Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148492 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #240 -: 19 Декември, 2012, 15:24:22 »
0
Хей хора,не се ли усещате,че това изкуствено създадено разделение вече мина всякакви нормални граници.
Масово си изпускат нервите хората,не мога да разбера "зомбират" ли ни с нещо ?!
Какви са тези квалификации които използваме? Какво става с нас ?
И от едната и от другата страна,глупости дрънкаме на поразия.
РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ !!!
Не мога да повярвам,че се връзваме на тези дивотии,че някой от нас се взеха много на "сериозно".
Предлагам да се успокоиме и на спокойствие да помислиме какъв е начина всички да са доволни.
 
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #241 -: 19 Декември, 2012, 16:39:44 »
0
koganev,когато държавата започне,тя не е спряла де,да поставя хората постоянно в "нови реалности" ,те бягат в чужбина.Вече са към 2 млн. души.Може би по-добрата част от нас,най-малкото по- производителната част от населението.Туризмът отдавна е структуроопределящ сектор в икономиката,щото друго няма. Приходите от туризъм са колкото разходите за заплати в публичния сектор.С такова тъпо вмешателство в стопанския сектор като тоталната забрана на пушенето в частните заведения държавата реже от клона ,на който седи и на който живеят маймуните,почти 730 000 .Това,че вече 25 000 души са съкратени от липса на обороти през последните 3 месеца си е трагедия. Така неотдавна  държавата се намеси и в производството на найлонови торбички и от там изхвърчаха няколко хиляди души .Утре ще се намеси с "нови реалности" за стопанството.В сектора в,който бях до миналата година  ,държавата целенасочено затри 3500 предприятия за да осигури монополно положение на 1  чуждестранна  компания.
Ние имаме най-антилибералното законодателство в Европа по отношение на стопанството ,където простотията и малоумието  не е изключение ,а правило.Резултата е видим навсякъде: народа става все по-прост и по-беден.
Редиш черни клетви към българина  и пропускаш държавата му,която го е докарала до това дередже. да е такъв. Българина е дотолкова виновен,защото няма сетивност за административната тежест по всички житейски аспекти ,няма борбеност за защита на свободата си от държавата,която далеч е надхвърлила  функциите си на слуга на народа и се е превърнала в суверен.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #242 -: 19 Декември, 2012, 17:26:20 »
0
Да, така е. *flower1* Мен ми е странно, как бивш пушач е нетолерантен към сегашните си събратя. На времето, когато пропуших, бях жертва на модата да се пуши. Държавата стимулираше пушенето, рекламите на цигари не бяха забранени, филмите, които гледахме бяха пълни с внушението, че цигарите създават страшно удоволствие. Ние, които бяхме против системата, веднага се запалихме по цигарите, защото соц-моралът проповядваше, че цигарите са вредни, ( Пенка в кравефермата не пуши, защото е идеал на системата), но заедно с това създаваше условия този наркотик да се разпространи.

Цигарите са наркотик! Това е важно да се осъзнае. Създава удоволствие. Не пуша 11 години, но понякога сънувам, че съм преяла и пуша цигара и дълбоко в подсъзнанието ми, е останало удоволствието от нея....Трудно е отказването от наркотика. Не всеки го постига. И не виждам защо, да го принуждаваме към това, защото може би е нелечимо болен. Още повече, в кръчмите имаше места за пушачи и непушачи. На хората им е трудно. Други не осъзнават, че са зависими и не им пука. Защо трябва да се бъркаме в техния живот? Те си висят в другото помещение и не ни пречат?...
Тези дни бях на ресторант. Ами – пуши се! ...Слагат ти една чаша за чай, пълна с вода, да си гасиш тютюна...уж не се пушело...Нямам сърце да ги изпея на инспекторите, защото съзнавам тяхната борба. Знам, че никой не е станал пристрастен пушач от първите си сто цигари. Убедена съм, че в началото на всички са били неприятни. Докато се пристрастят.

Що се отнася до бизнеса, нещата са така, както казва Фло. Всякакви държавни ограничения и регулации, ще докарат Държавата до масово бягство на нейното население. То не че тя има нужда от него, защото не може да му осигури условия за нормален живот, работа и задоволяване на елементарни потребности...Това е реалността. Колкото сме по-свободени от рестрикции, толкова ще бъде по-добре за бизнеса и държавата. Тогава и завистниците, които драскат колите ще намалеят.
Коганев да не ми разправя, че като фалира ресторантьорския бизнес, ще се възроди друг – по-устойчив и по-добър бизнес. В България сме на опашката на всичко. Ние трябва да дишаме, да работим, да си задоволяваме потребностите. Хората трябва да работят, да си вадят хляба с труд, дори и за сметка на болестта на зависимите от тютюн, защото нямаме изход. Всички тези вносни регулации от евросъюза, ще докарат до по-лесна смърт на местното производство и услуги, вместо да ги привлечем тук, на евтиното -да си харчат парите, изкарани в ЕС. Следващата забрана е на алкохола.

(Не е конфронтация, ако някой се опасява..)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #243 -: 19 Декември, 2012, 19:07:49 »
0
Какво значи държавни ограничения? Като е ограничила държавата да се кара на червено, да се пуши трева, да се стреля с пистолет по хора за удоволствие, друсането с хероин, това лошо ли е? Само защото пушенето на тютюн е масова наркомания, има такъв отзвук. Ами че наркоманите на хероин може пък и те да искат свободата да се бодат пред Народния театър... забраната им нарушава правата.

Там където днес се пушеше не става въпрос за протест. Става въпрос за типична българска селяния - като е забранено дай да нарушавам, защото оная работа (или циците) ми стават по-големи. Като селяните с голф 2, които карат по трамвайната линия с 80. Или тия с фаровете - като нямаше задължение за включени фарове, те караха на дълги, защото е много "баровско"; като се появи задължение, същите са тия които обясняват каква глупост било това да се кара със включени светлини.

Я гледайте какво става:
http://bezdim.org/signali/reports

Специално за днешното място - има го 4 пъти от ноември месец още. Значи какво - има закон, а държавата абдикира от прилагането. Тоя сайт за инспекторите е златно гърне. Ама няма такива. В крайна сметка това се оказва поредния повод за нарушаване на закон, а стадото бива възпитавано в неспазването на закони и даже на гордост от това.

Иначе добре дошло - като казах на жена ми, тя веднага отвърна "айде да ходим да пием бира". Какво да се прави.... аз не съм терорист като Ивел или Jim с пистолета :) Че съвсем бяхме престанали да излизаме.

 *drink6*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #244 -: 19 Декември, 2012, 19:33:48 »
0
Къв терорист съм бе Додка, кой му се пуши да си пуши, изобщо не ми пука, само мен да не ме опушват, абсолютно въпрос на личен избор. Само искам да кажа, че на един пушач винаги ще му намеря кусор колкото и да се старае да не оставя следи след себе си, рано или късно ще забрави да си изхвърли пепелника (секретарката ни редовно го прави, колкото и да и го напомняш все ще се издъни, уж бързала, дрън дрън) А последствията са че ми нанася душевен дискомфорт, защо аз правилният непушещ човек трябва да гледам нейния мръсен пепелник, това е все едно да си събуя мръсния чорап или долните гащи и да го/ги оставя някъде откъдето тя минава и със сигурнуст ще го види. Няма идеален пушач, винаги пречи, пряко или коственно. Може да не пречи единственно ако не пуши, иначе винаги оставя следи. Съжалявам че трябва да го кажа по такъв краен начин, въпреки това оставам непоправим оптимист за победата на доброто над злото. Към пушещите се отнасям абсолютно като към равни, ценя човешкото, интелекта, способностите, другото все някък си ще се оправи някога.  *drink4*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #245 -: 19 Декември, 2012, 20:13:49 »
0
Виж, че е субективно - и аз знам, че е вредно, тъпотия и наркомания, но не ми пречи. Всичко е вредно! хаха. Затова не ми пука. Само като ме боли гърлото много мразя някой да ми кади, защото чисто физически изпитвам проблем. Вие целувате ли се или преди това я пращаш да ходи на химическо чистене външно и вътрешно :)

*drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #246 -: 19 Декември, 2012, 20:29:20 »
0

Ивел,
Това твоето е вече вманячване. Ще ме прощаваш, ама е така. Следи оставяли ...
Аз съм пушачка, ама мириша на хубаво. Не, защото аз си мисля така, а защото другите ми казват така!

Ти ... не оставяш ли някакви други следи? Идеален ли си?

Ай , че ме ядоса и отивам да пуша.   :D *joint*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #247 -: 19 Декември, 2012, 20:46:00 »
0
Добре де няма да се уяждаме тук, аз не съм идеален, който му се пуши да си пуши, Муза мирише хубаво. Добре, предавам се, мир да има! *beer* *timeout*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #248 -: 19 Декември, 2012, 21:06:19 »
0
Готин сайт, ама в София много от късно го почват пушенето. Трябва от сутринта, като в прованса. Не мога да ходя в Бесо на кафе сутрин, нищо че ми е близо, ама не ми е удобно.
Искам си в кварталното кафене, човекът вкара 50000 евро за няма 60 кв.м. и е много готино, а сега му викаме сладкарница "Захарно петле", по две-три маси заети и бабички с внуците. Ходехме с жена ми по 2-3 пъти на ден, сега само по едно кафе на крак и то сам. Иначе не знам "за" ли съм, "против" ли съм, да правят каквото щат, то това да е проблема, Фло е прав, че има много по-важни неща.

koganev

  • Гост
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #249 -: 19 Декември, 2012, 21:08:22 »
0
Е добре де, що не ги отказвате? Едва ли някой все още не знае, че са вредни, че са причинители на тежки заболявания, че производителите слагат специални вещества, с които да ви пристрастяват още по-силно и да ви доят повече време. Не ви ли е неудобно да се оправдавате с всякакви глупости, вместо да си признаете, че сте дойни крави за шепа баровци и не само парите ви отиват, но и здравето ви също?

Какво всъщност защитавате? Правото на какво? Вие на това ли му казвате личен избор, да сте зависими от някакви тарикати с влияние в политиката?? Сериозно, това ли е личният ви избор?? Изобщо давате ли си сметка каво означава "пуши ми се"? Означава, че ви се е включила оная джаджа, която ви е инсталирана от Ротманса. Пък вие си му викайте "личен избор" - нищо, че това е изборът на Ротманса. Или Филп Морис, или Булгартабака...  Зависимостта е всичко друго, но не и личен избор. Някой тук ги беше отказал именно поради тази причина - не е могъл да се примири, че някой друг му инсталира желания. Браво!!! Взимайте пример!

« Последна редакция: 19 Декември, 2012, 21:10:06 от koganev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #250 -: 19 Декември, 2012, 21:09:48 »
0
Чудя се как ли политическите и изборните анализатори са оценили неизбежния разнобой между хората, когато се повдига един толкова чувствителен въпрос като пушенето.
По мое усещане и мнение ние се намираме отдавна в предизборна ситуация и е недопустимо да се мисли, че и гербаджиите  не знаят това. Спекулирам като твърдя, че вероятно са приели, че вредите които ще нанесат на противници и врагове са по-големи от тези, които ще претърпят сами.
Защо мислят така?!

В партии, които се базират И на програми  и идеи е естествено да има и повече свобода, по-богата палитра от мнения и виждания, оттам и различия.  Онова голямото  "И" в предното изречение съм го поставил там за да намекна, че всъщност партиите в по-голяма степен днес  съществуват за да реализират интересите на елитите си, но не само.
Други партии като герб респектират само волята на лидера си. Колкото и да им е неприятно на  активно ангажираните там, постепенно склонността към критично мислене  закърнява и единствената успокояваща страна на това е, че понякога това е доста удобно, дори здравословно.

Тази работа с данданията около пушенето май е пресметната и се разиграва по план.
Сметнали са, че ще им помогне. 
А го правят защото очевидно мислят, че в момента всяка помощ е от значение.

Аз мислех да споделя нещо допълнително по собственото си виждане за пушенето, но мисълта ми отлетя, а заедно с нея и времето.

Остава за утре.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #251 -: 19 Декември, 2012, 21:14:32 »
0
А, важно и последно!
Тук заверата не работи. Тук в този форум въпреки различията, въпреки споровете, шества добрият тон.
И промени за главното няма да настъпят.

Щом пушенето и авджилъкът не ни скараха, последната ми "надежда" остава в обсъждането на т.н. "македонски въпрос".

Ще отпочнем такава тема малко по-нататък. :)
След празниците.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #252 -: 19 Декември, 2012, 21:20:22 »
0
Трудно се отказват, пущините. Не че съм се наканил, ама ще ми бъде много трудно, убеден съм.

granit

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 34
  • Карма: +14/-0
  • Респект: +39
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #253 -: 19 Декември, 2012, 21:26:13 »
+1
Най лесно е да ги откажеш, правил съм го 100-пъти  :), но качвам 20кг. за 2 месеца и се почва болки в коленете, високо кръвно, риск за диабет и тн.. Салама е убил повече хора от тутуна. Най мразим да ми мирише на непушач.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #254 -: 19 Декември, 2012, 21:57:03 »
0
Трудно се отказват, пущините. Не че съм се наканил, ама ще ми бъде много трудно, убеден съм.

Отказах ги преди 6 години, пуших ги 20.

Трудно се оказа вземането на решение за отказване, не толкова самия процес. Ползвах хапчета, те помогнаха за никотиновия глад. Първата година след последната цигара ми беше приятно да пушат около мен и да си крада от пушека. Втората година вече не ми беше приятно, но не ми и пречеше. След това цигарения дим ми стана неприятен, явно тогава вече може да се твърди, че си отказал цигарите  :) .