Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148483 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #225 -: 17 Декември, 2012, 00:37:29 »
0
Аз от понеделник спирам шоколада.
Т.е. вече е понеделник.
*drink6*

P.S. Допамин се получава най-много при оргазъм, така че... какви цигари?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #226 -: 17 Декември, 2012, 00:50:23 »
0
Аз от понеделник спирам шоколада.
Т.е. вече е понеделник.
*drink6*

P.S. Допамин се получава най-много при оргазъм, така че... какви цигари?

Ми кво пречи да ги редуваш цигарка,оргазъм,цигарка,оргазъм,цигарка,цигарка,цигарка и ей тъй човек му свиква на пушенето :) *drink1*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #227 -: 17 Декември, 2012, 08:29:41 »
0
Ivel,не слагам ( + ),при това съм сигурна,че не съм ти "любимия" събеседник,ама да си кажа каквото имам : – Няма ли начин да "обособите" със семейството си място да си пуши жена ти !?
Това на вън,на студа ми изглежда направо като "холокоста" Ужас някакъв,ми тази жена те (е ) обича,вярва в теб,пържи ти кюфтета / не мирише по-добре /,гледа децата ти /не е задължително/ и мисли за бъдещето.
И имам предложение,явно имате парна инсталация,направи там място където хубавата ти жена да се чувства сигурна /Колко ни трябва на нас жените,малко разбиране и обич / да се чувства,поне като ЧОВЕК !!!

  Регатке, защо пък мислиш че не си ми любим събеседник, аз нямам нелюбими щом съм тук четейки и пишейки. Ние с Начев сме идеалното въплащение на божата повеля "Ако те ударят по едната буза, обърни и другата". Имаше по-рано едни хора из форумите, с които сме стигали до спорове, ама не по житейски теми а за икономика. За съжаление те не се устояха като форумни бойци, кой знае какви ли вършат в тия времена. Благодаря ти, че ми напомни за кюфтетата на жена ми, много ги обичам, но това не е достатъчно за да правя някъкви си обособени отопляеми кътове за пушене, всъщносът то има такъв, например в котелното помещение, там винаги е топло и има добра аспирация. Ако има всички удобства нараства риска тя да не излиза от там. А и тя е доволна със съдбата си, ако имаше някъкъв проблем щях да разбера преди нея, очевидно няма.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #228 -: 17 Декември, 2012, 08:44:15 »
0
Първо за лова, аз не съм ловджия, не знам защо ме смятате за такъв, никога даже не съм отварял приказка за лов. И кучето ми не е ловджийско, просто красиво приятелче, което винаги ще ти направи компания ако правиш нещо на двора. Та за лова, според мен това е отвратителна привилегия на човечеството да показва по такъв жесток начин своето доминиране. Не одобрявам това, ако зависеше от мен даже бих го забранил със закон.

   За всякъкви там психологически центрове, моля не ме занимавайте с глупости! Много точна фраза от творчеството на Ъпсурд. Много я обичам защото в много ситуации ми помага кратко да се изразя. Буквално с 3-4 такива фрази могат да се творят чудеса, многократно съм го доказвал. Имам и още една любима фраза, например когато някой започне силно да ме ругае, да сипе помия върху мен с часове, добродушно го изслушвам до края и му казвам кротко "И аз те обичам" . Ефекта е поразителен, повярвайте ми, повечето ругатели се същисват и не мога да продължат нататък.





 :D

Регатка,
Не се шашкай ... Ивел се е върнал, току що, от сбирка на ловната дружинка.  *girl* :D *drinks*


Мисля,че Ivel ,има нужда определено от помощ,да му помогнем......
http://www.dinamika-sofia.com/
« Последна редакция: 17 Декември, 2012, 09:13:17 от Ivel »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #229 -: 17 Декември, 2012, 11:32:33 »
0

Ивел :) ,
Няма как да знам, дали си ловджия или не. Нито пък за Джим. Представих си една ситуация - седим и решаваме задачки с Джим, аз вадя и паля цигара, щото не мога да я реша, пък той ме застрелва с пушката.  :D
И от там асоциацията за ловджиите, нали те като се съберат и почват да преувеличават.
Беше си шега.
Ако съм те обидила, извини ме. Не, това беше целта ми. :)  *drinks*
Относно цигарите, аз си го написах още в първия пост. Не смятам да се карам с когото и да е било за тях, нито пък да притеснявам някого.
Това си е моя слабост, и не бих искала някой друг, освен мен, да носи последствията от това.

Хубав ден и спорна седмица за всички  *flower2* :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #230 -: 17 Декември, 2012, 13:15:38 »
0
Не става дума за обида, аз просто поясних какво мисля за лоджълъка, бих се радвал ако повечето ловджии го приемат като един добър повод да си починат от семейството или семейството да си почине от тях, без особени амбиции за резулатата, просто една разходка в планината, хапване пийване вицове, офроуд и подобни забавления. Ама да се убиват животни, това не го удобрявам ама никък. А показването на ловни трофей ми се струва примитивизъм и диващина!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #231 -: 17 Декември, 2012, 15:31:17 »
0
Много насериозно се взехте пушачи и непушачи! Нали не си пречим!? *flower1*

Фло ми обърка представите. Или по-скоро промени мнението ми за  пушенето, цигарите и пушачите. Не мога да не се съглася, че поне 95 % от приятелите ми са пушачи. Вярно е, че са по-добри, по-толерантни, но на всичкото отгоре – са и по-умни. ( Толерантността им, обаче, при липса на цигари, ги прави нервни и агресивни...Да не си им пред очите...)

Гледам при себе си процеса на изпростяването. То настава със страшна сила, не мога да се концентрирам по-дълго време, забравям елементарни неща. Вече ме взеха на подигравки, защото телефона ми е предимно в къщи, и ако се налага паркиране в синя зона, трябва да търся чичката, която отговаря за зоната или поне близък автомат, за да си платя таксата, или пък – талони.....Ако димът не ми е така неприятен, почти съм убедена, че пак щях да стана пушачка..И ако имам предвид, че съм била заклета пушачка.?...
Пушете, не пушете! Каквото ви сърце иска!
Айц, наздраве *drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #232 -: 17 Декември, 2012, 16:37:55 »
0
Гледам при себе си процеса на изпростяването. То настава със страшна сила, не мога да се концентрирам по-дълго време, забравям елементарни неща.

За това са виновни американците - облъчват ни със специални вълни за затъпяване (аз имам същите симптоми) - ако минаваш покрай американското посолство, виж най отгоре има един голям купол - там им е машината за облъчване - като радар е.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #233 -: 17 Декември, 2012, 18:04:24 »
0
Не ми се вярва да са виновни американците  *yahoo*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #234 -: 17 Декември, 2012, 20:14:14 »
0

 :D

Още бабите са го казали:
Или сте влюбени, или сте загубени.
Второто не е, значи първото.  *girl*  :D
*flower1*  *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #235 -: 19 Декември, 2012, 11:01:04 »
0

Айде на бановете! Демокрация! 8)


"As Part Of Our Ongoing Effort To Protect Bank Of America, Zero Hedge Is Blocked"
Tyler Durden's picture
Submitted by Tyler Durden on 12/18/2012 20:03 -0500

   
We couldn't have said it better: "Bank of America blocks users from accessing websites that present certain risks to the bank."

Let's see, maybe this will get Zero Hedge unblocked: "Just buy BAC stock. Others are doing it, so you must do it too. And if you buy in the next 5 minutes, you will get one free share for every share purchased!"

... Well, maybe not.

Does this also mean we are not in contention for the Andrew Ross Sorkin Wall Street-sponsored website of the year award either?... Perhaps we should shelve those Pulitzer dreams too.

Oh well. At least the National Financial Enquirer and other various financial tabloids are still fully accessible at the bank that is best known for the worst M&A transaction of all time - Countrywide Financial. And that whole double bailout thing of course, first of Merrill, and then of Bank of America proper.



http://www.zerohedge.com/news/2012-12-18/part-our-ongoing-effort-protect-bank-america-zero-hedge-blocked

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #236 -: 19 Декември, 2012, 13:04:52 »
0
В момента съм седнал в едно доста известно място и... се пуши. Да живей анархията :)

*drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #237 -: 19 Декември, 2012, 14:13:23 »
0
В момента съм седнал в едно доста известно място и... се пуши. Да живей анархията :)

*drink6*
Има национален бойкот на властта/гражданско неподчинение/ от  ресторантьорските и туристически организации.Преди време,при последните национални протести  беше изпратен ултиматум до правителството.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #238 -: 19 Декември, 2012, 14:34:47 »
0

Има национален бойкот на властта/гражданско неподчинение/
Вярно, че имаше една определена дата за протест.
И все пак, не е подходящо да се скъсва с реализма. Казвам го, защото при развитието на събитията около това решение и контрапротестите (с ходене назад) и решението на здравната комисия (пълно единодушие), някак си би било абсурдно да се очаква, че ик. комисия ще се опита да играе силово в този момент. И то през главата на баш силоваците.

Интересно, но като гледах новините около решението на ик. комисия, камерите все акцентираха върху физиономията на  Р.Овч.  Ей, големи играчи са това!
Нямам никаква представа за отношението на РОвч. Той може и да е най-върлият защитник на пушенето, но в контекста на поднасяне на новината, излиза съвсем друго. 

koganev

  • Гост
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #239 -: 19 Декември, 2012, 14:48:55 »
0
Луд умора няма, само се поти.

Вие сериозно ли си помислихте, че тази пушилка е можело да мине??

Фло, национален протест на кои, бе майна? А инспекторите с фишовете предупредени ли са? Цялата дандания е такава глупост, че няма нито една смислено аргументирана теза в полза на пушенето. Нито една!!! Щели да фалират? Ми да пукнат! Те ли са структурноопределящият бранш в нашата икономика? Не са и никога няма да бъдат! Ако не могат да се справят с новите реалности, редно е да фалират и на тяхно място да се появят предприемачи, КОИТО МОГАТ!!!
Бюджетът щял да се опразни?? Егати идиотите! Ако пушачите не харчат парите си за иху-аху, това не означава, че парите им ще се загубят!!! Наизуст да го научиш това! Националното стопанство не губи нито лев от фалитите на ресторантьорите (на практика ще фалират най-некадърните кръчмари, а това е абсолютно полезно, а не вредно за стопанството, защото най-лошите бизнес проекти ще отстъпят масто на по-добри), защото парите на пушачите ще се изхарчат за други неща, откъдето бюджетът ще се попълни със съотвентите данъци, акцизи и тям подобни. НА-И-ЗУСТ!

Всичките гъзмъкнежи как цигарите са едва ли не полезни, щом се продават (това е направо виц!) са жалки опити за самоуспокоение. Когато дойдат първите симптоми, друга песен пеят всички...

Протест... Идиоти!