Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148495 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #210 -: 16 Декември, 2012, 05:28:47 »
0
Има над 200 вида рак, но всеки е различен сам по себе си и се причинява от различни фактори, включително и генетични.

Само ще подам като инфо, че дори овладяно подобно заболяване за 5 години - т.е. е в ремисия - ние после в повечето случаи отказаваме да носим риск. Можем да предлагаме чисто рентни, инвестиционни и капиталови варианти като вид спестявания, но нищо повече. Примерно фат. край злополука би могло да се направи нещо, но за фатален край от болест - абсурд.

П.П. Т.е. докторите и пациентът им си мисли, че всичко е вече окей и е здрав, но при нас е друго.

Актюерските изчисления на животозастрахователите се пазят по-строго дори от техническите разработки във Формула 1 и НАСА, взети заедно.

Там има статистика на процеси, протичащи стотици години в различни точки на Света, която е безценна и свързана с поколения. Толкоз мога да ви кажа само - другото вече се води тайна, но генетичния фактор е с по-голяма тежест от социалния такъв в момента като тютюнопушенето и пиенето, дет' са фешън тема сега.

В момента имате проблем с Фиск-а ( бъдещо вдигане на скрити данъци през акциз и ДДС ) и в Здравната система - ние нищо не можем да направим, какъвто ви е закона/наредбите по това работим, но ви правят на канарчета с проблем, който го няма, а ви го съчиниха с медиен театър за зрелище *girl*

П.П. Бебе Дарки, пак много ме разсмя, за което му благодаря, че го прочетох  *drink9* *drink9* *drink9*



« Последна редакция: 16 Декември, 2012, 05:54:25 от marandi »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #211 -: 16 Декември, 2012, 09:36:17 »
+4
Каквото и да говорите за пушенето то си остава гадост, както за индивида който я произвежда пушейки така ио за околните люде. Помня преди години когато се прибирах по-рядко в България, обичах да черпя приятелите, ей така без повод просто за идеята, можех да си го позволя. Та всеки път като се прибирах ги виках някъде из кръчмите и забивахме здраво на сладки приказки и сладко винце. Добре ама нали знаете, че провинциалните кръчми нямат отделни гардероби, тоест връхните дрехи се намират в залата където се пие и пуши. От пиенето не миришат, обаче от цигарите на другия ден е доста противно да обличаш такава дреха. Другите се перат обаче, не мога да се разправям всеки ден да си пера връхната дреха. Опитах всичко изнасяне през нощта на терасата, не помага пак си мирише сутринта а ако е била влажна нощта май даже става и по-лошо. Та накрая опитвайки се да съхраня тази традиция ходех на такива сбирки едва ли не с работните дрехи дето си режа дърва из двора, хич не ми пукаше, просто беше практично. И на гости като ходиме при семейство пушачи пак си обличам някъкви стари дрехи. Та пушенето може спокойно да се приравни например с нечистоплътноста, намирайки се в обкръжението на пушач, е нещо като все едно си до престарял клошар с проблеми на простатата или зле работеща канализационна шахта. Не знам какво още гадно да напиша да трогна някой от пушачите, знам че ще ме намразите, ще ми нацвъкате минусчета и какво ли не. Правя го заради самите Вас, замислете се над тези реални случки от живота, които Ви описах. Нищо не е измислено, просто споделих старанието си да остана в кръга от приятели, които пушат, те едва ли са се замисляли какъв дискомфорт ми създават. Те не го разбират, дано някой от Вас го разбере. Пушете да Ви е сладко, ай за толерантността!  *drinks*  *dris*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #212 -: 16 Декември, 2012, 11:54:15 »
+1
Ивел,
Ще приемеш ли едно плюсче от една пушачка? Нищо, че не се виждам на снимката, клекнала съм до жена ти. :) *flower1*

 *flower2*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #213 -: 16 Декември, 2012, 21:29:49 »
0
 *flower2* Муза, благодаря за проявеното разбиране, естественно нищо няма да се промени от това, но съм по-добре когато някой го е разбрал. Да сме живи и здрави, пък другото ще се оправи все някък си.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #214 -: 16 Декември, 2012, 22:09:29 »
0
Ivel,не слагам ( + ),при това съм сигурна,че не съм ти "любимия" събеседник,ама да си кажа каквото имам : – Няма ли начин да "обособите" със семейството си място да си пуши жена ти !?
Това на вън,на студа ми изглежда направо като "холокоста" Ужас някакъв,ми тази жена те (е ) обича,вярва в теб,пържи ти кюфтета / не мирише по-добре /,гледа децата ти /не е задължително/ и мисли за бъдещето.
И имам предложение,явно имате парна инсталация,направи там място където хубавата ти жена да се чувства сигурна /Колко ни трябва на нас жените,малко разбиране и обич / да се чувства,поне като ЧОВЕК !!!
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #215 -: 16 Декември, 2012, 23:15:43 »
0

 :D

Регатка,
Не се шашкай ... Ивел се е върнал, току що, от сбирка на ловната дружинка.  *girl* :D *drinks*


Мисля,че Ivel ,има нужда определено от помощ,да му помогнем......
http://www.dinamika-sofia.com/
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #216 -: 16 Декември, 2012, 23:24:52 »
0
 *drink1*Пушим за да ни е кеф.Ето едно цитатче:"Никотинът повишава нивата на допамин в мозъчните центрове, които са отговорни за усещанията за удоволствие, еуфория и релаксация. В цигарения дим се съдържат вещества, които блокират ензима, който разгражда хормоните на удоволствието в мозъка – допамин, норадреналин и серотонин, което води до повишение на концентрацията им и по-продължителното им действие."
По -продължителното им действие:удоволствие,еуфория  и релаксация.Затова и пушачите са по-добри души,благоразположени и толерантни. Непушачите ,особено бивши пушачи ,обикновено са киселяци ,рядко са на кеф и ги избива на агресия.
Как компенсират /повишават/допамина непушачите?Ами има няколко начина,но един ми се навира в очите и той е химията от китайската храна,която е фрашкана с глутамати.Амониевия глутамат със сигурност повишава нивата на допамина.Непушачите плющят с кеф пърженото китайско и се чувстват преситени и доволни .Пушачите дори и да са хапвали китайска храна не им е  любима.
 *joint*



dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #217 -: 16 Декември, 2012, 23:41:05 »
0
Писах по-назад, това се компенсира с ниски нива на ендорфин (= перманентно нещастие). Едното за сметка на другото. Като тук щастието е това автоматичното вътрешно (ирационално), не разумното ужким (имам хляб и кола, значи съм "щастлив"). Много от пушачите изобщо са оперирани от изпитване на този вид щастие и не знаят даже за какво става дума. Заместват с шоколад и сладолед. :)

*drink6*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #218 -: 16 Декември, 2012, 23:47:46 »
0
Писах по-назад, това се компенсира с ниски нива на ендорфин (= перманентно нещастие). Едното за сметка на другото. Като тук щастието е това автоматичното вътрешно (ирационално), не разумното ужким (имам хляб и кола, значи съм "щастлив"). Много от пушачите изобщо са оперирани от изпитване на този вид щастие и не знаят даже за какво става дума. Заместват с шоколад и сладолед. :)

*drink6*


 *rofl* *rofl* *rofl*
Ти пък,съвсем се самозабравихте .... *joint*
Не ми хареса това " *joint*",ама не мога да се справя с младежите  *rofl* *rofl* *rofl*
 *drink6*
« Последна редакция: 16 Декември, 2012, 23:49:36 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #219 -: 16 Декември, 2012, 23:49:39 »
0
Ендорфини, мендорфини ...  :D Допаминът си е допамин.  *rofl*

Регатка,
Бе то, май и аз съм за там, ама ...  :D
Да го разкажа ли оня виц - ловджийския?  *blush*

+18

Събрали се ловната дружинка и почнали да си разказват ловните "подвизи". Единият разказвал за една патица:
-Аз тъкмо се прицеля докат' фърчи, и прави завой и зад едно дърво. Дебна я аз, и само като се показа,  БУМ и тя падна
и навири краката ...
В този момент влиза друг ловджия и другите: Айде бе, що закъсняваш ... Малко суматоха, докато се настани на масата. Сетили си за патицата и се обърнали към разкавача:
-И кво стана нататък?
-До къде бях стигнал?
-До "и тя навири краката"
-Ааа да! И аз като и го н...
 *rofl*



Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #220 -: 16 Декември, 2012, 23:54:45 »
0
Писах по-назад, това се компенсира с ниски нива на ендорфин (= перманентно нещастие). Едното за сметка на другото. Като тук щастието е това автоматичното вътрешно (ирационално), не разумното ужким (имам хляб и кола, значи съм "щастлив"). Много от пушачите изобщо са оперирани от изпитване на този вид щастие и не знаят даже за какво става дума. Заместват с шоколад и сладолед. :)

*drink6*
Това е само някакво предположение за ендорфините.Опит на непушачите да помрачят щастието на пушачите с черни краски.Ето едно цитатче:
"Учените по света спорят дали определени дейности отделят измерими нива на ендорфини. Голяма част от данните за него идват от животински модели, които не могат да бъдат съответни за хората. Изследванията на хора пък често показват плазмени нива на ендорфина, което не е задължително да съответства на нивата в централната нервна система. В други проучвания се използва одеяло с опиоидни антагонисти (вид лекарство с действие, противоположно на определени физиологични функции в организма или на други лекарства), най-често налоксон, за индиректно измерване на освобождаването на ендорфини."

Щом учените още спорят не трябва да се сочат пушачите за нещастни *drink1*



dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #221 -: 17 Декември, 2012, 00:03:48 »
0
84% от самоубийствата са от пушачи. Значи са нещастни!
 *drink6*

(Това си го измислих, ама сега някой ще го копира и ето така се създават митовете.)


Кой тук живееше в Холандия, аааааа?  *joint*

Между другото законът не е перфектен, не знам още пушачите как не са забелязали, че там се говори за пушене на тютюн. Тревата е ужким забранена като "особено опасна" в онзи спъсък номер I, но пък има много други екстри, които не са - и така, те са позволени. Възползвайте се. Вярно, че първо ще ви глобят и после ще имате право да се обяснявате ама за вас има ли значение? :)

Ето:
Цитат
Забранява се тютюнопушенето в закритите обществени места.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #222 -: 17 Декември, 2012, 00:14:38 »
0
 *rofl* "it enhances blood circulation (especially to the genitals)"



Damiana (Turnera Diffusa) is a mild aphrodisiac and mood elevator.

When enjoyed as often herbs are, it provides a nice feeling. Turnera Diffusa contains caffeine-like alkaloids and essential oils which are responsible for much of its physiological effects.

When used as a tea, the herb will intensify your erotic feelings.

Damiana also encourages good health, as it enhances blood circulation (especially to the genitals) and regulates your hormone production. It is found to be useful against mild depression, sexual disinterest and menstrual problems.



Devils Weed на етикета на това пише: "LEGAL INTOXICATING SMOKING MIXTURE FOR SALE TO ADULTS ONLY. A mix of legal herbs & herbal extracts with psychoactive effects, combined to produce an alternative to similar illegal sustances".




regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #223 -: 17 Декември, 2012, 00:15:03 »
0
84% от самоубийствата са от пушачи. Значи са нещастни!
 *drink6*

(Това си го измислих, ама сега някой ще го копира и ето така се създават митовете.)


Кой тук живееше в Холандия, аааааа?  *joint*

Между другото законът не е перфектен, не знам още пушачите как не са забелязали, че там се говори за пушене на тютюн. Тревата е ужким забранена като "особено опасна" в онзи спъсък номер I, но пък има много други екстри, които не са - и така, те са позволени. Възползвайте се. Вярно, че първо ще ви глобят и после ще имате право да се обяснявате ама за вас има ли значение? :)

Ето:
Цитат
Забранява се тютюнопушенето в закритите обществени места.




Eeee,стига /де/бе, Само да ти напомня,че ВИЕ не си спомняхте за някой неща  *rofl* *rofl* *rofl*
"Честността е най-добрата политика "  *rofl* *rofl* *rofl*
Та,още ли не харесвате хората ?!!!

http://chitanka.info/text/447-chestnostta-e-najdobrata-politika
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #224 -: 17 Декември, 2012, 00:21:32 »
+1
Абе ние  искаме да си пафкаме тютюн в заведенията.Не щем трева,лозови пръчки и друга органика и синтетика,тютюн си  искаме.Заради допамина :)Щото таз държава вече не се трае без мозъчен стимулант. *joint* Между другото Фидосовата е най -яркия пример за вредата от непушенето било то активно или пасивно-голяма маса и празна глава.Свръх- плюскането, водещо до наднормено свръх -тегло пак е от ниско ниво на допамин,защото той е отговорен и за задоволеността от храната.Захарта  блокира допамина и  организма се претоварва без да усети границата на достатъчност.