Автор Тема: Здравината на сградите, в които живеем  (Прочетена 129350 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #75 -: 21 Юли, 2010, 22:24:41 »
0
Сега си нарушил конструкцията и при земетресение съседът отгоре ще ти дойде на гости. :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #76 -: 21 Юли, 2010, 22:57:36 »
0

Комините са едновременно колони. Затова и трудно си го разбил.  :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #77 -: 21 Юли, 2010, 23:02:49 »
0
Отново дилетантски изказвания. Ако беше така нямаше да има такава рехава арматура. :)Ех лаици, лаици.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #78 -: 21 Юли, 2010, 23:15:18 »
0
Аз поне се бъзиках, ама знае ли човек.  ::)

Колкото и да не разбирам, все пак там където си изкъртил е с една идея по-слабо, та ако вашата панелка изобщо пада, първо съседът ти отгоре ще ти дойде на гости, след това и останалите.  :D

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #79 -: 21 Юли, 2010, 23:44:13 »
-1
Ти ми пожелаваш да  ми падне панелката ли "приятелю"? Тогава кой ще дразни сганта? ;) *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #80 -: 22 Юли, 2010, 02:16:12 »
0
Казвам "ако", надявам се да не си суеверен. :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #81 -: 22 Юли, 2010, 04:07:23 »
0
блонди, наистина най-накрая има напредък в теб! Накрая въпреки бедната ти обща култура ти разбра че земетресенията са разрушителни и според фактора почва. Късно го разбра, но това не ти пречеше да понаучиш нещо апокрифно от уикито за почвите и да започнеш да ми даваш ъкъл. Прекалено си ми елементарен за да споря с теб. Само ще ти кажа, че заради такива хора с комплекси вече модераторите започнаха да ме предупреждават за епитети като лаладжия. Още малко и ще ме предупредят за използване на израза Дядо Коледа. Няма значка. Живей си в сладникавия измислен сироп който си си консервирал. Ако все пак си дойдем на думата, в момента съм започнал ремонт в панелния апартамент. Първото нещо което предприех е да бутна комина в хола. Това се оказа по-трудна задача от събарянето на мавзолея на Г. Димитров. Излят от изключително корав бетон с арматура. Пробвах с любителски къртач. След това рязах на квадратчета бетона като шоколад с диамантен диск на флекса. След това бих с осем килограмов чук. И резулът е че едва съм го изкъртил до половината.
Все повече се сещам за думите на Додо, че панелките са номер едно, дори той да го е казал на майтап, аз вече го вярвам наистина и никой не можа да обори това мнение с  факти от действителността.

Ганьо с панелната халтура още ли се фръцка?  :D ;) :P

Ако беше погледнал на какво "стои" Софийското поле като състав и как се е създало, нямаше да ми задаваш толкова селски въпроси. Отделно за Редута ти тоже са отбелязани "интересни" неща.

Ама, тоя път не ме грабна поредното ти невежество в тази насока, щото може да се строи на "всичко" при определени норми ( даже на вода или в космоса ) и  при известен субективизъм "по веригата" да са надеждни съоръженията. Но, както винаги изби рибока с поредните си "прозрения" по панелЯците, за което искрени поздравления!!

Ся ще разиграя няколко сценария за панелЯците, па ти кажи дали съм познал? ;)

1. Шъ шъткаш панелЯта и махаш коминя да увеличиш площта на жилището ли ( штотоу не всички панелЯци имат комини, както и не всички заварки са снимани в досие и ако е имало шупла да се кърти и наново, ама ти откъде да го знаеш )?
2. Коминните тела на панеляците ( ако са вътрешни ) са прайкани от калпави материали и "номера" колко е "здраво", не ФърФи ( ама пробвай пак ).
3. Някой ви опушва с печката отдолЕ и ви избива по стената ли? ;)
4. Влиза кондезче отгоре от покрива ли и пак греда? ( щот' ти думам, че от влагата няма бягане, даже и за заварките, ама ти не ми вярваш ).
5. Дано някой ден стоплиш, че ремонт на панелЯ е "златен" и затова по-добре е да се гъчкат и наново.

Ся, штот' си панелна халтурка ш'ти светна ламБата за пореден път, че има един Закон за етажната собственост и според него комините влизат към общите части на всяка една сграда.

Та, пита ли на Общото събрание може ли да си махаш коминЯ ( демек всички комшии )?

Също на уше ще ти кажа, че дори и да шътнеш панелЯка, новият собственик после може да те съди за мизерията дет' си му напрайкал и аз с удоволствие ще ти следя "баровските" изхвърляния кат' жител на панел ( дет' са без забележки ), на кого после ще го отикаш и да ти сцепи дупарата от дела за тая поредна шльокавица дет' си сътворил.

Тоже и застрахователите се дърпат за обезщетения при подобни дерибейства по конструкцията, демек не тачат Ганьовците ;)

П.П. Само за протокола: "ъкъл" може да имаш ти, при нормалните 'орица кат' мИня е акъл ;)

П.П.П. И най-важното: не спирай да пишеш, мноу яко се забавлявам кат' попадна на тИбя.
« Последна редакция: 22 Юли, 2010, 04:25:12 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #82 -: 22 Юли, 2010, 17:32:33 »
0
Отново дилетантски изказвания. Ако беше така нямаше да има такава рехава арматура. :)Ех лаици, лаици.

Виж сега, аз че съм лаик, лаик съм. Не само в тази област, ами във всички. Но поне го осъзнавам и това, с което си изкарвам хляба, се старая да компенсирам с още инфо и още инфо... А, там където не - се обръщам към хора, чиято работа е точно тази.

От конструктори - строителни инженери знам, че комините могат да играят роля на колони, вместо да се прави в съседство такава. Така, както го описа , като затруднение при разбиването, ми прилича точно на такава. Защо толкова железа, бетон за да го направят? Рехава казваш - как прецени, сметна ли...
Все пак, неразумно си постъпил... Дано не е така...  :)

 *drink11*


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #83 -: 23 Юли, 2010, 22:59:27 »
-1
семплия русоляв индивид отново ли ще си изпее песента? Въпреки яловите му съждения ще му кажа на ърмм, че аз етажната собственост отдавна съм я превзел. Плюс това всички от входа ми съдействат и подкрепят за ремонта който правя, защото най-важното е че с тези реорганизации си правя самостоятелна детска стая. Колкото и злоба да издиша този рус злобар, няма да ми развали празника на семейството от резултата.
На Муза и на останалите мога да кажа, че след като бутнах комина веднага си пролича разликата в арматурата на носещ панел и рехавата тънка арматура на комина. В носещия панел е 5 пъти по дебела! Освен това човека който ми изкърти комина ми беше препоръчан от роднина като супер професионалист който е изкъртил хиляди тонове бетон. Дойде с един професионален къртач марка "Бош" и му видя сметката за два часа. Само че ми сподели, че това наистина е един от най-здравите като тип комини на които е попадал. Даже ме заподозря че съм военен, защото за тяхните нужди са правени най-коравите постройки. На основателният ми въпрос защо е такъв здрав бетона при такава рехава арматура, той ми отговори, че всички сглобки при панелите са се правели в завода при специална технология на отливане на бетона под пара с която бетона става супер-здрав. Отделно докато обядвахме и си пиехме биричката, ми каза, че е срещал куриозни разлики в здравината на бетона. Примерно каза той - Бетона на твоя комин е в пъти по-здрав от бетона който трябваше да пробивам в основите на сграда - ново строителство в кв."Драгалевци", при площ на апартаментите от безумните 400кв.м.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #84 -: 23 Юли, 2010, 23:56:55 »
0
семплия русоляв индивид отново ли ще си изпее песента? Въпреки яловите му съждения ще му кажа на ърмм, че аз етажната собственост отдавна съм я превзел. Плюс това всички от входа ми съдействат и подкрепят за ремонта който правя, защото най-важното е че с тези реорганизации си правя самостоятелна детска стая.


Ааааааахххааа  хахахаха !!!! Собственик - ДА ТИ Е ЧЕСТИТА ДЕТСКАТА СТАЯ! Послучай празника мога да ти подаря гърне - поцинковано, мече няма да ти подарявам, сигурна съм, че си имаш!
http://wwww.vbox7.com/play:e9ac712f
« Последна редакция: 23 Юли, 2010, 23:59:01 от elissa »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #85 -: 24 Юли, 2010, 00:24:49 »
-1
Ти редка плетка ли си ? Или си ми малко проста нишка? Актрисе, няма нужда да се предобряш. Детската стая е  за щерка ми не за теб. Но като гледам не си надраснала много нейната възраст.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #86 -: 24 Юли, 2010, 00:25:32 »
0
семплия русоляв индивид отново ли ще си изпее песента? Въпреки яловите му съждения ще му кажа на ърмм, че аз етажната собственост отдавна съм я превзел. Плюс това всички от входа ми съдействат и подкрепят за ремонта който правя, защото най-важното е че с тези реорганизации си правя самостоятелна детска стая. Колкото и злоба да издиша този рус злобар, няма да ми развали празника на семейството от резултата ....


Е,

честита радост в къщи, ако е това, което си мисля! Да ви е живо и здраво бебчето и вие покрай него ;)

П.П. Иначе, да ми обясняваш колко е добре да се живее в панелЯк е обречена кауза. Освен да ти пожелая на първо време да я докараш поне на моето жилище, а защо не и по-добре. Няма да ти се разсърдя, поне ще спра да чета дивотиите за панеляците, които бълваш ;)

П.П. Т'ва болднатото в черничко ще рече, че си над законите, така ли? Интересно, но нищо учудващо предвид панелната халтура :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #87 -: 24 Юли, 2010, 00:33:48 »
-1
Пак не си в час. Винаги съм бил според закона. Но просто нивото на  притежанието ми е немислимо за твоята празна руса тиква. Благодаря за честитките все пак. Нямам бебче, но имам  щерка първокласник. Тя е много по-умна от много представители на форума. Някои бедни халтурчици не се сещат че закона е закон за тези които го измислят. Но плебса винаги е бил недосетлив. За яловите бедни застаряващи моми, злобата в сърцето е разбираема. Ама хайде да не говоря много да не уручасат дъщеря ми. :o тези вещици.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #88 -: 24 Юли, 2010, 00:35:54 »
0
Ами ... писал си, че СИ правиш нова детска стая!   :D :D :D  Как иначе да го тълкувам?!
Със здраве да се ползва! И оставяй и детето от време на време да си играе с куклите!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #89 -: 24 Юли, 2010, 00:42:37 »
0
Елиаса и Маранди, добре съгласен съм, че аз съм ви обиждал, но това не е причина да ми се подигравате на семейството. Извинявам ви се, но не искам да се подигравате на моята наследница. Тя е всичко за мен. Ако се почувства наранена, ще изкопая и мантията за да отмъстя за нея!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.