Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148423 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #135 -: 10 Декември, 2012, 13:56:13 »
0
Е, пиши ми още една черна точка. Пуша като комин.
Давам ти направо две, че да разбереш, че съм ларж и ИЗизобщо не съм гаден човек, за какъвто постоянно ме обявяваш  :)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #136 -: 10 Декември, 2012, 15:50:49 »
0

Прекалих с репликите - обикновено с глупаци разменям само една реплика.

Ми тогава застани пред огледало, вгледай са в себе си и кажи нещо съсем кратко.......неква къса реплика, умнико!.....Мое и Марсилезата да запееш....направо си те представих!  *rofl* *rofl* *rofl*
Ае наздраве! *drink1*
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #137 -: 11 Декември, 2012, 01:11:33 »
-1
Ей! Специално направих тема "какво мислите за" и там все такива неща има - за които може да има еднакъв брой аргументи за и против :)

Аз да речем само недоумявам защо тютюнът не е, а марихуаната е включена в Списък I - Растения и вещества с висока степен на риск за общественото здраве поради вредния ефект от злоупотребата с тях, забранени за приложение в хуманната и ветеринарната медицина в ЗАКОН ЗА КОНТРОЛ ВЪРХУ НАРКОТИЧНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПРЕКУРСОРИТЕ.

Ясно е, че пушенето на тютюн е по-вредно от непушенето (както пушенето на райграс е по-вредно, просто защото човешкият организъм не е направен да диша дим). Ясно е и че пушачите са наркомани. От тук нататък разсъжденията са три вида: от непушачи; пушачи - осъзнати наркомани; пушачи - неосъзнати наркомани. Като от камбанарията на всеки се виждат коренно различни неща. Пресечна точка като гледам почти няма. :)

И също е ясно, че повече пропаднали хора пушат, защото цигарата е позволеният наркотик, даващ фалшиво удоволствие, защото се отделя допамин за сметка на ендорфин (в крайна сметка са нещастни). Така и за алкохолиците. От тук не следва, че всеки пушач е пропаднал, нито че всеки милиардер не пуши или не е алкохолик. Просто повече са тия с проблемите.

И така - най-хубаво е да се пуши отвреме навреме, за да не се получава пристрастяване, а човек да се възползва от разбъзикването на хормоните и да се наслади на нещо различно; без да мрази, защото така си причинява излишен стрес, който сигурно е по-вреден и от самият дим. Поне аз така мисля.

*drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #138 -: 11 Декември, 2012, 02:33:59 »
0
Коганев,

моите съболезнования!

П.П. Болката и празнината, която се получава е много шибана. После някак си трябва да се приучим да живеем с нея, защото няма запълване и нищо вече не е същото.

Бях си обещал нашите да ги правя столетници. А, ги докарах само до 55 годишна сватба ( мисля, че златна се води ). Най-трудно си простих този провал на себе си, че се издъних за сефте през живота си.

Бог да го прости!  *flower1* *flower1*

 
« Последна редакция: 11 Декември, 2012, 02:37:29 от marandi »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #139 -: 11 Декември, 2012, 04:03:39 »
0

пробвах ги тайно в четвърти клас. Достатъчно ми се догади да не пробвам пак чак до 17-18 годишна възраст а тогава човек е достатъчно зрял за да се опази освен ако не го набутат зорлем в някое неестествено място като казарма например.

Това е и моята история с цигарите. В 4-ти клас хем се отвратих, хем ме хванаха :) После само спорт и подигравки към пушачите до завършване на гимназията, та и първите няколко месеца в казармата не пушех... Интересно, че съвсем до скоро си и тичах по няколко километра въпреки цигарите (сега не тичам заради болежки в ставите, но те са по-вероятно от много тичане и колоездене, отколкото от пушене) :) При всички случаи никак не е хубаво да се пуши, само дето отказването е трудно... а пък е и толкова приятно, особено след храна, след секс или с питие...
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #140 -: 11 Декември, 2012, 08:04:04 »
0
А пък аз в техникума пушех като всички яки пичове, нали трябваше да се утвърждавам, "с цигара сме по мъжествени, така да се каже, по-добре изглеждаме". Отказах ги в казармата буквално няколко месеца след влизането, щото много ни чанчеха да тичаме из баирите с тежките цинтари и купища още мешки и желязо по тялото и със зеблените гащи дето обескосмяват краката по-добре от всякъкви епилатори ( то тогава май нямаше такива буржуазни играчки ). става дума за 1981 та година, някой от моето поколение може и да ги помни тези казармени отношения. Та от тогава редко съм пушил и то повечето от келешлък като студент, например когато вечерта приключваше с някоя мадама-пушачка в леглото, за да не ми е неприятна запалвах и аз. Ех златни години бяха, спях където и с който ме завари ноща, бог ме е пазил от всякъкви там спинове и други болести. Половин царство давам да се върнат тези времена, даже цялото ще дам като се замисля!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #141 -: 11 Декември, 2012, 12:10:00 »
+1
Още малко истории.
В ранна юношеска или по-скоро късна детска възраст ще да е било, вероятно съм забелязал замечтания поглед на някое момиченце (кандидат мацка), което с интерес е пърхало около някой мой пушещ връстник, който бидейки пушач е изглеждал доста по-зрял и мъжествен.
Конкретността ми се губи, но помня, че едно лято решихме с един мой съсед да ги научим тези пущини, цигарите. Трябваше да се вземат решителни мерки и ние се захванахме много ентусиазирано за да скъсаме с това унизително бремето, с тази своеобразна опорочаваща девственост.
Баща му имаше големи запаси от най-доброто, което можеше да се намери по онова време - американски Кент. Всички  Ай-съвременни джаджи сега не могат да предизвикат такава възхита като кутия едновремешен Кент. Човекът имаше някакъв здравословен проблем и бе спрял пушенето и не си проверяваше запасите. Използвахме това, крадяхме цигари и се криехме на тайно място за да ги научим.
Няма да забравя първия досег.  Очаквах блаженство, очаквах магическо превръщане на детето в мъж.

Да не влизам в подробности, но си беше една гадост и смрад.
Най-лошото дойде, когато след една-две седмица стоически мъки, дойде време да опитам да глътна дима. Сега дойде вече истинската драма. Настъпи задушаване, повици за повръщане. Ужас!
Добре, че страшно много спортувах по това време. Треньорът ни имаше невероятно силно влияние върху нас и по-същото време някак неназидателно успя да вкара в обучението ни и рефрена, че "пушиш ли, забрави за високи спортни постижения и майсторство ... но .... иначе вие си решавате".

Колчем след това се сетех за този епизод от живота, си виках: Защо ли хората си причиняват всичко това. Да водиш тежка битка за да победиш естествената отврат на тялото ни от дима и да се предадеш в плен на наркотика. Не багодаря !

Но, историята не свършва дотук. Многолика е съдбата и дяволът се явява и ни примамва в лоното си, използвайки много лица.

На малко по-късен етап, в гимназията опитах да пия бира. Резултатите не бяха значително по-добри в сравнение с цигарите.  Горчи, давиш се от газираното. Забрави.
Да, но съдбата имаше нещо друго предвид. Войската ме хвърли в едно диво място, насред нищото. Най-близката цивилизация беше на 7-8 километра, след ниви и гори, и беше едно забутано селце, което хич не е важно. След цяла седмица шаш и сбръч (като гледам  Ивел със сигурност знае, какво е това, за останалите не съм напълно сигурен), беше едно велико и тайнствено изживяване, да избягаме с верни авери от поделението в събота след обяд, да идем тайно в това нищо и никакво селце и да обърнем по 2 бири. Толкова можеше да си позволя, че и не всяка събота, при това. Нямам и най-малка идея, дали някой от вас може да си представи, какво представляваше попрестояла бира в социалистическа Бг през 70-те. Това по никакъв начин не пречеше да я възприемам като божествен елексир и дар на лелеяната цивилизация едновременно. Напомням, че освен всичко и времената бяха други. Тогава пиенето на бира беше далеч по-неприемливо социално от пушенето.

С течение на времето се предадох в плен на тази напитка. Стана някак естествено, не се наложи да водя тежка борба.
Имал съм повод да мисля по темата и приемем, че просто при някои хора става същото, но с цигарите.
Факт е, че пиенето на бира отвъд определени "граници" също може да има негативни здравословни и социални последици, много сходни като при цигарите.
И едните и другите са болни хора, особен вид "социални заболявания".  Тези хора имат шанс, все пак. Един от тях, по силата на своята човешка кройка и културна среда знаят, прозират, че отдавайки се своя порок (и недъг), трябва да го правят по начин, който не застрашава околните, всъщност дори избягва вкарването на околните в тежък  емоционален дискомфорт.
Има и други - те не знаят, не разбират, не усещат! Те се отдават на порока диво, трескаво, агресивно
С тях трябва да се говори. Напоително, взискателно, настоятелно.

Скитъре, наздраве специално за теб!
Трябва да се поддържаме, нали!?
Запали една и заради мен.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #142 -: 11 Декември, 2012, 12:27:28 »
0
...
Ето, вече има резултати от срещата "на върха"....ха ха ха!(фон Даркенщайн) *scare*
Или просто са отишли да опознаят врага по-отблизо, че да могат да го бият по-качествено :D

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #143 -: 11 Декември, 2012, 15:39:46 »
0
Умнико Барби, аз едва пиша и чета българския, ти ма засили на инглиш.......не са "аба" да та репликирам, напротив, достава ми удоволствие! Мноу си забавен! ........И аз не влизам Тук заради теб, ма ти оделих от скъпоценото си време, ха ха ха!*yahoo*
Мисла, че знам къв ти е проблема. Ми прекалено мъдър си, прекалено нормален. Требва да си по ексцентричен (таа дума едва я написах, намерих я в Гооглето), малко луд требва да си. Таа мъдрос дет я ръсиш (напълно бесплатно) не ма впечатляваш, ами ма озадачаваш щот не та разбирам, брато!
Ако ми сложиш да избирам картина на Гоген (тоа съм го чувал?!) или 2000 еуро, ша избера еурото, щот с еурото знам кво да направа - веднагически ги похарчвам, тва го владеа до съвършенство, вервай ми! *scare*












ПП Шегувам са........ша зема "рисунката".  *rofl* *rofl* *rofl*
« Последна редакция: 11 Декември, 2012, 15:57:43 от darkside »
Ас съм българче.......

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #144 -: 11 Декември, 2012, 17:44:13 »
+1
То едва ли има някой да влиза специално в сайта и да чете барбарона!Такива постове пише... с едва прикрита злоба и примесени с ударна доза жлъч. Жалка история ... Ай  *drink1* за Булонския лес и френската любов  *yahoo*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #145 -: 11 Декември, 2012, 17:55:12 »
+1
Скитъре, развалнувах са кат та четох, човеко! Токни и на мен една...наздраве! *drink1*

Ех, Барба....не си ме разбрал отново. Излез от релсите, бе човек.....тия франсета са те вкарали  в такъв житейски коловоз, че нема излизане, баси! Требва ти малко български екшън, тва ми е мисълта. Що си мислиш, че само Спокойствието е най-доброто агрегатно състояние?! Бъди авантюрист, майна, възрастта не е порок! Скъсай синджира! Скочи на блондинката!
А за интелигентността на БГ нацията мое и да грешиш. Франсетата не са над нас, определено! Изобщо не ми ги хвали!..... България страда не от липсата на мъдрос, а от пълната липса  на почтени управници...Този рядко населен град  наречен България,  има оправяне само за месеци, ако правилно се инвестират само 50 милярда еуро, сума смешна на фона на гръцкия, италянския и испанския дългове.....вервай ми!
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #146 -: 11 Декември, 2012, 18:11:08 »
0
Токвам, Дарки! Ще резна и от специалното мезе за гости...
Наздраве Олд Скитърхенд! *drink1* *drink1* *drink1*
Замириса ми на истински Кент, Ротманс, Дънхил......направо го усетих, баси! Още ги помня истинските цигари.......сега има едно Собрание, което е истинско, ма наблягам на електронната..........с научна цел! *scare* *scare* *scare*
 
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #147 -: 11 Декември, 2012, 18:29:03 »
+1
Ай за истинската свобода!
 *drink5*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #148 -: 11 Декември, 2012, 19:47:31 »
+2
Ей цяло лято по къра ли бяхте, никъкви ви нямаше. Сега на снега за винце за мезета хортувате. С тутуня както споменах съм скъсал отдавна преди 30 тина години, ама с пиенето не се разделям, пия от дете може би 10-12 годишен да съм бил когато съм опитал всичко и ракия и вино и бира, с одобрението на баща ми, никога не ми е забранявано. Като младеж попрекалявах понякога, ама сега не помня да съм прекалявал последните 20-тина години, пийвам си докато ми е сладко и спирам, ловя кефа дето се вика от процеса. Тая година чудно винце съм направил, Мерло - гроздето ми го догараха от юг с 26% захарност, останалото е технология и съдове. И ракия бол, дал господ от тукашното грозде, ама все си ме тегли към водчицата, вчера си купих една "Царская" на промоция от Кау-ланда, тя тука иде по-евтино от московските цени. Бива си я с филе от червена сельодка маринована, мани мани не е за приказване. И киселото зелице е таман втасало с олио наръсено и червен пиперец, класика! Как да не си обичаш държавицата, склонен съм много да простя заради ей такива простички неща. Кой не верва да заповяда, знаете къде да ме намерите, до Нова Година не мърдам на никъде, догодина съм я обявил за годината на пътуванията.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #149 -: 12 Декември, 2012, 02:42:49 »
0
Дарков,

уникален си, братле - тоже и цялата чета от форумо - да избивате всичко на безобиден смях  *girl*

П.П. В моментЯ всичко денси на различни скорости - еПаси. Търчиш и се чудиш кого да дундуркаш на коляно по напред. Барбиту ли, Жорката ли или някое женска.

Всички са вечно криви и недооценени, па ни е сме само с 2 ръце - еПаси, в едната чаша, а в другата цигара - става нЕкъв галактически конфликт кое да пуснеш, за да прегърнеш отсрещния и той да се успокои.

Ама, шъ ставаме от Будизма майна - оня е бил с много ръце и зат'ва е смогвал да си гушка всеки. Нашето не е работа  *drinks*