Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368156 пъти)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #735 -: 27 Февруари, 2013, 19:29:38 »
0
....... Ако някой ден се видим може да дойде някой брадат чичка........

   Баси отношението!  :)
   Темата, в която пишем, е подходяща да попитам: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
   Е, хайде, от мен да мине....
   Добре дошла, Ланка! :)

   П.С. Май разнебитихме темата на Булкан, от мен извинения.
« Последна редакция: 27 Февруари, 2013, 19:32:41 от чи-чов-ци »

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #736 -: 27 Февруари, 2013, 21:07:08 »
0
Като се заговорихме за музика...

От няколко дни слушам Ейми Макдоналд. Едно момиче от Шотландия... По една белгийска телевизия случайно хванах цял концерт, а то било защото вчера и днес има изяви в Брюксел и Люксембург. Никога не бях чувал за Ейми Макдоналд, дори около половин час не знаех кого слушам (то го пишеше на сцената, ама аз нали съм си със стари реотани...), обаче стоях като втрещен.

Магия!

... И гледам в ю-тюб концерти, а на тях - млади момчета и момичета. Виждам децата си там, не буквално, но все ми се струва, че ще ги видя. Искам да ги видя там!!!

И поезия!

...Няма цици, не е полугола на сцената, не пее за това как иска някой да я скъса от е..не, около нея не танцуват голи стероидни мъжаги с нацепени бицепси. Няма дори силикон... Пълна противоположност на нашите турбопопфолк "диви". Днес я слушах в колата и когато приближих пресечката, на която трябваше да завия, за да се прибера, нарочно я пропуснах - песента беше към средата и исках да я чуя докрай.

Ето я и песента:

Amy Macdonald - 11 - Let's Start A Band


=======

Слушайте Горо какво ви казва - всичко е въпрос на етика. Много харесвам Айн Ранд като писателка, особено "Ние живите" и "Химн". Със сигурност нямам ясна представа каква е вината на неолибералите. За Меркел пък изобщо не мога да взема отношение. Казвам това, защото Горо ги спомета, а аз не съм сигурен в силата на аргументите му. Но съм сигурен, че е прав за това, че всичко опира до етиката. Особено сега, когато моралът (във всеки от нас и за всекиго поотделно) се очертава като единствен ориентир - да преценим с кого си имаме работа.

=======

Въпросите, докарващи до истерия хиляди протестиращи, мен лично много ме плашат. Не заради силата им, а заради нагласата, че тази тълпа може да даде отговори и да ги приложи на практика. Къде е мнението на онези хиляди деца, които учат в чужбина и посещават концерти на Ейми Макдоналд? Страх ме е, че децата, които слушат Преслава, ще вземат решения, а онези, задграничните ... са ни отсвирили.


И с право, да, с право са ни отсвирили. Щом сме толкова тъпи, че да докараме държавата до сегашното й дередже...

lanka

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #737 -: 27 Февруари, 2013, 22:00:38 »
+1
Amy Macdonald - Run (Exclusive live version)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #738 -: 27 Февруари, 2013, 22:04:46 »
0
Еми и аз питах гугъл (той не е чичко със сигурност) и видях агенция Ланка за НИ :)


Иначе специално за Фло:
В сила е новия Закон за Управление на Отпадъците - ЗУО (от 13.07.2012 г.), с който се въвежда ново изискване за въвеждане на разделно събиране на образуваните отпадъци от търговските обекти в страната.
... налагането на глоби от 3 000 до 10 000 лв. за неспазването на закона.
*rofl*

Фло, имаш ли цветни поллиетиленови пликове, да не те изненадат с нова глоба

 *drink6*

Мамка им..............Протести да дупка и сопи ,сопи,сопи.Не се ли измете тая паплач от парламента и Фидоска да търка нара в Сливенския затвор няма спасение.Тия са престъпници бе! Маса народ рови по кофите вече,тия се занимават с торбичките. И защо,щото  ще принудят заведенията да сключват договори с боклукчийската мафия,двустрани ,отделно данък смет.В цял свят мафията държи боклука,хазарта и проституцията,нашата плюс това  и парламента и правителството .
100% МАЖОРИТАРНИ ИЗБОРИ! Да знам аз говедото ,дето ще го пратя в законодателната власт какви ги върши и да му търся персонална отговорност .

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #739 -: 27 Февруари, 2013, 22:17:53 »
0
Оказа се, че с един съфорумник  се познаваме много добре. А иначе всички сте много готини.


Странно, защо не се осмели да ми пишеш на лично съобщение??? Писа дори че си от приятелите. А аз държа (много) на тях въпреки че съм на разстояние от БГ винаги намирам време и начин да поддържам връзката с тях. Ако не желаеш да пишеш, поне кажи какви са мотивите против, притеснява ли те нещо? Надявам се не ме познаваш като лош човек. Бъди здрав/а!

наскоро бях в Банско, можехме да покараме заедно ски. Виж новата ми страст
www.youtube.com/watch?v=_3Ls_aT70cY


« Последна редакция: 27 Февруари, 2013, 22:30:54 от Невидимко »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #741 -: 27 Февруари, 2013, 23:19:20 »
0
Фло,
Няма да смеят сега.  *rofl*

За тия боклуци, от кога им се изнервих. Щото вече става много нагло с тези техните измишльотини и безумни глоби. И не е само за заведенията.

Ако общината има сключен договор с лицензирана фирма за извозване на боклуци, само торби трябва да се заложат.
Ако, обаче няма договор, тогава всяко юридическо лице, поотделно да си сключи такъв договор.


Тихомълком вдигнаха бензина. Друг път по медиите - "от утре цената е ... " Сега няма. Може би, пък да не съм чула?

lanka

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #742 -: 27 Февруари, 2013, 23:23:31 »
0
Невидимко, имаш лични.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #743 -: 27 Февруари, 2013, 23:59:12 »
0
lanka, имаш поща. Благодарение на форума получих голяма и приятна изненада! За съжаление обаче ще имам все по-малко време, възможност пък и желание да пиша и чета във форума.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #744 -: 28 Февруари, 2013, 01:24:15 »
0

http://www.standartnews.com/interviews/nayopasno_e_monopolite_da_si_uredyat_premier_-179460.html

 *flower2*


Възможно само в БГ - коментар под статията от линка на Муза (насочен към Иван Костов):

"Айде Ваньо,да ходиш на бунището на историята след тези избори,а най вероятно в затвора.Няма да ти е лошо при твоите сънародници-мангалите. Асан с голямата рязана карабина те чака, каза че не го е мил от една година специално за теб. Да не забравиш вазелинчето само."

На мен пък ми е любимият български политик - просто ей така - субективно мнение без претенции да му познавам управлението.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #745 -: 28 Февруари, 2013, 03:12:13 »
0
Антон Кутев от БСП призна, че има отбор 40-50 млади социалисти, които пишат по форумите и то безплатно - тия са най-опасни :)

Може статията да е за катастрофа на магистрала Тракия, отдолу ще има "Костов е виновен". Вече 16 години не могат да забравят как си отидоха и те с революция и той им е виновен.

 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #746 -: 28 Февруари, 2013, 09:11:33 »
0


На мен пък ми е любимият български политик - просто ей така - субективно мнение без претенции да му познавам управлението.
Иван Костов звучи логично и загрижено,но избягва главното,за което узряха хората.Кризата на представителната власт и подмяната на вота на избирателите по сегашната пропорционална система.Ако застане зад исканията на протестиращите за 100% мажоритарни избори ще стане любим политик на още много хора.При мажоритарно избран парламент много бързо ще се получи традиционния за западната демокрация двуполюсен модел и тука партиите ще се прегрупират в консерватори и либерали,което не е толкова важно.Важното е,че в парламента ще влизат тия,за които са гласували хората като личности и ще излизат като ги отзоват с необходимия брой подписи,без стачки и възстания.Просто е ,ама не им харесва на сегашните управници и опозиция.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #747 -: 28 Февруари, 2013, 09:22:25 »
0
      Да ви кажа и моето мнение за Костов. Без въобще да зачеквам голямата тема за приватизациите и управлението на цялата държава. Само София ми стига за пример и то само в един аспект.
     Сега, чета, че съдът в Солун осъдил, засега на първа инстанция, бившия кмет на града на доживотен затвор. За 18 милиона евро далавери. Кирливи 18 милиона. Ние за толкова даже проверка не образуваме.
      Аз ви гарантирам, че именно по времето на Костов бившия кмет на София Ст. Софиянски и общинския съвет на Ант. Николов и Евг. Бакърджиев направи далавери с имоти за поне 1 милиард евро. Имотите на София, на Софийски имоти и прочие бяха в пъти по ценни от Кремиковци, БГА-Балкан и разни такива. Всичко това се разграби от политиците тогава, от Никми, от мутрите и от който друг там каквото закачи на дребно. Ама доста закачиха. Само вижте това, дето се строи до НДК и няма никаква нужда от коментар.
     И кво??? Та за Костов не ми говорете въобще. Най големия тъпанар в българската политика. На фона на Костов Царя с неговите гори и дворци и пълен комедиант.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #748 -: 28 Февруари, 2013, 10:09:09 »
0

http://www.standartnews.com/interviews/nayopasno_e_monopolite_da_si_uredyat_premier_-179460.html

 *flower2*




На мен пък ми е любимият български политик - просто ей така



BulCan и на мен ми е любим  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #749 -: 28 Февруари, 2013, 11:15:52 »
0


Ето я и песента:


Много хубаво!
Не съм подозирал за съществуването и.

А пък тя май е по сандалки и пръстчета