Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148492 пъти)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #270 -: 20 Декември, 2012, 12:39:16 »
0
 Честно казано, хич не ми се пише по тази тема, направо съм удивен...  :(
 Преди да отнеса шамарите, бих искал само да поздравя Начев за написаното от него!
 +1
 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #271 -: 20 Декември, 2012, 12:41:47 »
0
Наистина се оказа вярна хипотезата, че
ГЛУПАЦИТЕ сред ПУШАЧИТЕ са повече от ГЛУПАЦИТЕ сред НЕПУШАЧИТЕ.
Додо, изтрий ме от този форум и ми сложи бан по IP.

Айнщайн например е смятал, че пушенето на лула прояснява мозъка и подпомага мисленето. Много негови снимки на работното му място подсказват, че той е предпочитал лулите billiard. Негова е и популярната фраза, в която се казва, че „пушенето на лула успокоява и дава възможност за справедлива и спокойна оценка на човешките дела във всичките им измерения”.

Барбата,разбира се е по-умен от Айнщайн!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #272 -: 20 Декември, 2012, 12:48:07 »
0
Ле-ле! Кво става тук, бе, верни другари!
Тъкмо си бях рекъл, размина се, а те хванали сопите в последния момент!
Чудесна илюстрация на това как един много чувствителен въпрос отклонява вниманието на хората, после ги разединява, че дори и смразява.
Гневът  (другарчетата на гнева умишлено ги премълчавам) е много силно чувство, при това доминиращо.

Обхванатият от гняв човек не го търси за нищо градивно.
Той иска да събаря, унищожава, да нанася болка.

Пхуй,  изработиха ни пак, мам.... му!

Силно да любим и мразим, такава ни е злочестата съдба, а съдбата на тази окаяна страна ... кучета я яли.

+1

Няма да се учудя, ако инициаторът на двете агитки "протестиращи" с плакатите на площада, е един и същ. Интересно, плащат ли им?
И от там - раздухване медийно за и против, и умни хора се хващат на въдицата, без да излизат на площада.
Емоциите понякога са по-силни от разума.

Няма нищо по-вредно от негативизъм. То, не само, че прави атмосферата отровна, но и трови самия излъчващ негативизъм, много повече от колкото тези, към които е насочен. Това, по принцип.

Много за  кратко сме тук. Всеки един миг има и от двете - Добро и Лошо. Дали е полезно първото, вредно второто? Кой знае? Струва ли си, обаче, да си вгорчаваме краткия престой, вторачвайки се във второто?

Коганев,
Какво толкова е станало? Скити също си изказа неговата позиция, но с твоите изразни средства. Доболяло го е, написа си го много откровено. :)  *flower2*

Ивел,
Ти пък защо? :) *drink1*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #273 -: 20 Декември, 2012, 13:24:26 »
+1
Темата е : "Международното положение и има ли то почва у нас"
Замислих се,защо се преекспонира толкова темата за пушенето в заведенията и се насъскват хората един срещу друг и за мое съжаление си отговарям,че е свързано точно с Международното положение.
Я да си припомниме,че Ц.Ц. ,ако не се лъжа и Аню бяха 20 дни в САЩ преди да цъфне там и Б.Б.
Срещата не беше планирана,а извънредна,тогава си задавахме въпроса ЗАЩО ?
Отговора го получихме тази седмица : САЩ са поискали от нас да ги "поканиме" на наша територия за да ни "пазят".От кого ще ни пазят техните войски не се споменава.Бегло се спомена,че Русия засилва флота си в Сирия.
Ще купуваме и стари бойни самолети  :o
Не знам,но на мен ми се струва,че дипломацията вече е на изчерпване и се дислоцират войските.
Убиха 20 дечица /Ужас/ в едно училище в САЩ и веднага заговориха за рестрикция за притежанието на оръжие,не се спомена,че убиеца е бил тъпкан с всевъзможни транквиланти.
Ама не оръжието което притежават хората е проблема.
Българите,не ни трябва да си задаваме тези въпроси,я по-добре да се караме за пушенето в заведенията /това защото нямаме право да притежаваме масово оръжие/.
Хващам се,че говоря объркано и накъсано,но мразя да пиша дълго,та само фиксирам това което ми се върти в главата.
Дано да излезе,че поста ми е за темата за конспирацията,а не за тук  :D
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #274 -: 20 Декември, 2012, 13:26:08 »
0
Чудесна илюстрация на това как един много чувствителен въпрос отклонява вниманието на хората, после ги разединява, че дори и смразява.
+1
"Разделяй и владей!".........чувал си го, нали? Само едно ма учудва: как мое толкова интелегентни хора да са връзват на тва, баси!
Барба, тва форумно сепуко необходимо ли е? По добре се бори за каузата си, ако имаш такава де, а па наместо тва ти бегаш! Ми тва е най лесното и некак си не отговара на профила ти на  френч уайсмен!
Аз, полуграмотниа та предизвиквам! Окаримас ка?
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #275 -: 20 Декември, 2012, 13:34:32 »
0

Този път, моля те, позволи ми да се оттегля завинаги. Тук стана нещо като клуб по интереси, но не от моите интереси. Ако избощо това може да се нарече интерес. Предпочитам да остана с добри спомени, вместо и от теб да получавам доказателства, че съм прав за онези 3,5 милиона, които са на път да станат с още един повече.

=======


Весела Коледа и Честита Нова Година на всички!
Весела Заколеда Рандолф!
А си напуснал, а съм ти надрал колата и от другата страна! Нема майтап.........
Ша ми липсваш Стари Негоднико дет си дигнал Белиа Байрак Неизвестно Що!
Мноу лесно са отказваш и ти кат Барба Бастилията!
Ас съм българче.......

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #276 -: 20 Декември, 2012, 13:38:44 »
-1
Чудесна илюстрация на това как един много чувствителен въпрос отклонява вниманието на хората, после ги разединява, че дори и смразява.
+1
"Разделяй и владей!".........чувал си го, нали? Само едно ма учудва: как мое толкова интелегентни хора да са връзват на тва, баси!

Дарков,

Русото много е писал точно за тия неща - даже това е принцип залегнал в Корпоративната идентичност, постоянно да се разделят 'орицата по всякакви признаци ( бели-черни, млади-дърти, пушачи-непушачи, образоване-необразовани, мъже-жени и т.н. да не изреждам. По този начин продажбите ( печалбите ) летят нагоре.

По-лесно е и за управляващите така - защото вече и най-големия тъпан да сложиш за лидер да управлява и той вече го знае този номер, но шараните кълват и се почва с "обобщенията" от типа: Комшията ми пуши, мята си боклука през балкона - Извод" Всички пушачи са свине и си мятат боклука през балкона.

П.П. И трето, но не последно място. Това също е много добър инструмент за бетониране и оставане във властта. Предполага се, че в източните философии е открит и прилаган в началото най-често.

Принципът да е бетонираш във властта е: Дори и да няма проблем никъде и всичко да е окей - за да разделиш хората и ги отклониш от реалните ти слабости - то измисли и го създай този проблем. Колкото е по-абсурден - толкова по-добре.

И така започваш само с регулации да си измисляш и създаваш проблеми за к'вот се сетиш. Шараните никога не свършват - доказано и хукват да кълват, че кукичката наопаки обръщат.
-------------------------------------
Вчера се намесих в просташкия си стил, защото гледам, че Скитов се е вързал яко, а просто няма смисъл и да го кара по-спокойно оттакива провокации.

Утре ще очакваме поредните абсурди, които да ви карат да се хването за гушите  *girl*

Ай, ся да си пафна, че умалявам от толкоз писане - хихи  *joint* *joint* *joint*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 13:44:26 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #277 -: 20 Декември, 2012, 14:01:22 »
0
"Разделяй и владей!".........чувал си го, нали? Само едно ма учудва: как мое толкова интелегентни хора да са връзват на тва, баси!
Барба, тва форумно сепуко необходимо ли е? По добре се бори за каузата си, ако имаш такава де, а па наместо тва ти бегаш! Ми тва е най лесното и некак си не отговара на профила ти на  френч уайсмен!
Аз, полуграмотниа та предизвиквам! Окаримас ка?
Казах ти вече - още преди 30 години избЕгах от каузата, защото с къс език съм,
а "късият ум е с дълъг език" :)

Ми, то моите постове, макар и малко, където съм драскала простотии, са къси.
Следва ли, че съм умна, спрямо Коганев, Начев, Жоро ... ? Все хора, заради които каза, че влизаш в този форум?

:) *flower2*


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #278 -: 20 Декември, 2012, 14:02:44 »
+1
Просто не мога да проумея за чий някои форумни приятели чак пък толкова се обиждат...

Други пък прекаляват с квалификациите. Додо и аз имаме семейства, където единият е пушач, а другият е непушач (само дето сме наобратно - при него жена му пуши). Мисля, че никой от нас у дома си няма сериозни проблеми с това (има толерантност и са намерени начини да не се пречи на другият). Явно, че други качества компенсират този порок. Става въпрос за половинки, с които живеем постоянно, а не за форум, където общуването е виртуално - нито мирише, нито е вредно, нито кади по Нет-а. Та не виждам къде е проблема.

Относно процента на простаци при пушещите - тази величина се мени с времето. М-у 20-те и 70-те години на миналият век съм напълно сигурен, че пушачите измежду известните интелектуалци, писатели актьори, учени, и пр. са били поне 3 пъти повече от непушачите. После делът на непушачите постепенно нараства, може би обществото узрява, а може би не. През същият този период татуировки са имали предимно пандизчиите и моряците от най-ниско ниво (става дума за културите на С. Америка и Европа). Сега ако погледнем населението м-у 18-25 години повечетто са с татуировки. Ненавиждам татуировки, но не мога да кажа, че всеки татуиран е простак.

Цигарите са доказано вредни, но не непременно пушачите са простаци по подразбиране. В Япония страшно много хора пушат (много проста нация, наистина). В Испания съм виждал жена да кара мотор (скутер) с една ръка и с другата да пуши (испанците и те големи простаци като нация). Приетият закон е много добър и трябва да се спазва, единственната ми забележка е, че не би трябвало да е забранено да има заведения за пушачи, където непушачите да не ходят щом не им харесва.

А, и още нещо - цигарите са пристрастяване, съмнение няма, този форум - също. Изглежда изключително глупаво като някой напише, че това е последният му пост, после пак прописва (не, че не ми е приятно да чета хора прописали отново), но не е мъжки някак си... Като кажеш (още повече напишеш нещо), го правиш, иначе обезценяваш всичко написано до момента. Който не иска да пише, просто спира, не е нужно да обяснява как лишава останалите от височайшето си присъствие.

Поздрави (рано е за питие, цигара след малко на балкона на виелицата) :)
I say what I do and do what I say.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #279 -: 20 Декември, 2012, 14:11:01 »
0
Барба! Не сравнявай онова бягство с днешното си лирическо отстъпление. Не мое да избегаш от себе си, тва имах предвид. От таа кожа в друга......
Да не ти са е затворила некоя чакра и на тва да са дължи? ..........
Седни в поза "лотус" и почни да повтараш след мен:
Аз не съм във никакъв форум!
Тоа форум е плод на въображението ми!
Азис е певец! Витоша е кашкавал! Буда е бар!
Мокета е зелен......зелен.....зелен......зеле.....зеле....зеле......виждам Светлината......Тунела......май ша ма баннат форевър!



 *scare* *scare* *scare* *scare* *scare* *scare* *scare* *scare* *scare*
Ас съм българче.......

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #280 -: 20 Декември, 2012, 14:22:57 »
0
Просто не мога да проумея за чий някои форумни приятели чак пък толкова се обиждат...

..................
Поздрави (рано е за питие, цигара след малко на балкона на виелицата) :)

Аха, много добре обясняваш нещата - дай да те правим преподавател  *girl*

Сега да ти доразвия мъничко тезата. По статистика би трябвало 25-30% от семействата в България да са между пушач и непуч. Ако се добавят децата им и родителите им - то вероятно % ще скочи над 60% от семествата ще попаднат в подобна ситуация.

Не съм видял някой да е хукнал да се развежда или фръцва, заради 1-ни цигари.

П.П. Додо да патентова виртуалния развод, щот' ги гледам до вчера си гукаха бебета без проблеми по всичко, а днес  вече не могат й да си "говорят" вече - Фръц  *girl*

Взел съм си пуканки, гледам мача и трясвам по някоя простотия да се усетите, че ви правят на канарчета, а вие не  се усещате. Българи винаги трябва да се подкрепяте за всичко, а не да се делите.
----------------------
Личното ми мнение съм го казал отдавна стикери по кръчмите тук "Да" - тук "Не" и толкоз, както е в една камара държави. Даже им писах в инвесторския форум, че няма да отменят забраната. Прекалено много хранилки по веригата имат интерес да има подобно безумие.

Иначе чисто икономически единствената "бяла" лястовица на хоризонта беше туризма - да ми прости Коганев "невежеството" по икономика и финанси. И тия сега ще я утрепят и нея още преди да се е разперила. Но не съм длъжен да се обяснявам, а да сяда и да прегледа статистиката какво казва за туризма, дял от БВП, приходи за Фиск-а, брой заети лица и т.н.

Но хора като Коганев са опасни, защото по неговата логика - някой утре ще реши на мине през човек с колата си, защото по Закона за движение по пътищата - не е бил на пешеходна пътека тип зебра и ще го прегази без да му мигне окото, защото по Закон било така.
---------------------------------
Идват готини празници - запазете си най-вече човещинката в себе, колкото и малко да ви е останала, защото светът е шарен в това е чарът му - да има различни от вас.

Иначе ще стане баси скуката, Епаси - както би казал Дарков *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 14:27:05 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #281 -: 20 Декември, 2012, 14:35:24 »
0
marandi я кажи според вашите там застрахователни данни, каква е средната проължителност на живот при жени/мъже - пушачи/непушачи. Това са 4 числа.

*drink6*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #282 -: 20 Декември, 2012, 14:46:09 »
0
понеже темата за международното положение, ето и новината от ЕК:

ЕК забранява вкусните цигари

Европейската комисия е твърдо решена да вгорчи живота на пушачите и бизнеса на цигарените концерни. Вчера ЕК одобри радикални промени в законодателството, които предвиждат забрана на ароматните цигари, овкусените филтри, тютюна за ръчно свиване на папироси и рекламните елементи по опаковките. По кутиите задължително ще има стряскащи картинки за пораженията, които нанася пушенето, а електронните цигари ще се третират като медицински изделия. Предложенията на Брюксел обаче със сигурност няма да влязат в сила през идните две години. Намеренията на ЕК са промените в директивата да бъдат приети през 2015-2016 г.

"70% от пушачите пропушват, преди да са навършили 18 години, затова искаме да намалим стимулите, които подтикват младите хора към цигарите", обясни Тонио Борг, който отговаря за здравето и политиката за потребителите. Логиката на ЕК е, че тютюневите изделия не бива да напомнят за козметика и сладкарски изделия с аромати и вкус на ванилия, ментол, шоколад и т.н.

Вместо сегашните данни за количествата катран, никотин и въглероден оксид отстрани на опаковката ще трябва да има кратък надпис, че тютюневият дим съдържа над 70 вещества, причиняващи рак. Държавите членки ще имат правото да въвеждат униформи - еднакви опростени опаковки за всички марки цигари, ако преценят.

ЕК предлага още мерки за изделията, за които до момента нямаше специална уредба, като електронните цигари. Те да бъдат квалифицирани като медицински продукти. "Не искаме да забраним тютюнопушенето, а целим да го регулираме, за да стане ясно на всички граждани какво пушат", подчерта Борг. Забраната за тютюнопушене на обществени места не се засяга в настоящото предложение, тъй като тя е от компетенцията на държавите членки.

ФАКТИ

Производителите на цигари вече се обявиха против новото законодателство, но от ЕК са непреклонни, защото всяка година в ЕС умират 700 хил. пушачи - колкото е населението на Франкфурт или Палермо, посочи еврокомисарят Борг. Пушачите живеят средно по 14 години по-малко и умират по-млади. Ежегодно за третиране на заболявания, предизвикани от употреба на цигари и тютюневи изделия, се изразходват 8 милиарда евро. Предложението на ЕК да бъде обсъдено в Европейския парламент и в Съвета на министрите. Очаква се то да бъде прието през 2014 г. и да влезе в сила от 2015-2016 г.
http://www.segabg.com/article.php?id=629758

На мен пък винаги ми е било странно, че хората се пристрастяват към пушеното. Понякого паля цигара с кафенце, но през зимата и на закрито не ми се припалва.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #283 -: 20 Декември, 2012, 15:01:11 »
0
marandi я кажи според вашите там застрахователни данни, каква е средната проължителност на живот при жени/мъже - пушачи/непушачи. Това са 4 числа.

*drink6*

Милиони и милиарди са вариантите при едни и същи възраст/пол.

Предния път ви казах, че в пъти по-голяма тежест има генетиката ( родителите дали са /боледували пукнали преди

60 години някой от тях - сърдечно-съдово, онкологично. Има ли такъв? Тоест, има ли родител пукнал преди 60 години?

После е здравния статус към момента ( хипохондрия се прави и от наднормено тегло ) - тия са ни в пъти по-рискови и там се утежнява риска, т.е. занижава се предложението към всеки наднормен - а ако е тлъст кат' Фидосова направо ще се откаже..

И накрая е професията, която се упражнява. Примерно има компании, които ще откажат да се сключи полица Зстраховка Живот на полицай ( защото е рискова професия ) или на бременна жена, защото и тя им е рискова. Не всички са така,но ги има.

П.П. Цигарките и пиячката почти не пеят в хора - ако няма пукнал в родител в семейството преди 60 години от сърдечно-съдово или онкологично.

Пишеш си там пафкам 15 цигарки на ден и къпя 2 чаши вино и толкоз. Никой няма да дойде да те проверява на място дали това е така. Щом медицинския ти картон е ОК - нямат тежест цигарките и пиячката, а съвсем други неща. Хубаво е не  се пише, че дъниш по 5 кутии цигари и литър водка всяка вечер  *girl*

Те те "хващат" по ръст/тегло, професия и ген ( родители, брат, сестра ) - социалните особености не са ни важни, ако всичко друго е наред. За по-големи размери на отговорност естествено, че се изисква и медицински прегледи в техни партньори да се уверят, че всичко е ОК ( кат' почнеш от ХИВ-тестове и стигнеш до биохимия на кръвта и динамични ЕКГ-та ). Безплатни са, но искат да се уверят, че няма нещо укрито. Хващали сме по този начин много заболявания на хора, които не знаят, че ще развият определено заболяване и сме ги предупреждавали. Само, че тяхната биохимия - не е стандартната биохимия, която се предлолага, когато някой отиде да му вземат кръв през ДЖи-Пи-то. Съвсем други тестове се правят.

Поздрави!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 15:09:06 от marandi »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #284 -: 20 Декември, 2012, 15:03:55 »
0
Boby, благодаря ти. Весели, спокойни и усмихнати празници на теб и на всички от форума, пък аз засега мисля да си пуша.