Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368539 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #840 -: 08 Март, 2013, 14:02:08 »
+1
Дневник:

1. Кой и защо атакува президента

2. Фирмите от енергетиката са държали 624 млн. лева в Корпоративна банка към септември 2012 г.


Точно по темата, мерси. Това, коета лично аз виждам от тези 2 статии, а пък и от интервютата по ТВ7 (която заема немалко място в статиите и коментарите под тях) е, че ескалира войната м-у двете основни медийно-финансово-икономически групировки. По ТВ 7 се атакува президента (точно както го описват и в статиите, дали е основателно аз лично не мога да преценя). Пуска се и идеята за "проход"  в борда (не, че не може да се случи) за да си кажат хората, сакън да не ни се обезценят доходите, я да гласуваме за този, който обещае стабилност на борда. Това на пръв поглед, още не съм го осмислил добре.
I say what I do and do what I say.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #841 -: 08 Март, 2013, 17:06:17 »
0
Нуриел Рубини: Няма риск за валутния борд в Бългрия
Коментар отдолу:
Щом казват, че няма опастност за валутния борд, значи има опастност. Дянков е похарчил гаранционния запас за борда.
Друг коментар:
Прав си.Те и 97 ма година така разправяха, Тодор Вълчев и Емил Хърсев и след 2 дена 1 $-1600 лева.Хърсев вече се изказа и сега за ситуацията -успокоявайки че всичко е наред.

Георги Стоев: Без валутен борд ще се върнем във Виденовата зима.
От падане на борда печелят единици

Фирмите и населението обаче ще пострадат много

Людмила КУЮМДЖИЕВА

Има атака, която цели падането на валутния борд. Подобни притеснения изразил президентът Росен Плевнелиев след клетвата на 12-ия член на Конституционния съд. По време на 40-минутен разговор със съдиите той обяснил, че се тревожи за борда.

От премахването на паричния съвет ще спечелят единици, които в момента са затънали, но ще е за кратко, обясниха икономисти пред „Преса“. Има хора, натрупали дългове, които искат да ги обезценят с девалвирането на лева.

Благодарение на борда в момента страната е стабилна. Паричният съвет спира фриволни политици и хората с неразумни идеи да ги осъществяват, коментира Светла Костадинова, икономист от Института за пазарна икономика. Имаме голям късмет, че у нас действа валутен борд в условията на криза, обясни Костадинова. Тя допълни, че фирмите и домакинствата ще страдат много, ако плановете за премахване на фиксирания курс успеят.
По темата известният икономист Стив Ханке обясни, че паричният съвет изобщо не е в опасност, и припомни, че в световната история почти няма провалил се борд. По думите му в България това е единствената уважавана институция, а БНБ го управлява добре.

За оставането на паричният съвет се обяви и икономистът Георги Ангелов от Отворено общество. „Махането на борда директно ни изпраща в 1996-1997 година, в период на хиперинфлация и рязък спад на покупателната способност.“

„За съжаление в моменти на политическа криза се използва общественото недоволство и периодично се надигат гласове срещу валутния борд с обяснение, че контролиран инфлационен процес може да помогне на икономическия растеж. Такава теза е дълбоко погрешна и вредна“, обясниха от Асоциацията на индустриалния капитал.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #842 -: 08 Март, 2013, 18:34:57 »
0
Цитат
Щом казват, че няма опастност за валутния борд, значи има опастност. Дянков е похарчил гаранционния запас за борда.
Желязна логика! Значи, ако няма опасност за борда се казва, че има опасност?!   :)

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #843 -: 08 Март, 2013, 20:00:12 »
0
Точно така! По-добро тълкуване на логиката едва ли има  *clap*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #844 -: 08 Март, 2013, 20:14:31 »
0
     Regata и Начев, пожелавам ви слънчев, щастлив и весел уикенд. Знам, че не вие създавате огромната маса простотии, дето ни заливат отвсякъде.
     Дарки, тоя, дето говорете по тв-то 7 си беше пълен идиот. Сега има такива по двайсетина на ден. По всички тв-та. Ако почнем да ги пускаме тук и да ги гледаме и коментираме всички поред и налудничавите им тези и прозрения, ще стане пълна каша.
     Новинаров и безкрайните му материали от Капитал /те щото са съвсем безпристрастни, а?/ ми стигат напълно.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #845 -: 08 Март, 2013, 22:52:01 »
0
Забелязал съм, че когато на един човек му липсват аргументи, то започва да си служи с обиди, епитети и квалификации. Имотко, ще се обърна към теб. Сигурно защото съм нов тук, но забелязах, че използваш много често думите:
1. Тъпанар
2. Идиот
3. Простотии
4. Налудничави прозрения
5. Изпростял народ
6. Олигофрен.
Някоя от тези думи или словосъчетания задължително присъства в твоите постове. Още като видя, че си писал мнение и вече ми е ясно, че някой ще бъде заклеймен като тъпанар, а някоя статия, пост или изказване като пълна простотия. Ясно е, че в момента в БГ ситуацията е такава, че ще има много откровено тъпи изказвания, но ще има и такива, които ще ни показват накъде отиваме и какво ще се случва. Въпроса е всеки човек, да пречупи тези изказвания през своята призма и да намери верния път за себе си, а ако може и да направи нещо за обществото като цяло. Аз ще се извиня от мое име, че в малкото си постове тук пиша абсолютни тъпотии или цитирам налудничави изказвания на някой тъпанар или идиот. Явно напоследък читаво изказване не видяхме. И много ще се радвам ако можеш ТИ да посочиш някое изказване на умник, което няма нищо общо с простотии, а е силно ерудирано и правилно. Наистина ще ми е приятно да прочета такова, а не само да заклеймяваш и петниш всичко наред.
Относно Антон Тодоров, който беше заклеймен като пълен идиот, смея да твърдя, че съм го гледал в доста предавания, чел съм и доста негови публикации. И мнението ми е, че никак не е пълен идиот. Не го защитавам, споделям лично мнение на база на прочетеното.
Ще добавя още една тъпотия, за което се извинявам предварително.
http://www.blitz.bg/news/article/169454
« Последна редакция: 08 Март, 2013, 23:04:52 от Slavi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #846 -: 09 Март, 2013, 00:46:47 »
0
Когато се оценява достоверността на една информация или употребата на част от истината с цел манипулация, е достатъчно (в БГ условията) да се знае чия е "медиата" (ако тази дума може да се употреби за родните торби с фекалии - да се изразя и аз като имотко - които размятат лайна отвреме навреме по поръчка). Пък по стечение на обстоятелствата имам вътрешна информация за голяма част от тях как се "спускат" нареждания: "ще пишем за тоя и тоя", "забранено е да се говори за оня и оня". После - свързаните дежурни писачи с тези "медии" и картинката се нарежда.

Един алтернативен цитат за забава:
Цитат
Дълго се чудех на кого ми напомня политологът Антон Тодоров в маниера при медийните си изяви. А то било Мишел – дамата, шеф на френската съпротива от култовата британска комедия „Ало, ало”. И докато Мишел зацикля на фразата „Слушайте внимателно, няма да повтарям!” интерпретацията на политолога е : „За пореден път повтарям, че работя само по документи!”.

*drink6*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #847 -: 09 Март, 2013, 12:35:26 »
0
Когато се оценява достоверността на една информация или употребата на част от истината с цел манипулация, е достатъчно (в БГ условията) да се знае чия е "медиата" (ако тази дума може да се употреби за родните торби с фекалии - да се изразя и аз като имотко - които размятат лайна отвреме навреме по поръчка). Пък по стечение на обстоятелствата имам вътрешна информация за голяма част от тях как се "спускат" нареждания: "ще пишем за тоя и тоя", "забранено е да се говори за оня и оня". После - свързаните дежурни писачи с тези "медии" и картинката се нарежда.

Един алтернативен цитат за забава:
Цитат
Дълго се чудех на кого ми напомня политологът Антон Тодоров в маниера при медийните си изяви. А то било Мишел – дамата, шеф на френската съпротива от култовата британска комедия „Ало, ало”. И докато Мишел зацикля на фразата „Слушайте внимателно, няма да повтарям!” интерпретацията на политолога е : „За пореден път повтарям, че работя само по документи!”.


*drink6*


Адски си прав за достоверността на информацията. Понеже всички обичаме да се информираме, цитата, който си сложил е на Петър Бучков. Кой е той.

Петър Бучков е журналист, специализирал по въпросите на правото. Той е направил интервю с кмета на Сливен Йордан Лечков. Част от интервюто излезе в последния брой на вестник "Шоу". Определено е писал за сериозни вестници....

Още един цитат:
"Абе Бучков!
Все повече си личи твоята долнопробна мисия на клакьор на Димитър Стефанов!!! Мислех си, че в предишните форуми те плюят несправедливо.................Освен това, той допусна толкова грешки, които знаят и първокурсниците в Алма матер.... Особено мнение, а??? Боже каква глупост!!!
Дерзай Бучков! С такива наколенки на загубени каузи ще стигнеш далеч! Не се ли усещаш, че писанията ти висят във безтегловност, а Бучков?"


За това мисля, че всеки преценява коя информация е по-достоверна. Клакьори много и сега ще има да ни заливат отвсякъде. Лесно се хвърля кал върху някого. А ние тук си слагаме информация от нета, която ни е впечатлила с нещо. Къде е истината, бъдещето ще покаже....
ЦЪК

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #848 -: 09 Март, 2013, 20:42:44 »
0
Тоя пък откъде се все Антон Тодоров, как добре си живеехме без него, за повечето неща е прав, например че президента ни е стерилен, да ме прощава ама ако не обръщаме внимание на партийноста а тя май вече няма особено значение Първанов си беше направо мъж, този е някъква мижетурка . Иначе борда го бутаме от много отдавна, още от оня форум, аз си бях оптимист тогава и сега оставам такъв, мисля че здравия разум ще наделее над разни там мераци. Е добре се бяха засилили гербаджийте в началото на мандата да приемат еврото, сега ако бяхме вече в еврозоната нямаше да му треперем на тоя борд, май така щеше да е по-добре. Такова доверие им гласува народа а те се усраха накрая, така и баба знае да управлява, разочарован съм, не ме интересуват стратегийте им за следващите избори, за мен са слабаци и предатели. Лошото е че няма други, все някъкви орезилени в миналото се опитват да се докопат до власта, нищо добро няма да излезе от това. Трябва да ни назначат служебно правителство от европейци експерти, например Стив Ханке за фин. министър и разни там ветерани в движението да дойдат да поизправят държавицата, че взе да ми писва от тия любители-управленци. Няма ли такава опция някъде из каузите на членството ни в ЕС. Не може да позволяват господа чиновниците от ЕС да се правят глупост след глупост с един малък но все пак европейски народ , за какво ни е това членство в ЕС, като ще ни връщат пак в банановата република. Тиквеници с тиквеници такива!
« Последна редакция: 09 Март, 2013, 20:46:06 от Ivel »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #849 -: 10 Март, 2013, 00:46:58 »
0
Тия пък Григор Лилов и доц. Минчо Христов от къде се взеха? До преди да знам за тях, така си живеех в розова мъгла.....  *scare* Единия е "кръгъл идиот", а другия е "супер тъпанар".
Сещам се, че тия неща Асен ги е писал преди време.....

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #850 -: 10 Март, 2013, 12:57:08 »
0
Аз това, аз онова, те тия от СКАТ пък точно не ги възприемам сериозно, само лаят а ако ги питаш какво искат в края на краищата едва ли ще могат да дадът някъкъв смислен отговор. 

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #851 -: 10 Март, 2013, 13:01:10 »
0
Тия пък Григор Лилов и доц. Минчо Христов от къде се взеха? До преди да знам за тях, така си живеех в розова мъгла.....  *scare* Единия е "кръгъл идиот", а другия е "супер тъпанар".
Сещам се, че тия неща Асен ги е писал преди време.....
Още мноу пророци ще се навъдят..........до  м.май има време.
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #852 -: 16 Март, 2013, 12:38:15 »
0

Булкан,
Ако не си го слушал. :)

http://novanews.bg/news/view/2013/03/16/46349/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D1%8A%D0%B3/?utm_source=index&utm_medium=link&utm_campaign=accent

На въпроса - ще си смени ли левовете в евро, отговаря - ще си сменя еврото в левове, заради високите лихви по левови депозити.

Да споделя, че си мисля, че не е само тази причината. :)


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #853 -: 23 Март, 2013, 21:31:22 »
0
Муза, мерси за линка.

Имате ли коментари към тази статия (въпросът е към всички)?

Фирмите на ГЕРБ падат на борсата, КТБ ще е добре и с новата власт

http://offnews.bg/index.php/164802/firmite-na-gerb-padat-na-borsata-ktb-shte-e-dobre-i-s-novata-vlast

"Най-големи обороти в последните дни на борсата правят акциите на Корпоративна търговска банка на банкера Цветан Василев. Днес бяха изтъргувани книжа на КТБ за около 7.5 милиона лева. Те са и сред малкото на борсата, които са на “плюс”. Според Божидар Данев това е сигнал, че банката, приближена до последните две правителства, ще е в добри отношения и със следващото, което и да е то."
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #854 -: 23 Март, 2013, 22:12:39 »
0
Ето и още една статия за тази банка:

ВМЗ-Сопот спасява заплатите със заем от Корпоративна банка

http://www.segabg.com/article.php?id=642100

"Забавените заплати за един месец назад в закъсалото дружество ВМЗ-Сопот вероятно ще бъдат изплатени със заем от Корпоративна търговска банка (КТБ). Споразумението с банката вече се подготвя, съобщи икономическият министър Асен Василев вчера. Според него ситуацията в дружеството е притеснителна. Василев обаче не обясни нито по какъв начин е избрана КТБ, нито за каква сума става въпрос.

Любопитна подробност е, че още при подготовката на ВМЗ за продажба през м.г. като кандидат с най-сериозни шансове за сделката се сочеше русенската "Дунарит", която тогава имаше оборот от точно 123 млн. лв., при заложени в стратегията за приватизация 120 млн. лв. Самото "Дунарит" обаче се свързва със собственика на Корпоративна търговска банка Цветан Василев. А един от членовете на борда на "Дунарит" - Никола Киров, е в ръководството и на финансовата къща "Фина-С", собственост на Цветан Василев.

Синдикатите в дружеството не са наясно с преговорите с банката."



Не е ли лоша тактика да се дава заем на хронично губещо предприятие или има нещо за това?
I say what I do and do what I say.