Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368201 пъти)

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #945 -: 16 Април, 2013, 18:22:26 »
0
От доста време си мисля за тази КТБ. Какъв е смисъл да дава такива високи лихви при такива супер преференциални условия за нашите географски ширини...? Теглиш когато и колкото искаш, няма такси, високи лихви....... Някаква странна свобода, широкоскроеност, щедрост и любов към депозитарите ми се види. А оправданието, че там са парите на държавните фирми на ниска лихва не ми се струва много надеждно........Дали целта не е събиране на информация, имайки предвид, че хората със свободни пари биха ги сложили там? Ей такива мисли ми се въртят.....

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #946 -: 16 Април, 2013, 19:57:00 »
0
От доста време си мисля за тази КТБ. Какъв е смисъл да дава такива високи лихви при такива супер преференциални условия за нашите географски ширини...? Теглиш когато и колкото искаш, няма такси, високи лихви....... Някаква странна свобода, широкоскроеност, щедрост и любов към депозитарите ми се види. А оправданието, че там са парите на държавните фирми на ниска лихва не ми се струва много надеждно........Дали целта не е събиране на информация, имайки предвид, че хората със свободни пари биха ги сложили там? Ей такива мисли ми се въртят.....

И според мен има нещо. Или си е класическо Понци или дреат кожи на кредитополучателите с по10-12% (което не ми се вярва) но банките (нека не забравяме) печелят от маржа между депозита и кредита. (т.е. при депозит от 100 евро дават 8,50 евро лихва на депозитаря и дават същите тия 100 евро на кредитополучател срещу 10,50% лихва примерно) 2% е маржа който печелят от 100 евро примерно. Въпроса е има ли достатъчно и читави кредитополучатели които вземат кредити на 10,5% и ако да защо не избират други банки примерно които им искат по-малка лихва. Лично на мен ми мирише доста на Понци.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #947 -: 16 Април, 2013, 21:50:05 »
0
Е, затова и двамата не сте банкери. И затова Начев не е финансист. Щото нищо не ви е ясно.
Привиждат ви се само плитки конспирации, по-плитки и от последния филм на Том Круз, който пък е по-плитък и от езерото Бедуотър в САЩ.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #948 -: 16 Април, 2013, 22:50:02 »
0
Абе тия (KTB), че не са читави е повече от ясно, ама към днешен ден, защото условията им вече много изгодно се отличават от тези на другите банки. И ако сега ви приличат на пирамида - то това се отнася и за другите банки преди 3-4  години, тези просто  нищо не промениха, преди 3-4 години не изглеждаха толкова привлекателни на фона на 10-12%, които даваха другите а сега 6,5/7,5  ви се струва супер изгодно. Какво се промени за тези 3-4 години - инфлация няма, напук на всички очаквания заради печатницата на пари, светът сигурно е полудял - печатарките на пари бълват денонощно долар, евро и иена а инфлацията не ще да дойде, златото драстично поевтинява. Нямам обяснение за това, а тия (КТБ) са железни каквито си бяха преди 5 години, такива са и сега приличат на китайска машинка за подстригване (преди 15 години си купих в Москва една за 50 долара и представете си преди две седмици видях в България абсолютно същата, даже упаковката е същата - само з 13 лева. - е това е модел за бизнес -  15 години един продукт без изменение и напук на инфлацията - значително по-евтин). Та да се върнем на КТБ, при медийната атака много хора се дръпнаха от там, ама те според мен устояха геройски, имаха си наличност, колкото искаш толкова си прибираш, без заявки - просто отиваш и си прибираш парите. По повод вашите съмнения и аз имам такива, появиха се преди година когато буквално 5 минути след като излqзох от банката ми позвъняха някyви услужливи дилъри, тогава даже и не разбрах от каква кантора са, директно ги отпиздих. Зададох им въпроса откъде са ми взели телефона, казаха от търговския регистър, не съм сигурен, че го има там, не съм си правил труда да проверя. след това са ми звъняли поне 5-6 пъти всe с изгодни предложения да си вложа парите - последното беше за нещо си с VISA и когато ги питах кои са те ми прозвучаха нещо като Нексус иили нещо подобно. Моите предположнеия са - това е някъва афилирана кантора към КТБ, която има достъп до базата данни за транзакции в банката и просто замята въдици. Съвет не мога да ви дам просто споделям личните си впечатления от тази банка. По принцип те нямат лоши кредити към разни панелкаджии и ливададжии. Инвестират не съвсем стандартно - медии, оръжейни заводи .... Дали е балон, времето ще покаже, кой стои зад тях - също. Медийната атака срещу тях спря, защо каkво се случи, кой отстъпи, на какви условия, кои хора  си стиснаха ръцете, нямаме честта да знаем.
« Последна редакция: 16 Април, 2013, 23:39:06 от Ivel »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #949 -: 16 Април, 2013, 23:23:23 »
0
И няма смисъл да гадаем, особено по форуми.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #950 -: 17 Април, 2013, 11:37:08 »
0
Ivel, правилно думаш, с някои малки забележки .
Инфлация може и да няма от известно време някъде, другъде пък може и да има, но в България си имаме стагфлация.
До каква степен е изкуствено създадена благодарение на задкулисни договори е отделен въпрос.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #951 -: 17 Април, 2013, 13:19:18 »
0
Прави ми впечатление, че малките търговци вече по умълчание си делят отстъпката от производителя с клиента. по рано трябваше да търсиш познат човек за това, сега и без питане са готови на да речем 10% надолу, само и само някой нещо да купи. Впечатленията са ми за бойлери, мебели, санитария и други стоки за строителството. При манджата ясно, че вече са изцедени цените, и по-надолу може само за сметка на качеството. Въпреки това и там има място за отстъпки. Привеждам следния пример. Цената на мръвката е константа за последните няколко години. А цената на луканката е 20-30 % нагоре за същия период. Какво я оскъпява, заплати - едва ли, подправки - още по-малко?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #952 -: 17 Април, 2013, 17:07:40 »
0
А цената на луканката е 20-30 % нагоре за същия период. Какво я оскъпява, заплати - едва ли, подправки - още по-малко?
:)Фосфатите в луканката не са подправки ,ами технологични добавки и в последните години фосфатите на световния пазар скочиха с 300 % и нагоре,тъй-че може и да е от там  поскъпването.Най ме е впечатлявала ей тая вкусотия към луканките: пентанатриев триполифосфат,чак съм я запомнил .Въобще в луканката при умела комбинация на фосфати от модерния майстор може и да стигнат над 40 гр. на килограм без да го хванат.Иначе максималното влагане на всеки един от четирите вида фосфати за месни изделия е 5 гр./кг.Може да се предположи ,че злоупотребата с луканка е по -опасна от злоупотребата с тютюнопушенето.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #953 -: 17 Април, 2013, 19:21:55 »
0
Относно въпросната банка точно по форуми можем да  си гадаем, то къде другаде?

Едва ли някога ще разберем как точно стават нещата, но аз лично гледам неоспоримите факти и от тях се опитвам горе-долу да сглобя нещо.

Та... за да дават добра лихва има само една причина - имат нужда от финансиране (предполагам, че клоновете на чуждите банки получават финансиране от майките), и тъй като не са клон на чужда банка си набавят ресурса от депозити.

От друга страна парите, които събират явно имат какво да ги правят и да са на печалба. До момента се виждат покупки на доста ключови предприятия - Булрартабак, Виваком, медии, Техномаркет и пр. До тук горе-долу сметката излиза. За да продължават обаче да дават тези лихви, значи смятат да купуват още неща - какви ли са тези неща??  Лоши кредити към панелкаджии и Бай Никой нямат (те не кредитират физически лица, виж депозити не отказват от такива), но съм сигурен, че са кредитирали доста едри риби за не малко пари.  Ако не е схема на Понци (според мен не е чак толкова плитка идеята), просто много добре ги влагат (и им е позволено да го правят) тези пари.  Ще ги наблюдавам, до момента сигурно имам поне 2-3 К лв. пропуснати ползи заради това, че си изтеглих парите от там, а е минало много малко време, да идват по-бързо тези избори и дано някой ги спечели от раз, че да са ясни нещата... Вече почти съм готов да гласувам за ББ даже, то няма за кого друг - това при положение, че не гледам ТВ и не чета вестници т.е. не съм пряко облъчен от медиите...
I say what I do and do what I say.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #954 -: 17 Април, 2013, 23:22:10 »
0

  Туй само за инфо:
  http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi/2013/04/17/2043643_moodys_poniji_ocenkata_za_finansovata_stabilnost_na_ktb/

  Прави впечатление, че доста се пише в последно време за тази банка. А си мисля, че за разлика от Beyonce например, една банка не печели особено, ако е все по първите страници. Трябва да вземат мерки. Но те са по-умни от мен, така че не са ми грижа.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #956 -: 18 Април, 2013, 09:00:48 »
0
Държавните фирми с лимит на депозитите

 в. Стандарт

 Всяка държавна фирма да диверсифицира свободните си средства в повече от една банка. За целта може да се въведат лимити за парите, които се депозират в една финансова институция. Това обсъжда работната група, сформирана за да преразгледа условията, при които държавните дружества избират банката, в която да вложат свободните си средства.

 "Диверсификацията ще стане задължителна", заяви финансовият министър Калин Христов. Служебният премиер Марин Райков пък увери, че до края на мандата на служебното правителство междуведомствената работна група ще излезе с конкретни предложения. "Тя работи бавно, защото не може да взима самоволни решения, те ще отговорят на доброто стопанисване на държавните дружества", каза Райков. Той посочи, че промените ще лежат върху три основни принципа - прозрачност, диверсификация и задължителност.
---------------------------------------------------------------

Какво беше там за: ... сещай се снахо...?

NIK

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #957 -: 18 Април, 2013, 14:41:10 »
0
Tова , биткойна е пропаднала работа . Може ли от 250 за един ден да падне до 60 и после пак да качи до 100. Виртуална щуротия която ще направи първите милиардери, а милиарди ще загубят паричките си. По важно е златцето на къде ще иде . Дали ще пада още или това в момента е корекция и пак ще поеме нагоре .  Стана така , че човек няма къде да си дене парите .  КТБ- опасно (свиркайте ако чуете нещо крайно , че има некой и друг лев там ) ,  златото - надолу ,  борсата -  само губещи ,  имотите- имат още да падат ,  земеделска земя -  доста статий има вече , че се оформя балон ,   долари+евро - непрекъсната обесценка...............................Въпроса вече не е : Да бъдеш или да не бъдеш !    Въпроса е :  В КАКВО да бъдеш ???   

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #958 -: 18 Април, 2013, 15:00:48 »
0
Tова , биткойна е пропаднала работа . Може ли от 250 за един ден да падне до 60 и после пак да качи до 100. Виртуална щуротия която ще направи първите милиардери, а милиарди ще загубят паричките си. По важно е златцето на къде ще иде . Дали ще пада още или това в момента е корекция и пак ще поеме нагоре .  Стана така , че човек няма къде да си дене парите .  КТБ- опасно (свиркайте ако чуете нещо крайно , че има некой и друг лев там ) ,  златото - надолу ,  борсата -  само губещи ,  имотите- имат още да падат ,  земеделска земя -  доста статий има вече , че се оформя балон ,   долари+евро - непрекъсната обесценка...............................Въпроса вече не е : Да бъдеш или да не бъдеш !    Въпроса е :  В КАКВО да бъдеш ???

Въпрос който не само ти си задаваш. Аз лично засега съм разхвърлил кинтите в различни банки и съм ги прошарил, норвежки крони, датски крони, шведски крони.

barba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +40
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #959 -: 18 Април, 2013, 16:07:18 »
0

Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
Бихте се заинтересували най-после що е туй "bitcoin"
https://en.bitcoin.it/wiki/Main_Page
и бихте се заели с миньорска дейност - копаене на кюлчета "bitcoin"
https://en.bitcoin.it/wiki/FAQ#Mining
и/или с борсата за "bitcoin"
https://mtgox.com/
и/или да приемате плащания в "bitkoin".
;) Африканците ни изпревариха ;)