Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148465 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #75 -: 17 Август, 2012, 22:53:25 »
+1
Стига бе, Скитър, че що да не поискат хората. Нека, и други да поискат, и трети и т.н.
Нали е ясно, че ще се дава според нуждите и ще се връща според възможностите. Бас хващам. Като при комунизма прочие, който уж нямаше да дойде. 

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #76 -: 20 Август, 2012, 01:38:07 »
+1
Ако ще се правим на ЧАК такива светци, както ЕС, с неговото новоизлюпено Евангелие, следва да се отбележи, че няма да ми е от огромно значение колко са ми кв.м., като кокошка, предназначена да снесе N яйца и да ... Лека нощ! Що не се замислят за проблемите по приоритети... Тези тантел ХУМАНИСТИ-зооФИЛИ, не се ли питат така маааалко бе, ненатрапчиво. какво ЯДЕ половината човечество. Има ли, няма ли... Цялата Мара фтасала, та стигнахме до КАЧЕСТВОТО на храните... Абе КОЕ качество би си позволил бай Георги със заплатата му от 200 лв. Ни нашите ги е еня, ни ЕС, а пък ЕС, като са толкова ЗАГРИЖЕНИ, да му дадат на бай Гошо 2000 евро, че да се храни човека... Той вЕрвайте ми знае какво му се яде! Колкото до толкова, ПОВВВНИ! Ама като се запровеждат едни статистики и като се зацепите в някакви дебри тилилейски ... и ви се чудя - от този свят ли пишете или от друг?!  Какви кокошки? Марули няма ...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #77 -: 20 Август, 2012, 21:45:30 »
0
Абе КОЕ качество би си позволил бай Георги със заплатата му от 200 лв
Следва, че бай Георги е прецакан, нищо друго. Тъй като сега нали станах селянин, имам следното наблюдение: средностатистически баба и дядо, хем са с леко намалена трудоспособност, произвеждат с много голям излишък (10 кокошки снасят по 10 яйца на ден, пък те не могат да изядат 10 яйца на ден; за останалите продукти също, включително поне 3 вида месо, мляко и производни). Т.е. когато тия неща (храната) се произвеждат във ферма и технологията е значително оптимизарана, са още по-евтини и то много), а от тук бай Георги би трябвало да може да преяжда с качествена храна и да се пръска по шевовете със заплата от 200 лева. Щом това не става, значи системата е прецакана и някой прилапва парите на бай Георги, макар че са малко - капка по капка = милионче.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #78 -: 01 Септември, 2012, 13:08:25 »
0
:)

"Демокрацията" има нужда да се съчетава с диктатура!

 *drink5*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #79 -: 01 Септември, 2012, 14:18:22 »
0
Ето още на тая тема.
Европейския съюз - новият Съветски съюз? /БГ субтитри/
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #80 -: 01 Септември, 2012, 23:32:45 »
0
Малко сте ми смешни с тия конспирации и прочие подобни глупости. Като че ли някой вас ще пита.
Иначе съм съгласен да местим България някъде другаде, и без това лятото свършва и ще ни трябва по-топло място.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #81 -: 02 Септември, 2012, 14:03:56 »
0
От 30 години живея и работя в този "кучи гъз", преминахме през няколко "кризи", и най-приятелски ви пожелавам и вас да ви заврат най-после в подобно място, с подобни Демократични Солидарности и Ценности :-)
А относно Европейската Солидарност - оставям на вас да коментирате тези факти http://ec.europa.eu/budget/figures/2011/2011_en.cfm :

Вноски в бюджета 2011 на Европейския Съюз:
... България: 329 млн, Германия: 21 млрд, Франция: 19 075 млрд, Италия: 14 518 млрд евро ...

Получени от Европейския Съюз:
... България: вие си знаете най-добре :)


Още:

Eiffel стипендия - 1200 евро/мес.  + общежитие + сам. билети + допълнително плащане за рисърч (около 1000евро без сам. билети ) + курсове по френски (една година) в Alliance Francaise в Париж.

http://www.institutfrance.bg/rubrique.php3?id_rubrique=185

 *drink11*
« Последна редакция: 02 Септември, 2012, 14:05:30 от Muza »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #82 -: 02 Септември, 2012, 14:34:37 »
0
Търговското ни салдо с Германия само за първите пет месеца на 2012 г.  е -563 млн лв. Отделно са немските фирми у нас, които си печелят стабилно. Та, май немците ще са на плюс като махнем вноските в бюджета на ЕС. *girl* *drinks*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #83 -: 02 Септември, 2012, 14:49:19 »
0
Вноски в бюджета 2011 на Европейския Съюз:
... България: 329 млн, Германия: 21 млрд, Франция: 19 075 млрд, Италия: 14 518 млрд евро ...

Получени от Европейския Съюз:
... България: вие си знаете най-добре :)

Сванахме идеята: в България се живее по-добре, защото повече вземаме, отколкото даваме.
И плащаме за гориво по 2,70 лв, щото сме "европейци".
Ама вземи сложи и по някоя запетая, че това " Франция: 19 075 млрд" не ми се струва твърде вероятно...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #84 -: 02 Септември, 2012, 23:48:42 »
0

"Европейски демократични ценности", "Американска мечта" и позабравеното - "Всекиму според потребностите" ...

Ай за империята! *drinks*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #85 -: 03 Септември, 2012, 02:22:40 »
0
... и ви се чудя - от този свят ли пишете или от друг?! 
От друг, съвсем друг. И се чудя на себе си - защо все още се опитвам да пиша в Български форум. Обещавам, няма повече да правя така.
  „Ти какво си мислиш, ма? И ние пушим цигари "Кент" и ядем бонбонки "Тик-так"!“
 *rofl*  Пак не си спазваш обещаното ...  *rofl*  *timeout*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #86 -: 03 Септември, 2012, 10:38:43 »
0
Интересно оръжие.......не бех виждал такова!
Дано не почне Големия Гювеч, че да не ги видим "на живо"!

Расстрел сомалийских пиратов с "Маршала Шапошникова"
Ас съм българче.......

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #87 -: 03 Септември, 2012, 11:53:38 »
0
... и ви се чудя - от този свят ли пишете или от друг?! 
От друг, съвсем друг. И се чудя на себе си - защо все още се опитвам да пиша в Български форум. Обещавам, няма повече да правя така.
  „Ти какво си мислиш, ма? И ние пушим цигари "Кент" и ядем бонбонки "Тик-так"!“
 *rofl*  Пак не си спазваш обещаното ...  *rofl* *timeout*
"Ех, какво да правим сине - родина..." :)
Но виждам, че наистина битието определя съзнанието. Няма смисъл да споря. Нито пък имам време за губене.
... и се пазете от "Спин" - прихваща се дори и само от гледане на българска телевизия или вестник :)
     *pinnochio*   :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #88 -: 04 Септември, 2012, 00:32:04 »
+1
Музе, всичко е една голяма илюзия. В момента превеждам един филм с участието на Стъвън Хокинг, днешното "светило" в науката, в който се приказва за това, как от нищото е станало всичко. Мисля преводът да го посветя на "правоверните" като Антонинус. Не, че съм съгласен напълно с него, ма кой ли ще ме пита? Правя го заради спорта и подобряването на английския ми. Едно време в училище ни учеха на собствено мнение. Колко може да е собствено в условията на определена политическа доктрина е отделен въпрос. Обаче с годините (смея да твърдя) придобих усет към фалшивото. Стана закон за мен, че като вземат да ми проповядват кое е истина на базата на "вервай ми", да се съмнявам на квадрат. Ей тъй християнството го умножих по нула. Не за друго, а защото не дава отговори, а догми. По същия начин, сега "европейските ценности" отиват в канала. Ще ми налагат задължения, а аз трябвало да ги изпълнявам, щото така!... Ай сиктир, драги читатели!
 *drinks*

Скити,
Ами илюзия си е. Измисля се една крилата фраза и излюзиите заработват с пълна сила. Как се управлява масата *sheep* ? Само по този начин - светло бъдеще, ценности, и прочее дъра-бъра, чалга и малко зрелища. Как чалга ценностите кореспондират с т.нар. европейски демократични ценности. Никак или пълно съответствие?  На теория никак, на практика  - ЧДЕЦ ( чалга демократични европейски ценности)... С чалга, какви ценности? Нещо повече, дори и най-чистите неща стават гротеска с помощта на медиите, и почваме да се чудим - това от истинските ли е или от гротеската?

Масово политиците, явно обучени, могат да приказват 1 час и нищо да не кажат. Нищо! Един час! Колко думи в този един час и само общи приказки. Както едно време тезисите. Единствено, един наш политик,  с 5 приказки може да каже много неща, при това да ги формулира много точно и логично. Това е Костов. Сега, да не ме емнете за него. Политиката не ми е приоритет, нито пък интересна. Интересувам се, и то много повърхностно, за да се ориентирам, как ще се отрази персонално.

Голяма част от служителите в големите фирми са като форматирани, също като в матрица. Никакво собствено мислене и като в транс повтарят това, което съм им ъпгрейтвали и градят самочувствие от поста, който заемат, от фирмата, в която работят. Като че ли е непроменяемо това.

Митко и той прав - уж са служители, трябва да ни служат, щото заплатите им идват от нас, т.е. ние сме им работодатели. Да, ама не. Зависи единствено и само  от човека. Ако някой от тях изгърми, само по причина вътрешно разчистване или просто бушон, но не и защото сме потърсили сметка.  Винаги е било така, не вярвам, че някога ще се промени.

Истината е, че покрай ЕС влязоха много пари, които без това, щяха да ни заобикалят. Колко се откраднаха, отделен въпрос. Твърде малки сме, за да сме независими. Дано, това да се превърне в плюс (подценяването често се превръща в плюс за подценените). Най-малко ще гледат сериозно на нас, най-малко ще се занимават с нас, като девета дупка на кавала и така, да ни заобиколят част от негативите. Макар че, едва ли ...

Ай  *drink11* ...

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #89 -: 04 Септември, 2012, 10:07:39 »
0

 Единствено, един наш политик,  с 5 приказки може да каже много неща, при това да ги формулира много точно и логично. Това е Костов. Сега, да не ме емнете за него.

Ще те емна. За него Стефан Цанев казва, че него историята ще го съди! Каза го по време на властничеството му. Без да го е страх от Командира. ( Костов е последният политик, за когото съм ходила да гласувам. И да се разочаровам.)