Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368055 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #795 -: 04 Март, 2013, 13:25:26 »
0
Да не би пък аз да не съм наясно нещо?

Ако се прекрати регистрацията на даден юзер, неговите вече написани постове изчезват ли? Аз мисля, че не изчезват.

Нямам намерение да трия нещо. Просто искам да знам каква е причината да не мога да закрия профила си. Като сме почнали с метафорите - по-добре ли е да седим и да мълчим (съществуващ акаунт, но без участие), отколкото да станем и да си ходим (закриване на акаунт)? Не става въпрос да си взимаме каквото и да е, разбира се. Въпросът е чисто етичен - да се спотайваш или да бъдеш открит в намеренията си. Така го разбирам аз това прословуто закриване на акаунт.
Освен това напускането е волеви акт, който следва да покаже нещо на домакините. Няма никакъв смисъл да се прави цирк от това, както става. Напускането трябва да е колкото е възможно по-дискретно, тоест автоматично. Едно-две изречения за довиждане и това е. Защо админът прави това препречване на пътя и защо залоства вратата - нямам представа. Но е смущаващо, от това лъха на нещо, с което възпитаните хора не искат да имат контакти.
Каквито и метафори да използваме, не става ясно защо мога автоматично да създам профил, а не мога автоматично да го залича. Това питане към админа е най-малкото унизително. Марийка казала "другарко, а пък Иванчо ми изяде кюфтето, да му го тура в устата лакома..." - има ли Марийка право да стане от масата или трябва да иска разрешение? Преди 23 години се искаше разрешение, въпросът стигаше до партийния секретар и оттам се даваше резолюция. Мислех, че вече не е така... А то - бил съм сгрешил.

Да взема да поясня. Не става въпрос конкретно за мен, нито пък съм пометнал заради факта, че някакъв акаунт не ще да се закрие. Въпросът е чисто принципен - свободен форум ли е това, или сме тук поради причини, ясни само на админа?

Ако някой може да ми отговори, много ще съм благодарен.

Днес съм много в движение и ще стигам до компа само за кратки моменти.
Прощавайте, истински диалог няма да има.

По отношение на горната ти забележка ми стана малко тъжно.
За мен.
Аз през цялото време изхождам от твърдото убеждение, че т.н. закриване на акаунт включва в себе си и премахването на мненията на съответния участник. Прилагам формална логика. Пишат регистрирани потребители. Има ли мнения, има и регистриран юзър. Няма юзър, няма мнения.

Не съм категоричен по отношение на конкретния персонаж, но искане от вида - заличете ми акаунта и мненията ми, вече съм чувал от някого тук и това само затвърди убеждението ми, че двете са вързани.

Сега осъзнавам, че формално погледнато тези неща могат технически да се разделят.
Някаква марка до името на автора на мнението би могла да показва, че съответното име е на бивш юзър.

Освен това не е, ама хич не е, много фотогенично, нов потребител да се регистрира с името на стар. Без оглед наличие или отсъствие на умисъл.
Втриса се при мисълта, че утре бих могъл да си пиша с Коганев, или пък с Неарвана, ама това да не сте  вие.

После, аз примерно съм скарал с някого, много люто при това. Той си заличава акаунта, но си отнася и омразата. Утре, от същия Ай.Пи адрес се регистрира с ново име и съответно, изиграва един актьорски пирует, влиза ми под кожата, кара ме да споделя (примерно на лични) някаквви неподходящи неща, които биват умишлено и злонамерено използвани срещу мен.
Аз имам ли право да поставя искане, след като от един Ай-Пи вече е имало регистрация на един никнейм, админа да отказва други никове да участват във форума от същото място. Просто за момент се абстрахираме от хипотезите: различен провайдер, динамични адреси и др.

Мога да развия и други разни хипотези, но си знам, че всичко ще си остане постно.
Претенции мога да имам много.
Да знаете Животът как ги върти и какви чудесии измисля.
И най-развинтената фантазия не може да измисли всички варианти.

Имаше някакви знаци в последно време (дълги периоди без нито едно мнение), че ентусиазмът е намалял, потребността за участие е позалиняла.
Сега, за много кратък период от време, се случват три знакови  искания за заличаване. Визирам  Гоголчо, Коганев и Неарвана, по реда на входящите номера от последните седмици.

Ако негативизмът започва да преобладава, може и да разтурваме.
Може и да се постави въпрос за пренаписване правилата на форума и в светлината на нови такива, всеки да има право (и задължение)  нещо да потвърди (направи), иначе автоматично отпада при някакви условия.

Да си кажа, мен пък нещо ни ми харесват намеците, че (примерно) Додо стоял до вратата, биел с камшик и т.н.
Аз не забравям, че ние всички пребивавахме на едно място години наред, но и до сега не знам със сигурност, кой се грижеше за осветлението, отоплението, кой изриваше сгурията, кой осигуряваше  и разни други благинки, които се грижеха за комфорта на обитателите.

Сложни са човешките неща.
 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #796 -: 04 Март, 2013, 14:15:54 »
0


В подкрепа на казаното от Начев ...

Нали си спомняте кой беше отначало зад ника Acen1975. Когато се разбра, съвсем "демократично", Додо оправи нещата. И всички бяхме единодушни, че така трябва и го искахме. Продължавам да съм убедена, че така е трябвало. Това е едно неписано правило, което беше нарушено - а, именно, присвояването на чужд ник. Същото може да се случи отново. С някой закрит акаунт. Не, че няма да се разбере, не че няма да се оправи, пишещите тук са с ярко изявени индивидуалности и всяко подправяне ще бъде разпознато много бързо. Но пак отново трябва "демократично" да се решава с помощта на администратора. Отново, бих гласувала, да се оправи "неправдата", независимо от това, дали "оригиналът" иска да се върне или не.

Що се отнася до Додо. Съвсем по женски, отнася се само за мен ... Ужасява ме мисълта да не попадна в позицията на жена, подсигурена от всякъде от мъжа си, а тя все е недоволна и го упреква.  Аз мога само да съм му благодарна на Додо, и се надявам, някога да ми се отдаде възможност да се реванширам с нещо. Ако не в този живот, в някой друг, ако има такъв. Щото с пари е най-лесно, но тук те не играят.

В личен план, всички хора, които обичам - семейство, приятели ... си имат своите ключове. Макар, че ще ме заболи ако ги използват, но имат свободата и "собствеността" над тях. Решението е тяхно - дали да останат "затворници" или ще поемат по "белия свят". Насила хубост не става. Мисля, че ключът е - необходимост или нещо друго,  а не мои изисквания и правила.

Ако бях администратор, съвсем емоционално, щях да кажа - Искате ключ? Ето. Не съм сигурна, обаче, дали това е правилно и трябва да е  така тук. Както и не съм сигурна, дали точно сега, емоционалният подход не е по-добър.

Митко е пуснал анкета, най-вероятно ще гласувам с ДА, след като хората на които държа, ще се чувстват така по-добре, а и водена от моята убеденост за "притежаването" на ключовете. И всеки да си решава.

И аз да се кажа - липсват ми Скитър, Гоголчо, дано nerarvana размисли. Липсват ми и тези, които доста отдавна просто спряха да пишат.

 *flower2*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #797 -: 04 Март, 2013, 15:44:37 »
0


В подкрепа на казаното от Начев ...

Нали си спомняте кой беше отначало зад ника Acen1975. Когато се разбра, съвсем "демократично", Додо оправи нещата. И всички бяхме единодушни, че така трябва и го искахме. Продължавам да съм убедена, че така е трябвало. Това е едно неписано правило, което беше нарушено - а, именно, присвояването на чужд ник. Същото може да се случи отново. С някой закрит акаунт. Не, че няма да се разбере, не че няма да се оправи, пишещите тук са с ярко изявени индивидуалности и всяко подправяне ще бъде разпознато много бързо. Но пак отново трябва "демократично" да се решава с помощта на администратора. Отново, бих гласувала, да се оправи "неправдата", независимо от това, дали "оригиналът" иска да се върне или не.

Що се отнася до Додо. Съвсем по женски, отнася се само за мен ... Ужасява ме мисълта да не попадна в позицията на жена, подсигурена от всякъде от мъжа си, а тя все е недоволна и го упреква.  Аз мога само да съм му благодарна на Додо, и се надявам, някога да ми се отдаде възможност да се реванширам с нещо. Ако не в този живот, в някой друг, ако има такъв. Щото с пари е най-лесно, но тук те не играят.

В личен план, всички хора, които обичам - семейство, приятели ... си имат своите ключове. Макар, че ще ме заболи ако ги използват, но имат свободата и "собствеността" над тях. Решението е тяхно - дали да останат "затворници" или ще поемат по "белия свят". Насила хубост не става. Мисля, че ключът е - необходимост или нещо друго,  а не мои изисквания и правила.

Ако бях администратор, съвсем емоционално, щях да кажа - Искате ключ? Ето. Не съм сигурна, обаче, дали това е правилно и трябва да е  така тук. Както и не съм сигурна, дали точно сега, емоционалният подход не е по-добър.

Митко е пуснал анкета, най-вероятно ще гласувам с ДА, след като хората на които държа, ще се чувстват така по-добре, а и водена от моята убеденост за "притежаването" на ключовете. И всеки да си решава.

И аз да се кажа - липсват ми Скитър, Гоголчо, дано nerarvana размисли. Липсват ми и тези, които доста отдавна просто спряха да пишат.

 *flower2*

+1+1+1

Изцяло подкрепям мнението на Муза,само ще добавя,че няма да участвам в анкетата.
Защото не разбирам смисъл от триенето на акаунт.Като не искаш,не пишеш т.е. на мен ключа винаги си е в моя джоб.Много повече ще ме притесни някоя/и regata да се намести на мое място,я си ме представете без "поразяващата ми уста",бъррр........ *rofl* или да започне от акаунт regata,да звучи чалга,много,бърррр....... *rofl*
Не благодаря !
Поздрави и  :-* на всички : regata  !!!
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #798 -: 04 Март, 2013, 17:34:49 »
0
Слави, всички са малко или много изнервени. Неизвестността изнервя. Аз винаги съм бил доста dark и скептик за бъдещето, но реалността надмина всичките ми очаквания.....
Оф, това с изнервеността го виждам всеки ден. Срещнеш някого, той се зарадва, заприказвате се и в очите Ви започва да  се чете една несигурност, а това действа стресиращо и изнервящо. Светлина в тунела не се вижда, а единствения изход за много хора е терминала. Трудно е човек да се чувства добре и да е щастлив сред толкова нещастни хора. Освен ако не е мародер и да живее на гърба и за сметка на тези хора.
Споделям нещата за борда, инфлацията и надценения лев в момента. Някога и аз съм учил финанси  *scare*
Иначе не знам какво идва тук, но не мисля, че ще е нещо добро. 500 години един поробител, после 50 години друг, ега 20 години ту едни, ту други интереси обслужваме......сега не знам кой ще надделее. Но който и да е, едва ли ще е различно положението ако манталитета и  мисленето са ни робски.  Ще си позволя да цитирам едно мнение на Асен:
"има два вида забогатели хора-единия вид са тарикатите-те забогатяват на гърба на обедняване на обществото,а другите забогатяват от забогатяване на обществото!
  или аз мога да направя пари от теб,ако те поробя,или ако те направя по богат!!!!!
   държаваи с робско съзнание,мижаво самочувствие ,прикрито зад парадиране с исторически факти за избиване на комплекси са държави,чийто общества привличат първия вид "бизнесмени" -бгетовицата ти е крещящ пример за това.......
  държави като гърция привличат ИСТИНСКИТЕ капиталисти,а не робовладелските капиталисти-тези,които забогатяват от твоето благополучие,а не от твоята бедност!"

Та, не виждам тук да дойдат истински капиталисти, защото без пари нещата винаги отиват под кривата круша. Корупцията във властта и неработещата съдебна система, където всяко решение може да е предпоследно, създават една несигурност, където "умните капитали" няма да съществуват. Тук ще идват предимно тарикати, които ще искат да печелят от бедността на народа. И няма значение дали са руски, турски, американски, китайски или някакви си други. Ако капиталистите са тарикати, мисленето и подхода им е еднакъв - езика на мародерстване и липса на морал. Май е заразно черногледството  *scare*
И все пак, дано след цялата тази ситуация, нещата се променят в по-добра насока. Опитвам се да видя и bright side of the dark side.........но може би е рано за това.
« Последна редакция: 04 Март, 2013, 17:37:28 от Slavi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #799 -: 04 Март, 2013, 18:04:43 »
0
Муза,
ги е написала отлично нещата!

И
понеже съм в този форум от създаването му
и съм вероятно единствения чийто акаунт е закриван, по мое яростно желание
и съм написал над 1000 поста плява
да си кажа и аз мнението!

Дочо,
Не се прави на улав ами дай възможност на всеки да си закрие или замрази акаунта!
Това е честното!
С другото, че не бива да се трият постове след един благоприятен период от време съм съгласен.
Казана дума - хвърлен камък!
Знам, че се нагърби с неблагодарната роля на онбашия и черноработник, ама го направи по собствено желание, и аз лично съм много доволен, че си ти, а не някое келеме! ;)

Коганев, Неарвана, Гоголчо... и...
Пичове, аз влизам още тук да чета и да се карам с такива като вас.
Баси!... С Гоголчо само не успях и да се скарам!
Гоголе, да ти тегля една майна на изпроводяк?

Въобще не ми се иска някое келеме да има възможността да се направи на Коганев, Неарвана, Гоголчо и... който и да е.


п.п.
Напоследък не пиша по съвсем лични съображения, а и какво да кажа?
Каквото имах го казах, че и колко глупости още!
А и като ми хрумне нещо, пак го казвам...
Тази сутрин, да речем, ме замъчи един въпрос!
Етичен!
Възможно ли е Европа да върви напред, при условие че е доминирана от една държава на която:
1. начело и стои к.*
2. външния и министър е п.**
3. И към чиято външна политика, някои поради сантименталните си лични отношения, а защо не и интереси!, лицемерничат, уж от добро възпитание, а де факто прикриват, с което и съучастват, във вандализма и - стар многовековен неин патент (за държавата говоря, не за народа и)!


Не ме интересува отговора, нито дали сте съгласни!
Себе си питам.
Нищо лично.

---------------------------
- не е канцлер
*п - не е пич!

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #800 -: 04 Март, 2013, 18:32:21 »
0
Анкета "за и против" направих, ама не бях взел под внимание възможността   някой друг да се регистрира с освободеното име. За тези, които желаят   да си блокират участието във форума, има следните две възможности:
Най-нормалното напускане е:
- сменя се паролата с "#hgdFGQIZO%#@*UURYRyrtghnw"
- сменя се имейл адреса с някой hkhdkh@gmail.com
Втората я изпитах на собствен гръб, работи безотказно  :) .

---------------------------------------------------------------------------------------------------
*Извинявайте, че пускам горното в две теми, ама тук четат повечето от заинтересованите.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #801 -: 04 Март, 2013, 20:28:20 »
0
Дочо,
Не се прави на улав ами дай възможност на всеки да си закрие или замрази акаунта!


Каква е разликата практически за лицето един акаунт дали е закрит, замразен или просто не го ползва? Аз мисля, че няма по-лесно от това просто да спре да пише. Един наш "колега" гъбаркаше "враговете" си в другия форум с "о" кирилица - "о" латиница и те се връзваха напълно, а когато имаме пълно съвпадение - съвсем. Нали не мислите, че тази функционалност във форумите е измислена за чесане на егото на администраторите, а не заради практически ползи?

По-специална обаче става ситуацията, когато се случи диспут в пристъп на революционност:
- искам да ме изтриете
- няма
- ама искам
- няма
- ще стрелям, ще си прережа вените, ще се оплача на арменския поп,
защото вече става въпрос за наранено достоинство - тогава каквото и да се направи, все ще е вредно - цунг-цванг. Отстрани погледнато обаче проблемът си го самопричинява човекът в някакъв негов си микросвят, забол озлобено глава в монитора, борейки се за нещо виртуално.
Представям си, като се развият технологиите и комуникациите след 10 години каква трагедия ще е :)

 *drink6*


koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #802 -: 04 Март, 2013, 20:58:17 »
-1
.....

Ако негативизмът започва да преобладава, може и да разтурваме.
Може и да се постави въпрос за пренаписване правилата на форума и в светлината на нови такива, всеки да има право (и задължение)  нещо да потвърди (направи), иначе автоматично отпада при някакви условия.

Да си кажа, мен пък нещо ни ми харесват намеците, че (примерно) Додо стоял до вратата, биел с камшик и т.н.
Аз не забравям, че ние всички пребивавахме на едно място години наред, но и до сега не знам със сигурност, кой се грижеше за осветлението, отоплението, кой изриваше сгурията, кой осигуряваше  и разни други благинки, които се грижеха за комфорта на обитателите.

Сложни са човешките неща.


Негативизъм ли? Додо пък вмъкна думичката параноя... Защо се опитвате да ме обвините в нещо? Нито съм негативно настроен към нещо тук, нито съм изплашен. Не ви ли минава през ума, че е мое ПРАВО да се дерегна и животът ми не се върти около този форум???  Втрещен съм как е възможно да обсъждате варианти, при които МОЕТО право може да е подчинено на някакви хипотетични ала-бализми, които можели да се случат в този форум... Да не би да съм с нещо задължен на този форум, че да ми пука какво може да се случи с него при дерегистрацията ми? Някой бил светкал лампите... и сега вече съм зависим, така ли? Трябва да си платя???
Да съм имал причина - това е толкова обидно! Или искате да измисля някаква трогателна история, всички да плачем и да се прегръщаме за сбогом и Додо2 да ми РАЗРЕШИ да се дерегна, а? Е, няма да стане така... Това си е нахалство.
И, Начев, няма да се разтури форумът с напукането на скромната ми особа. Надценяваш ме.

Между другото до днес не знаех, че Додо2 е ключарят.  Пусто да му се не види... мислех си, че някакъв тайнствен админ ми прави напук ей така, за единия майтап - да види колко ще се вържа, щото аз нали бавно се усещам...
А то какво излезе.

Технически е напълно възможно (според мен) да се направи така, щото нито един ник да не може да се използва повторно, независимо дали все още е действащ или вече не е. Аргуменът с повторното регване на друг човек издиша. Много по-реална заплаха има в логването на нежелан човек в чужд съществуващ и активен ник. Например в коганев може да влезе всеки, който е погледнал през рамото ми, докато акаунтът ми е активен. Ако реша да се правя на умряла лисица и да не участвам във форума, обаче акаунтът ми си стои отворен, какво пречи на някой друг да ви скъса нервите от мое име? С дерегистрацията ми коганев става блокиран завинаги - това е технически напълно възможно (според мен) - и няма опасност друг да се представи за мен. Дори да ми се прииска да се регна отново, което е само хипотеза, няма да мога да използвам същия ник.  Прав ли съм, Додо, възможно ли е това? Невежа съм по тези въпроси, но просто ми се струва възможно.
Иначе хипотезата за коганев с кирилица и латиница и сега е осъществима - няма никаква връзка с деактивирането. Ще личи от броят на постовете, но това не е изобщо във връзка с обсъжданата тема (извън темата на заглавието).

Както и да е, това вече се превръща в пародия на "Хотел Калифорния". Аз си казах мнението и смятам, че съм бил ясен и логичен. Искаше ми се да има повече хора, които уважават правата на другите безпрекословно, а не под условие. Но не би... Е, и сред фатмаците има чудесни хора.

 Няма да е лошо да се сложи предупредителен надпис в началото, че тук права има само админът, а правата на останалите се осъществяват само и единствено ако съвпадат с мнението на админа. За мен лично този форум е затворена страница. Вече няма значение дали ще се дерегна или не, защото това ми право беше отнето и сега това вече е по волята на Додо. А какво ще направи Додо си е негова работа, не моя.

Бъдете здрави!
« Последна редакция: 04 Март, 2013, 21:01:43 от koganev »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #803 -: 04 Март, 2013, 21:29:49 »
0
Няма как хем да няма такъв потребител, хем да не може да се регистрира наново след това, то не е ли логично.
Ако не може да се регистрира, то трябва да го има потребителят.
Вариант 1 - просто не пишеш
Вариант 2 - администратор ти сменя паролата или сам си я сменяш и забравяш за акаунта.
Вариант 3 - може да се забрани на потребител да се логва, така и да ти налучка паролата някой, няма да може да влезе.
Вариант 4 - изтриване на потребителя, оставяне на мненията му
Вариант 5 - изтриване на мненията, оставяне на потребителя (но ще ги има по други места на уеба)
Вариант 6 - изтриване на всичко - и потребител и мнения.

Доскоро двама души имахме достъп, но откакто Syther изчезна за втори път, няма друг. Има и модератори с по-ограничен достъп (представа нямам кой е, май само BulCan остана).

Аз аргументите ги изложих, те не са някакви мои си, а са откакто форумите светуват. Срещу баналното "искам пък" обаче нямам какво да кажа, защото се стига до цупене.

Останах с впечатление, че се започна с "изтрийте ми акаунта и мненията", пък се стигна до ако, то, 2, 3.

Аз сега отивам да се забавлявам, стигнете до консенсус до утре какви да са правилата от изброените по-горе, а също кой иска паролата за admin (предлагам ви Dimitar., защото е наясно с този вид форум), за да няма dodo2 това, dodo2 онова, защото ми стана леко досадно.

*drink6*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #804 -: 04 Март, 2013, 21:34:11 »
0
Къде отидохме, Боже!?

Много поучителен  нов социален опит.
Който ми бе преподаден против волята ми.

Коганев, нищо лично няма в цялата история.
Само дето има и други хора и тези хора мислят иначе. Различните мисли да ве би да са отменени? Дори когато са се случили чрез усилие, което трябва да демонстрира приятелство  и уважение - към теб.

Аз научих тез дни разни неща. Въпреки негативизма. Може и да не важно. Какво ото това.
При следващи потенциални участия, това ще ми е като обеца. Ама надали
Ти не научи ли нещо ново последните дни?!

Гласувах последно "за" заличаване на регистрация.
Мир и любов!  И Тишина !

И аз не знам кой е Админ.
Баси тъпото парче съм.
Заслужих си бан и аз.


Правете каквото щете!

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #805 -: 04 Март, 2013, 22:17:40 »
+3
Ужас!!! Случи се най-страшното... искаме да си го изкараме на някой, пък то да няма на кого. Гаден, гаден админ. Аааа, ма той не бил виновен, ми създателите на ВБюлетин, не са се сетили, че някой ще иска да се отрегистрира, ама такова злостно отрегистриране, че ника му да не може да се появи ни на кирилица, ни на латиница. Ако може и в целия интернет да не мой се появи - още по-добре.

Имам лоша новина за вас деца - казана дума - хвърлен камък. Написана дума в интернет - на 100 места я има. Да сте си мерили приказките. "Ама не знаех", "ама никой не ми каза" - няма такъв филм. Незнанието не е извинение... ако не знаете.

Честно, такова вдетеняване от възрастни хора не съм очаквал. Айде пъхането на клипчета с музика, в привидно сериозни теми го преглътнах. Викам си: разпущят хората, не са усвоили добре интернет културата, простено им е. Ама това вече надхвърли всичките ми очаквания.

И понеже тука всички го играят интелигенти и чувствителни души, та само аз простак, ще го кажа:
НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО КАТО ОТРЕГИСТРИРАНЕ!
Спираш да пишеш, казваш: сбогом и благодаря за рибата и затваряш браузъра.
Всичко друго са лиготии на дърти години.

Единствено съжалявам Додо, който понася кофти отношение, със стоицизма на човек, който гледа как шимпанзе се опитва да отвори хладилник.


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #806 -: 05 Март, 2013, 00:10:27 »
0
Абе да ви кажа има начин и постингите да бъдат изтрити и ника баннат, ама не е тоз начина, пък и съм симпатизант на додо. Напълно съм съгласен и със Серсем-ина.

Ей да не пошегува човек с вас, маскирах се на lanka пък вий взехте, че от ФБР и ДС едновременно ме изкарахте пък и гледам хубавия форум сте тръгнали да разваляте. И защо? Свинарника имоти.нет ли искате да повтаряте?

поздрави на всички и не забравяйте че нямате ли добра психика, то по-добре е да прекратите договора си с интернет доставчика.
« Последна редакция: 05 Март, 2013, 00:20:50 от Невидимко »

nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #807 -: 05 Март, 2013, 00:13:54 »
0
пак да повторя: уважавам повечто участници във форума вкл и админа  и пожелах да закрия акаунта си за да видя дали е възможно.  увъртането, приписването ми на мотиви и параноя са според мен меко казано не на място.

аргументите против триенето на постове мога да ги разбера ... донякъде.

Това че изтриването на акаунт било същото като неползването му е тотален булшит и докато серсем може и верно да не го разбира то додо го знае много добре. и точно затова увъртането  ме кара наистина да искам да напусна форума.

Като изтриеш акаунта се изтрива и цялата история тоест IP-тата от които е влизано. Точно това е инфото по което може някой да бъде де-анонимизиран.  Ако не ползваш акаунта то тази история си седи, може някой хакер да я тафи утре като думне форума и да прави с нея каквото си пожелае. (все още изхождам че админа е добронамерен)

http://wiki.simplemachines.org/smf/Delete_Account#Track_User
"Track User
These pages are only available to those in membergroups granted the permission to Moderate forum members.
Activity - Here, you can view the Most recent IP address used by the member along with the IPs used in messages, IPs used in error messages and Members possibly in the same range. Below that is any error messages caused by that member.
IP Address - Here, you can track the member's current IP address (or type in a different one) and do things such as view whois records and view other members from the same IP/range. Also you can view messages posted at the IP/range entered and view errors caused by members from that IP/range as well.
Profile Edits - This section provide a list of certain actions done on user's profile along with the date and the author of the change. To be able to see these informations the Moderation, Administration and User Logs option must be activated in the Core Features section.
"

Също така очевидно опцията за унищожаване на акаунт я има във форума и е абсолютно стандартна.
http://wiki.simplemachines.org/smf/Delete_Account#Delete_This_Account

"Should a member decide that they no longer want to be part of a forum, they may delete their account. The member's current password is required to carry out this task. Also, some forum administrators may restrict members' ability to delete their accounts. "
Тоест нормалното състояние е без много шум всеки да може с два клика да си премахне акаунта. както е в ФБ, Г-мейл и тн. 
но тук форумният админ е решил че стаята е заключена отвън!

Другия булшит е че нямало как един акаунт да бъде унищожен и  името да остане блокирано в  бъдеще.  Просто изтриваш акаунта след което създаваш нов празен акаунт със същото име, генерираш криптирана парола и забравяш кода. Готово. Има празен акаунт дето само пази името. Няма нищо по-просто от това.


и за последно поради тотално тъпия пост на серсем. не искам да си го изкарвам на никой. просто тихо и кротко помолих акаунта ми да бъде заличен учуден че това право не ми е дадено по подразбиране както е в стандартния сет-ъп на форума.
"Also, some forum administrators may restrict members' ability to delete their accounts." http://wiki.simplemachines.org/smf/Delete_Account#Delete_This_Account

 ефекта е че ме изкарахте какъв ли не!  изкарвам съм си го бил на горкичкия  админ. охохох.

пп приятели, надявам се да ви срещна някъде другаде. света е малък ...




 





« Последна редакция: 05 Март, 2013, 00:17:10 от nearvana »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #808 -: 05 Март, 2013, 06:24:16 »
0
nearvana, функционалност има, нали трябва лесно да може да се изтрива акаунт, просто не са делегирани такива права на обикновения потребител. Изказах достатъчно съображения, които явно поради твърдоглавост отиват в категорията "увъртания".

Ясно е, че едно такова действие има плюсове и минуси - хубаво е човек да си мисли, че може да се заличи (пропускайки, че доставчиците са длъжни по закон да пазят лог файлове с IP адреси 2 години), от друга страна - нещата, които казах досега.

Затова при такова желание е хубаво човек да е искрен и да си сподели причината, примерно:
- искам да продавам фасони и да ми изтриете акаунта, или
- искам да се изтрие всичко, защото ме е страх от наближаващия анархо-комунистически Народния съд, а тук съм споделял, че съм индустриалец, или
- искам да ми се изтрие всичко, защото ме е страх че се пазят IP адреси, или.
- искам да ми се изтрие всичко, защото иначе ще изпадна в депресия, и т.н.

Това с IP адресите пък е невеж аргумент, защото с една SQL заявка може всички IP адреси на nearvana в базата от данни да станат 0.0.0.0.

Но просто "искам пък" за мен не е причина, вече обясних защо.

П.П. А ако мислиш, че като си премахнеш акаунта във FB нещо се изтрива реално, си в голяма грешка, точно там причините са тези, от които те е толкова страх.

П.П.П. И защо никой не се е престрашил да гласува за изтриване И на мненията *rofl* Засега с пълно болшинство от 100%, един глас е "ЗА".

*drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #809 -: 05 Март, 2013, 07:30:13 »
0
Додо,
Ужасявам се  приятелю, когато погромизма вземе толкова връх и започне да мери всичко по своя занаят! Заприличва ми на днешните неолайнярски свинщини, на хора помислили си, че знаят всичко и държат Господ за оная работа.

Въпроса е принципен!
Един човек трябва да може да си закрие акаунта!
Дали се е депресирал, дали се прави на важен, дали данните се пазят, дали... каквото и да е... закриването на личния му акаунт е негово лично решение.
Толкова!

Ако ти трябват прагматични мотиви - ето един! (И пак да повторя. Никакви непринципни - и този също - мотив не е важен! Само етиката.)
Представи си, че си пиша с Неарвана на лични.
Неарвана обаче по някаква причина прекратява участието си. Аз не го знам и няма как да го науча, при условие, че съобщенията се изпращат. И му оставям десетина съобщения. След като не получавам отговор вдигам телефона и му тегля една майна.
Чак тогава разбирам какво се е случило и тегля и на теб една!
Ама късно!

Да не вземеш сега да ми филоблудстваш, че Неарвана е трябвало да ме предупреди и т.н...
Пак повтарям!
Въпроса е принципен!
Или и ти си решил да забраняваш ходенето в гората, защото имало мечки!
А задължителна застраховка за участие във форум няма ли да въведеш?