Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368071 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #870 -: 27 Март, 2013, 11:27:54 »
0
Сега,малко странно мнение от мен  :)
От 5 год. имам малко по особени отношения с Алфа банк, да ви кажа нямам лоши чувства към тях за сега  *girl*
Имам 10 год. кредит с фиксирана лихва 6,2 % и все още е фиксирана.Единствено се бяха объркали с годишните вноски за управление и ми бяха взели една повече,но след като им се обадих всичко се оправи и веднага ми върнаха парите.
Знаете ми мнението за банките,така,че не казвам нищо.
Аз за сега не съм депозант,а кредитополучател,ако всичко е наред,нямам намерение да връщам кредита предсрочно.5 год. минаха,остават още 5,та ще видим.Игра в центъра на терена  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

NIK

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #871 -: 27 Март, 2013, 11:47:49 »
0
Остава  кеша който няма какво да се прави в момента , да се разхвърля поне из 5-6 от изписаните по горе десет банки.  Ама така ми е жал (ЯД) ...  за тлъстите лихвички на Корп-а     :(

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #872 -: 27 Март, 2013, 11:58:52 »
+1
Остава  кеша който няма какво да се прави в момента , да се разхвърля поне из 5-6 от изписаните по горе десет банки.  Ама така ми е жал (ЯД) ...  за тлъстите лихвички на Корп-а     :(

Не,че нещо,но можеш да помислиш и за друг вид запазване на парите освен депозити.
Например сухари  *scare*  *rofl* *rofl* *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #873 -: 27 Март, 2013, 12:01:59 »
+1


Не,че нещо,но можеш да помислиш и за друг вид запазване на парите освен депозити.
Например сухари  *scare*  *rofl* *rofl* *rofl*

....и вино,червено ! Сигурна инвестиция, и колкото повече старее си вдига цената *drink1*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #874 -: 27 Март, 2013, 12:07:31 »
0

Не,че нещо,но можеш да помислиш и за друг вид запазване на парите освен депозити.
Например сухари  *scare*  *rofl* *rofl* *rofl*
Ха ха!...........Жестоко! Отивам за сухари!!!!!! И за вино! Фло, мноу добра идеа!.... *yahoo*
Ас съм българче.......

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #875 -: 27 Март, 2013, 13:38:08 »
0
"Кипърската подстрижка" май ще е 80%.

Още в подкрепа на твърдението, че клоновете на банките нямат нищо общо с "майката":
"Финансовите министри от еврозоната изключиха гръцките клонове на   кипърските банки от спорния данък, включен в спасителното споразумение   за Кипър, при условие че тези клонове ще бъдат прехвърлени към гръцки   банки." Целият текст.


lesy

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #876 -: 27 Март, 2013, 13:39:01 »
0
Здравейте. Основно ви чета  и получавам много полезна информация. По отношение на банките: Париба работи с физически лица / има клонове в София и Варна мисля /. Преди години искаше суми над 50х. лв., но сега може да си отвориш депозити и за 20х. лв. До края на месеца има промоция за едногодишни депозити в лева и евро - на сайта им ги има. Хубавото е, че гаранцията е по френското законодателство и за влогове в евро е евро. Не съм рекламно лице, а като бивш клиент получих писмо, но срокът ми е дълъг. ING и Сити работят само с фирми. Алфа не я коментирам.
Към Ivel: Имаш ли мнение за паунда? В момента е с нисък курс, дали е изгоден евентуално за покупки?
Поздрави!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #877 -: 27 Март, 2013, 13:59:35 »
0
Все се каня да попитам, но ето сега повод.
Може ли, ако имам депозит, да речем, в клон на Париба, да отида на гости на Барба, да вляза в банката в Париж, и от там да си изтегля кеша, или от там да наредя в друга банка?

 *flower2*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #879 -: 27 Март, 2013, 14:20:38 »
0
И да си купиш направо френски сухари и френско вино. Правилно.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #880 -: 27 Март, 2013, 14:31:11 »
0

Тц!
Ще инвестирам в бутилиране на българска лековита минерална вода, и печалбата ще изнасям за България, през Париба в българската сметка.  :D

Муза,
Що не ги питаш направо тях?

Ще се усетят, и мандалото ще 'лопне.  *rofl*

 *flower2*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #881 -: 27 Март, 2013, 15:46:02 »
0
Нов банков продукт

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #883 -: 27 Март, 2013, 17:16:31 »
0
Фло, тва дали е вярно?
http://www.burgasnovinite.bg/Itinata-za-visokite-smetki-za-toka.html


Иска ми се да чуя мнението на технически по-грамотни то мен.
Нещата биха могли да бъдат проверени и обяснени по начин, че да престанем да се съмняваме.

Ето каква ми е тезата:

Хората проплакаха, че дължимите сметки за ток са много високи.
Аз като един прост търговец, занимавал се и с фактуриране, отчетност и контрол, смятам така:

Сметката е функция на предмета на доставката, количество, цена и съответната аритметика.
Фактурата е документът,  който удостоверява доставката на договорената услуга, заявява приложеното количество, цена и илюстрира извършената аритметика.
Фактурата сама по себе си  може да бъде грешна само по изключение (без да се забележи).

Ако е сгрешен предметът на сделката  веднага ще се забележи.
Ако са сгрешени цените, веднага ще се забележи.
Ако е сгрешена аритметиката,  веднага ще се забележи.
При организацията на тази услуга в Бг (с регулатора ДКЕВР), веднага ще те хванат ако има нещо грешно в по-горните.

Не стой така въпросът с количеството. Много хора не знаят къде са  им ел.мерите., разчитат ги трудно или въобще не ги проверяват.
Следователно ЕРП могат да твърдят различни неща за обема на доставката.

Но и това не е толкова лесно и възможно за безразборни практики и твърдения.
Ако продадеш на клиентите си повече по документи от действителното получено и консумирано от тях, то ще е равносилно в склада ти да има стока на рафта, която по документи я няма налична.
Да, ама токът е особена стока. Тя не стои по рафтовете.
Добре де, ама нашите  ЕРП не произвеждат ток. Те могат да продадат само толкова ток, колкото са купили от НЕК, нито  киловатчас повече, иначе възникват основателни съмнения. Те са нещо като дистрибутори, който работят с надценка.

Има разни приказки за загуби, за кражби и т.н. ама защо в тази наша шантава държава не излезе някой и да каже на хората спокойно тази приказка, която изложих по-горе  и да обясни допълнително и  да ги увери, че ПРОВЕРКИ ЗА СУМАРНОТО КУПЕНОТО ОТ ЕРП КОЛИЧЕСТВО ТОК Е НАПРАВЕНО,   
ПРОВЕРКИ ЗА СУМАРНОТО ПРОДАДЕНОТО ОТ ЕРП КОЛИЧЕСТВО ТОК Е НАПРАВЕНО,
 и примерно не са открити никакви смущаващи отклонения и следователно:
ТАМ КЪДЕТО СМЕТКИТЕ ЗА ТОК СА  "НЕНОРМАЛНО" или "смущаващо" ВИСОКИ, ТОВА МОЖЕ ДА  Е ЕДИНСТВЕНО РЕЗУЛТАТ НА МЕСТНИ ВМЕШАТЕЛСТВО ИЛИ КРАЖБИ НА ТОК ОТ НЯКАКВИ ТРЕТИ, ЗЛОНАМЕРЕНИ ЛИЦА.
ТЕЗИ ЛИЦА ТРЯБВА ДА БЪДАТ ЗАЛОВЕНИ ЧРЕЗ СЪВМЕСТНИ УСИЛИЯ ОТ ГРАЖДАНИ, ФИРМА и ОРГАНИ.

Ако не се каже това нещо, то аз субективно заключавам, че е възможно  ЕРП да крадат, а държавата да им е съучастник.
« Последна редакция: 27 Март, 2013, 19:03:56 от nachev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #884 -: 27 Март, 2013, 17:31:43 »
0
Наложи се да прекъсна за малко и приключвам с още  2 приказки за край.

Другата гнусна хипотеза е, че в сговор между  НЕК и  ЕРП се манипулира и входящото към  ЕРП количество ток, а оттам и изходящото се нагажда, което не може да стане без съдействие на НЕК. Т.е. да доят заедно нещастниците. Е, за такова чудо дори и думи не бих могъл да намеря!

Това би значело, че държавата от потенциален съучастник, че превръща в потенциален извършител.

Не искам ад си го мисля това дори!