Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148492 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #150 -: 12 Декември, 2012, 10:37:13 »
0
Е, пиши ми още една черна точка. Пуша като комин.

Оппа и аз слагам 2 плюсчета. :)

Начев,
Видя ли сега? Влязохме в коалиция с Имотко. В никакъв случай няма да допуснем, да се лишим от твоята компания. Ще си пушим отвън.
Макар, че, може би, пак да дойдеш при нас. Или ще сме се "хванали за косите" (едва ли) и кавалерското ти чувство да заработи, или ще стане толкова весело, че ще ти се прииска и да излезеш с биричката.  :D
Това последното се е случвало. Бяхме се събрали в една частна механа. Аз, нали съм по правилата (умряла циганката :D) и излизам навън. След мен, още двама пушачи. Обаче, те големи зевзеци и аз в един момент, от смях не можех и да пуша.  Да, ама то се чува. Резултатът беше, че всички излязоха навън.

Марандиньооо,  :D
Дарки си е наше откритие, нЕма го пипаш, щото женската мафия ще се бие за него. Да не се разправяме!  *prof* :D
Ако имаш мен предвид, за женската, да дондуркаш, ни мъ мисли, аз излизам да изпуша една цигара навън.  Ако, не - пак излизам да пуша.  *rofl*

 *drink11*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #151 -: 12 Декември, 2012, 12:32:53 »
0

Начев,
Видя ли сега? Влязохме в коалиция с Имотко. В никакъв случай няма да допуснем, да се лишим от твоята компания. Ще си пушим отвън.
Макар, че, може би, пак да дойдеш при нас. Или ще сме се "хванали за косите" (едва ли) и кавалерското ти чувство да заработи, или ще стане толкова весело, че ще ти се прииска и да излезеш с биричката.  :D
Това последното се е случвало. Бяхме се събрали в една частна механа. Аз, нали съм по правилата (умряла циганката :D) и излизам навън. След мен, още двама пушачи. Обаче, те големи зевзеци и аз в един момент, от смях не можех и да пуша.  Да, ама то се чува. Резултатът беше, че всички излязоха навън.
Музичка, аз горе си признах, че заради гадните цигари търпя емоционални и социални вреди. "Мразя" ви защото ме "лишавате" от присъствието си. Не е важно, кой ще излезе, лошо е като не сме заедно. Пък ние, правоверните, често си падаме малко сухари.
Ще излизаме навън от кръчмата, къде ще ходим. И ще гледаме да застанем пред вятъра.

Това ме присеща за нещо важно. Жената пуши. Ето, признах си и ми олекна. Да видите, че не съм чак такъв муджахидин!
Намалила ги е драстично, но не ги е отказала напълно, а пък  въобще не може да не запали с кафето. Така и не можах да разбера, защо кафето и цигарите се обичат толкова. При хубаво време излизам с нея на балкона, с кафе или без.  Виждайки моята солидарност, намалява пушенето допълнително. Сега, на студеното пали само по една (ужасно е студелива) в случай на тежка абстиненция. Отива при абсорбатора, пуска го, застава леко наведено почти под него и пуши. Не я карам, сама си го измисли.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #152 -: 12 Декември, 2012, 20:04:33 »
0
Начев спокойно и мойта жена пуши, обаче и е разрешено само на двора, зиме лете няма значение, там при кучето, то е зимна порода та не му пука от студа ама на нея да и действа възпитателно. Същото се отнася и за лакирането на ноктите, мразя ацетон.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #153 -: 12 Декември, 2012, 21:57:52 »
0
Начев спокойно и мойта жена пуши, обаче и е разрешено само на двора, зиме лете няма значение, там при кучето, то е зимна порода та не му пука от студа ама на нея да и действа възпитателно. Същото се отнася и за лакирането на ноктите, мразя ацетон.

 :o :o :o

Жена ти си я направил ескимос и сравнението с кучето е  *scare* *scare* *scare*

Леле !!!

 *scare* *scare* *scare*

Обичам Регатчо  *heart*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #154 -: 12 Декември, 2012, 22:21:40 »
0
Начев спокойно и мойта жена пуши, обаче и е разрешено само на двора, зиме лете няма значение, там при кучето, то е зимна порода та не му пука от студа ама на нея да и действа възпитателно. Същото се отнася и за лакирането на ноктите, мразя ацетон.

 :o :o :o

Жена ти си я направил ескимос и сравнението с кучето е  *scare* *scare* *scare*

Леле !!!

 *scare* *scare* *scare*

Обичам Регатчо  *heart*

В Държава, в която кучешкият живот струва по-скъпо от този на данъкоплатците и на едно дете като месечна издръжка, защо се учудваш, че и грижите, които се полагат за едните и другите са различни.

П.П. Няма по-големи комплексари от скритите комплексари. Почват да мятат едни присъди с "лекота", понеже законът се случил да е с попътен вятър  *girl*

По-големи "мъже" от тия няма как да видиш - не че и жените сте "стока" в наши дни. Да не се надуеш  *drinks*
------------------------------------------------------------------------

ЕДИТ: Ай, ще се изразя накратко - във всяко Общество има зависимост ( робство ), независимост и взаимозависимост.

Най-висшия етап е взаимозависимисост ( синергия ) го думат. В момента ви клатят да ставате "независими" всички, а в същото време ви поробват отвсякъде.
------------------------------------------------------------------------

Дарки,

извинявай, че понякога пиша сериозно - твоето присъствие не го заслужава, ама се чувствам някак си известен кат' си шпрехам с хора кат' вас да се таковам в Русата кофа.

Напра'о почвам да се чувствам кат' "дзвИздъ" - майна! Епаси ...  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 12 Декември, 2012, 22:31:39 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #155 -: 12 Декември, 2012, 22:58:23 »
0

 :D

Регатка,
Не се шашкай ... Ивел се е върнал, току що, от сбирка на ловната дружинка.  *girl* :D *drinks*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #156 -: 13 Декември, 2012, 00:19:23 »
0
Начев спокойно и мойта жена пуши, обаче и е разрешено само на двора, зиме лете няма значение, там при кучето,....
Я, интересна тема. Тука май имаше привърженици на зелените. Да не се обадят на някакви защитници на животните, че тормозиш кучето с цигарен дим. Всъщност и мен ме е жал за него. Моята жена пушеше като комин, но в един момент миналия век се омъжи за неподходящия човек и се наложи да ги откаже. Никакви тераси, аспиратори, дворове... На мен и сега като ми дойдат гости виждат една голяма табела, че не се пуши и пушачите ще бъдат застреляни. Табелата е НАВЪН, на открито на верандата, където сядаме през лятото. Никой пушач не се замисля къде отива дима. При безветрие отива нагоре, но при най-лек вятър отива настрани в някой непушач. Аз живея извън града и заради чистия въздух и някой да дойде да ме трови... Вадя пищова по-бързо, отколкото пушача цигарата.
Да реплекирам и Коганев - това че ние, симпатизантите на управляващите сме простаци е ясно, ама не всички сме пушачи.
Преди месец три семейства бяхме във Велинград, хотел свети Спас. Голям пълен ресторант и само няколко човека (основно жени) излизаха навън да пушат. И от нас - шестима възрастни само една жена пуши и излизаше навън. Преди няколко дена бяхме на имен ден в заведение и пак малка част от хората - един мъж и 4-5 жени излизаха навън. Супер е.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #157 -: 13 Декември, 2012, 09:42:48 »
0
Цялата дандания е заради забраната за пушене в заведенията.
Няма отговор на въпроса защо да няма заведения само за пушачи.
Сигурно защото властта мисли за здравето на народа.
Народа не мисли и властта мисли вместо него.Мислите на властта се очертават с рамка,понякога с бодлива тел,понякога с акт за административно нарушение ,като целта е винаги рамката да си расте по периметър и височина .В исторически план ,в рамката, здравата власт е превръщала мислите си за здравето на народа в действителност до крайност, като ефтаназия на мозъчните малформации,крематориуми,трудови лагери ,преселение на народите и много други мерки за здравето на народа.Така си е от време оно.Не на всякъде ,а където може.
Всяка малка стъпка на мислене на властта вместо народа винаги води до голяма крачка в народното здравеопазване.Затова може би този свободолюбив народ швейцарския отхвърли тоталната забрана за тютюнопушенето.
 *drink1*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #158 -: 13 Декември, 2012, 10:10:13 »
0

Дарки,

извинявай, че понякога пиша сериозно ..... майна! Епаси ...  *drink9* *drink9* *drink9*
Нема нищо, простено ти е, майна. Тва е щото нещата наистина са серьозни! Когато третираш жена си по долу от кучето си, работата верно е серьозна....Ивел, Джими, ударете по една тревичка да ви са проясни мисълта, момчета! *scare*
ПП  Що не сложите и по една табела "Der Arbeit macht frei!"?....  Джими, ти спецялно мое да я сложиш под портрета на Вожда......сигурен съм, че имаш такъв, баси!

Иначе, по света положението е МСН:
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/45315_388787474543297_1859422936_n.jpg
« Последна редакция: 13 Декември, 2012, 16:06:16 от darkside »
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #159 -: 13 Декември, 2012, 12:08:32 »
0

Добре де, няма да ходим на гости на Ивел и на Джим.  :D

Жените - пушачки са повече от мъжете - пушачи. Факт. Не знам, дали е нАучно доказано, защо е така, но е нАучно доказано, че жените живеят повече от мъжете. Някой може ли да ми обЯсни това явление?  :D

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #160 -: 13 Декември, 2012, 15:21:29 »
0
Няма отговор на въпроса защо да няма заведения само за пушачи.
...
Всяка малка стъпка на мислене на властта вместо народа винаги води до голяма крачка в народното здравеопазване.Затова може би този свободолюбив народ швейцарския отхвърли тоталната забрана за тютюнопушенето.
 *drink1*

Може би поради същата причина, поради която няма заведения само за пушачи на трева, за наркомани на хероин и т.н. Сигурно добре би било за "бизнеса" всичко това. А гласуване на референдум и приемането на решение за позволение за пушене навсякъде означава просто, че до урните са се замъкнали 50%+1 пушачи. Нали е "демокрация".

Те затова тихомълком сега премахнаха преференциалния вот. Защото "демократичните" маси сега нямат никакъв контрол какъв % пушачи ще станат дупетати в следващия парламент. И ако са над 50% току виж гласували пушенето да е позволено и в автобусите, защото такъв им е личният кеф.

И отново въпросът опира до самоосъзнаването на това, че пушенето е "лошо" като най-елементарна категория. И тогава възпитаният човек не роптае, когато заради това го пошляпват. Също както не би го правил ако го накажат, защото се е изакал на тротоара, правил секс с овца на площада, убивал наред защото си му харесва и т.н. Това само в случай, че същият се тика да е сред "обществото". Ако е сам в гората - прав му път да прави каквото си иска и да се радва с овцата Станка.

 *drink6*

P.S. Въпреки това и аз съм за отмяната, поради личен интерес. Нали сме "демокрация". Изобщо аз съм за анархия и да си акаме по главите, всеки да се оправя както може. Хаха.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #161 -: 13 Декември, 2012, 16:46:32 »
0
И аз съм за отмяната. Не за друго, а защото хората имаха възможност да се разделят на пушачи и непушачи в различни помещения. Всеки има право дори да се самоубива. При това - групово. Това е демокрацията.

И аз не търпя опушени помещения, но на повечето места, на които съм била,  аспирацията си вършеше перфектно работата. Хората направиха достатъчно инвестиции, и имаха право поне да ги поизбият. Мен цигарите не ми пречат. Освен, когато е опушено като в  лисичарник. Тогава е отврат...

Иначе, абсолютно съм убедена, че повечето пушачи, дълбоко някъде в себи си, желаят да откажат този вреден навик, но не им достига воля. Наркоманията е трудно преодолима. Минала съм по този път и ми беше трудно и тежко. Някой, ако реши да противоречи, нямам нищо напротив. Само че, ше стане, след като откажат димящите пръчици!
Глупаво е да се настройват пушачи срещу непушачи! И е мизерно. Ако Държавата държеше на народното здравеопазване, щеше да забрани продажбата на цигари, а не да налага сумати правила, с действие обратно на така наложеното в обществото. Глупости!
Ще направя една прогноза: Б.Б. ще разреши пушенето.Ще поеме "лична" отговорност, въпреки съпротивата на неговите министри и сподвижници. Ако не стане така, позволявам лично да ме заплюете! НЕма да се сърдя! :)



dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #162 -: 13 Декември, 2012, 17:16:48 »
0
Ако Държавата държеше на народното здравеопазване, щеше да забрани продажбата на цигари, а не да налага сумати правила, с действие обратно на така наложеното в обществото. Глупости!

Като начало можеше поне да спре субсидиите за тютюнопроизводителите. Както се вижда политиката е отвратително нещо. А причината за това е отново "демокрацията" - "материалът", произвеждащ наркотика, нали и той гласува?

*drink6*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #163 -: 13 Декември, 2012, 17:24:47 »
0
Глобалното "затопляне" и измамата на Световната Банка

"Световната Банка  за пореден път изкърти тъпомера като започна да се прави на Емил Чолаков в опитите си да докопа управлението на един трилион долара

...............................
Като знам, че Дянков и леля Кристалина са служители на тази институция и нямат нито една вярна прогноза, съм убеден в светлото бъдеще пред климата на планетата! "...Ще цитирам Майкъл Крайтън, който припомня какво е знаел преди 100 години един човек за нашето време. Той не е знаел какво значи автомобил с бензинов двигател, не е знаел какво значи самолет, не е знаел думата лазер, не е знаел думата интернет и безбройните други думи, които са символ на днешните технологии. По тази логика как ние можем да мислим, че това, което знаем днес, ще бъде в основата на технологиите след сто години? Какво този човек преди сто години е можел да направи, за да направи днешния ни живот по-добър? Нищо! Защото той никога не би могъл да си представи какво ниво на технологии ще имаме днес.

http://borsi.blog.bg/novini/2012/11/19/globalnoto-quot-zatopliane-quot-i-izmamata-na-svetovnata-ban.1022038
« Последна редакция: 13 Декември, 2012, 17:28:24 от darkside »
Ас съм българче.......

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #164 -: 13 Декември, 2012, 17:43:33 »
0
Начев спокойно и мойта жена пуши, обаче и е разрешено само на двора, зиме лете няма значение, там при кучето,....

Я, интересна тема. Тука май имаше привърженици на зелените. Да не се обадят на някакви защитници на животните, че тормозиш кучето с цигарен дим. Всъщност и мен ме е жал за него. Моята жена пушеше като комин, но в един момент миналия век се омъжи за неподходящия човек и се наложи да ги откаже. Никакви тераси, аспиратори, дворове... На мен и сега като ми дойдат гости виждат една голяма табела, че не се пуши и пушачите ще бъдат застреляни. Табелата е НАВЪН, на открито на верандата, където сядаме през лятото. Никой пушач не се замисля къде отива дима. При безветрие отива нагоре, но при най-лек вятър отива настрани в някой непушач. Аз живея извън града и заради чистия въздух и някой да дойде да ме трови... Вадя пищова по-бързо, отколкото пушача цигарата.
Да реплекирам и Коганев - това че ние, симпатизантите на управляващите сме простаци е ясно, ама не всички сме пушачи.
Преди месец три семейства бяхме във Велинград, хотел свети Спас. Голям пълен ресторант и само няколко човека (основно жени) излизаха навън да пушат. И от нас - шестима възрастни само една жена пуши и излизаше навън. Преди няколко дена бяхме на имен ден в заведение и пак малка част от хората - един мъж и 4-5 жени излизаха навън. Супер е.


Кучето ми в акция против жена ми - пушачката!



И докато и прави компания обсебена от порока си, на студа, отвън. Демонстративно показващо отвращението си обръщайки и гръб



Пушете да Ви е сладко!