Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368064 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #915 -: 01 Април, 2013, 21:20:46 »
0
Муза, да не си на хонорар някъде по сингапурско?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #916 -: 01 Април, 2013, 21:53:33 »
0
Муза, да не си на хонорар някъде по сингапурско?


Пак тц, сенаторе! Аз съм Марла Сингър, и съм трейдър инто шадоуз  8) - тук:

http://www.nytimes.com/2013/04/01/business/as-market-heats-up-trading-slips-into-shadows.html?ref=business&_r=1&




itso

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 32
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #917 -: 01 Април, 2013, 22:03:35 »
0
На мен това с "конфискацията" ми се струва малко пресилено като определение. Конфискация щеше да бъде първоначалният им план - Да обложат всички депозити, дори и тези под 100 000. Защото като погледнеш обективно, фактите са - банка, която фалира и вложители, чийто депозити са  подсигурени до 100 000 и оттам нагоре губят. Това си го пише във всеки договор и този данък върху депозитите реално спасява част от вложенията на тези, които губят.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #918 -: 02 Април, 2013, 05:40:02 »
0
Горо, този пост не е ли за темата за Гърция? Или някоя от раздел дъра-бъра?

Моля за извинение BulCan-е!
Объркал съм се!
Преместих го.
У дома и стените помагат!  ;)

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #920 -: 02 Април, 2013, 21:59:33 »
0
Горо, този пост не е ли за темата за Гърция? Или някоя от раздел дъра-бъра?

Моля за извинение BulCan-е!
Объркал съм се!
Преместих го.
У дома и стените помагат!  ;)

Няма проблем :) Написах го, защото си има специална тема за Гърция, в която влиза и Кипър вече.

Муза, първоаприлската шега все пак беше по темата :)
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #921 -: 03 Април, 2013, 19:31:24 »
0
Королев и Стоян Александров поуспокоиха топката с истерията около КТБ и въобще, тази сутрин, какво мислите, може ли да им се вярва, за мен Стоян Александров  е сериозен мъж, не би трябвало да се изтъпани и да дръка глупости с нечия полза.

http://btvnews.bg/bulgaria/ikonomika/vladimir-karolev-koito-govori-che-shte-padne-valutniyat-bord-ne-poznava-zakona.html

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #922 -: 04 Април, 2013, 21:12:02 »
0
Здравейте. Основно ви чета  и получавам много полезна информация. По отношение на банките: Париба работи с физически лица / има клонове в София и Варна мисля /. Преди години искаше суми над 50х. лв., но сега може да си отвориш депозити и за 20х. лв. До края на месеца има промоция за едногодишни депозити в лева и евро - на сайта им ги има. Хубавото е, че гаранцията е по френското законодателство и за влогове в евро е евро. Не съм рекламно лице, а като бивш клиент получих писмо, но срокът ми е дълъг. ING и Сити работят само с фирми. Алфа не я коментирам.
Към Ivel: Имаш ли мнение за паунда? В момента е с нисък курс, дали е изгоден евентуално за покупки?
Поздрави!

За паунда мисля че там ще си остане и даже още ще сдаде до края на годината, еврото ще го последва, може би ще има корекция другата седмица до към 1.29-1.30 - нещо като за последно и след това бавно надолу.

Напомням за закъснелите, утре е момента да претъркаляте евраците на долари!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #923 -: 05 Април, 2013, 03:09:05 »
0
Королев и Стоян Александров поуспокоиха топката с истерията около КТБ и въобще, тази сутрин, какво мислите, може ли да им се вярва, за мен Стоян Александров  е сериозен мъж, не би трябвало да се изтъпани и да дръка глупости с нечия полза.

http://btvnews.bg/bulgaria/ikonomika/vladimir-karolev-koito-govori-che-shte-padne-valutniyat-bord-ne-poznava-zakona.html


Тези двамата ми вдъхнаха малко надежда, Каролев каза, че валутните резерви на БНБ са 1,4:1 спрямо левовете в обръщение, зависи какво точно смята като валутни резерви (не, че пряко ме касае де - аз се разделих с левовете на 1.51 и нещо, миналата година ги купих на 1.59, та за момента - берекет версин). Стоян Александров обаче спомена, че не се знае какво може да стане ако дойде някой малоумник на власт. Какво нещо е човешката психика - ББ започва да ми изглежда като разумна перспектива...
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #924 -: 05 Април, 2013, 08:46:30 »
0
Това за малоумника съм го пропуснал, но хипотетически човека е прав. Всичко е уязвимо, виж какво направиха с енергетиката, някой трябва да бъде вкаран в затвора, според мен, един от тях със сигурност трябва да е оня брадатия, бившия  на ДКЕВР, много ми е антипатичен. А за финансите вчера искров заяви че има некви си там 5 милиарда в държавата, все е по-добре от 3 с копейками, дето бяха при отстъплението на ГЕРБ, и за сребърния фонд признаха че гербаджийте са били мераклии да бръкнат вътре ама са ги отрязали. Мамка им, Дянката по едно време го имах за пич ама сега разбирам че си е бил ливада, дали ще разберем някога какво се е случило между него и ББ непосредственно пред оттеглянето на ГЕРБ. Някък си повече доверявам на Искров, Орешарски, Стоян Александров отколкото на юпита ссъс жълто около устата, напомнят ми царско време със техните тотални гафове с превалутирането на дълга. Мисля че още един месец сме застраховани от глупости а после ще следим действията на малоумника. Аз също се изтеглям на порции от еврото, няма да е кой знае какъв келепир ама все пак поне 4 пункта ще сме надолу до края на годината. При положение, че купона с високите лихви в КТБ приключва, става безразлично в какво са ти парите.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #925 -: 05 Април, 2013, 12:08:30 »
0
А, няма много да се учудя ако въпреки цялата патардия не се изтеглят средства на държавни фирми от банката и купона продължи. Ще наблюдаваме какво се случва. Аз бих се върнал за няколко месеца ако се окаже, че нещата са ОК. Политически - просто не съм фен на БСП. Според мен от там идват огромните беди на БГ, като се започне от 1944, а и от преди това (атентати, партизанско движение), та чак до наши дни.  Това, че сега били други хора в партията - ами други, ама деца и внуци на онези...
I say what I do and do what I say.

NIK

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #926 -: 05 Април, 2013, 18:53:48 »
0
Това за малоумника съм го пропуснал, но хипотетически човека е прав. Всичко е уязвимо, виж какво направиха с енергетиката, някой трябва да бъде вкаран в затвора, според мен, един от тях със сигурност трябва да е оня брадатия, бившия  на ДКЕВР, много ми е антипатичен. А за финансите вчера искров заяви че има некви си там 5 милиарда в държавата, все е по-добре от 3 с копейками, дето бяха при отстъплението на ГЕРБ, и за сребърния фонд признаха че гербаджийте са били мераклии да бръкнат вътре ама са ги отрязали. Мамка им, Дянката по едно време го имах за пич ама сега разбирам че си е бил ливада, дали ще разберем някога какво се е случило между него и ББ непосредственно пред оттеглянето на ГЕРБ. Някък си повече доверявам на Искров, Орешарски, Стоян Александров отколкото на юпита ссъс жълто около устата, напомнят ми царско време със техните тотални гафове с превалутирането на дълга. Мисля че още един месец сме застраховани от глупости а после ще следим действията на малоумника. Аз също се изтеглям на порции от еврото, няма да е кой знае какъв келепир ама все пак поне 4 пункта ще сме надолу до края на годината. При положение, че купона с високите лихви в КТБ приключва, става безразлично в какво са ти парите.
Ivel, поясни , моля, какво искаш да кажеш с ''няма да е кой знае какъв келепир ама все пак поне 4 пункта ще сме надолу до края на годината''.  И защо ''купона'' в КТВ да е приключил?  Лихвите не са променени......и са най-високи в момента ? Благодаря .

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #927 -: 05 Април, 2013, 20:38:52 »
0
Много е просто, сега имаме 1,30 евро/долар, предполага се че в края на годината по различни мнения ще бъде от 1,26 надолу, колкото по-ниско толкова по добре, при положение че си се превалутирал на долар, дори на днешните нива. За КТБ, ние си го приключваме сами купона, иначе банката си работи, имат ликвидност, поискаш ли си кинтите дават ги, без скърцане. Гледам, че и медийната война я поспряха, то беше супер тенденциозно. Въпреки това по-добре е да се изчака малко, ще се върнем защо не, само да видим накъде ще тръгнат нещата след месец два. 

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #928 -: 05 Април, 2013, 21:05:40 »
0
Смъртни заплахи срещу първите хора в Кипър

http://www.dnes.bg/index/2013/04/05/smyrtni-zaplahi-sreshtu-pyrvite-hora-v-kipyr.184732

Когато става дума за пари никога не са лесни разговорите, а ако парите са руски съвсем не са лесни, май ще се чуват откоси от Калашников из Никозия, точно както беше до 1996 година из Москва и Петербург, тогава деляха териториите, тук някой е разбутал установения ред, няма да мине просто така.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #929 -: 06 Април, 2013, 17:39:30 »
0
Много е просто, сега имаме 1,30 евро/долар, предполага се че в края на годината по различни мнения ще бъде от 1,26 надолу, колкото по-ниско толкова по добре, при положение че си се превалутирал на долар, дори на днешните нива. За КТБ, ние си го приключваме сами купона, иначе банката си работи, имат ликвидност, поискаш ли си кинтите дават ги, без скърцане. Гледам, че и медийната война я поспряха, то беше супер тенденциозно. Въпреки това по-добре е да се изчака малко, ще се върнем защо не, само да видим накъде ще тръгнат нещата след месец два.

Кинтите в КТБ ги дават както никъде другаде не ги дават - без никакви такси, без предварителна заявка (пробвал съм по 40 К долара на ден, за повече не знам, само подписваш един долумент, че за над определена сума препоръчват охрана и бронирана кола и ги теглиш на твоя отговорност). Аз лично такава свобода на банкиране не съм виждал никъде другаде, нито в БГ, нито по света. В тази криза чак подозрително добре ми се струва.
I say what I do and do what I say.