходи стигат колкото да преживее.
- Обложиха бандита, защото за бандитизъм става въпрос, не за бизнес - с 10% от които последния не плаща и 1, че даже и специални облекчения за инвестЦицори измислиха.
- Промиха мозъците на псевдоинтелигенцията, че за всичко е виновен мързела на бай Иван и бай Хасан...
- На върха на тортата вместо черешка поставиха човека без доходи, заставен да плаща социални осигуровки... или да мре!...

И...

Получиха в замяна...
на босия цървулите!
Сега им предстои да научат...
къде серат гладните!

Мъдър народ, ей!
Мъдър!
Ха на бас!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #652 -: 23 Февруари, 2013, 12:13:52 »
0
Goro, всеки си има мнение и аз изказвам своето, като се опитвам да го изчистя от всякакъв  тип емоции и лични пристрастия. Основната разлика (според мен) в подходите ни е, че аз винаги си имам едно наум, че може и да не съм прав, поне до някаква степен. Това, което съм написал отгоре са нещата в този момент пречупени през моята призма на възприятия (с отчетено влияние на националните събития от последните 68 години + настоящи гео-стратегически интереси). 

Масовката дали ще се нарича народ, население или мат'риал е само въпрос на лексика и това не променя ролята и/му. В самолетите на British Airways Economy Class се нарича World Traveler (поне преди години беше така, отдавна не съм летял с тях), но това не я прави нещо повече от икономична класа, просто звучи по-добре. При условие, че нямам влияние в-у процесите, аз също съм част от мат'риала, просто се старая възможно най-малко да участвам във филма.

Народа тук дава примера на Исландия за съвместно създаване/написване на конституция по Интернет. Това щеше да е възможно ако целият Исландски НАРОД беше на мястото на нашият НАРОД, но ако беше така, положението щеше да е много различно по дифолт.
I say what I do and do what I say.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #653 -: 23 Февруари, 2013, 12:34:44 »
0
Здравейте форумци,
фен съм на този форум от доста време. Преди само го четях, после се регистрирах, за да ползвам пълната му функционалност.  Изпитвам респект към всеки един от Вас и уважавам мнението на всеки тук. Харесва ми, че има ерудираност в мненията и човек може да научи доста неща или да види втора, трета и т.н. гледна точка. Стига съм Ви хвалил, но наистина ми харесва, че има сбор от различни гледни точки и във всяка от тях има своята логика и истина.
От доста време не гледам телевизия, освен футбол, но има случаи, в които гледам някои определени предавания. Не искам да правя реклама на някоя телевизия или предаване, но ще сложа линк към едно предаване, което е много актуално спрямо днешните събития и дава представа за една част от пъзела наречен Енергийна мафия. Водещия е леко дразнещ, но не е това важното. Гледал съм Стефан Гамизов в много предавания и фактите, които изнася са скандални и обикновено след това излизат мнения и коментари против него. Нищо ново за нашата родна картинка. И все пак, фактите са много неприятни. Не че е нещо ново, но сега ще разчитаме на Роската да прави кабинет. Пази Боже.
http://www.skat.bg/products.php?type=10&genre=6200

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #654 -: 23 Февруари, 2013, 16:25:16 »
0

     Разсъждавам си по цитираната от Фло преди два-три дни поговорка и днешния пост на Горо. Струва ми се, че смесваме две / поне / неща. От една страна мизерстват ли голяма част от хората у нас, на какво се дължи това и това ли е причината за протестите, и от друга - кой е в сянката / има ли такъв изобщо /. Честно казано, не виждам защо ако изказвам мнение по втората тема, това трябва да означава, че пренебрегвам първата или пък, че подценявам дереджето на хората и причините, довели ги до това дередже.
     Просто имам в главата си една картинка и тя е следната: представям си енергията на улицата като горивото за един отдавна конструиран двигател, отделни събития и субекти като предавателен механизъм / съединител и други джаджи /. И докато хората се напрягат да "зацепят феродото", та да може двигателят да започне с полезното действие, то конструкторите вече са монтирали целия механизъм на управлението, пълен със софтуер, така че ти може да си въртиш волана накъдето искаш, но колата ще върви според заложените команди. И смятам, че макар в световен мащаб руснаците да нямат особени успехи в автомобилната промишленост / изключвам военните машини /, то нашият пазар е добре овладян от тях.
     Впрочем то ще си покаже. Да видим дали ще има зависимост между гласуването в парламента по въпроса за Белене и интензивността на уличните събития. В този смисъл е интересно, че точно днес Цачева реши да се изкаже по въпроса, въпреки очакваните за утре протести.
     Всъщност Рьоне сигурно би ми казъл: "Колко си глупав!!! Изобщо не е това, което виждаш!"
     По-добре да си сипна едно  *whiskey3* / да се чете коняче /. Наздраве!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #655 -: 23 Февруари, 2013, 17:42:32 »
0
Още един цитат от Новинаров (най-лошият сценарий):

http://reduta.bg/v2/article/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B5

"" Хвани единия, удари другия. За Дянков да ви кажа защо цунка Джиджи. Много пъти сме казвали, че Дянков е просто момче. Но не изгоря за земеделската субсидия. Лъжат. Причината е друга. От МВФ му пратили писмо, че България трябва да увеличи квотата си във фонда със 160 млн. евро заради кризата в световен мащаб... Работи, които са решени в рамките на ЕС. Но понеже хазната е изгребана до дъно, няма лев… Те, както казахме, затова и бягат. Не знам как ще се платят пенсиите тоя месец. За другия знам – нема да се платят… Депутатите се шегували, че Б. Б. означавало булката беглец… Но много скоро ще престане да им се шегува… Та Дянков се направил на голям и написал на комисар Оли Рен едва ли не да си гледа работата, бедна България немало да плаща на богатите страни… С две думи му казал да духа супата. Оли Рен се оплакал на Барозу, Барозу дигнал телефона на Бойко и му държал език, който едва ли може да се нарече почтителен. Премиерът викнал Дянков, набил му канчето и го пратил да пише съгласително писмо до Олито. Написал го Дянков и го занесъл на Боко. Ама било на английски. Боко знае само „конграчулейшънс”, обаче нещо му прещракало, та пратил писмото на леля му Кристалина да го види първо. И на нея й се изправила косата! Дянков бил написал още по-свиреп отказ… И при това положение, нема друго положение. Та никаква оставка не е подал, ами е изритан като мръсно коте.
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #656 -: 23 Февруари, 2013, 18:23:29 »
0
Здравейте форумци,
фен съм на този форум от доста време. =====
http://www.skat.bg/products.php?type=10&genre=6200


Трябва да се види! Слави, благодаря!
Имам резерви към СКАТ и щях да пропусна.
Една работа, обаче, когато трябва да стане, тя си става.
Влизам днес с намерение да предложа да гледате само за сведение материалите от гостуването на  Гамизов:
1. снощи 22 02 2013 при Д. Цонев, Бтв,
2. днес при Кошлуков, ТВ 7.
И при двете си участия имаше очевиден дефицит на време и дефицит откъм водещ (да не се разбира задължително като критика, няма време за сериозен разговор).  Съответно  Гамизов хвърли някакви големи приказки (не за първи път) и нямаше възможност да се аргументира.
Изправен пред предаване от  час и половина сметнах, че пред СКАТ той е бил по-аргументиран  и  действително този път успя да сподели много неща.
По принцип той е заинтересовано лице, твърденията му следва да се приемат със съответното количество скептицизъм,  но  .... положението е ужасно.
За сведение, Гамизов представлява интересите на Мицуи. Очевидно той има някакви причини, поради които предпочита да изтъква, че работи с японци, но не споменава конкретно името на компанията.

Имал съм повод да кажа по някоя добра приказка за  Дянков, за Трайчо.
Не знам, не знам.
Много ще внимавам оттук нататък. 

В рамките на това статукво и с тези хора нещата са непоправими.
Фло, не знам какво би могло да пише в една нова конституция, не знам дали това е единственият начин, но ако въобще има шанс за тази  държава, то това ще е, да се изгради наново и с нови хора.

Скептичен съм - дори и да го можем, не е много вероятно да ни го разрешат.

Мили, млади  момичета и момчета, дано Бог е с вас!
« Последна редакция: 23 Февруари, 2013, 18:25:37 от nachev »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #657 -: 23 Февруари, 2013, 18:54:30 »
0

Фло, не знам какво би могло да пише в една нова конституция, не знам дали това е единственият начин, но ако въобще има шанс за тази  държава, то това ще е, да се изгради наново и с нови хора.

Скептичен съм - дори и да го можем, не е много вероятно да ни го разрешат.

Мили, млади  момичета и момчета, дано Бог е с вас!

Демократичен механизъм за управление на държавата ,драги колега трябва да е конструиран в
една нова конституция.Реално разделение на властите и премахване на подмяната вота на избирателите.Ето ще дам един пример .Сега ,когато държавата е в конституционна криза,дори по сегашната конституция минаваме на президентско управление следващите 2 месеца.Значи може!Значи е ефективно! Какво пречи тогава в една бъдеща конструкция на държавата парламента да не назначава правителство,да се раздели реално законодателната от изпълнителната власт?Сегашното състояние на  смесване на двете власти е и хранителната среда на корупцията и монополизма в икономиката,пък и не само там.Това е удобно и за опозицията и за мнозинството и сега всячески ще се мъчи мафията да неглижира исканията на хората. Невероятно ме дразни Плевнелиев с предложението тълпата да излъчи легитимни представители за да седнели да решават  въпросите .Той за къв чеп е ,и не е ли именно той легитимния представител на  народа и не е ли негова задача да формулира исканията на хората и да предложи решение?Нищо ,че понякога са разнопосочни,но може  да търси рационалното зърно .Така с избирането на представители се цели замазването и отлагане във времето на проблемите на хората.Реално проблемите на хората са икономически като следствие на политиката на последните три правителства и особено последното на герберастите.Няма нужда да правя повече констатации.Сега повече от всичко е нужен здрав натиск от улицата към президенството и народното събрание за насрочване на избори за велико народно събрание за ремонт на настоящата конституция или правене на нова. Пряка демокрация и граждански контрол това трябва!

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #658 -: 23 Февруари, 2013, 20:03:13 »
0
"Въпрос: Кого ще изберете на предсрочните избори?
А. Луфтханза
Б. Бритиш Еъруейз
В. Еър Франс
Г. Друга авиокомпания за незабавна евакуация..."


http://reduta.bg/v2/laf


Какво правим с мангизите? Хубаво си хортувате колко е лошо положението и колко виновна е Айн Ранд, обаче това не ми дава знак какво става с парите. Ще има ли достатъчно евраци (да речем още месец), ако хората поискат да превалутират? Щото по чейнчбюрата вече се мръщят...
« Последна редакция: 23 Февруари, 2013, 20:08:21 от koganev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #659 -: 23 Февруари, 2013, 20:32:19 »
0

Фло, не знам какво би могло да пише в една нова конституция, не знам дали това е единственият начин, но ако въобще има шанс за тази  държава, то това ще е, да се изгради наново и с нови хора.

Скептичен съм - дори и да го можем, не е много вероятно да ни го разрешат.

Мили, млади  момичета и момчета, дано Бог е с вас!

Демократичен механизъм за управление на държавата ,драги колега трябва да е конструиран в
една нова конституция.Реално разделение на властите и премахване на подмяната вота на избирателите.Ето ще дам един пример .Сега ,когато държавата е в конституционна криза,дори по сегашната конституция минаваме на президентско управление следващите 2 месеца.Значи може!Значи е ефективно! Какво пречи тогава в една бъдеща конструкция на държавата парламента да не назначава правителство,да се раздели реално законодателната от изпълнителната власт?Сегашното състояние на  смесване на двете власти е и хранителната среда на корупцията и монополизма в икономиката,пък и не само там.Това е удобно и за опозицията и за мнозинството и сега всячески ще се мъчи мафията да неглижира исканията на хората. Невероятно ме дразни Плевнелиев с предложението тълпата да излъчи легитимни представители за да седнели да решават  въпросите .Той за къв чеп е ,и не е ли именно той легитимния представител на  народа и не е ли негова задача да формулира исканията на хората и да предложи решение?Нищо ,че понякога са разнопосочни,но може  да търси рационалното зърно .Така с избирането на представители се цели замазването и отлагане във времето на проблемите на хората.Реално проблемите на хората са икономически като следствие на политиката на последните три правителства и особено последното на герберастите.Няма нужда да правя повече констатации.Сега повече от всичко е нужен здрав натиск от улицата към президенството и народното събрание за насрочване на избори за велико народно събрание за ремонт на настоящата конституция или правене на нова. Пряка демокрация и граждански контрол това трябва!
Макар и да е в една странна партия, снощи слушах мнение на д-р Москов - изглежда ми на читав човек. Последните дни носят със себе си информация, която подсказва, че може и да греша в преценките си за някои хора. Ако мога да ги гледам в очите и да усещам "електрическото им поле", това рядко се случва, но не е задължително да бъда слушан.
Та той каза като акцент нещо такова: хората не са длъжни да могат единодушно, подредено и изчерпателно да изложат исканията си. Това е много сложна материя. Неподходящо е насмешливото и високомерно отношение от страна на професионалните политици, които се сблъскват с този феномен.
И В тази връзка и аз не разбирам изказването на президента за желана среща с легитимни представители на протестиращите. И въобще ... какво да се каже за него. Подходящо е да знае, че спорни решения и  действия няма да се посрещнат безкритично.
Да се постарае максимално и да се погрижи за ..... какво да кажа тук.  "Обществен интерес" ми звучи, някак неискрено и помпозно.  Горо има едни приказки за етиката. Това не са празни приказки, но ....

Ясно ми е, че проблемите са много дълбоки.
Служебно правителство, разговори с легитимни и т.н. си едно голямо БЛА-БЛА.
Ама, за да не отиваме в хипотеза на бла-бла, тогава отиваме на промяна на политическата система.
Кажи ми бе, колега, как ефективно ще променяме политическата система, без да пипнем собствеността.
Да ти кажа, аз съм малко консерва, със собствеността шега не бива.
Нямам нищо против ако някак се сдобием с една нова и по-модерна конституция, но ми е доста неясно как ще оправят трайно и надеждно нещата само на това основание.

Формално погледнато, нова Конституция не е длъжна да вземе отношение по преразглеждане на собствеността.
Тя ще принуди ли вълците да надянат овчи кожи и да станат по католици от папата, обаче?!
Когато вълците са сред стадото, трудно ще опазиш овчиците.
Ако открито се заяви и гарантира: каквото било, било през тези Н на брой години, искаме да изградим нова политическа система върху настоящото икономическо статукво.
Никой не казва нищо по този въпрос, но ако се постави един въпрос точно така, колко ще са съгласни?

Пряка демокрация викаш. При съвременните технологии  това може и да не е невъзможно за осъществяване.
Може би неподходящо технологизирам. Нямам нищо против да се докарат нещата до положение, че всеки да се научи да носи отговорност, последици.
Най-добре е ако всичко се случва в едно общество, което е изградено на основа на етиката. Тогава лесно ще се намери колай.  Ама ????, това може би е задача на неопределено бъдеще.

Гражданският контрол откровено ми е неясен.