Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148447 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #180 -: 14 Декември, 2012, 00:09:14 »
0
Този коментар ми е във връзка с предишен мой, където им казах накратко пак копи/паста, че ме мързи и после видях, че имало много термини в уики-то, дет' някои няма да ги разберат:

---------------------------------------

Нещата отдавна са научно доказани и има Нобел за медицина ( от 2010 г. ако не ме подвежда паметта, че вече и аз оглупях ).

----------------------------------------
Ефект на Крюгер-Дънинг


Ефектът на Дънинг-Крюгер е когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното. Тази склонност е приписвана на метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си ...

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%...B3%D0%B5%D1%80
-----------------------------------------

Дарки да ми прости колко "умен" цитат съм дал от уики-то, щот' и аз нищо не му разбирам, ама си повярвах колко съм "умен" - еПаси ............  *girl*

( шегувам се, нали т'ва бачкам от години - работа с човешки фактор в поколения от тия дет' още не са се родили до тия дет' някой ден .....)

Ай, за Империята!  *drinks*

----------------------------------------
П.П. Додич, сипи поне 1 емотикон за пафкане ( цигара ), братле или и твоя сайт е за тоталната забрана, ърммм ...? ( да не отровим някого с 2 емотикона кат' види?  *girl*
« Последна редакция: 14 Декември, 2012, 00:22:28 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #181 -: 14 Декември, 2012, 00:39:45 »
0
П.П. Додич, сипи поне 1 емотикон за пафкане ( цигара ), братле или и твоя сайт е за тоталната забрана, ърммм ...? ( да не отровим някого с 2 емотикона кат' види?  *girl*

Ето два.

 *joint* *dris*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #182 -: 14 Декември, 2012, 01:06:52 »
0
 *drink1* *joint*  *alcohol* Ей на станА кръчмето арно!
« Последна редакция: 14 Декември, 2012, 01:09:05 от Фло »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #183 -: 14 Декември, 2012, 03:59:31 »
0
Тази информация е стара, на много места където пише "частично" или разделено, вече изобщо никъде не може да се пуши, аз виждам от опит няколко държави - 6-7, за другите не знам.

*joint*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #184 -: 14 Декември, 2012, 08:41:34 »
0

Франция:
 От 1 януари 2008 г. - забрана на пушене в хотели, ресторанти, казина, игрални клубове и дискотеки, с изключение на специално обзаведени помещения, запазени за пушачи."


Че ние да не искаме повече? Искаме специално обзаведени помещения запазени за пушачи!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #185 -: 14 Декември, 2012, 09:00:23 »
0
Некой да има огънче?......Тва филмче е интересно. *joint*

!
Ас съм българче.......

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #187 -: 14 Декември, 2012, 09:46:19 »
0
Муза, Боби и другите благодаря за комплиментите за двора и за изящия стил на пушене на жена ми. Аз обичам да я имитирам понякога, все с надеждата да я докача и да спре ама тя не спира. Нейна си работа на мен ми не пречи, да му мисли кучето, вечер в кревата не знам какво прави ама не мирише а денем нямам много време за нея.
  Между другото сега по първи канал дават един добър сериал, той половината вече е минал ама ако го намерите някъде сваляте и гледайте. Действието се развива някъде то ли в 50 те то ли 60 те в Ню Йорк. Естественно всички поголовно пушат навсякъде. Имам чувството, че докато са го снимали са изпушили поне един тир Лъки Страйк. Разправя се уж за развитието на рекламния бизнес, обаче според мен скритата идея е именно да покаже еволюцията в съзнанието на общественноста по отношение на поголовното пушене на общественни места. MAD MEN се казва. Препоръчвам ви да го гледате.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #188 -: 14 Декември, 2012, 11:07:00 »
0
Много трудно се реших да напиша нещо отново в темата.Притеснява ме,абсолютната липса на толерантност в обществото ни /както и във форума/,а липсата на толерантност в семейството направо ме изумява,но това не го коментирам,всеки да си живее както иска.
Няма да се връщам назад и да чета,кой от участниците беше написал нещо за обкръжението си,аз само се радвам,че моето обкръжение и семейство са много приятни и толерантни хора с които се живее лесно и приятно.
Очакванията,че политиците ще изземат функцията на обществото в отношенията ни един с друг е глупава и ми прилича на "разделяй и владей" Не смятам да се променям,нито да променям свойте близки и приятели.
Ай за толерантноста !  *drink1*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #189 -: 14 Декември, 2012, 11:26:36 »
0

Ивел,
Наистина се посмях от сърце с твоите снимки, най-вече с първата. Представих си те, как изнамираш тази табела, хващаш кучето, слагаш я, а то да стои мирно, за да снимаш ... Като доказателство, че не е ловджийска "лакардия".  :D

Ако усетиш, че жена ти се опитва да намалява цигарите, прави опити да ги спре, прави се, че не забелязваш. Въпроси от рода: днес колко цигари изпуши - по-скоро дават обратен ефект. Не защото, прави наопаки, а защото това си е слабост и така се притеснява от провал. Вчера ако е изпушила 5, днес 7-8, не означава, че се е отказала да спира да пуши..
Откаже ли ги един път - нито една цигара, нито едно дръпване.
От собствен опит.
 *drink1*
Аз, наистина, винаги съм се съобразявала с околните, та дори и навън. Въпреки това се ядосвам на себе си, защото се подчинявам на нещо, което не си струва, но ...
Ще се опитам да приложа съвета на чичовци, и да си открия нещо хубаво, с което да ги заместя. Само ще споделя, че като сме на почивка, пуша по 2-3 цигари на ден, и то по-скоро от навик, колкото от необходимост.

Хубав ден на всички и не си струва каране заради цигари, още по-малко заклеймяване. Има далеч по-лоши пороци, с които като общество трябва да се борим. :)

 *joint*  *rofl*

Додо, ако ти попадне случайно танцуващо емотиконче, прибави и него. :)  *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #190 -: 14 Декември, 2012, 12:11:57 »
0

Та, Фло, точно такива помещения ли искаш? Та в тях дори кафе няма кой да ти донесе :)

Да ,искам! Все ще се намери доброволец-сервитьор да донесе нещо за пийване.Може и да е със скафандър и от Чуждестранния легион.Там са все доброволци и не вярвам пушека да ги плаши кой знае колко.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #191 -: 14 Декември, 2012, 13:46:43 »
0
Додо, ако ти попадне случайно танцуващо емотиконче, прибави и него. :)  *drink6*

 *dance*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #192 -: 14 Декември, 2012, 16:10:46 »
0

Ивел,
Наистина се посмях от сърце с твоите снимки, най-вече с първата. Представих си те, как изнамираш тази табела, хващаш кучето, слагаш я, а то да стои мирно, за да снимаш ... Като доказателство, че не е ловджийска "лакардия".  :D

Ако усетиш, че жена ти се опитва да намалява цигарите, прави опити да ги спре, прави се, че не забелязваш. Въпроси от рода: днес колко цигари изпуши - по-скоро дават обратен ефект. Не защото, прави наопаки, а защото това си е слабост и така се притеснява от провал. Вчера ако е изпушила 5, днес 7-8, не означава, че се е отказала да спира да пуши..
Откаже ли ги един път - нито една цигара, нито едно дръпване.
От собствен опит.
 *drink1*
Аз, наистина, винаги съм се съобразявала с околните, та дори и навън. Въпреки това се ядосвам на себе си, защото се подчинявам на нещо, което не си струва, но ...
Ще се опитам да приложа съвета на чичовци, и да си открия нещо хубаво, с което да ги заместя. Само ще споделя, че като сме на почивка, пуша по 2-3 цигари на ден, и то по-скоро от навик, колкото от необходимост.

Хубав ден на всички и не си струва каране заради цигари, още по-малко заклеймяване. Има далеч по-лоши пороци, с които като общество трябва да се борим. :)

 *joint*  *rofl*

Додо, ако ти попадне случайно танцуващо емотиконче, прибави и него. :)  *drink6*


Хич не съм се старал, табелата си виси на двора само я закачих на кучето а то е много фотогенично обича да се снима, както му кажа така ще застане. За толерантноста аз съм достатъчно толерантен, даже цигари и купувам като ходя в  страни като Русия и Сърбия дето все още държавата не е натиснала с акцизи цигарите.  Приемам си я такава каквато е, има много други положителни качества не бива да се фокусираме само лошото.

 
« Последна редакция: 14 Декември, 2012, 16:12:49 от Ivel »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #193 -: 14 Декември, 2012, 19:05:18 »
0
Додо, ако ти попадне случайно танцуващо емотиконче, прибави и него. :)  *drink6*

 *dance*

 *rofl*

 *dance*
Раз, два, горе, долу  *rofl* Много весело емотконче! :)
Много ти благодаря! :) *drink6*

Сега отивам да кача песен, специално за него. :)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #194 -: 15 Декември, 2012, 05:25:32 »
0

А взе ли предвид и средната продължителност на живот ?
http://bg.wikipedia.org/wiki/Списък_на_страните_по_средна_продължителност_на_живота
I.M.H.O., обяснението е, че на запад жените живеят почти 10 години по-дълго от българките и затова флиртуват повече с Алцхаймер :)




Сигурно и статистиката за продължителността на живота дава някакво обяснение за процента заболеваемост от Алцхайхер ,но има и едно съвременно изследване на японците,което е много интересно за мен и дава друга насока за размисъл.Изследвали са определен брой японци в Япония в даден район(селски  ) и такъв брой японци жители и граждани на Щатите пак в определен район(градски ).Оказва се почти двоен процента на заболеваемост  от Алцхаймер при американските японци  :) В Япония се пафка и живеят най-дълго видно и от статистиката.


 *joint* *alcohol* *dance*  *drink1**dance* *joint* :)