Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148219 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #285 -: 20 Декември, 2012, 15:13:06 »
0
Нищо де - каква е статистиката за белега, по който питах. Няма значение, дали по-малката продължителност на живота се дължи на самото пушене или на свързаните обстоятелства, които със сигурност са комплексни.

Но както, примерно, по белег държава на раждане и живеене, един сомалиец от Сомалия ще знае, че ще живее 30 години по-малко от един японец от Япония (дали заради киселото мляко, яденето на хляб, на суши или на лъвско месо, все едно), така питам 4 числа за мъж/жена пушач/непушач. Просто като достоверна информация ме интересува, защото вчера ми попадна такова число - разлика 17 години, от някакъв от ЕК.

Сега, няма никаква гаранция, че един пушач ако спре да пуши, ще си удължи живота, както аз ако си сменя пола на жена, няма да живея 10 години повече (или колкото там е разликата мъже/жени - факт е, че живеят повече, нали - а пък моята теория е, че основният фактор е стресът и физиологичните събития свързани с него - жените поради социални фактори и "домакинстване" са много по-спокойни, докато друг ходи на лов за храна и други неща).

Така че, кажи ми конкретни 4 числа, няма начин, ако се занимаваш със застраховки да нямаш данни.

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #286 -: 20 Декември, 2012, 15:16:02 »
0
Нищо де - каква е статистиката за белега, по който питах. Няма значение, дали по-малката продължителност на живота се дължи на самото пушене или на свързаните обстоятелства, които със сигурност са комплексни.

Но както, примерно, по белег държава на раждане и живеене, един сомалиец от Сомалия ще знае, че ще живее 30 години по-малко от един японец от Япония (дали заради киселото мляко, яденето на хляб, на суши или на лъвско месо, все едно), така питам 4 числа за мъж/жена пушач/непушач. Просто като достоверна информация ме интересува, защото вчера ми попадна такова число - разлика 17 години, от някакъв от ЕК.

Сега, няма никаква гаранция, че един пушач ако спре да пуши, ще си удължи живота, както аз ако си сменя пола на жена, няма да живея 10 години повече (или колкото там е разликата мъже/жени - факт е, че живеят повече, нали - а пък моята теория е, че основният фактор е стресът и физиологичните събития свързани с него - жените поради социални фактори и "домакинстване" са много по-спокойни, докато друг ходи на лов за храна и други неща).

Така че, кажи ми конкретни 4 числа, няма начин, ако се занимаваш със застраховки да нямаш данни.

 *drink6*

Бе, как да ти кажа кат' всичко е тарифни таблици, бря.

Години, пол - ръст/тегло и т.н. - всяки е за себе си. Как да ти кажа ей така "изсмукано". Жените към тежки заболявания са по-малко рискови от мъжете и то чувствително. Демек живеят по-дълго за България.

---------------------------------
Демек, пафкането и къркането в умерени дози за нас не е фактор при здрав чиляк в определена възраст и НЕ влияе.

-----------------------------------------------
П.П. Чек, само да насоля Барби-ту "академично" набързо, ама първо ще скокна до магазиня да си взема 1 цигарки, че кат' ми свършат и се изнервям  *girl*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 15:45:16 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #287 -: 20 Декември, 2012, 15:34:13 »
0
marandi я кажи според вашите там застрахователни данни, каква е средната проължителност на живот при жени/мъже - пушачи/непушачи. Това са 4 числа.
Marandi няма да ти каже, под предлог, че данните са секретни.
Булкан ще ми каже, че не е по мъжки да пиша пак.
Аз пък ще му отговоря - не мога да се стърпя да не отговоря на умно поставен въпрос.
С Дарки сме на различни планети и никога няма да се разберем.
Та на Додовия въпрос - бърз индиректен отговор:
Попитах три реномирани застрахователи (Generali, April, Allianz) - каква ще ми е застраховката за хипотечен заем за 100 000 евро за 10 години, ако съм на 40 години.
Отговори (за непушач): 0,17%, 0,21%, 0,18% - около 1700 евро
Отговори (за пушач): 0,33%, 0,35%, 0,31% - около 3300 евро

Правете си изводите :)

Барби,

я се обади пак и попитай ще има ли медицински преглед от Застрахователят при тия лимити, които си споменал. Или ще се бутнат към документите още 2 хартии за разписване и т'ва е?

П.П. После ще ти отговря кат' ми отговориш на тоя семпъл въпрос и не се фръцкай с компании, с които някои работят от години + още много други, но не съм рекламна агенция.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #288 -: 20 Декември, 2012, 16:31:19 »
0

Булкан ще ми каже, че не е по мъжки да пиша пак.
Аз пък ще му отговоря - не мога да се стърпя да не отговоря на умно поставен въпрос.


Не e лично, става въпрос поне за 4 човека, май бяха и повече...
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #289 -: 20 Декември, 2012, 17:16:05 »
0
Marandi няма да ти каже, под предлог, че данните са секретни.
Булкан ще ми каже, че не е по мъжки да пиша пак.
Аз пък ще му отговоря - не мога да се стърпя да не отговоря на умно поставен въпрос.
С Дарки сме на различни планети и никога няма да се разберем.
Та на Додовия въпрос - бърз индиректен отговор:
Попитах три реномирани застрахователи (Generali, April, Allianz) - каква ще ми е застраховката за хипотечен заем за 100 000 евро за 10 години, ако съм на 40 години.
Отговори (за непушач): 0,17%, 0,21%, 0,18% - около 1700 евро
Отговори (за пушач): 0,33%, 0,35%, 0,31% - около 3300 евро
Правете си изводите :)
я се обади пак и попитай ще има ли медицински преглед от Застрахователят при тия лимити, които си споменал. Или ще се бутнат към документите още 2 хартии за разписване и т'ва е?
Цитат
Fumeurs
Ne pas cacher le fait d’être fumeurs

Lorsque vous souhaitez souscrire un emprunt, votre dossier est étudié afin de déterminer votre profil : profession, santé, activités, tout est passé au crible, y compris le fait d’être fumeurs ou pas.

La règle générale, appuyée par les statistiques, fait que les assurances pour les fumeurs sont plus onéreuses. La tentation est forte de cacher votre addiction à la cigarette lors de la souscription d’un emprunt. Sachez que c’est une grosse prise de risques, car en cas d’exécution des garanties, le droit des assurances autorise l’assureur à ne pas exécuter le contrat si un quelconque élément avait été caché par l’assuré.
Вече сте голями, преведете си го с Google :)

Виж, аз разбирам, че си голям "умник" - ама нямам време да почувствам гениаллността ти, понеже си пооправях експозициите - отървах 1 сребро на +, златото ще го доспасявам утре, че днес имаше нелоша атака по металите.

П.П. С 2 думи те питам, Барби - разлика между Застраховка-Живот по Общо застраховане и Застраховка Живот по животозастраховане правиш ли?

Понеже тия неща, които ги говориш са по Общо застраховане и ги мяташ с таблички и числа, но нямат нищо общо с въпросите на Додо. Капиш? Задължителната застраховка Живот по кредитите ви е по Общо застрховане, а Общо застраховане от своя страна няма нищо общо със Застраховка Живот по Животозастраховане.

-------------------
Знам, че баМките имате фронт-лайн офиси, дет' предлагате и животозастраховане като продукти. Тук даже най-голямата баМка в БГ-стан им спуска тестове по застрахователните продукти, които предлагат служителите им.

Резултатите бяха пълен резил ( нито един баМков служител не успя да мине тестовете ) - защото все едно да сложиш в баМката ви баничар да предлага кредити. Резултатът ще е същият.

Т'ва е накратко и ме извини, че нямам време да ти чета копи/пастата на френски. Не е лично, но просто в БГ форуми се пише на Български, ако имаш нещо да кажеш на конкретен въпрос.

« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 17:21:16 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #290 -: 20 Декември, 2012, 17:41:08 »
0
Какви таблици?
Питам - колко е средната възраст на жени пушачи, жени непушачи, мъже пушачи и мъже непушачи - 4 числа.
Ето gogolcho е копирал статията, която визирах, там се казва 14 години разлика. Лъже ли човекът или каза истината?
 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #291 -: 20 Декември, 2012, 17:50:52 »
0
Какви таблици?
Питам - колко е средната възраст на жени пушачи, жени непушачи, мъже пушачи и мъже непушачи - 4 числа.
Ето gogolcho е копирал статията, която визирах, там се казва 14 години разлика. Лъже ли човекът или каза истината?
 *drink6*

Додич,

на тъп ли се правиш - не мо'а те разбера, браточка?  *timeout*

Дай ми конкретен чиляк и ще ти кажа. Т'ва е все едно да си говорим в момента, че като качиш 100 стъпъла на ден ти увеличавали живота с 1 секунда всяко, а кат' пафнеш 3 цигари го намалявали с 5 мин.

Казах ти не може да се говори общо, но съм ти нахвърлял накратко кое има доминиращо значение спрямо останалотокато параметри.

Точкова система се нарича и там вариантите са милиони за различните хора, дет' за теб са "еднакви" - ама не са.

Кат' нямаш конкретика - питай Барби и той "академично" ще ти обясни - нищо, че не е направил 1 застраховка през жита си и да поеме ангажимент към друг човек. Щот' т'ва е ангажимент, а не чесане на езици.

 *drink9* *drink9* *drink9*

П.П. Погледни какво става с металите в последните 2 часа да се ориентираш какво ми е в момента да си пооправя експозициите и валутите, щот' денся реално, а не "академично" и да си търся лафче.

Сега до 18:30ч БГ-време атаката ще спре и после ще съм изцяло на твое разположение, ама точно сега ми е малко "на зор" да го наречем.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #292 -: 20 Декември, 2012, 17:53:44 »
0
Който ти е извел подобна статистика ( за всеки мъж/жена ) и то в световен мащаб ..... е излъгал и то най-нагло! Няма такова нещо. Било поръчково ( платено ) "изследване".

 *drink11*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 17:55:40 от marandi »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #293 -: 20 Декември, 2012, 18:04:55 »
0
С Дарки сме на различни планети и никога няма да се разберем.
Е  що??? Толкоз ли сме разнополярни?
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 18:56:50 от darkside »
Ас съм българче.......

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #294 -: 20 Декември, 2012, 18:25:19 »
0
Какви таблици?
Питам - колко е средната възраст на жени пушачи, жени непушачи, мъже пушачи и мъже непушачи - 4 числа.
Ето gogolcho е копирал статията, която визирах, там се казва 14 години разлика. Лъже ли човекът или каза истината?
 *drink6*

То Марандич, както винаги не е в час, Барба обаче пусна интересна информация - двойно по-висока застраховка, а заплахата е че - "ако скриеш ще те хванем". Но аз се чудя колко цигари определят че човек е пушач? Ако пуши 2-3 цигари на ден, не е същото като 2-3 кутии, ама какъв се води? А и това за 14 години разлика в продължителността на живота, доста сериозна разлика, не е ясно как са го сметнали статистически и какви пушачи са в извадката?

Не че има значение, аз лично също смятам като много други, че няма никакъв разум в това да пушиш, ама си мълча, и аз имам/имах близки които обичам ама не могат да откажат цигарите, а някои дори и не са имали намерение. Ирационално е, но човек явно все си мисли че точно на него ще му се размине.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #295 -: 20 Декември, 2012, 19:29:38 »
0
То Марандич, както винаги не е в час, Барба обаче пусна интересна информация - двойно по-висока застраховка, а заплахата е че - "ако скриеш ще те хванем". Но аз се чудя колко цигари определят че човек е пушач? Ако пуши 2-3 цигари на ден, не е същото като 2-3 кутии, ама какъв се води? А и това за 14 години разлика в продължителността на живота, доста сериозна разлика, не е ясно как са го сметнали статистически и какви пушачи са в извадката?
Не че има значение, аз лично също смятам като много други, че няма никакъв разум в това да пушиш, ама си мълча, и аз имам/имах близки които обичам ама не могат да откажат цигарите, а някои дори и не са имали намерение. Ирационално е, но човек явно все си мисли че точно на него ще му се размине.

Boby малко пише, но веднага разбираш какво е написал :)

Барби, основни понятия не са ти ясни - то па оставаше да е друго  *girl*

Т'ва, че пробутвате на 'орицата 2 хартии за "застраховка - живот" си е ваш проблем, не е мой. После до 2 години, ако настъпи фатален край с кредито-получателят от сърдечно-съдово или онко-болно - застрахователят отказва да плати, понеже се води предишно-укрито обстоятелство.

Питах те съвсем простичко при кредит от 100к евро някой ваш кредито-искател пращате ли го предварително на медицински преглед?   <- казваш "ДА" или "НЕ" ( явно елементарни въпроси вече те мъчат - Ърмммм ..? и почваш да се правиш на клоун )  *girl*

БаМките па са спокойни, щот' юркат цялата рода до 9-то коляно после да връща дълга или обезпечението + разликата по дълга.

П.П. Т'ва в баМките го наричате "застраховка" Живот, само че е Общо застраховане. При животозастраховане - ще те засиля на преглед даже в зависимост от възрастта даже и на 10к евро отговорност да те "видим".

Правя и Общо застраховане от също толкова години колкото и живото - да не вземеш да стъпиш накриво, че не знам какви ги говоря. За справка Кодекса по застраховане - 300 странички е - седни и си го прочети, ама няколко пъти, че от раз ктат' гледам няма да успееш да го схванеш. После имаш още 10 различни закона, с които той си кореспондира и кат' се поподготвиш поне малко заповядяй да те поизпитам. Правя и от "вашите велики" застраховки в полза на баМка при ипотекаи имам доста редовни клиенти - понеже там ги дерете яко в цените кат' дойдат на крака, а па аз ви подбивам понекога в пъти надолЕ като цена и вие ги приемате, щот' няма къде да 'одите, налЕ?  *girl*

За златото не си Ванга, аз си денся с моите стинки - ще поживеем - ще видим. Възможна е толкова дълбока корекция, ама чак па толкоз - надали. Ще видим  *girl*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 19:41:49 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #296 -: 20 Декември, 2012, 19:51:09 »
0
Барби, с 2 думи да ти го кажа - няма животозастраховател или такъв по Общо застраховане, който да "дели" клиентите на пушачи и непушачи.

Фактор, който се декларира и толкоз, но никъде го няма по тарифните книжки/калкулатори и прочие - да е изнесен отделно и да променя стандартните условия по тарифите за всеки клиент, в зависимост дали е пушач/непушач.

Т'ва, че сте намерили ниша да доизцоцате клиентите си е ваш проблем и на балъците, които са отишли в баМка, а очакват и "спецове" по застаховане.

П.П. Сложете си баничари на фронт'лайн офисите - също толкова грамотни ще са, колкото и досегашните. Лафчета от типа "наш'та баМка е най-велика, другите са маскари - подписвай ся едни хартии, а па ако стане проблем - аз утре може да не съм вече в баМката и ще те поеме някоя "колежка", ама ся имам таргет да гоня, че колкото балъка излъжа - толкоз повече бонус ще взема <- толкоз ни пука за вас  *girl*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 19:56:46 от marandi »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #297 -: 20 Декември, 2012, 20:12:13 »
+1
какво се `абите, тъй и тъй до утре имаме време, кой за цигарка, кой за нещо друго  *yahoo*



време е за анкета: вервате ли, че утре ще свърши светот?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #298 -: 20 Декември, 2012, 20:23:15 »
0
Барби, с 2 думи да ти го кажа - няма животозастраховател или такъв по Общо застраховане, който да "дели" клиентите на пушачи и непушачи.




Франсетата в Африка застраховат "no sir"-четата на "мерник 300" и 100 метра преднина.По-наедро с този инструментариум:
Видео споделяне / VBOX7


 *joint* *drink1*п.с.бъзикам се да ми се види подписа,нищо лично към барбата.
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 21:22:39 от Фло »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #299 -: 20 Декември, 2012, 20:27:34 »
0