Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368100 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #960 -: 18 Април, 2013, 16:16:46 »
0
Все си мисля, че неграмотни хора не трябва да имат пари. Не че няма изключения, но не бива. Прави лошо впечатление.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #961 -: 18 Април, 2013, 16:38:34 »
0

;) Африканците ни изпревариха ;)

 All trading is currently suspended.

I am sorry to announce that due to circumstances outside of our control BitFloor must cease all trading operations indefinitely. Unfortunately, our US bank account is scheduled to be closed and we can no longer provide the same level of USD deposits and withdrawals as we have in the past. As such, I have made the decision to halt operations and return all funds.

Over the next days we will be working with all clients to ensure that everyone receives their funds. Please be patient as we process your request.

- Roman
founder - bitfloor.com

https://bitfloor.com/


Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #962 -: 18 Април, 2013, 21:35:15 »
0
Това с биткйна са глупости, надявам се всички го съзнавате,  някой чешит се е помайтапил и дузина лековерни финландци му повярвали. Това е само шега, то като нищо не върви, народа го удари на майтапи.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #963 -: 18 Април, 2013, 23:18:35 »
0
То принципно кое не е правене на майтап, извън правенето на хляб, картофи и някои други хранителни продукти?

*drink6*

P.S. В интернет може да се продават и говна, ако им се сложи етикет, примерно, че лекуват импотентност или нещо друго. Ако се сложи цена от $1000, пак ще се намери някой да плати. Пример за такова нещо е приложение за смарт телефони, което струва $999 и не прави нищо, само пише следното:
I am rich
I deserv it
I am good,
healthy &
successful

9 души са я купили :)

barba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +40
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #964 -: 19 Април, 2013, 00:49:50 »
0
Това с биткйна са глупости, надявам се всички го съзнавате,  някой чешит се е помайтапил и дузина лековерни финландци му повярвали. Това е само шега, то като нищо не върви, народа го удари на майтапи.
Винаги са ме развеселявали умници, които обявяват за глупост нещо за което нищо не знаят.
И аз досега не се интересувах от биткойна, но след шумотевицата на 11/4/2013 се позаинтересувах и експериментирах. Ако искате ми вярвайте. Моята оценка е: гениална идея с огромно бъдеще. Трансформира сиво вещество и електричество във виртуални парични знаци, които могат да се разменят срещу напълно материални стоки и услуги (и обратно). Засега "лековерните финландци" по целия свят са само 1 000 000, но растат експоненциално. Биткойните в обръщение "на шега" са еквивалент само на 1 - 2 милиарда долара. Помислете си за еволюцията на Internet, Linux, Facebook, Google. Ако не искате утре да ви се смеят децата, попрочетете (и помислете) малко :)
https://en.bitcoin.it/wiki/Main_Page

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #965 -: 19 Април, 2013, 07:36:08 »
0

Това с биткйн Трансформира сиво вещество и електричество във виртуални парични знаци, които могат да се разменят срещу напълно материални стоки и услуги (и обратно).

Конгениално,би възкликнал  Великият комбинатор Остап Бендер,който твърди,че знае поне сто начина за честна измама.Трансформацията на сиво вещество в парични знаци непрекъснато е занимавала човечеството, откакто съществуват паричните знаци,включително и през виртуалната им илюзорна фаза,даже може да се каже,че това е било и основното му занимание  на човечеството :да размени нищо срещу нещо,ако не може да го вземе насила.Глобализацията обаче сега дава мащаб , размах и нови възможности за сивото вещество.Не е като да пуснеш обява в местен вестник:Вдовица на индустриален бос търси сериозна връзка с достопочтен господин за съвместен живот.Моля изпращайте снимка и 2 долара в плик за пощенски разходи!
Много архаично и не буди доверие като биткойна. :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #966 -: 19 Април, 2013, 07:47:06 »
0
Барба, съжалявам че трябва да го кажа, мислех те за по-сериозен човек, разбира се че са глупости ала (.com) или нещо подобно. Заповядай с твоите бикойни да си платиш сметката някъде, където и да е по света, няма да казвам в България защото със сигурност ще напомниш, че ние сме изостанали (май ти доставя удовоствие) , уверявам те, ще си останеш гладнен, жаден и накрая изритан от някоя кръчма, магазин, такси или каквото и да било. На света не му ли стигна виртуалщина с обикновенните пари та пък и с още една такава да се занимава. Идеята не я намирам никак за гениална, обикновен капан за наивници и нищо повече.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #967 -: 19 Април, 2013, 11:22:58 »
0
Идеята за виртуални пари като Bitcoin в случая не нова и в този смисъл не е гениална. Но е гениална в смисъл, че няма централизация и контрол от банки, правителства, данъци и прочее.
Има доста недостатъци разбира се, сигурността е най-важният (хакнат ли ти компа си заминал) и другият е все още малката популярност за размяна срещу стоки и услуги (но популярността расте с всеки изминал ден).

Времето ще покаже дали виртуалната валута ще се наложи като разплащателно средство. Първите сделки с имот-биткойн са вече факт http://www.investor.bg/po-sveta/453/a/kanadec-prodava-imot-za-bitkoini,149864/

Също за друг проблем който ме интересува е създаването на парите. Ако има начин да се спре алгоритъма за създаването на биткойн и се възприеме конверсия на сегашните действащи валути то възприемането на виртуалната ще стане много по-популярно. А ако сугурността се повиши до ниво challenge-responce апарат (както е в банките в момента) то аз лично не виждам причина биткойн-а да не се наложи като разплащателно средство.
За момента обаче си е все още доста рисково ако става въпрос за суми над 50-100 биткойна примерно.

Мен лично най-много ми харесва идеята, че банките, правителствата и данъчните в случай са вън от играта и няма как да те лефкат с данъци.  *yahoo* И ако продължават с банките и печатането на кинти в същия дух, то вече знаят, че алтернатива има и е въпрос на дооправяне на концепцията за да стане биткойн-а реална валута срещу която навсякъде да получаваш стоки и услуги.

За момента обаче отричането на биткойн както и обратното наричането "гениално" са еднакво късогледи варианти на хората неразбрали за какво иде реч. То е все едно да не си стъпвал в една държава и да приказваш колко добър или лош е живота там.
« Последна редакция: 19 Април, 2013, 11:39:28 от Невидимко »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #968 -: 19 Април, 2013, 15:56:30 »
0
barba, ти да не си пуснал това на сървърите на банката :)

Самият механизъм за "печатане" и тук започва на несправедлива база - има немалко оператори на доста голяма изчислителна мощ (придобита до момента) - google, amazon, които такива количества пари могат да изплющат в момента, че цената на биткоин да стане 0.000001 от сегашната.

*drink6*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #969 -: 19 Април, 2013, 20:19:31 »
0

  Туй само за инфо:
  http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi/2013/04/17/2043643_moodys_poniji_ocenkata_za_finansovata_stabilnost_na_ktb/

  Прави впечатление, че доста се пише в последно време за тази банка. А си мисля, че за разлика от Beyonce например, една банка не печели особено, ако е все по първите страници. Трябва да вземат мерки. Но те са по-умни от мен, така че не са ми грижа.


Пише се точно за тази банка точно в едни медии, собственност точно на едни хора - Капитал и Дневник. Иво Инджев и бивол.бг също я споменаваха (не чак толкова често), и то заедно с други БГ банки т.е. не толкова тенденциозно - ПИБ, ЦКБ още някои бяха - обръщението към тях беше "гнилите ябълки на БГ банковата система", което пък  май е цитат от прословутите "грами" от Американското посолство, толкова успешно "прихващани" от уики и балкан-лийкс.

Нищо чудно и да са прави в твърденията си, но то тогава излиза, че "не-гнилите ябълки" в БГ баковата система са само тези с "майки" извън БГ, аз поне не се сещам за нито една чисто БГ банка, която да не е споменавана в "грамите". Не че съм националист де, изобщо даже, просто така ми излгеждат нещата. Ами представяте ли си какъв цирк би се получил ако филиал на западноевропейска банка вземе да "глътне вода", а КТБ си остане стабилна.

чи-чов-ци, извън темата - ти сертифициран гмуркач ли си (PADI, SSI)? Тук ли си изкара сертификата? Чудя се дали бих могъл да си преодолея страха от гмуркане на под 2 м. ... Човек губи толкова много от разни страхове...
I say what I do and do what I say.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #970 -: 19 Април, 2013, 21:10:35 »
0
...... Ами представяте ли си какъв цирк би се получил ако филиал на западноевропейска банка вземе да "глътне вода", а КТБ си остане стабилна....

    Всъщност не бих се учудил. Както се казва "светът е голям и спасение дебне отвсякъде".  :)
    Булкан, имаш ЛС.
    Поздрави!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #971 -: 19 Април, 2013, 22:43:34 »
0
1. Междувременно международната агенция “Мудис“ свали перспективата по рейтинга на КТБ до негативна и понижи оценката й за финансова стабилност.
2. В този критичен момент в КТБ влиза "ВТБ Груп", известна в Русия като "банката на Путин".

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #972 -: 20 Април, 2013, 09:08:15 »
0
Ако ВТБ банк стои зад КТБ, няма страшно за банката, това обяснява и защо имат наличност колкото си поискаш. Банк ВТБ е втората най-мощна банка след Сбербанк в Русия, която си е направо империя, и първата в Русия по размер на уставния капитал. Без проблем би могала да купи цялата наша банкова системка. Бях чел по-рано за връзките с КТБ, ако е така това е мощтен стратегически ход на мустакатия банкер, с който ще им натрие задниците с люти чушки на някои заинтересовани кръгове. Това обяснява и защо се хвърлят да купуват Сопотските оръжейни заводи и други по-малко стратегически активи. Производството и продажба на руски прототипи оръжие без лиценз в България отдавана мъти пазара на руснаците, там спора е от години. Е сега ще си го решат вече. Въобще руснаците влизат полека лека с бизнеса  и влиянието си на Балканите първо в Сърбия, който има наблюдения от тази страна ще подтвърди, почти всичко заслужаващо си вече е руско там и тук ще стане така, така отдавна вече е в Прибалтика, навсякъде са се навряли, банкова система, индустрия, логистика. Интереси какво да се прави, и на мен не ми харесва ама имат хората пари и си купуват банки, заводи, държави каквото им хареса.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #973 -: 20 Април, 2013, 10:25:23 »
0
1. Междувременно международната агенция “Мудис“ свали перспективата по рейтинга на КТБ до негативна и понижи оценката й за финансова стабилност.
2. В този критичен момент в КТБ влиза "ВТБ Груп", известна в Русия като "банката на Путин".

Додо, за т. 2 къде прочете?
I say what I do and do what I say.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #974 -: 20 Април, 2013, 10:35:26 »
0
Додо, за т. 2 къде прочете?


Тука.

Въпроса ти не е към мен, ама...