Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148427 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #90 -: 04 Септември, 2012, 10:38:46 »
0

 :D :D :D

Стефан Цанев бил казал ... И аз трябва да го слушам, пък и да му вярвам.  *pinnochio*
Изобщо не ме интересува какво е казал, защо е казал и до какво не е могъл да се докопа той, или някой от родата му.

Айде, почвай ме!  :D Аз нося на бой.  *aggresive* Ще си мълча в ъгъла, щото точно па за политика и политици, не мога да си позволя, да споря и още по-малко да се натрупва негативизъм между приятели.

Един мой принцип - там където си изкарвам хляба и там, където имам приятели, за мен политиката е табу.
Виж, за нещо чисто прагматично, свързано с икономика, финанси (не, че разбирам, но доколкото) бих поспорила, макар че и по споровете не си падам много.

 *flower1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #91 -: 04 Септември, 2012, 10:49:53 »
0
Няма да се хабя.  :D Той и без друго вече си е част от историята.. За голямо щастие!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #92 -: 18 Ноември, 2012, 16:43:53 »
0
Турският премиер иска от всяка жена да ражда по 3 деца

Огласени през последните седмици проучвания показват, че в по-развитата западна част на страната раждаемостта гони ниските европейски стойности - средно по 1.5 деца на жена, докато в населените с кюрди райони в Източна Турция, където най-малко хора се самоопределят като турци, жените раждат по 15-20, а в някои случаи и повече.

*scare*

Какво да кажем ние, където има по 0.5 деца на жена...


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #93 -: 18 Ноември, 2012, 17:01:55 »
0
В Турция прага за влизане в парламента на партиите е 10 %,заради кюрдите.Те пък усилено "произвеждат" гласоподаватели,като единствена възможност да влязат в парламента техни представители.Тука ,ако вдигнат прага от 4 на 8 % ДПС-то ще се скъса от раждаемост или ще се претопи в другите партии .Някои тикви -политици постоянно ревът,че турската партия била антиконституционна и трябвало да се забрани,вместо да търсят консенсус да вдигнат избирателния праг ,което си е най лесно и никой копче не може да каже за дискриминация нито от ЕС нито от Турция.Визирам двете "националистически" формации ,които пък, ако им изчезне "хранителната среда" ще си изчезнат сами,затова и не правят нищо по същество практично.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #94 -: 18 Ноември, 2012, 17:04:52 »
0
Е ако вдигнат прага у нас, направо да изберат ББ за пожизнен премиер и да не се занимаваме повече с изори :)

 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #95 -: 18 Ноември, 2012, 17:52:39 »
0
Е ако вдигнат прага у нас, направо да изберат ББ за пожизнен премиер и да не се занимаваме повече с изори :)

 *drink6*
Ами нали ще те правим тебе диктатор,поне такава заявка беше направил наскоро:) То и ББ си e диктатор ,но е бита карта вече,слаба ракия.Електората обедня,изпростя много и безсъзнателно се надява държавата да го оправи.И тя го оправя в прекия смисъл на кодираните телевизионни програми ХХL.
Ще цитирам един извод от резюме в Указания за прилагане на Закона за ограничаване на административното регулиране и административния контрол върху стопанската дейност:
"За съжаление действащото законодателство дава достатъчно примери за извода, че изключенията са с такова широко приложно поле, че са се превърнали практически в принцип. В тази насока тук си заслужава да бъде цитирана констатацията, направена в мотивите към закона, че “общият ефект от всичко това е квази-данък върху стопанската дейност. Макар размерът на тази тежест да е трудно измерим, редица изследвания от последните години показват, че разходите за съобразяване с изискванията на административните режими са около 10-12 % от БВП годишно. А това е три до четири пъти по-висок размер от аналогичния в страните-членки на Европейския съюз.”

Представяте ли си,на електората разходите годишно са 10-12% от БВП,за да се съобрази/нагоди /по изискванията на администрацията. И това му струва 4 пъти по-скъпо от на братята в ЕС.
А,де! После пита простия народ защо му били ниски заплатите,що нямало за това или онова. Ми щото държавата ,респективно парламента отдавна са излязли извън  границите на полезност за обществото.Административната тежест е смачкала стопанската инициатива на гражданите.Това е положението,кораба потъва,но за електорална радост  вода има за всички!


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #96 -: 18 Ноември, 2012, 18:26:18 »
0
За икономиката това е даденост. Т.е. дали ще се дават 10-12% на административните търтеи под формата на заплати (те нещо вършат, а все пак обратно ги харчат) или под формата на социални помощи (защото ако уволнят 75% от тях те надали ще започнат частен бизнес в производството) - все тая. Даже ако се изтропат изведнъж 300,000 безработни, ще сринат и без това ниските заплати още повече. Т.е. от това страда само другият пролетарият (който плаща данък от заплатата си), за частния бизнес разлика няма, защото всички тия са му потенциални клиенти.

Така че в каквото живеем, такова и ще бъде дълго време.

После да не би да нямат основания илюминатите луминесценти и колегите им от планетата Gootan, като искат да изтрепят 90% от населението, според конспираторите, които са разкрили пъклените им планове? Даже и това е малко.

*drink6*

P.S. Фло, дай контакти на човека с дъбовия материал
« Последна редакция: 18 Ноември, 2012, 18:27:55 от dodo2 »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #97 -: 18 Ноември, 2012, 19:00:35 »
0
За икономиката това е даденост. Т.е. дали ще се дават 10-12% на административните търтеи под формата на заплати (те нещо вършат, а все пак обратно ги харчат) или под формата на социални помощи (защото ако уволнят 75% от тях те надали ще започнат частен бизнес в производството) - все тая. Даже ако се изтропат изведнъж 300,000 безработни, ще сринат и без това ниските заплати още повече. Т.е. от това страда само другият пролетарият (който плаща данък от заплатата си), за частния бизнес разлика няма, защото всички тия са му потенциални клиенти.

Така че в каквото живеем, такова и ще бъде дълго време.

После да не би да нямат основания илюминатите луминесценти и колегите им от планетата Gootan, като искат да изтрепят 90% от населението, според конспираторите, които са разкрили пъклените им планове? Даже и това е малко.

*drink6*

P.S. Фло, дай контакти на човека с дъбовия материал
За контактите виж на лични.
Иначе тези 12 % не са разходи за заплати на администрацията.Това са отделно платени средства по регистрации и разни административни изисквания за щяло и нещяло  от които и администрацията лапа.Това са извънбюджетни средства.Става въпрос и за тези косвени средства,които гражданите плащат за измислени от администрацията изисквания. Аз например съм подал заявление за регистрация по Закона за храните,за което съм платил 34лв. такса и няколко хиляди за да "съответства" обекта на нормативните изисквания,които се интерпретират свободно от администрацията.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #98 -: 18 Ноември, 2012, 19:09:33 »
0
Ами нищо - ако са отивали в бюджета досега, то ако се спре, ще трябва да се компенсира по друг начин. Ако цифрата е вярна, 10% са страшно много и трудно ще се измисли откъде да се компенсира, така че да няма фатални сътресения. Сега са закърпили положението с такива измислени такси, с които всички са свикнали и само тихичко псуват :)

 *drink6*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #99 -: 18 Ноември, 2012, 19:25:33 »
0
Е, сега Додо , стъпи накриво! *rofl* *rofl* *rofl* Ако проблема за частния бизнес бяха заплатите на административните търтеи, разбира се, че би бил прав. Обаче - тези административни търтеи са облечени с огромна власт, чрез която спекулират. Тя е основата на корупционната практика. Няма да раздувам повече.  *rofl*

ЕС , разбира се, е напълно наясно. Само че, те нямат никакво намерение да се намесват пряко в управлението на страната, но пък съвсем резонно, ни спъват във всякакви европейски проекти, от които ние , като нация, бихме имали изгода...

Тази вечер гледах разни интервюта на ръкоположени във властта хора. Съвсем директно ти заявяват в очите, че вземат решения в полза на група граждани, при това с изричното подчертаване, че това не винаги е най-многобройната група. До тук!  *rofl*
Внимавай, когато говориш за демокрация! Който има някакви илюзии, би трябвало да се съобрази, че действат законите на ....Не знам на какво си...

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #100 -: 18 Ноември, 2012, 19:46:53 »
0
Я  пак да цитирам част от научната трактовка за административния натиск върху стопанската дейност,специално историческата и обусловеност :
“Антилибералната” позиция на законодателя намира своята опора в трайни етатистки нагласи на българското масово обществено съзнание. Аксиоматичното приемане на идеята за неограничената и всесилна държава, като обективация на “общественото благо”, за която няма прегради за намеса в “недържавното”, има своите исторически предпоставки. Те се коренят още в неразвитостта на следосвобожденското общество и авторитарните практики на българската буржоазна държава и предхождат опита за осъществяване на комунистическата тоталитарна утопия по времето на социализма през втората половина на миналия век. За тези етатистки нагласи вж. по-подробно проницателния анализ на Аврамов, Р., в “Стопанският ХХ век на България”, София, 2001. Едва ли може да се отрече следната принципна констатация на посочения автор: ”Държавната намеса е неотменна черта на всички модерни икономики, а етатизмът не е уникално явление. Но през по голямата част от столетието в България той е бил практика и идеология, налагана без задръжки и мисъл за последиците. Неговата неистовост в български условия го прави особен казус, нещо отличаващо се от средното. Достатъчно е да се прегледат архивите на чужди свидетели /дипломати, икономисти/ за българската действителност, за да се усети, че става дума за нещо необичайно и надхвърлящо техните стандарти. А ако за стандарт се вземат оценките на англосаксонски инспирираните Общество на народите и Международен валутен фонд, българският етатизъм придобива мащабите на аберация.” /Цит. съч., с. 105/."

абера̀ция
Тълковен речник
1. мед. Отклонение от нормалния курс или модел.
2. мед. Отклонение в развитието или растежа.
3. астр. Видимото отклонение на небесно тяло от постоянното му място, дължащо се на скоростта на светлината, идваща от него, и движението на Земята около Слънцето или около оста ѝ - годишна аберация, дневна аберация.
4. физ. Отклонение на лъчите от фокуса на леща; разсейване, разпръскване; сферична аберация.
5. прен. Отклонение от истината; заблуда, грешка.

С други думи българската законодателна власт и от там публичната  администрация  е в отклонение,в неправилната посока и затова такова ни е дереджето.
етатизъм:Упражняването на държавна власт и увеличаване на полето ѝ за интервенция върху обществото;

« Последна редакция: 18 Ноември, 2012, 20:02:26 от Фло »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #101 -: 18 Ноември, 2012, 19:50:18 »
0
Запецнах! :o *rofl* На  такива сложнотии, мозъкът ми отказва да възприема...Особено аберацията *rofl* *rofl* *rofl*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #102 -: 18 Ноември, 2012, 20:00:07 »
0
Тези допълнения няма как да стимулират мозъчната ми функция. *rofl* *rofl* *rofl*
Но горе-долу, имам някакво прояснение! *rofl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #103 -: 18 Ноември, 2012, 20:19:22 »
0
Тези допълнения няма как да стимулират мозъчната ми функция. *rofl* *rofl* *rofl*
Но горе-долу, имам някакво прояснение! *rofl*
Ами аз цитирах автори с научни претенции,обясняващи косвено защо ни е идиотска държавата и хората, като следствие бедни.Ако трябваше да вложа собствени изразни средства бих използвал полюция вместо аберация и таковане вместо етатизъм.Сега обаче,предвид желанието ми за културно себеизрастване се опитвам да членувам думата етатизъм ,когато споменавам администрацията и близките и по-далечни роднини до девето коляно.
А,за стимулация на мозъчната функция препоръчвам светло кафеникава течност толкова  ,колкото съдържа капачката на квадратното шише от което е налята/няколко пъти/ *alcohol*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #104 -: 18 Ноември, 2012, 20:31:39 »
0
E-ее, не!... *rofl* *rofl* *rofl* Разбрах за какво иде реч, макар и трудно. :D
Ай, ( ти си знаеш)! *rofl*