Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368101 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #810 -: 05 Март, 2013, 08:06:38 »
0


Най-после някъкви конкретни, ясни искания от протестиращите, досега не ми беше много ясно какво иска този народ!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #811 -: 05 Март, 2013, 08:28:12 »
0
Добре, а защо да се спира само с изтриване на акаунт, а не и на мненията? Това, че само аз се мъча да изясня причините, не значи че само аз съм привърженик на конфигурацията както е в момента - видя се, че различни хора са на различни мнения и включват всички варианти от изброените от мен по-горе:
Вариант 1 - просто не пишеш
Вариант 2 - администратор ти сменя паролата или сам си я сменяш и забравяш за акаунта.
Вариант 3 - може да се забрани на потребител да се логва, така и да ти налучка паролата някой, няма да може да влезе.
Вариант 4 - изтриване на потребителя, оставяне на мненията му
Вариант 5 - изтриване на мненията, оставяне на потребителя (но ще ги има по други места на уеба)
Вариант 6 - изтриване на всичко - и потребител и мнения.

Има ли консенсус, кое да е от всички или не? Ако няма такова днес, ще конфигурирам номер 6 (изтриване на потребител и мнения), защото проблемът на някои се задълбочава и като гледам им причинява стрес, което не е хубаво. "Нарушиха ми виртуалната свободааааа, на революция, другарки и другари!"

*drink6*

П.П. Относно забраната за ходенето в гората - когато някой е сред общество, трябва да се примири с ред забрани по ред причини. Ако иска истинска свобода - има гори, джунгли, острови, пустиня, тундра, Сибир... Предполагам караш автомобил със сложен колан и имаш застраховка гражданска отговорност? Или всеки път на път те терзае нарушаването на личната ти свобода? Въпросите са риторични.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #812 -: 05 Март, 2013, 08:48:00 »
0
*rofl*
Току що тествах как работи това и да ви информирам предварително, за да няма изненади:
1. няма лесен начин потребител да изтрие всичките си мнения сам, освен 1 по 1 (но администратор може лесно - всички с едно натискане)
2. като се позволи изтриване на акаунт, трие само акаунта, но излиза съобщение "Имайте предвид, че администраторите трябва да одобрят изтриването на регистрацията Ви." (и администратор после трябва да отиде на едно място и да цъкне ако се сети, защото не се получава известие по имейл, че няко иска да се трие).
Представям си само ако се приеме това за триенето, как току що спечелилият виртуалната си свобода се сблъсква с този текст и избеснява повторно и с двойно по-голям плам започва нова дискусия.
Искането на одобрение може да се приеме като потъпкване на достоинството като за последно и какво ли още не.
Трудна работа е вашата.
*rofl*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #813 -: 05 Март, 2013, 08:54:21 »
0
Вариант 6 - изтриване на всичко - и потребител и мнения.

Има ли консенсус, кое да е от всички или не? Ако няма такова днес, ще конфигурирам номер 6 (изтриване на потребител и мнения), защото проблемът на някои се задълбочава и като гледам им причинява стрес, което не е хубаво. "Нарушиха ми виртуалната свободааааа, на революция, другарки и другари!"

*drink6*

П.П. Относно забраната за ходенето в гората - когато някой е сред общество, трябва да се примири с ред забрани по ред причини. Ако иска истинска свобода - има гори, джунгли, острови, пустиня, тундра, Сибир... Предполагам караш автомобил със сложен колан и имаш застраховка гражданска отговорност? Или всеки път на път те терзае нарушаването на личната ти свобода? Въпросите са риторични.

додо, аз искам вариант 7-изтриване на на всико написано в интернет, абе за по-лесно целия интернет  *rofl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #814 -: 05 Март, 2013, 09:04:03 »
+1
А аз искам 8 - да изчезне електричеството, така автоматично и интернет няма да има, но и телевизия и радио и хората ще престанат да са толкова манипулируеми лумпени.

*drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #815 -: 05 Март, 2013, 12:37:03 »
+1
...
Има ли консенсус, кое да е от всички или не? Ако няма такова днес, ще конфигурирам номер 6 (изтриване на потребител и мнения), защото проблемът на някои се задълбочава и като гледам им причинява стрес, което не е хубаво. "Нарушиха ми виртуалната свободааааа, на революция, другарки и другари!"

*drink6*
Това, на обикновен език Дочо се казва изнудване!
Колкото и комично да ти изглежда.


П.П. Относно забраната за ходенето в гората - когато някой е сред общество, трябва да се примири с ред забрани по ред причини. Ако иска истинска свобода - има гори, джунгли, острови, пустиня, тундра, Сибир... Предполагам караш автомобил със сложен колан и имаш застраховка гражданска отговорност? Или всеки път на път те терзае нарушаването на личната ти свобода? Въпросите са риторични.
Свободата е трудно нещо.
За да има общество е нужно неговите членове да не се примиряват със всеки обявил се за онбашия или разбирач решил да погази елементарните правила на личната свобода.
В нашия случай, това което поискаха Коганев и Ниарвана по никакъв начин не засяга интереса на останалите форумци. Крие някои рискове, но не пряко и последното не е причина да бъдат ограничавани. Ако можеш да направиш нещо за избягването на тези рискове - добре! Ако не, не се прави на онбашия.
Грозно, непочтено и тъпанарски е да правиш инсинуации, как някой бил психясал или се правел на интересен или не знаел какви са правилата на форумите и интернет или не знам какви др. глупости, защото... искал да си закрие акаунта!


И понеже го поставяш на въпрос да ти отговоря.
Да - карам автомобил със сложен колан много често не за да се предпазя или пък, защото не мога сам да покрия рисковете които покрива застраховката ми. А защото едни негодници или неграмотници работят в полза на частни интереси, правейки безотговорен всеки зле възпитан 20 годишен младеж, който в повечето случаи не се притеснява, че ми е одраскал колата. А би трябвало. И би трябвало да плати лично и според възможностите си! Ама не!
Повтарям пак едни негодници или неграмотници работят в полза на частни интереси приказвайки алабализми като твоите, че нещо подобно е в обществен интерес, само и само да издоят и такива  като мен с 5-6 стотака на година.
И на свой ред да те питам?
Ти чии интереси защитаваш?

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #816 -: 05 Март, 2013, 16:36:34 »
0
Поздравче за обществото на анонимните! *heart*
Чакам мома кат теб!................
Foreigner - Waiting for a Girl Like You [Lyrics]
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #817 -: 05 Март, 2013, 19:38:22 »
0
Сега пък изнудване  *rofl*

Съжалявам, ама няма как да се угоди на всички едновременно. Един иска да не може да се трие, друг само акаунта, трети всичко. Затова - пълна свобода, пък останалото - на съвестта на всеки.

Даже видях, че има възможност всеки да трие на всеки мненията. Искате ли и такава свобода, ще е много забавно и ще е интересен експеримент? Нали всички са добри и почтени.

А аз интереси ничии не защитавам. Единственият принцип е, че като се намира някой сред хора, спазва там някакви закони били те добри или лоши. Ако не му харесва - свят голям и лесно се пътува (вкл важи и за интернет).

Само че понеже днес сме много толерантни, се получава често терор на недоволното малцинство върху мнозинството. И като си лепне етикети като "борба", "свобода" и "електрификация" и става революция. А недоволно малцинство има при всички случаи и обстоятелства.

*drink6*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #818 -: 06 Март, 2013, 01:03:55 »
0
Чета темата и се замислям аз какво ли бих направил на мястото на Додо. И в други форуми е имало подобни дискусии и съм считал, че мнения не трябва да се трият. Акаунта може да се изтрие без възможност за възстановяване от друг човек, но мненията е хубаво да останат. Тук е воден диалог и ако даден човек си изтрие мненията, постовете на другите наистина остават да висят без никакъв смисъл и логика. Свободата е хубаво нещо, но подкрепям Додо, че ние живеем в общество и винаги, малко или повече, се съобразяваме с околните. Независимо дали морално или законово. Ако съм водил интересна и смислена дискусия с някого и той си изтрие мненията, аз ще изглеждам като някакъв олигофрен в очите на четящите, който си води несвързан монолог. Борейки се за своята свобода, той нарушава моето добро име, колкото и да си личи, че има нещо изтрито. Лично на мен това винаги ми е било неприятно като видя как изглежда отстрани.

 Другото, което е, с изтриването на мненията, човека със закъснение се подиграва с труда и желанието ми да водя диалог с него. Всички ние влагаме време, желание, информация и някакъв вид труд да общуваме в даден форум. Насреща получаваме същото от останалите участници. Това е нещо като неписан договор във всеки форум и само морала на пишещите следи дали той се спазва. Ако морала спадне, се намесва admin.  Всеки носи отговорност за думите и действията си и носи последствията от това.

Докато четох мненията останах с впечатлението, че на няколко пъти се спекулира с нарушена свобода на избора. В днешно време при наличието на държава, религия, власт, закони и пари, човек не може да бъде свободен. За да бъдем свободни, не трябва да робуваме на никого - нито физически, нито умствено
Дори да сме свободни в ума си, ние носим оковите на времето, на миналото, на грешки и радости, на думи и действия. Чувал съм някои да наричат свободни хората, които са успели да станат "независими", но и те носят своите вериги на миналото......
За мен пълна свобода не съществува. Винаги ще има нещо, което да ни задължава да сме някой, нещо ще ни ограничава и ще ни държи зависими.
Не е възможно да бъдем толкова свободни, че да имаме правото да правим каквото си искаме във всяко едно отношение.  Докато хората живеят заедно, пълна свобода не може да има, защото винаги ще има норми и правила. За мен свободата е голяма отговорност, именно защото все ни кара да правим каквото си искаме. И никога не можем да я постигнем напълно, винаги ще сме зависими от нещо или някого.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #819 -: 06 Март, 2013, 08:31:40 »
0
Жените заминават на гурбет.
И силните мъже се съгласяват.
Коя със влак. Коя със самолет...
Жените им- отиват на печалба.

А те се мръщят- театрално зли.
Наследниците на хайдути страшни.
Без работа. Без обич. Без пари.
На бой за хляб жените си изпращат.

И страховито в кръчмите седят.
Дори не псуват времето превратно.
Те бяха първи в битки.Досега.
Но отсега – нататък е...обратно.

Жени- мъже! Мъже – жени! Живот?
Народът ни, това ли заслужава?
По дяволите гражданство и род,
когато имаш мащеха държава!

Александър Калчев
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #820 -: 06 Март, 2013, 09:41:58 »
0
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #821 -: 06 Март, 2013, 11:28:09 »
0
Егати развлечението. Да не си се чалнал нещо и ти?

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #822 -: 06 Март, 2013, 12:00:21 »
0
Егати развлечението. Да не си се чалнал нещо и ти?
Че аз никога не съм бил тва, което другите смятат за "нормален"! Опазил ма Господ....така съм си добре. По скоро бих казал, аман от "нормални"! *scare*
Ас съм българче.......

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #823 -: 06 Март, 2013, 12:09:57 »
0
Жените заминават на гурбет.
И силните мъже се съгласяват.
Коя със влак. Коя със самолет...
Жените им- отиват на печалба.

А те се мръщят- театрално зли.
Наследниците на хайдути страшни.
Без работа. Без обич. Без пари.
На бой за хляб жените си изпращат.

И страховито в кръчмите седят.
Дори не псуват времето превратно.
Те бяха първи в битки.Досега.
Но отсега – нататък е...обратно.

Жени- мъже! Мъже – жени! Живот?
Народът ни, това ли заслужава?
По дяволите гражданство и род,
когато имаш мащеха държава!

Александър Калчев

Браво на страшните "мъже". И ти ли така, а Дарки?

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #824 -: 06 Март, 2013, 12:17:02 »
0
Да не би да си открил себе си в тва стихотворение?! А Бобчо-Снобчо?
Просто  модерна поезия, френд! 
Ас съм българче.......