Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368129 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #705 -: 25 Февруари, 2013, 23:00:38 »
0

Преди референдума се разрових из нета, къде колко централи има по света. Така де, да видя 'ората какво правят, да заема позиция.  Иран имат една централа, построена по руски проекти, с руски специалисти. Трябвало е да заработи 2010, но 2 години са отстранявали технически неизправности. Тези дни излезе новината, че Иран ще строи 16 централи, нали едничката вече работи.
И накрая, от много четене, (ми четеме  :D ) , ми остана въпрос без отговор - що им е на Иран ядрено оръжие. Не стигат ли нацвъканите централи на врага, потенциални бомби?

Партията 'ко казва за тези бомби?


Сорос е шортил йената и си направил скромното милиардче +
Сега, май шорти еврото или, поне така внушава с изявленията си за ЕС и еврото.

 *flower2*


regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #706 -: 25 Февруари, 2013, 23:03:09 »
0
Фло,правилно съм те разбрала  :)
Нещото което ми се изплъзва е как това ще се промени с уличен натиск,при това без ясна формулировка.Лично мен ме сряскат протестите в момента,не защо или защото хората протестират,а как го правят.Стресирано гледам лутането им в искания,лозунги и неразбории,дори ходенето безцелно от Орлов мост до Президентството през Народното събрание.Неразбирането,че Великото народно събрание,тъй лелеено в момента може да промени само конституцията,но не може да е ефективен законодателен орган,обратно обикновенното народно събрание е ефективен законодателен орган,но не може да напише нова Конституция.Хората които протестират в момента не знаят кое искат,това безумие ме обърква и плаши.Още по страшно е това,че няма яснота кой,кой е,имам чувството,че гледам за втори път един и същи спектакъл.
Съжалявам,но стигне ли се до избори и аз,като Булкан ще избирам по-малкото зло,но винаги срещу БСП.Хубаво би било да се промени системата,но както се е тръгнало отново хората ще бъдат използвани и захвърлени,че може и по-лошо да стане.
ПП : За другарите и другарките : В Русия съм,в Русия съм .... *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #707 -: 25 Февруари, 2013, 23:53:00 »
0
Така е. Хората не знаят какво искат, но организаторите много добре знаят какво искат. Или мислиш, че 40 града могат да излязат едновременно? Вотът не трябва само да е срещу БСП, а е хубаво да бъде и концентриран.

Не знам защо допълзяхте толкова бързо и тук  *ireful*
Мисля,че си позволяваш повече от допустимото,няма нужда да ми казваш как, защо и за кого да гласувам.
Хубаво било вота да е концентриран,а най-хубаво е да гласувам за бат'Бойко,ай сиктир........
Да ти кажа не понасям хора които си позволяват от трибуната на Народното събрание да плещят глупости,още по-малко да се опитват нагло да ме лъжат и манипулират.
И с мен,я давай малко по кротко,че не съм от най-приятните събеседници  *ireful* *ireful* *ireful*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

lanka

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #708 -: 26 Февруари, 2013, 00:03:12 »
0
Извинявай, не исках да те обидя. Още веднъж те моля за извинение. Прекалих, съжалявам, кофти вечер.
« Последна редакция: 26 Февруари, 2013, 00:04:47 от lanka »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #709 -: 26 Февруари, 2013, 07:51:34 »
0
Извинявай, не исках да те обидя. Още веднъж те моля за извинение. Прекалих, съжалявам, кофти вечер.
Така е. Хората не знаят какво искат, но организаторите много добре знаят какво искат. Или мислиш, че 40 града могат да излязат едновременно? Вотът не трябва само да е срещу БСП, а е хубаво да бъде и концентриран.

Не знам защо допълзяхте толкова бързо и тук  *ireful*
Мисля,че си позволяваш повече от допустимото,няма нужда да ми казваш как, защо и за кого да гласувам.
Хубаво било вота да е концентриран,а най-хубаво е да гласувам за бат'Бойко,ай сиктир........
Да ти кажа не понасям хора които си позволяват от трибуната на Народното събрание да плещят глупости,още по-малко да се опитват нагло да ме лъжат и манипулират.
И с мен,я давай малко по кротко,че не съм от най-приятните събеседници  *ireful* *ireful* *ireful*

И следващият път,не си трии мнението,ако обичаш.  !!!


[/quote]
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #710 -: 26 Февруари, 2013, 08:54:17 »
0
Хората които протестират в момента не знаят кое искат,това безумие ме обърква и плаши.Още по страшно е това,че няма яснота кой,кой е,имам чувството,че гледам за втори път един и същи спектакъл.
Съжалявам,но стигне ли се до избори и аз,като Булкан ще избирам по-малкото зло,но винаги срещу БСП.
Хората знаят какво искат.Искат мажоритарна избирателна система,за да не им се налага като на вас двамата с булкана да избирате по-малкото зло,защото такова няма.Няма малко и голямо зло,партията е една ! Злото е едно и също и младите хора по митингите са го разбрали чудесно.Дай боже да се стигне и до реално разделение на властите ,защото сегашната конституция го прави само проформа! Когато се приеме мажоритарната система без никакви компромиси от елементи на пропорционалната,партията хидра ще премине през катарзис,ако въобще премине и не изчезне окончателно.Скъса ли се хранителната връзка на партията между правителство и парламент икономиката рязко ще се подобри и хората ще знаят къде точно да протестират ,когато нещо не върви.Кофти закони,значи кофти депутати-бой и отзоваване с подписка.Кофти изпълнение на законите -значи кофти президентско управление и бой и отзоваване,щото министерския съвет трябва да е към президента.Точно така,както ще стане другата седмица само ,че не за дълго ,ами за 2 месеца;

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #711 -: 26 Февруари, 2013, 08:59:23 »
0
Скъса ли се хранителната връзка на партията между правителство и парламент икономиката рязко ще се подобри и хората ще знаят къде точно да протестират ,когато нещо не върви

Е, това когато стане, ела ми се обади.
Имотко-сенатор.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #712 -: 26 Февруари, 2013, 09:05:36 »
0
Фло, искаш ли като в Италия? Само трабва протестиращите да си /да им/ спретнат една партийка и готово. И после? Същото.

lanka

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #713 -: 26 Февруари, 2013, 09:12:20 »
0
Пари, религия и политика са много емоционални теми. Когато се заговори за тях много често емоцията взима връх над разума. Към Регата: с ръка на сърцето, твоят отговор на първия ми пост не беше пример за добронамереност. Ти не ме хареса още от началото. Вярвам, че всичко ще е за добро.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #714 -: 26 Февруари, 2013, 09:24:27 »
0
Ами това е същината на  проблема на България: насадената партия в двете власти едновременно,парламент и правителство, щото мнозинството излъчва кабинет .Затова мажоритарни избори за парламент,който не назначава правителство . Мажоритарно избран президент,който съставя кабинет.
Сега всячески по кръгли маси и публични дискусии ще се избягва да се говори за бандитската връзка парламент- правителство, за да се запази статуквото,което позволява партокрацията да живее охолно на гърба на електората.Партията е на амбразурите!Дава се силен медиен отпор,тотално ангажиран , срещу протестиращите за неглижиране и разколебаването им.Вадят се всякакви стари демократични муцуни,които партията е отглеждала за такива екстремни манипулативни цели.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #715 -: 26 Февруари, 2013, 09:25:25 »
0
Пари, религия и политика са много емоционални теми. Когато се заговори за тях много често емоцията взима връх над разума. Към Регата: с ръка на сърцето, твоят отговор на първия ми пост не беше пример за добронамереност. Ти не ме хареса още от началото. Вярвам, че всичко ще е за добро.

Казах ти нещо,ти не разбираш от дума.
Не те харесвам и сега,не вярвам да те харесам и в бъдеще.
И коя си ти,че да ми правиш анализ,къде е разума и емоциите ми.Ай с........р
Когато решиш да агитираш в този форум,помни,че ще се срещнеш с мен  *ireful*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

lanka

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #716 -: 26 Февруари, 2013, 09:46:17 »
0
Немаш грижи. Само внимавай с кръвното.
« Последна редакция: 26 Февруари, 2013, 09:49:53 от lanka »

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #717 -: 26 Февруари, 2013, 09:49:11 »
0
Ами това е същината на  проблема на България: насадената партия в двете власти едновременно,парламент и правителство, щото мнозинството излъчва кабинет .Затова мажоритарни избори за парламент,който не назначава правителство . Мажоритарно избран президент,който съставя кабинет.
Сега всячески по кръгли маси и публични дискусии ще се избягва да се говори за бандитската връзка парламент- правителство, за да се запази статуквото,което позволява партокрацията да живее охолно на гърба на електората.Партията е на амбразурите!Дава се силен медиен отпор,тотално ангажиран , срещу протестиращите за неглижиране и разколебаването им.Вадят се всякакви стари демократични муцуни,които партията е отглеждала за такива екстремни манипулативни цели.
Ето с това почерненото съм абсолютно съгласен. Само като се заслуша в новини или подобни предавания и става ясно за какво става въпрос, разни динозаври се появиха мисля че тази събота и неделя да обясняват как нещата няма да станат така както протестиращите искат.

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #718 -: 26 Февруари, 2013, 10:20:22 »
0
 Ааа... що, бе? Нека да станат така, както искат протестиращите! Има още накъде да се върви - например Камбоджа (или Кампучия, както е известна на протестиращите) още не сме ги стигнали. Вече очаквам да се появи местният Пол Пот.

Учете руски, Ивел ще ви помага. Оказа се, че от хиляда години демокрацията властва в Русия и СССР. Имаме късмет, че сме окупирани от толкова демократична Империя. Имаме късмет също така, че най-будните синове (и внуци) на България са по улиците...

Амин.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #719 -: 26 Февруари, 2013, 13:45:10 »
0

Поразяващата уста ... хехех

Регатка  и мен първо порази. Ама пък така  се надушихме, че сме от краставите, оправихме бързо недоразумението и сега си я обичам.  *heart* *flower1*
Както каза Янка, било е за добро. :) *flower1*

 *flower2*