Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368151 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #855 -: 24 Март, 2013, 09:57:21 »
0
Хората са си капарирали завода.  Кредитора е приоритетен. Иде време, в което продукцията на тоя завод ще стане хит на външния пазар.
Булкане, нищо в тая държава не се "случва".  Всичко е предрешено.  Тревожи ме  пълната апатия на  "публиката".
Тая сутрин чух Ст. Цанев да казва,  че 26% от децата, младите, са напуснали страната.   Техните деца сигурно също няма да се върнат......такава нация е обречена......
Стамболов е казал едно време..."скучно се управлява такъв заспал народ"....Е, нещо да се е променило?.....
Вижте гърците! Мало и голямо излиза на улицата и си търси правата, и без да е стигнало до гладуване, ЗА ДА НЕ СТИГНЕ!........"Тихо, да не събудим българите!"......обидно, но вярно!
В момента слухтят в мрежата ......следят се публикациите, тва е ясно. Но тва е с цел не саморазправа с отделни хора (само в краен случай, ако се изнесе конкретна "вредна" информация), а се търси вярната стратегия за промиване на мозъци, мераците на стадото са под наблюдение.
За да може после раята да бъде правилно облъчена с нужната доза "страх" от "правилните" неща.......

Гледам, всеки персонално се тревожи за какво да "закотви" придобитото през годините за да не загуби. Вече казах, че няма  такъв сигурен "артефакт" - нито на хартия, нито метал, нито разновидност на графита. Парите поне са ликвидни, независимо от моментната си стойност...
Но би трябвало да ви тревожи и факта, че скоро май няма да имате нормална държава, в която да живеете с придобивките си....Или тва не е проблем?
Банковата система в комбинация с човешката глупост, алчност и лекомислие разказаха играта на целия свят!
Вече има два вида загуби: недвижими и движими........и два изхода от кризата. И двата са мноу кофти.
Дарки-Шарки-Шишарки

ПослеПис:
Между другото, тва което ви се предлага за изборите след тва "временно" правителство, което не е нищо друго а ГЕРБ-2, е да избирате неква коалиция от старите курви във властта.......т.е. Немате Избор!
Освен, ако не решите да имате!
Пиша във второ лице, щото съм се самоотписал от целия тоа цирк с протестите, новото време, кой не скача е червен/син/зелен, и прочие..............

« Последна редакция: 24 Март, 2013, 12:25:53 от darkside »
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #856 -: 24 Март, 2013, 13:31:48 »
0
E, то тука всички сме се самоотписали. Затова ни вълнува кеша, а не политиката.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #857 -: 25 Март, 2013, 19:49:40 »
0
Председателят на Еврогрупата Йерун Дейселблум посочи, че решението в Кипър да бъдат наложени загуби на банковите акционери, притежателите на облигации и дори на собствениците на големи банкови депозити трябва да стане подход на общността за справяне със затруднени финансови институции.
 *rofl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #858 -: 25 Март, 2013, 23:14:21 »
0
Епизод 2.1:
Банкерът Василев удари Плевнелиев от Виена
„Кръговете, които направиха Плевнелиев президент, се опитват в момента да вземат властта. Проблемът не е в това, че президентът има приятели, проблемът е, че приятелите му са от кръга на вестник "Капитал", с които е имал бизнес контакти, но е обвързан и с мрежа от неправителствени организации като "Отворено общество".
Това заяви мажоритарният собственик на "Корпоративна търговска банка" Цветан Василев в интервю за австрийския вестник „Дер щандарт".

Епизод 2.2:
"Икономедиа": Основната теза в интервюто на Ц. Василев е невярна и манипулативна
Още тогава посочихме, че е смущаващ фактът, половината от всички пари на държавни компании да стоят в една малка частна банка. Но още по-вреден ефект за обществото произтича от срастването на медийна, политическа, регулаторна и съдебна власт в една обща група - търговска банка, медии и фирми. Този конгломерат е контролиран от г-н Цветан Василев и неговия партньор, депутатът от ДПС, издател в сянка на медиите от спомената група и магистрат от националното следствие г-н Делян Пеевски.
Този невиждан другаде сплит на конфликти на интереси обрича на провал всеки опит за модернизация на икономиката, регулаторната рамка и съдебната система в България. Подобни схеми са причина българите да живеят в устойчива бедност.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #859 -: 26 Март, 2013, 01:18:16 »
0
Тъкмо ги прочетох и сега гледам си ги постнал и двете статии. Нещата съвсем опростено стоят така - една икономическа групировка с медии с-у друга такава. Президента явно е от втората, състава на временното правителство също, което пък не се харесва на първата.

Мен по-скоро ме интересуват техническите детайли около банката. Василев казва, че ЕК е направила проверка заради жалбите заради концентрация на пари на държавни фирми и не била намерила нищо нередно. Дали наистина е имало проверка? Ако е така значи нещата не са съвсем както ги представят Капитал. Дали пък наистина не предлагат най-добри условия за държавните фирми (Цветанов казва, че им дават 1.5% годишна лихва, което сравнено с лихвите по влоговете на физически лица е много малко). 

КТБ не е ритейл банкинг - не дава кредити на физически лица, но от друга страна пък взема депозити от физически лица и предлага най-добрите условия и най-високи лихви. Това означава, че няма откъде другаде да се финансира по-евтино - защо да дава м-у 6.5 и 8.8% лихви годишно ако може да вземе отнякъде на 3-4%  или по-малко? Тези лихви се дават вече години наред, което пък за мен означава, че с привлеченият ресурс инвестират яко в крупни бизнеси и печелят (то и се знае де - Виваком, Булгартабак и пр.)

Според мен от основно значение за банката са парите на енергийния сектор, ако запазят това не би трябвало да имат проблеми с ликвидност и там е заровена причината за конфликта м-у двете групировки.

I say what I do and do what I say.

NIK

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #860 -: 26 Март, 2013, 09:31:32 »
0
Тъкмо ги прочетох и сега гледам си ги постнал и двете статии. Нещата съвсем опростено стоят така - една икономическа групировка с медии с-у друга такава. Президента явно е от втората, състава на временното правителство също, което пък не се харесва на първата.

Мен по-скоро ме интересуват техническите детайли около банката. Василев казва, че ЕК е направила проверка заради жалбите заради концентрация на пари на държавни фирми и не била намерила нищо нередно. Дали наистина е имало проверка? Ако е така значи нещата не са съвсем както ги представят Капитал. Дали пък наистина не предлагат най-добри условия за държавните фирми (Цветанов казва, че им дават 1.5% годишна лихва, което сравнено с лихвите по влоговете на физически лица е много малко). 

КТБ не е ритейл банкинг - не дава кредити на физически лица, но от друга страна пък взема депозити от физически лица и предлага най-добрите условия и най-високи лихви. Това означава, че няма откъде другаде да се финансира по-евтино - защо да дава м-у 6.5 и 8.8% лихви годишно ако може да вземе отнякъде на 3-4%  или по-малко? Тези лихви се дават вече години наред, което пък за мен означава, че с привлеченият ресурс инвестират яко в крупни бизнеси и печелят (то и се знае де - Виваком, Булгартабак и пр.)

Според мен от основно значение за банката са парите на енергийния сектор, ако запазят това не би трябвало да имат проблеми с ликвидност и там е заровена причината за конфликта м-у двете групировки.
                                                                                                                                                                    BulCan ,  ако имаш депозит в КТБ , би ли го изтеглил сега, след това нагнетяване на обстановката. 

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #861 -: 26 Март, 2013, 09:44:33 »
0
Изтеглил го е вече.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #862 -: 26 Март, 2013, 10:29:12 »
0
Това което сътвориха с Кипър,само показва,че обърнаха с главата надолу цялата логика на познатата ни финансова система.За да държим пари в банките и да се чудим дали ще ни ги откраднат,трябва нещо в главите ни да не е съвсем наред.
Не трябва да имаме заеми,защото банките си разиграват коня с лихвите безнаказано.Не трябва да имаме депозити в банките,защото същите или ЕС,МВФ и тн. могат да ни ги откраднат,без да им мигне окото.Е питам се,че за чии дявол ни трябват тези банки  ?!  :o
Не знам вие,как се почувствахте с това решение на проблема Кипър,но на мен ми обявиха война,поне такова беше усещането ми.
Това е лично мое мнение и не е необходимо да се съобразявате с него  *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #863 -: 26 Март, 2013, 10:58:08 »
0
Тъкмо ги прочетох и сега гледам си ги постнал и двете статии. Нещата съвсем опростено стоят така - една икономическа групировка с медии с-у друга такава. Президента явно е от втората, състава на временното правителство също, което пък не се харесва на първата.

Мен по-скоро ме интересуват техническите детайли около банката. Василев казва, че ЕК е направила проверка заради жалбите заради концентрация на пари на държавни фирми и не била намерила нищо нередно. Дали наистина е имало проверка? Ако е така значи нещата не са съвсем както ги представят Капитал. Дали пък наистина не предлагат най-добри условия за държавните фирми (Цветанов казва, че им дават 1.5% годишна лихва, което сравнено с лихвите по влоговете на физически лица е много малко). 

КТБ не е ритейл банкинг - не дава кредити на физически лица, но от друга страна пък взема депозити от физически лица и предлага най-добрите условия и най-високи лихви. Това означава, че няма откъде другаде да се финансира по-евтино - защо да дава м-у 6.5 и 8.8% лихви годишно ако може да вземе отнякъде на 3-4%  или по-малко? Тези лихви се дават вече години наред, което пък за мен означава, че с привлеченият ресурс инвестират яко в крупни бизнеси и печелят (то и се знае де - Виваком, Булгартабак и пр.)

Според мен от основно значение за банката са парите на енергийния сектор, ако запазят това не би трябвало да имат проблеми с ликвидност и там е заровена причината за конфликта м-у двете групировки.
                                                                                                                                                                    BulCan ,  ако имаш депозит в КТБ , би ли го изтеглил сега, след това нагнетяване на обстановката.

Разхвърлих в 4 банки (едната от които отвъд Атлантика).
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #864 -: 26 Март, 2013, 14:41:50 »
0
Това което сътвориха с Кипър,само показва,че обърнаха с главата надолу цялата логика на познатата ни финансова система.За да държим пари в банките и да се чудим дали ще ни ги откраднат,трябва нещо в главите ни да не е съвсем наред.
Не трябва да имаме заеми,защото банките си разиграват коня с лихвите безнаказано.Не трябва да имаме депозити в банките,защото същите или ЕС,МВФ и тн. могат да ни ги откраднат,без да им мигне окото.Е питам се,че за чии дявол ни трябват тези банки  ?!  :o
Не знам вие,как се почувствахте с това решение на проблема Кипър,но на мен ми обявиха война,поне такова беше усещането ми.
Това е лично мое мнение и не е необходимо да се съобразявате с него  *girl*

Интересно е и може да се разчепка при наличие на време.
Хубави въпроси.

Нещо ме човърка, че се влиза в противоречие със самата същност на съвременните fiat monay. 

Аз развивах преди време едни теории за трансформиране на същността на парите и превръщането им от пари в псевдопари, които са знаци на кредита. Т.е. изземват се, нулират се някои от функциите на парите.
Не срещнаха разбиране тези ми теории и това е понятно и не представлява проблем.

Ние хората (в по-малка степен и корпоративните агенти), водени от изначални рефлекси, при усещане за опасност, блокираме парите в банките (трезори)  и по този начин даваме превес на функцията им "съкровище", опитваме се насила да ги превърнем в съкровище.
Да, но съвременните пари по-скоро нямат такава функция, защото те самите са лишени от стойност.

Те са измислени за да се връткат от банките от сметка в сметка, от сметка на каса и веднага пак в сметка, при което да ни събират нон-стоп таксички за какво ли не, по колкото може пъти повече. Т.е. да ни лишават от тегобата да ги притежаваме.

Тази система е разработена да функционира така: Да изпукваш всичко, което получаваш, че и дори да не ти стига, като ги молиш да ти дадат още малко (най-добре в "здравословен" размер), а ти се ангажираш да опъваш още по-яко жили и да посветиш живота си за тяхното успешно удовлетворяване. При това условие, те щедро напечатват и отпускат допълнително, че да откликнат на твоите потребности.
Ти работиш, кредитираш този, за когото работиш. Той ти дава "пари", изчиства дълга си. В този момент цялата система започва да крещи: ти си вече кредитор, предяви вземанията си към когото прецениш, но го направи бързо. Ако не го направиш, ще запушиш системата и има опасност тя да се бъгне. Естествено, че при бързането се налага да се плащат много такси и подобни. Налага се да платиш нечия печалба в нездравословно висок размер, но тава укрепва системата, значи е хубаво.
 
Докато кумулативно тези условия са налични, системата може да функцианира в сравнително устойчив вид.
В мига, в който ти понечиш да изтеглиш "парите" от естественото им предназначение  и зорлем се опиташ да ги превърнеш в това, което те не са и което не могат да бъдат: системата се бъгва.
В момента, в който задлъжнееш нездравословно, системата пак се бъгва.

И след като те на намират начин да оправят системата с апели, договорни средства и други демократични похвати, хванаха калъчката.
Доста симптоматично е това, което направиха.
Насилствено иззеха едни пари и бързо са ги пуснали в тръбата да се търкалят.
Защо точно там и защо точно тези пари е един друг въпрос.
Извършеното има всички белези на протовообществено деяние, дето му се вика - кражба, пък това, че се опитват да го облекат в псевдозаконови дрешки и друга работа.

Сега прочетох Регатка и нещо ми влезе в главата.
Написах набързо и на прима виста.
Може и да се върна да доразвия.
Не е изключено и да съм бил прав някога като обрисувам парите така.

Тежък симптом е, че в рамките на обичайното значение на нещата и обичайните правила и обичайната етика, проблемите са нерешими.

Светът залитна опасно в нова посока.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #865 -: 27 Март, 2013, 02:00:08 »
0
Държавните фирми ще избират банки по нови правила

Служебното правителство ще направи опит да подобри управлението на финансовите средства в държавните фирми. За целта се формира втора междуведомствена работна група, която ще "създаде правила за публичност и управление на риска, свързан с управлението на паричните потоци на държавните предприятия и държавните дружества", съобщиха от правителствения пресцентър.

:)

NIK

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #866 -: 27 Март, 2013, 08:11:06 »
0
Дайте мнение за 1-2  ......''по-сигурни '' банки ! Райфайзен чисто австрийска ли е ?  Немска банка има ли в България ?  Благодаря !

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #867 -: 27 Март, 2013, 09:33:49 »
0
Дайте мнение за 1-2  ......''по-сигурни '' банки ! Райфайзен чисто австрийска ли е ?  Немска банка има ли в България ?  Благодаря !

Мнение за сигурна банка,аз нямам.В България,клон на немска,австрииска или италианска банка няма.Има няколко клона на чужди банки,като Алфа банк,Париба банк,не съм сигурна за ING банк,но и да е чужд клон,доколкото знам е с руско участие.Париба знам,че не работи с физичаски лица.
Изобщо всяка която ти прилича на чужда банка не е такава.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #868 -: 27 Март, 2013, 09:52:17 »
0
Дайте мнение за 1-2  ......''по-сигурни '' банки ! Райфайзен чисто австрийска ли е ?  Немска банка има ли в България ?  Благодаря !

Мнение за сигурна банка,аз нямам.В България,клон на немска,австрииска или италианска банка няма.Има няколко клона на чужди банки,като Алфа банк,Париба банк,не съм сигурна за ING банк,но и да е чужд клон,доколкото знам е с руско участие.Париба знам,че не работи с физичаски лица.
Изобщо всяка която ти прилича на чужда банка не е такава.

<<<<Изобщо всяка която ти прилича на чужда банка не е такава.
Това е вярно, това са български юридически лица и действително нямат особена връзка с майките, например, имайки кредитна карта от руски или украйнски райфайзен, при опит да снемш пари о АТМ на български райфайзен си те дерат като поп, все едно че си с карта от друга банка. Нямат абсолютно никаква връзка.
ING банк е холандска банка, но в българия не работи с физ. лица.
Алфа Банка си е чисто гръцка банка и работи по правилата в Гърция, но едва ли си заслужава човек да се свързва с такива банки.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #869 -: 27 Март, 2013, 11:01:09 »
0

<<<<Изобщо всяка която ти прилича на чужда банка не е такава.
Това е вярно, това са български юридически лица и действително нямат особена връзка с майките, например, имайки кредитна карта от руски или украйнски райфайзен, при опит да снемш пари о АТМ на български райфайзен си те дерат като поп, все едно че си с карта от друга банка. Нямат абсолютно никаква връзка.
ING банк е холандска банка, но в българия не работи с физ. лица.
Алфа Банка си е чисто гръцка банка и работи по правилата в Гърция, но едва ли си заслужава човек да се свързва с такива банки.

Точно така е, както си го казал. Мисля идентично по пронцип

И същевременно, четейки те, усещам при последното изречение, че нещо ми приблясва.
Дълго не исках да чуя за гръцка банка, но дали пък не може да се приеме, че каквото е имало да става с банките им, вече е станало.
Не го твърдя, не съм проверявал сериозно.

Гръцките банки по начало не бяха тежко болни, струва ми се.
Техният проблем бяха основно  гръцките ДЦК, а по тях има някакво  "решение". Е, да,  хлъзгаво е и ще има дълго да се изпълняват условия и да се следи за това. Някак там нещата са разровени, рязано е до кокъл и може и да няма тежки изненади.

А при другите ???
Аз за Кипър примерно не бях чувал толкова драстични очаквания. А какво стана!

Една италианска банка (имена не се казват) си е официално доста болна, поне майката, де. Никой външен не може да знае истинското състояние.

Австрийците са скъпи инеатрактивни. Колкото пъти съм ги тествал, все съм се разочаровал.

Нека видим топ 10 в Бг.

1. УниКредит Булбанк
2. Банка ДСК
3. Първа инвестиционна банка
4. Райфайзенбанк (България)
5. Обединена българска банка


6. Юробанк И Еф Джи България
7. Корпоративна търговска банка
8. Сосиете Женерал Експресбанк
9. Централна кооперативна банка
10. Банка Пиреос България

Какво остава?!
Гръцките ги изкоментирахме.
От Мустака ни е страх.
Първата, ох, ами там нещата станаха странни, меко казано.
От около две години (след сделката с Кремиковци) те действат по-скоро като фронт офис на една амбициозна и лакома икономическа групировка, а не като баш търговска банка. Не е добре това. Пък и единият от чорбаджиите май демонстрираше много близки връзки ... Сега са се прицелили да лапнат и мкб. Въобще не я разбирам тази операция.

Унгарците. Хм. Не знам за тях. Винаги са били някак извън полезрението ми. Викайте. Някак, там, все бабите ходят, знам ли?????

кооператорите - забрави

експреса - не ги познавам. не ме влекат.


Сериозна турска банка няма.

Дано стане приказка.