Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368131 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #675 -: 24 Февруари, 2013, 00:36:10 »
0

Регатка,
Контрол на капитала. Не вярвах, но натам вървят нещата. Следващото, което очаквам е, да ограничат още кешовото разплащане. Наскоро го намалиха във Франция до 1000 евро. Барба нека ме поправи, ако греша. Тогава, изкарването на пари от банки, няма да е най-доброто, и най-вероятно ще протече обратен процес. Ако има програмно правителство, като нищо може да го направят много скоро.

http://www.zerohedge.com/news/capital-controls?page=1

 *flower2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #676 -: 24 Февруари, 2013, 01:48:04 »
0
Ей, не всявайте паника, едно е теглене и плащане от банкова сметка, друго - с карта. Това с картите са политики за по-малки загуби от неправомерно теглене. Банката Пр* винаги се е придържала към ниски лимити. Въпреки това има и големи лимити в някои, например в ПИБ има и по 100К за 24 часа.
*drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #677 -: 24 Февруари, 2013, 02:14:21 »
0
Да, на ЯЕЦ Белене и безплатния ток! Путин-Гоцэ-Стани-шеф! Ура, другарки и другари!

Ядрено хранилище в САЩ се разтече

Шест подземни резервоара на Хендфордското хранилище за ядрени отпадъци в щата Вашингтон са протекли, предаде Ройтерс вчера, като се позова на губернатора на щата Джей Инсли.

През миналата седмица беше съобщено за изтичане от един от резервоарите, разположени близо до река Колумбия. "Новината е много тревожна. Смятам, че през идните няколко седмици ни предстои сериозна работа", каза Инсли.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #678 -: 24 Февруари, 2013, 09:23:14 »
0
Вижте,аз далеч не желая да всявам паника,притесненията обаче остават.Няма какво да се лъжеме,трябва да си голям идеалист за да не се притесниш и за световните,какво остава за нашите пари.
Музичка,вече им минава през ума да ни контролират нас,като хора и личности с желанието им да ни дамгосат,пардон чипират,какво остава за капитала/парите/ .
Не питайте,кои са тези,ами не знам,но и в САЩ,Франция има,сигурно има и в други други страни, вече се говори за това.Племенниците ми учат в частно училище в Швейцария,дори и там са казали на родителите,че имат възможност да поставят чип на децата си,като предпазна мярка срещу отвличане  :o Питам добре де,отвличат ли деца /и то там/ и ми отговаря,казаха ни,че е имало 6 опита за отвличане само тази година,неуспешни.Добре,че са българи и двамата,та са отказали да чипират децата,а кучето им не е задължено да е чипирано /има тату в ушето /.В БГ за сега чипираме само кучетата,после ще сме ние и ще има и облекчения.
Къде се отплеснах,ама като прочета контрол и започвам.......... *rofl* *rofl* *rofl*
Като си изпия кафето ще съм по-миличка,обещавам  *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #679 -: 24 Февруари, 2013, 19:04:20 »
0
Барба, недей да си по-католик от папата. Между кеша и манталитета няма нищо общо. И си е много гот да натъпчеш джобовете с пачки.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #681 -: 24 Февруари, 2013, 20:06:37 »
0
Мярнах един  характерен лозунг, който подсказва за настроенията на хората.

БОЙКО, СЕРГЕЙ, ЦАРЯ, КОСТОВ, ДОГАН -
МАРШ ВЕДНАГА ЦЯЛАТА ТАЗИ СГАН!

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #682 -: 24 Февруари, 2013, 20:56:52 »
0

Трябва да се види! Слави, благодаря!.....
Аз резерви имам към всички медии, не само към СКАТ. Но от всички останали, там като че ли е ней-достоверната информация. И все пак я приемам с известни резерви. И към Гамизов имам резерви и знам, че точно сега изнася тази информация, защото има интерес точно сега да бъде изнесена, за да има най-силен отзвук. Изнесе доста неща и за президента, и за Дянков, и за Трайчо, и за прокурора. Не че ние не сме се досещали, но се добива по-голяма яснота в енергийната мафия.
Момента е преходен и сега всеки с разум и липса на информация ще внимава. Тези, които правят сценария, ще им е по-лесно. Останалите ще гадаем курса.....

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #683 -: 24 Февруари, 2013, 21:46:18 »
0
Другарки и другари!

След като вражеските сили разконспирираха нашите нелегални другари Людмила Манова и Ангел Славчев като свързани с нашата Партия, 48 конгрес на Партията и водачи на Националното движение “Русофили”, финансирано от посолството на братска страна, са нужни незабавни дествия!

В условията на глобализация и лесна достъпност на информацията, старите методи за нанасяне на удари по световния империализъм не работят, другари! Затова незабавно спуснахме до организациите ни по места инструкции за набиране на подривни елементи от народа, които да не са пряко свързани с нашите структури.

Под вещото ръководство на БКП в България растат хармонични и всестранно развити личности, които се превръщат в творци и строители на развития социализъм, в опорен стълб на ВОСР и в крайъгълни камъни на прогреса и цивилизацията! Отчита се като грешка хаотичното внедряване на някои лидери, но от друга страна от нас се изискваха незабавни действия.

Сега сред изобилието на такива предани кадри ще изберем неколцина, които да поведат народния гняв и по примера на Отечествения фронт от 1944 година и ВОСР от 1917 година, да изметат империалистическите гниди от парламента, преди да са гласували окончателно и безвъзвратно спиране на проекта ЯЕЦ Белене!

Ура, другарки и другари! Путин, Гоцэ, Стани-шеф!


regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #684 -: 24 Февруари, 2013, 23:16:45 »
0
Аз,понеже съм захапала този фискалния резерв и ровкам наляво-надясно,вижте на какво попаднах :Интервю с Делян Добрев от днес,последната минута и малко го питат за резерва и.... ами чуйте го,може и на мен да ми се причуват разни работи.

http://www.btv.bg/shows/neka-govoriat/videos/video/361010074-Opasno_blizo_s_Delyan_Dobrev.html

Обаче това,ако е истина  *scare*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #685 -: 25 Февруари, 2013, 00:21:49 »
0
Преди малко гледах по канал едно предаване с представителите на протестиращите. Колкото се ядосвам на правителство, министри, депутати и пр. толкова и на тези прости (много трудно изричам или изписвам тази дума, но те са си точно такива) момчета, особено пък това от Варна (то пък и да говори даже не може). Хора, които видимо камък в-у камък не са сложили през живота си да обясняват как да се управлява държавата, да поставят искания и пр. Ако на протеста преобладаваха представители на дребния и средния бизнес (които най-много страдат от правителството) и имаше разумни искания щеше да е друго.

Изгледах клипа от линка на Регата - интервюто с Делян Добрев, който доста ми хареса (не го бях виждал или чувал до момента). При такова развитие на обстоятелствата, направо ще взема да си гласувам за Бат' Бойко на следващите избори, че алтернативите наистина са ужасни. Прост не прост, горе-долу държеше фронта и някаква фискална дисциплина. Това на принципа на изибирането на най-малкото зло.

Никой от протестиращите не казва нищо за циганите, от които голяма част изобщо не си плащат ток и консумацията им се разпределя измежду плащащите. Другото, което не мога да вдяна е, че ако примерно беше 10% по-евтин тока и една сметка от 300 лв. беше 270 лв. дали всички чинно щяха да си я платят. Как тези момчета си мислят, че страната има големи ресурси и ако не се краде има средства за всички - предполагам си мислят, че някаде трябва да се раздават тези средства на калпак. Ужас... няма нищо по-страшно от тълпата, може би само диктатура от Сталински тип.

П.П. Пак се замислям за алтернативите при задаващите се избори - най-добрата е ДСБ, следващата май е на ГЕРБ. Това ако изобщо гласувам. Колкото до фиска - наистина е притеснителен, не мисля, че ако друга партия беше на власт последните години щеше да е по-висок. По-важно (за мен поне) е какво е положението на самите банки, те са си частни. Ако вземат да закъсват, значи не могат да си събират кредитите, а в такъв случай би било редно да започнат да изземват и продават заложеното имущество, другото си е чист комунизъм.
« Последна редакция: 25 Февруари, 2013, 00:36:22 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #686 -: 25 Февруари, 2013, 01:03:27 »
0
Да знам го този поглед, давал съм на разни западняци, да пипнат за пръв път в живота си пачка от 10 000 $, един швед даже искаше да се снима с нея, на мен ми беше много смешно защото съм носил по няколко такива из джобовете, съвсем спокойно, как без пари ще тръгнеш работа да вършиш, кредитните карти са ненадеждни, несигурни, приемат се с неохота като платежно средство. Без да се шегувам един път си намерих една такава пачка в колата под седалката, забравена или изпаднала някога от някъде, по едно време слагах някъкви пари тук там из колата да има за бакшиш на полицията а пък колко съм донесъл кеш/ инвестирал в БГ, седем цифрени числа в долари и всичко кеш през летището декларирано изрядно със справка, това са живи пари излезли от една голяма държава и вкарани в БГ, отдавна би трябвало да ми е присвоена титлата - златен инвеститор. Не претендирам защото понякога се случваше и обратното, според моментните нужди. Затова харесвам доларите като пара и дизайн, пачката от 10 000 е много удобна лесно се брои, да даже с поглед, по дебелина може да се прецени  с погрешност+-200-300 долара колко са. С еврото е трудно с кеша, явно когато са я мислили тази пара не са я обмислили добре от гледна точка на кешово средство за разплащане, голям парцал постоянно се къса из джобовете. Аз на едни холандци в Бреда им четох морал на тема защо не си приемат тъпите пари, като са ги измислили, не ми приеха 500 евро, извадих 100 и тях не ги взеха и аз се развиках вече, че прекаляват, добре че некви турци в едно кафене ми развалиха стотачката , идиотизъм !!!
   Много харесвам това, казал го е някой умен и практичен човек:

:In god we trust all others must pay cash:

Ивеле, на запад няма пачки брат, това не значи, че хората са бедни, просто има много, много строг контрол в-у всякакви видове разплащания, това намалява и корупцията до голяма степен. Парите в банки, а за разплащане си има много други начини - карти, чекове и пр. Лимитите за разплащане са достатъчно високи за нормално ползване - според историята ти в банката, типа сметка и пр. Даже лимитите до голяма степен се ограничават, за да не може ако някой ти гепи картата да я източи бързо. Като имаш и няколко карти съвсем пък нямаш проблем (мисля, че съм правил покупки до към 3-4 К долара, за по-големи съм писал чекове). Аз и тук не нося повече от 150-200 лв. в брой в себе си, 2-3 карти ми стигат напълно, за пачки направо си се притеснявам, просто не съм свикнал да нося в брой. Преди 2-3 години ми се наложи да местя пари от една банка в друга (с пачки за да не плащам безумни такси по валутни преводи - таксите за преводи в левове са ОК, но във валута дерат яко) и 2 дни планирах цялата операция - в банката с лична въоражена охрана, в момента на теглене кликам на предварително закащ човек наблизо с кола, в момента на излизане от банката колата спира за 3-4 секунди колкото да се качим и веднага в другата банка :) :) Бях направил предварителна заявка и не можех да знам служителките от банката с кого си споделят тези неща. Това за сума, която би ти се сторила сигурно смешна, ама просто не съм свикнал да нося пари в брой...
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #687 -: 25 Февруари, 2013, 02:02:49 »
0
Ами то направо си е смешно, и аз се смея... ама ако си направил двудневна предварителна заявка за теглене (която е задължителна), анонимността ти е в ръцете на служителите на банката и то не само на въпросният клон. Така, че...

Сумата беше достатъчно голяма за да ме оберат по сигнал и достатъчно малка за да се стига до стрелба  :D
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #688 -: 25 Февруари, 2013, 02:15:40 »
0

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #689 -: 25 Февруари, 2013, 08:33:30 »
0
Преди малко гледах по канал едно предаване с представителите на протестиращите. Колкото се ядосвам на правителство, министри, депутати и пр. толкова и на тези прости (много трудно изричам или изписвам тази дума, но те са си точно такива) момчета, особено пък това от Варна (то пък и да говори даже не може). Хора, които видимо камък в-у камък не са сложили през живота си да обясняват как да се управлява държавата, да поставят искания и пр. Ако на протеста преобладаваха представители на дребния и средния бизнес (които най-много страдат от правителството) и имаше разумни искания щеше да е друго.

Аз съм на противоположно мнение! Момчетата бяха на ниво в пъти над шлайфаните паразити-празнословци,търкали години наред столовете по телевизиите.Поставиха 2 въпроса и спешното им решение,които паразитите-празнословци разводняваха и отклоняваха усърдно.Да ги припомним:мажоритарни избори с възможност за отзоваване на депутат и промяна в ценообразуването на тока с ревизия на тъй-наречения микс.Микса ,ако не знаете е уйдурма на политическата мафия,при която изнасят евтиния ток от АЕЦ за да вземат комисиони,а на вътрешния пазар се доставя скъпия ток от топлоцентралите ,ВЕИ и ВЕЦ.Така за вътрешния пазар цената скача 150% и гърците плащат по-евтин ток, внесен от България по отношение на  произвелите го  българи.Това е положението.
Защо празнословците-паразити не искат мажоритарна избирателна система и всячески ще отстояват пропорционалната с елементи на мажоритарност е дълга тема,но е ясно ,че това им е хранителната среда за сметка на постоянното обедняване на народа ?Хората искат промяна и е дълг на всеки гражданин,който не е егоцентрик,лигльо самохвалко,капсулиран в самодостатъчността си на измисления си личен успех да подкрепи протестите на гражданското общество.
Отворете си душите,отворете си очите и това ,което не можа да стане през 89-91 г. като истинска промяна в полза на гражданите  трябва да стане сега ,иначе агонията ще продължи до пълното обезкървяване на тоя народ!Ние сме в състояние на незапомнена и небивала досега национална катастрофа.Били сме страдали като народ от войни и световни кризи,но никога не сме губили 2 млн. души от икономиката си и паразитната публична администрация да е станала колкото работещото население.