Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368057 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #900 -: 31 Март, 2013, 21:04:53 »
0
Президента ни е един стерилен пич, никак му нямам доверие, само немци може да се доверят на такъв плужляк, Първанката, ако че е БСП и някъв там пернишки или наоколо  си беше направо мъжага по сравнение с този. Желю беше дупка, ама този май ще още по-голяма съобразено с времената де, все пак всичко се мени. Президента на една държава трябва да е не само каквото трябва да бъде, визията е "mast", при наличие на всички други качестава, ако визията не е ОК, не минава, да се търси следващ. Този не е добър за мен. 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #901 -: 01 Април, 2013, 09:12:18 »
0
Ивеле, ти пък намери кой президент да дадеш за пример :)

Статиите в Капитал за банката наистина прогресивно са зачестили, снощи като писах, не бях чел последните 4, които са писани само за 2 дни. В медии се обработва общественното мнение, така, че е ясно каква им е целта (поне на статиите). Те са пускали жалба до ЕК, която не е довела до желаният резултат, предполагам сега една от идеите е да накарат дребните спестители да си изтеглят влоговете от там, хем да подкопават банката, хем да понапълнят други банки (не, че нещо са се загрижили хората да не си изгубят парите, както пишат), другата е да се създадат настроения в останалата част от населението. Ще видим какво ще излезе от цялата работа. За да си изясня още малко нещата, сега ще трябва да похарча малко време да потърся из нета и да видя кой и какъв е Иво Прокопиев.
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #902 -: 01 Април, 2013, 10:31:50 »
0

Булкан,
Не си губи времето, ще прочетеш нещо, което "те" искат да знаеш. Няма да прочетеш, това, което не искат да знаеш.
Например, това, че Асен е в правителството в сянка, финансовият гуру на "те", и съответно в бъдещото правителство. Видимо, ще бъде човек с дипломи.  *girl*

 *flower2*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #903 -: 01 Април, 2013, 11:17:28 »
0

Булкан,
Не си губи времето, ще прочетеш нещо, което "те" искат да знаеш. Няма да прочетеш, това, което не искат да знаеш.
Например, това, че Асен е в правителството в сянка, финансовият гуру на "те", и съответно в бъдещото правителство. Видимо, ще бъде човек с дипломи.  *girl*

 *flower2*

Кой е Асен?

Е, придобива се някъква обща представа поне, предполагам, че и голяма доза от обвиненията, които си отправят двете групировки е истина, просто преди са си премълчавали някои неща, а сега ръкавиците са свалени и започва яко меле, явно залога е голям (финансов, политически, влияние, те винаги са свързани).

Най-общото, което ми идва на акъла след около час четене - две големи групировки, откъм чуждо влияние (пари) едната ориентирана повече към Русия, другата на запад, само, че съставена от по-млади - Комсомола - партийни функционери. Едните са успели да си направят банка и да затворят кръга, другите не са и сега гледат да изравнят терена (Прокопиев е подавал документи за създаване на трезор, но не е получил лиценз от БНБ).

Енергетиката е основна част от баницата - парите на БЕХ в КТБ, игрите на кръга Капитал с ВЕИ, интересите в енергетиката на фирмите на Прокопиев.

Прокопиев бил и почетен консул на Канада в БГ (той и сега е, аз просто не знаех), само дето от 2 години живее в Сингапур.

Общо взето - лА@на с гО@на и наистина няма смисъл да се опитвам да вниквам по-надълбоко :) Важното е единственно на нашето дребно ниво кой от какво лично има полза :)
« Последна редакция: 01 Април, 2013, 11:21:34 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #904 -: 01 Април, 2013, 11:19:46 »
0


Кой е Асен?



Как кой Асен? Нашият. :)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #905 -: 01 Април, 2013, 11:31:40 »
0


Кой е Асен?



Как кой Асен? Нашият. :)

 Какво нещо е живота....

itso

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 32
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #906 -: 01 Април, 2013, 12:24:42 »
0


Кой е Асен?



Как кой Асен? Нашият. :)

Муза, откъде ги намираш тези информации?  :o

itso

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 32
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #907 -: 01 Април, 2013, 12:52:40 »
0
Муза, ако имаш предвид това: Кое е правителството в сянка? , и според теб Асен е Георги Ангелов, мисля , че грешиш :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #908 -: 01 Април, 2013, 13:01:04 »
0
Ицо,
Не е, знам го от извора.
Вика ме и мен. Имам истински дипломи. Освен това, аз съм кака, пък каките са на мода сега. Жените знаели колко пари им трябват (много) и от къде да ги намерят. За усвояването им, ще е друг, макар че и това го могат. Като една от каките, дето дава на мързеливите гърци, пък те не искат да ги връщат.
Въпреки, че обеща, да не ми слага чип, мисля да откажа. Приятел е, но просто не знае колко съм опърничава. Освен това, иска се и дрес код, пък аз си ходим по дънки и маратонки. :)

 *flower2*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #909 -: 01 Април, 2013, 13:13:46 »
0
Ицо,
Не е, знам го от извора.
Вика ме и мен. Имам истински дипломи. Освен това, аз съм кака, пък каките са на мода сега. Жените знаели колко пари им трябват (много) и от къде да ги намерят. За усвояването им, ще е друг, макар че и това го могат. Като една от каките, дето дава на мързеливите гърци, пък те не искат да ги връщат.
Въпреки, че обеща, да не ми слага чип, мисля да откажа. Приятел е, но просто не знае колко съм опърничава. Освен това, иска се и дрес код, пък аз си ходим по дънки и маратонки. :)

 *flower2*

А честит 1-ви Април  :)
I say what I do and do what I say.

itso

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 32
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #910 -: 01 Април, 2013, 13:44:00 »
0
Ицо,
Не е, знам го от извора.
Вика ме и мен. Имам истински дипломи. Освен това, аз съм кака, пък каките са на мода сега. Жените знаели колко пари им трябват (много) и от къде да ги намерят. За усвояването им, ще е друг, макар че и това го могат. Като една от каките, дето дава на мързеливите гърци, пък те не искат да ги връщат.
Въпреки, че обеща, да не ми слага чип, мисля да откажа. Приятел е, но просто не знае колко съм опърничава. Освен това, иска се и дрес код, пък аз си ходим по дънки и маратонки. :)

 *flower2*

А честит 1-ви Април  :)
*rofl* *rofl* *rofl*  хванах се  :-[ :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #911 -: 01 Април, 2013, 16:38:25 »
0
 :) *drink11*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #912 -: 01 Април, 2013, 18:52:14 »
0
Горо, този пост не е ли за темата за Гърция? Или някоя от раздел дъра-бъра?
I say what I do and do what I say.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #913 -: 01 Април, 2013, 19:09:55 »
0
Новото ми гадже!
А какви времена бяха!!!


Хаха, падаш си по фетиш тип "строга господарка", май? :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #914 -: 01 Април, 2013, 21:07:16 »
0
Булкан,
Първо да ти се извиня, че ти оспамих темичката с първоаприлска шега. Мислех, днес да не лъжа, ама ме провокира и, ей тъй, от вътре ми дойде.  :D

Ти все питаш - кой. За мен, въпросите се свеждат до:
1. Кой.
2. Как
3. Защо.

На първия най-трудно може да се отговори предварително, а постафактум, само с опосредствени изводи, но дали са верни ...

Кипър - Меркел, Шойбле, Диселблум, Лагард ... Оказва се, че Бернанке стои зад това? Последните количествените облекчения, не влизат в американските банки, в американската икономика,  а в европейски банки?! Резултатът е - скъпо евро, ударен евро износ и накрая ... го отнасят депозитарите, и не само. Ударени са и фирмени сметки.

Ако ти се чете, виж тук:

http://www.zerohedge.com/news/2013-02-02/how-feds-latest-qe-just-another-european-bailout-vehicle

http://www.zerohedge.com/news/2013-02-09/feds-bailout-europe-continues-record-237-billion-injected-foreign-banks-past-month

http://www.zerohedge.com/news/2013-02-11/how-fed-handing-over-billions-profits-foreign-banks-each-year

http://www.zerohedge.com/news/2013-03-29/guest-post-why-mr-dijsselbloem-right-and-cyprus-template-eurozone

Въпреки, че не вярва в конспирация, все пак си задава въпроса - защо? Едва ли, защото е от глупост.

One last word of caution: I think it would be wrong to interpret from the process depicted above that there was a premeditated conspiracy on the part of policy makers to weaken the position of depositors. This outcome, I believe, was simply an unintended consequence in their efforts to sustain the Euro zone. However, even if one accepts my view, the unintended outcome begs the following question: Why was there cheap money available for subordinated debt holders to cash out, but there is none now to protect the savings of depositors? Nobody can answer that question but with speculation, and as such, intellectual honesty demands that I keep mine to myself, because as Mark Antony said in Shakespeare’s “Julius Caesar”: “…You are not wood, you are not stones, but men; and being men, it will inflame you, it will make you mad”.

Ако изобщо може да се отгатне предварително, съвсем прагматично, то това е въпросът е  - как.

Гърция беше уникален случай, сега Кипър е уникален случай и няма да е шаблон, така твърдят. Да, ама, дори и Канада приеха със закон орязване на депозитите?

Стигаме до "ние". Кой ...? Лицата в публичното пространство? Защо - на нас, като че ли ни е ясно, уж. :) 
Какъв ще е уникалният подход при нас (как), който води до само едно - конфискация?
Най-баналният начин е инфлация, но нещо не е предпочитан ... ?

 *flower2*





« Последна редакция: 01 Април, 2013, 21:19:51 от Muza »