Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368146 пъти)

NIK

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #930 -: 07 Април, 2013, 08:20:03 »
0
Много е просто, сега имаме 1,30 евро/долар, предполага се че в края на годината по различни мнения ще бъде от 1,26 надолу, колкото по-ниско толкова по добре, при положение че си се превалутирал на долар, дори на днешните нива. За КТБ, ние си го приключваме сами купона, иначе банката си работи, имат ликвидност, поискаш ли си кинтите дават ги, без скърцане. Гледам, че и медийната война я поспряха, то беше супер тенденциозно. Въпреки това по-добре е да се изчака малко, ще се върнем защо не, само да видим накъде ще тръгнат нещата след месец два.

Кинтите в КТБ ги дават както никъде другаде не ги дават - без никакви такси, без предварителна заявка (пробвал съм по 40 К долара на ден, за повече не знам, само подписваш един долумент, че за над определена сума препоръчват охрана и бронирана кола и ги теглиш на твоя отговорност). Аз лично такава свобода на банкиране не съм виждал никъде другаде, нито в БГ, нито по света. В тази криза чак подозрително добре ми се струва.
E, kak без такси ?  Над 5000 ако имаш заявка ти взимат 0,2%  ,  а без заявка 0,4(при възможност на банката).При валутите е : със заявка до 5000евра/$  - 0,3% над 5000 -  0,5% .  И в Тарифата на Банката го пише , а и върху себе си го изпитах   ::)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #931 -: 07 Април, 2013, 13:18:29 »
0
Много е просто, сега имаме 1,30 евро/долар, предполага се че в края на годината по различни мнения ще бъде от 1,26 надолу, колкото по-ниско толкова по добре, при положение че си се превалутирал на долар, дори на днешните нива. За КТБ, ние си го приключваме сами купона, иначе банката си работи, имат ликвидност, поискаш ли си кинтите дават ги, без скърцане. Гледам, че и медийната война я поспряха, то беше супер тенденциозно. Въпреки това по-добре е да се изчака малко, ще се върнем защо не, само да видим накъде ще тръгнат нещата след месец два.

Кинтите в КТБ ги дават както никъде другаде не ги дават - без никакви такси, без предварителна заявка (пробвал съм по 40 К долара на ден, за повече не знам, само подписваш един долумент, че за над определена сума препоръчват охрана и бронирана кола и ги теглиш на твоя отговорност). Аз лично такава свобода на банкиране не съм виждал никъде другаде, нито в БГ, нито по света. В тази криза чак подозрително добре ми се струва.
E, kak без такси ?  Над 5000 ако имаш заявка ти взимат 0,2%  ,  а без заявка 0,4(при възможност на банката).При валутите е : със заявка до 5000евра/$  - 0,3% над 5000 -  0,5% .  И в Тарифата на Банката го пише , а и върху себе си го изпитах   ::)

Може бе зависи от типа влог, който имаш. Аз левовият ("Депозит +" -  8.25% лихва ако сложиш над 100 К лв, не се облага с данък) просто ги прехвърлих в друга банка с превод (1.30 лв. за превода). Но ако имаш доларов на 6.5 или евров на 7.5 няма никакви такси по теглене, по принцип искат заявка сигурно, но като попитах дали могат да ми ги дадат в брой в момента ми ги дадоха (е от 2 клона взех по 20 К, но във вторият знаеха, че съм теглил от другият, това става с 40 мин. разлика във времето).
I say what I do and do what I say.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #932 -: 07 Април, 2013, 23:07:41 »
0
Здравейте, прочетох последните две страници и не можах да разбера какъв проблем има КТБ. Преди около месец приятел от София ми каза, че се носят някакви слухове и дали да си тегли парите. Аз имам влогове от повече от 10 г. и съм много доволен. Много високи лихви на безсрочни влогове, освен доларови и еврови, от тогава имам и левови на 8,5%, които вече не се предлагат, но съществуващите не са прекратени. Теглил съм миналата и по-миналата година няколко пъти петцифрени суми - никакви проблеми, никакви заявки, никакви такси. И от много време съм решил да не се замислям за превалутиране евро/долар/лев. Изобщо не си струва.
Моля, ако някой е писал за конкретни проблеми с КТБ, напишете на коя страница е. Но ако са слухове, не ме интересуват, по-добре да прочета нещо мило от собственика за мизерните влогари.
Булкан, ти защо си махнал левовия си депозит от КТБ, ако не е тайна?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #933 -: 08 Април, 2013, 11:25:45 »
0

Моля, ако някой е писал за конкретни проблеми с КТБ, напишете на коя страница е. Но ако са слухове, не ме интересуват, по-добре да прочета нещо мило от собственика за мизерните влогари.


Конкретни проблеми с КТБ не сме коментирали.

Само всеобщо известното, че там се държат доста държавни пари, а някому това очевидно не се харесва.
Пък и атаката на Ц. Василев към "най-силния" човек в момента през австрийски вестник стоеше някак странно и объркващо.
А на теб не ти ли се струва леко странно, че другите банки свалиха лихвите по депозити значително, а тези практически  НЕ?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #934 -: 08 Април, 2013, 12:38:13 »
0
Моля Bulcan да ме извини, но напоследък само в тази тема се срещат живи души, та да попитам и аз какво бихте ме посъветвали,
ако моето Барбаронче с Барбаронката и Барбаронченцето си (7г) пристигат в края на Юли с желание да обиколят и опознаят България за 20 дни (с кола под наем)  *whiskey*

Барба, няма проблем за поста, сигурен съм, че съфорумците ще се отзоват, съжалявам, че аз лично не мога да помогна, тъй като не пътувам из страната (човек никога не оценява мястото, където живее - имам хиляди снимки от какви ли не пътувания, но от Канада и от България са ми почти само битови). :) :)  В момента мога да дам много информация за Източна и Южна Африка (от един месец разучавам много подробно тези два района и съответните държави), но иначе ако ходя до някои от по-малките улички из центъра на Варна питам жена ми откъде да мина и къде да паркирам :) :) :) 
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #935 -: 08 Април, 2013, 12:53:26 »
0
Здравейте, прочетох последните две страници и не можах да разбера какъв проблем има КТБ. Преди около месец приятел от София ми каза, че се носят някакви слухове и дали да си тегли парите. Аз имам влогове от повече от 10 г. и съм много доволен. Много високи лихви на безсрочни влогове, освен доларови и еврови, от тогава имам и левови на 8,5%, които вече не се предлагат, но съществуващите не са прекратени. Теглил съм миналата и по-миналата година няколко пъти петцифрени суми - никакви проблеми, никакви заявки, никакви такси. И от много време съм решил да не се замислям за превалутиране евро/долар/лев. Изобщо не си струва.
Моля, ако някой е писал за конкретни проблеми с КТБ, напишете на коя страница е. Но ако са слухове, не ме интересуват, по-добре да прочета нещо мило от собственика за мизерните влогари.
Булкан, ти защо си махнал левовия си депозит от КТБ, ако не е тайна?

Jim, аз си прехвърлих не само левовият, ами всички депозити в други банки. Имаше много силна кампания с-у банката във вестник Капитал, бяха стигнали до 4 статии на ден. Малко е дълго за обяснение, но накратко има много сериозен конфликт на интереси - м-у 2 групировки (финансови, медийни), като въпросната банка е към едната от тях, другата е на Иво Прокопиев (поне формално той е начело), в. Капитал е част от тяхната медийна група (Икономедия), те имат сериозен интерес от отстраняване на конкуренцията и откакто техен човек (Плевнелиев) създаде временното правителство се активизираха много. Временното правителство обяви, че ще преразгледа методите за вземане на решение в кои банки да стоят парите на фирмите с държавно участие, за момента не са казали нищо конкретно. Моето опасение е да не се извадят парите на БЕХ и на някои други ключови фирми от банката, затова се оттеглих в други две банки докато се поизясни какво става, минат изборите и пр. Горещо се надявам всичко да е наред и да се върна отново в КТБ, където условията за депозити (не само размера на лихвата) са без конкуренция.

П.П. В момента нямам време да  поствам линкове, но разлгедай раздела Новинаров за икономика и финанси във форума и виж в. Капитал от последните 20 дни (без да смяташ най-близката седмица - нещо се кротнаха по едно време).
« Последна редакция: 08 Април, 2013, 12:56:13 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #936 -: 08 Април, 2013, 17:01:16 »
0
Моля Bulcan да ме извини, но напоследък само в тази тема се срещат живи души, та да попитам и аз какво бихте ме посъветвали,
ако моето Барбаронче (34г) с Барбаронката и Барбаронченцето си (7г) пристигат в края на Юли с желание да обиколят и опознаят България за 20 дни (с кола под наем)  *whiskey*
Не им е за пръв път, обожават (като мен) Варна, а Барбарончо пристигаше сам на 17 г. с кола и кръстосваше с приятелчета България в бурните 199х години.

Да заповядат, с каквото можем ще помагаме. Ние сме тук!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #937 -: 08 Април, 2013, 18:09:13 »
0
Днес ми дадоха 15К евро без заявка и без такса, никакъв проблем. Тегля за данъци и им оставих другите. Чак не повярвах, щото за първи път си имам вземане-даване с тази банка, а в другите такива наличности нямат или те правят на маймуна. Явно са подготвени, за да парират "президентската" атака. 

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #938 -: 08 Април, 2013, 20:12:59 »
0


Jim, аз си прехвърлих не само левовият, ами всички депозити в други банки. Имаше много силна кампания с-у банката във вестник Капитал, бяха стигнали до 4 статии на ден. Малко е дълго за обяснение, но накратко има много сериозен конфликт на интереси - м-у 2 групировки (финансови, медийни), като въпросната банка е към едната от тях, другата е на Иво Прокопиев (поне формално той е начело), в. Капитал е част от тяхната медийна група (Икономедия), те имат сериозен интерес от отстраняване на конкуренцията и откакто техен човек (Плевнелиев) създаде временното правителство се активизираха много. Временното правителство обяви, че ще преразгледа методите за вземане на решение в кои банки да стоят парите на фирмите с държавно участие, за момента не са казали нищо конкретно. Моето опасение е да не се извадят парите на БЕХ и на някои други ключови фирми от банката, затова се оттеглих в други две банки докато се поизясни какво става, минат изборите и пр. Горещо се надявам всичко да е наред и да се върна отново в КТБ, където условията за депозити (не само размера на лихвата) са без конкуренция.

П.П. В момента нямам време да  поствам линкове, но разлгедай раздела Новинаров за икономика и финанси във форума и виж в. Капитал от последните 20 дни (без да смяташ най-близката седмица - нещо се кротнаха по едно време).

Ти хубаво си ги изтеглил, ама ако си изтеглил всичко - май няма да можеш вече на тия лихви да
ги сложиш пак.
КТБ вече не  предлага такъв депозит , няма го и в каталозите и в тарифните планове.
Аз засега ги оставих почти всички, неможаха достатъчно да ме притеснят.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #939 -: 09 Април, 2013, 05:33:54 »
0


Jim, аз си прехвърлих не само левовият, ами всички депозити в други банки. Имаше много силна кампания с-у банката във вестник Капитал, бяха стигнали до 4 статии на ден. Малко е дълго за обяснение, но накратко има много сериозен конфликт на интереси - м-у 2 групировки (финансови, медийни), като въпросната банка е към едната от тях, другата е на Иво Прокопиев (поне формално той е начело), в. Капитал е част от тяхната медийна група (Икономедия), те имат сериозен интерес от отстраняване на конкуренцията и откакто техен човек (Плевнелиев) създаде временното правителство се активизираха много. Временното правителство обяви, че ще преразгледа методите за вземане на решение в кои банки да стоят парите на фирмите с държавно участие, за момента не са казали нищо конкретно. Моето опасение е да не се извадят парите на БЕХ и на някои други ключови фирми от банката, затова се оттеглих в други две банки докато се поизясни какво става, минат изборите и пр. Горещо се надявам всичко да е наред и да се върна отново в КТБ, където условията за депозити (не само размера на лихвата) са без конкуренция.

П.П. В момента нямам време да  поствам линкове, но разлгедай раздела Новинаров за икономика и финанси във форума и виж в. Капитал от последните 20 дни (без да смяташ най-близката седмица - нещо се кротнаха по едно време).


Ти хубаво си ги изтеглил, ама ако си изтеглил всичко - май няма да можеш вече на тия лихви да
ги сложиш пак.
КТБ вече не  предлага такъв депозит , няма го и в каталозите и в тарифните планове.
Аз засега ги оставих почти всички, неможаха достатъчно да ме притеснят.


А, как бе, не е ли този?

http://www.corpbank.bg/individual_customers_41.html
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #940 -: 09 Април, 2013, 05:51:58 »
0
Барба, нещо не ти виждам поста, но от цитата на Ивел, видях, че ще идват към Варна. От края на юли до средата на Август най-вероятно няма да сме тук, но все пак пиши като наближи, може да измислим нещо.
I say what I do and do what I say.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #941 -: 09 Април, 2013, 17:57:06 »
0
BulCan,
Вече не предлагат преференциален безсрочен депозит (това е архив на страницата). Предполагам, че това е имал предвид дами и господа.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #942 -: 09 Април, 2013, 18:56:30 »
0

Да се ... в Интернет-потребителя.
« Последна редакция: 09 Април, 2013, 19:00:40 от Dimitar. »

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #943 -: 09 Април, 2013, 21:03:03 »
0
BulCan,
Вече не предлагат преференциален безсрочен депозит (това е архив на страницата). Предполагам, че това е имал предвид дами и господа.

А това пък тук не е архив :) http://www.corpbank.bg/individual_customers_32.html :)


Ами може и да греша, така ми каза приятел, а пък като ходих в банката преди месец забравих да питам изрично, само ми направи впечатление че не го намерих при тарифните планове и при брошурките и с такова впечатление останах.
За преференциален безсрочен става въпрос .

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #944 -: 10 Април, 2013, 03:06:01 »
0
Това да е проблема... банката само да е добре, и да го няма този, предлагат достатъчно добри други продукти. На 7.5 на евро и 6.5 на щатски долари се хвърля шапка.
I say what I do and do what I say.