Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368132 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #885 -: 27 Март, 2013, 18:44:01 »
0
Наложи се да прекъсна за малко и приключвам с още  2 приказки за край.

Другата гнусна хипотеза е, че в сговор между  НЕК и  ЕРП се манипулира и входящото към  ЕРП количество ток, а оттам и изходящото се нагажда, което не може да стане без съдействие на НЕК. Т.е. да доят заедно нещастниците. Е, за такова чудо дори и думи не бих могъл да намеря!

Това би значело, че държавата от потенциален съучастник, че превръща в потенциален извършител.

Не искам ад си го мисля това дори!

Оооо Начев,приятелю,аз вече ще повярвам и,че папата е рептилоподобно влечуго  :o
Господ да ме прости  :-[
На такива чудесии се нагледах в последно време,че ми се е замаяла главата.
Ще трябва да си сменя подписа с : Очаквай - неочакваното....!
 *drink1*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #886 -: 27 Март, 2013, 19:02:34 »
0
Фло, тва дали е вярно?
http://www.burgasnovinite.bg/Itinata-za-visokite-smetki-za-toka.html


Електромера,   като всеки измервателен уред трябва да може да се калибрира, вероятно   на новите това става през инфрачервен порт -- тази част от статията е   истина. Обаче, дали с необходимото оборудване разполагат ЕРП-ата, и дали   манипулират електромерите... имам известни съмнения в тази насока.

Старите механични електромери имаха по две пломби:
-   една в горната част на Мерки и измервателни уреди, наричана на жаргон   "държавна пломба", която обхваща механизма на електромера и се поставя   при след проверка за правилно отчитане;
- друга на ЕРП-то, на капака, който покрива кабелите.
Служителите на  ЕРП-тата не разполагат с "пломбажа" на Мерки и измервателни уреди.
Предполагам, че и сега нещата стоят по подобен начин. Мнението ми статията: една истина и другото лъжи.

С   същата логика може да твърдим, че собственика на бензиностанция е   нагласил колонката всеки литър да го отчита за три, кантарите в   магазините мерят всеки килограм за два и т.н.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #887 -: 27 Март, 2013, 19:46:17 »
0
Здравейте. Основно ви чета  и получавам много полезна информация. По отношение на банките: Париба работи с физически лица / има клонове в София и Варна мисля /. Преди години искаше суми над 50х. лв., но сега може да си отвориш депозити и за 20х. лв. До края на месеца има промоция за едногодишни депозити в лева и евро - на сайта им ги има. Хубавото е, че гаранцията е по френското законодателство и за влогове в евро е евро. Не съм рекламно лице, а като бивш клиент получих писмо, но срокът ми е дълъг. ING и Сити работят само с фирми. Алфа не я коментирам.
Към Ivel: Имаш ли мнение за паунда? В момента е с нисък курс, дали е изгоден евентуално за покупки?
Поздрави!

За паунда мисля че там ще си остане и даже още ще сдаде до края на годината, еврото ще го последва, може би ще има корекция другата седмица до към 1.29-1.30 - нещо като за последно и след това бавно надолу.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #888 -: 27 Март, 2013, 20:01:10 »
0
Количеството!
Количеството!
Там е разковничето.
Ако се търсят измами и манипулации от ЕРП.

Същевременно искам да кажа, че при няколко разговори със сериозни хора и други, които направиха справка с документите си за изразходени количества в предни месеци и в същия месец на миналата година, някак отпаднаха тези претенции за раздути в пъти сметки.

Имаше много приказки и много плач и вой. Някак не констатирах  ясно желание да се изясни, да са илюстрира ясно.
И от там останаха някакви съмнения.
Иначе, горното си остават просто хипотези.

Е, щеше ми се, ако има разбиращи от ток, да обяснят кратко, как става пренос високо, средно, ниско напрежение, как се мери, какви са технологични загуби в Бг., как и колко се краде.

Ако няма обяснение от авторитети, ще си останем с подозренията.
Такава ни е съдбата.
Не вярваме никому и за нищо.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #889 -: 27 Март, 2013, 20:07:22 »
0
А, нещо друго се сетих.
Едно време стана дума, че ЧЕЗ си внесоха техни електромери и масово подмениха нашите.
Естествено, че ще дадат поръчка на тяхната си фабрика.
Особено в страна като  Бг.
Дали ни харесва или не, друга работа.

Да си кажа честно, нещо съмнително ми се вижда в тази работа, да манипулират показанията.
Някак не мога да си представя, това да остане в тайна.????

А от друга страна имам едни имот, където практически няма никакво потребление, а имам някакви дребни макар  сметки, които са ми леко необясними.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #890 -: 27 Март, 2013, 20:20:13 »
0
Ако толкова ви гони параноята, един електромер не е толкова скъп, монтирайте си по един и в таблото при бушоните. Като засече някой разминаване, тогава да се обади. Иначе прилича на вечното "мобилните оператори източват парите ми". Между съмнение и реалност има разлика все пак.
От друга страна тъкмо одеве един познат ми сподели следното наблюдение. Хората в провинцията се отопляват:
а) на ток
б) на дърва
момент 1: старите електромери, когато бяха в дома - лесно се спират с един голям магнит :) - никой от съседите му не поръчва дърва = отопляват се на ток (безплатно)
момент 2: когато се изнесоха електромерите навън първите 1-2 години съседите започнали да поръчват кубици и кубици дърва = отопляват се на дърва
момент 3: след 1-2 години на дърва изведнъж съседите спряли да поръчват дърва.
Въпрос - какво се е случило? Отговорът е типично български.
*rofl*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #891 -: 27 Март, 2013, 20:37:38 »
0
Ако толкова ви гони параноята, един електромер не е толкова скъп, монтирайте си по един и в таблото при бушоните. Като засече някой разминаване, тогава да се обади. Иначе прилича на вечното "мобилните оператори източват парите ми". Между съмнение и реалност има разлика все пак.
От друга страна тъкмо одеве един познат ми сподели следното наблюдение. Хората в провинцията се отопляват:
а) на ток
б) на дърва
момент 1: старите електромери, когато бяха в дома - лесно се спират с един голям магнит :) - никой от съседите му не поръчва дърва = отопляват се на ток (безплатно)
момент 2: когато се изнесоха електромерите навън първите 1-2 години съседите започнали да поръчват кубици и кубици дърва = отопляват се на дърва
момент 3: след 1-2 години на дърва изведнъж съседите спряли да поръчват дърва.
Въпрос - какво се е случило? Отговорът е типично български.
*rofl*


Додец,

Днес се чух с един приятел който без знанието на ЧЕЗ си е закачил един стар механичен електромер за контрола. И се оказва че ЧЕЗ надчита 3 пъти отгоре. Той отишил и се жалвал, а от ЧЕЗ се скрили зад буквата на закона "ами ето така показва нашия компютър". Следствието е че моя приятел понеже има и знанията и парите е тръгнал да си прави къщата в Банкя енергийно-независима. Фотоволтаици, термална вода, дърва и агрегат за резерва.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #892 -: 27 Март, 2013, 20:42:36 »
0
Какви са тия приятели, дето имат пари за "енергийно  *pinnochio*независима" къща, а нямат пари да си плащат тока?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #893 -: 27 Март, 2013, 21:23:11 »
0
Еми значи съмненията остават. То това лесно се проверява с 20-30 минути замерване като се включат 1-2 печки. Да организираме такава услуга, а? Замерване на потреблението и сравнение с електромера на ЕРП, ще стане хит. Освен ако електромерът е точен, а при отчитане не добавят киловати и променят брояча, но това би се разчуло бързо :)

А отговорът на загадката по-горе - подава лицето с интерес искане за проверка на електромера, защото се съмнява в точността му, а контролният орган по мерки и теглилки или както там му е названието, срещу скромна сума, прави така, че електромерът да отчита 1/10 или 1/20 от потребеното и го връщат със становище, че всичко е ОК. И така - край на поръчката на дърва.
 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #894 -: 27 Март, 2013, 21:48:13 »
0
Без да съм "светнат" по тока мисля,че визитката  на тоя юнак е достатъчно представителна да сподели какво правят на електромерите с новите технологии.Ще е 100 % прав ,ако го минат към енергото и му лепнат снимките по стълбовете,както имаше един стар виц.Не дай Боже де!Иначе,моето мнение е ,че увеличените сметки стават с прост номер,като намалят напрежението.Това 5-10 % по-ниско напрежение не означава автоматично 5-10 % увеличение на сметката, а много повече при нагревателни уреди с терморелета, като бойлери най- вече  и радиатори.Най-много при бойлерите,заради високия специфичен топлинен капацитет на водата.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #895 -: 28 Март, 2013, 14:26:59 »
0
Премиерът увери, че не води война с никого
Ако правилата за държавните пари плашат някого, това не е добър сигнал за него
28.03.2013

Премиерът Марин Райков заяви, че изработването на единни правила за управлението на държавните пари не би трябвало да плаши никого и той не води война срещу никого. Така Райков коментира нападките на Цветан Василев, мажоритарния собственик на Корпоративна търговска банка (КТБ), в която са съсредоточени значителна част от средствата на държавни енергийни дружества, че правилата са отведен удар заради интервюто, което даде по-рано тази седмица пред австрийския вестник "Дер Щандард" и в което обвини президента Росен Плевнелиев, че защитава бизнес интереси.

“Изработването на правила не би трябвало да плаши никого. Ако някой смята, че има основания за притеснения от това, че могат да бъдат въведени правила, това не е добър сигнал за него и не е добро послание към обществото. Нямам никакво намерение да отговарям на тези упреци, защото те са неоснователни. Аз не водя война срещу никого“, коментира в четвъртък Райков.

Попитан редно ли е служебното правителство да изработва тези правила, при положение, че ще работи едва няколко месеца, Райков отговори, че вече 23 години няма такива правила.

Според него идеята за въвеждането на правила е била изтълкувана погрешно.

“Преди известно време казах една много простичка дума – солидарност. Когато казах тази дума някои реагираха негативно за мое голямо изумление. Други ме разбраха, слава богу. Сега казах една втора, изключително простичка дума – правила и тя също предизвика сред определени хора подозрение в това, че някой някого агресира“, посочи той.

“Ние нямаме намерение да водим война срещу когото и да било. Ние нямаме предвид конкретни финансови институции, предварително набелязани за някакви действия. Става въпрос за класически правила, които е нормално да изработим, за да можем да управляваме риска, свързан с парите на държавните дружества по един прозрачен начин в интерес на обществото. Когато тази работна група се сформира, тя ще направи анализ на ситуацията“, каза Райков.

“На този етап не мога да спекулирам какви биха били тези правила преди да се е събрала работната група, в противен случай - защото ще я свиквам, ако мога предварително да ви кажа какъв ще е резултатът от нейната работа“, допълни той.

На въпрос създаването на работна група не е ли най-сигурният начин да не се свърши работа, Райков заяви: “Искам да ви уверя, че това е начин на работа, който произтича от елементарната институционална култура“.

“Ние няма да импровизираме, ние няма да хвърляме решения в медиите преди да сме ги обсъдили и преди да знаем, че можем наистина да застанем зад тях и да осигурим предпоставки, че те ще бъдат изпълнени“, заяви Райков.

Премиерът обаче не съобщи общо колко са държавните средства в Корпоративна търговска банка.

“Ние не събираме работна група, за да се запознаем с това колко са парите на държавните дружества, това е въпрос на елементарна справка. Ние се събираме, за да решим кои са правилата, по които ще управляваме тези средства и ще управляваме риска, свързан с тяхното движение. Всичко останало би било безотговорно“, заяви той.

Все пак Райков посочи, че след изготвянето на анализа на журналистите ще бъде предоставена информация за парите в различните банки, “в рамките на позволеното“.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #896 -: 28 Март, 2013, 14:54:37 »
0
Премиерът увери, че не води война с никого
Май се обърках вече, Райков, президент и бойковците от различни отбори ли са?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #897 -: 29 Март, 2013, 18:05:33 »
0
Като гледам някои медии с какво темпо бълват статии, май ще станем свидетели как банка се фалира с вестник. Чудя се каква е крайната цел? По принцип досега се водеше война в стил попръцкване - "аз знам нещо и мога да го кажа, така че купи ми сандвич", докато сега като че ли спирка няма. Ако се реши да се преразпределят държавните пари, силно се съмнявам, че една банка може да извади ей така 500 милиона, да не говорим това до какъв ефект ще доведе относно раздадените кредити, а както се вижда те са раздавани на себе си и в кухи фирми. И да няма нова банка за един лев? Другият вариант е тази възможност пак да бъде изтъргувана - всеки си има цена.
 *drink6*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #898 -: 29 Март, 2013, 20:05:36 »
0
Силно се надявам, че това е само показване на мускули, щото ако не е, жална ни майка.
А банка и с телевизор става  :) , даже още по-лесно: кадър от Кипър с опашка пред банка, подобен кадър от Румъния и следваща новина как една банка ще вади едни милиони и стой, та гледай.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #899 -: 31 Март, 2013, 20:06:13 »
0
Силно се надявам, че това е само показване на мускули, щото ако не е, жална ни майка.
А банка и с телевизор става  :) , даже още по-лесно: кадър от Кипър с опашка пред банка, подобен кадър от Румъния и следваща новина как една банка ще вади едни милиони и стой, та гледай.

Всичко може да е, те са конкуренция от много време и това не е първата им статия. Може да са решили, че сега е момента - служебно правителство, може президента наистина да е човек на кръга Капитал, може другите банки да са приплакали. Само едно е сигурно - статиите са тенденциозно написани, нормално би било да пуснат една, две статии по въпроса и каквото имат да казват да го кажат.
I say what I do and do what I say.