Автор Тема: Здравината на сградите, в които живеем  (Прочетена 129131 пъти)

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #135 -: 24 Юли, 2010, 12:17:25 »
0
Елиса,
Не мога да разбера защо така запали моторетката?!
И защо трябва да ти е виновен катаджията?!
Знаеш, че селските (и не само) палаши мрат да джавкат по преминаващите.
Иначе в тях има нещо симпатично - като ги прикоткаш стават ...гальовни, не, че не могат пак да се озъбят, ама това им е работата.
От собствен опит - половинвековен - се убедих, че настина утрото е по-мъдро от вечерта и се надявам днес, вече да ти е отминал гнева.
Скитъра е рядко срещан, по нашите земи, пример за толерантност. Така че, дай да не се джангосваме толкова...
В анкетата гласувах с "да" и на когото не харесва - да се обърне към последния предложен отговор.
 *drink3*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #136 -: 24 Юли, 2010, 16:53:44 »
0
Мислиш ли, че ми дреме на чадърчето какъв модератор съм? Мислиш ли, че ако анкетата предопредели, че съм кофти човек и не ставам за модератор, ще се появи кандидат, който ще съди по-правилно, по-справедливо и по-безпристрастно? Въобще ще съди ли или ще се скатава?
Нека да е по твоята. Пускам анкетата, с условията, както ти я дефинираш. Какъв срок да дам? 3 дни достатъчни ли са?
P.S. И аз гласувах с последното

Само да уточня, че добър човек и добър модератор са две различни неща. Първото, нито го подлагам на съмнение, нито на коментар. При всички случаи си добър и симпатичен, като човек! Единственото за което ме е яд е, че някои нелицеприятни за мен личности (пък и не само за мен) ти мътят мозъка на лични и прекалено много се съобразяваш с тях. Пак ще повторя, че никога не съм се жалвала на никой модератор за обидите на този гениален цар на епитетите, който снощи отново взе застрашителни размери. Ако държиш, може да си поиграя и да извадя коментарите му от снощи, както и моите такива, за да видиш как са вървели нещата, за да се приключи на финала с констатацията ти, че сме наравно виновни с него. Е, няма как да се съглася, поне що се отнася за вчера.
Отново ще кажа, че нямам никакви съмнения за това, че си хубав, весел и приятен човек. Но в ролята си на модератор, лично спрямо мен вчера не беше съвсем прав. Това само и спирам с дебатите по този въпрос, че става тегаво!
« Последна редакция: 24 Юли, 2010, 16:56:56 от elissa »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #137 -: 24 Юли, 2010, 18:29:01 »
0

Я, бе! Тегаво... Ми аз, доста се посмях...  :D
Снощи, аха да се включа и аз, в началото. Нали ме знаеш, че съм на всяко гърне мерудия.  :D
Ама, ми звъннаха по скайп и... стана много късно. (от вица - не беше грешка) :D :D :D
 *flower2* *flower2* *flower2* *drink11* *drink9*


Собственик,

Каква е тази твоя неистова необходимост, да влезеш във форума и да започнеш да се заяждаш и обиждаш?
Не мога да разбера. На всичкото отгоре се изкарваш онеправдан. Успя и Нинка да подведеш.    *flower2* (цветенцето е за Нинка)


Scyther

  • Гост
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #138 -: 24 Юли, 2010, 18:45:26 »
0
Страхувам се, че снощи е имало доста шум по трасето.

Коментарът ми, в който помолих да се спрат обидите, не беше насочен конкретно към теб, Елисса. Беше общ към всички и целеше да се охладят страстите. Също е очевидно, след като не си пускала нито 1 оплакване, че явно не съм визирал теб или Маранди, който също не е пускал оплаквания. Защо и как прецени, че визирам теб с това изречение - недоумявам.

С изречението, в което предложих да се дадат равни количества C4 на двете страни, които да се заложат съответно в панелка и ЕПК, беше шега с темата "Здравината на сградите, в които живеем" и също не визираше теб. То не беше констатация за нечия вина, а опит да се пошегувам в контекста на темата, също с цел да се охладят страстите. Апропо, спорът започна от здравината на сградите, нали не бъркам? Не съм правил констатации, че някой е виновен повече, по-малко или наравно спрямо друг. Това, което недоумявам, е как намери в това изречение някакъв упрек към теб, камо ли констатация за нечия вина, когато спорът за здравината на сградите е предимно между Маранди и Собственик 31 ???

Темата, която заключих онази вечер, беше на trap, в която ти имаш точно 1 коментар с клипче, а Собственик31 няма никакъв коментар. Темата, която заключих е тази http://www.fimoti.com/index.php/topic,369.msg9731.html#msg9731 и я заключих по молба на автора на темата, както се вижда от последния коментар. В този ред на мисли, доста странно ми звучи обвинението,
Цитат
Предната нощ пък ни заключи темата ... при все, че макар злобните коментари на Нафталина, тя беше продължена в определено комичен стил и нямаше и доза обида или агресия.

Нямам информация за друга заключвана тема онази вечер, така че продължавам да недоумявам къде сгреших.

Нека все пак и да допуснем, че не съм add-нат като приставка в този форум и не съм способен да правя далечни асоциации с нечии някогашни пререкания.

Не ми става ясно как са се получили тези недоразумения, но изглежда или говорим на различни езици, или доста шум е имало снощи по мрежата, или IQ-то ми е малко, което е най-вероятната причина.
Затова си взех отпуск.
*drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #139 -: 24 Юли, 2010, 21:55:38 »
0

Скитър,
Само за протокола. Ели нямаше предвид темата за Дончо Цончев, а "Немодерация на глупостта". Вечерта я заключи, а на сутринта, отключи.
Това се случи предния месец. Клавиатурен лапсус.  :) *drink5*

И по темата...

Освен свлачищата, почвите, трябва да се съобразяват подпочвените води. Долу на снимката, имаме: стара тухла, нова тухла, панел.
В експлоатация, при това твърде нестандартно...   :D :D :D

Какво е експертното мнение за устойчивост при земетръс, от гледна точка подпочвените води. Старата тухла е тунингована - след ремонт.  :D :D :D



P.S. Не се товарете. Има далеч по-лоши неща...  :) *flower2* *drink11* *drink9*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #140 -: 25 Юли, 2010, 01:13:50 »
0
... когато спорът за здравината на сградите е предимно между Маранди и Собственик 31 ??? ........


Е, за какъв спор да говорим, че не се сещам?

Чилякът решил да си разбива коминЯ на панелЯта да си прайкал детска ... посочи ми нормален, който би спорил с такъв  :D :D :D

 *drink11* *drink10* *drink9*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #141 -: 25 Юли, 2010, 04:49:47 »
0
Страхувам се, че снощи е имало доста шум по трасето.

Коментарът ми, в който помолих да се спрат обидите, не беше насочен конкретно към теб, Елисса. Беше общ към всички и целеше да се охладят страстите. Също е очевидно, след като не си пускала нито 1 оплакване, че явно не съм визирал теб или Маранди, който също не е пускал оплаквания. Защо и как прецени, че визирам теб с това изречение - недоумявам.

С изречението, в което предложих да се дадат равни количества C4 на двете страни, които да се заложат съответно в панелка и ЕПК, беше шега с темата "Здравината на сградите, в които живеем" и също не визираше теб. То не беше констатация за нечия вина, а опит да се пошегувам в контекста на темата, също с цел да се охладят страстите. Апропо, спорът започна от здравината на сградите, нали не бъркам? Не съм правил констатации, че някой е виновен повече, по-малко или наравно спрямо друг. Това, което недоумявам, е как намери в това изречение някакъв упрек към теб, камо ли констатация за нечия вина, когато спорът за здравината на сградите е предимно между Маранди и Собственик 31 ???

Темата, която заключих онази вечер, беше на trap, в която ти имаш точно 1 коментар с клипче, а Собственик31 няма никакъв коментар. Темата, която заключих е тази http://www.fimoti.com/index.php/topic,369.msg9731.html#msg9731 и я заключих по молба на автора на темата, както се вижда от последния коментар. В този ред на мисли, доста странно ми звучи обвинението,
Цитат
Предната нощ пък ни заключи темата ... при все, че макар злобните коментари на Нафталина, тя беше продължена в определено комичен стил и нямаше и доза обида или агресия.

Нямам информация за друга заключвана тема онази вечер, така че продължавам да недоумявам къде сгреших.

Нека все пак и да допуснем, че не съм add-нат като приставка в този форум и не съм способен да правя далечни асоциации с нечии някогашни пререкания.

Не ми става ясно как са се получили тези недоразумения, но изглежда или говорим на различни езици, или доста шум е имало снощи по мрежата, или IQ-то ми е малко, което е най-вероятната причина.
Затова си взех отпуск.drink11*


Ако обичаш сега да изтриеш и моите обидни постове, както тези на г-жа адв. Поли. И помен да няма от отрицателни неща изречени от мен в пространството! Ако може, остави само положителните! ...  ;) нали ме разбра?!   ;)  Ако трябва, ще те помоля на лични!  Приятна отпуска!  *drink11* *drink9*

!
« Последна редакция: 25 Юли, 2010, 05:13:02 от elissa »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #142 -: 27 Юли, 2010, 20:18:15 »
0
СКИТЪР е добър модератор. Казвам си мнението сега защото в момента нямам много време за  форума заради ремонта.
Имам една забележка. Когато има хора - заети, а не като кака и херми може да се правят анкетите малко по-дълго време.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #143 -: 28 Юли, 2010, 00:19:40 »
+2



Русите чехкини са 10 пъти по-убави от нашите перхидролки... Мисля да ида следващия път сам - "в командировка"  :D

Собственик 31 - предупреждавам те, ако изцвъкаш още едно тролско мнение, ще ти изтрия последните 10 такива, после върви се оплаквай на арменския поп, ако щеш. По този начин изборът след 00:18 на 28.07.2010 си е твой, да не кажеш нещо.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #144 -: 29 Юли, 2010, 00:38:55 »
-2
додо твоето мнение е много по-тролско, поради простата причина, че не можеш да посочиш какво е тролското в моето.
Ако кажеш какво точно е тролското ще ти повярвам че си нещо.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #145 -: 29 Юли, 2010, 03:00:41 »
0
Тролско мнение е например:
- такова, което кара други двама да влизат в конфликт (и това му е единствената цел)
- такова, което директно влиза в безсмислен конфлит (и това му е единствената цел)
- такова, което кара някой да се оправдава, само защото е възпитан
и т.н. (няма нужда да се правиш на тъп и неразбиращ).
Аз нямам предвид точно горното ти мнение, а последните няколко накуп и възкръсване на някакви безумни спорове и фръцкания отпреди месец два.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #146 -: 29 Юли, 2010, 12:34:43 »
0


 *drink4*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #147 -: 31 Юли, 2010, 15:21:49 »
0
и така минахме през почви, земетресения, оплюване на панелните сгради, без нито едно доказателство, че не са по- здрави от другите и т.н. Да погледнем нещата от друг ъгъл- за сградите има и една друга природна стихия, която ако заплашва цели райони, здравината на отделна сграда едва ли ще има значение за сигурността на обитателите. Защото съм сигурен че подтекста на темата за здравината е по-скоро в сигурността на обитателя на самата сграда. Кому е нужно здрава сграда, край Дунава, чието мазе може да се напълни с тиня при по-голям разлив на реката? Този проблем не е само край Дунав, а засяга огромни територии които са заплашени от наводнения. Примерно част от гр.Нови Искър и селата около северната дъга на околовръстния път. Въпреки, че според някои Нови Искър е добър избор за място за живеене, все пак трябва избора на парцел или къща да се съобразява с този  факт. Да погледнем и последните наводнения в смолянско и други райони на страната. Друг бич са свлачищните процеси, които живеещите край морето често подценяват, но при засиленото ново строителство без никакви мерки за безопасност с лошокачествени материали и проучване в интерес на инвеститорите и строителите, не ми се мисли какво може да се случи.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #148 -: 10 Септември, 2010, 17:40:00 »
0
Прави впечатление обаче нивото на учените ни... днес N на брой пъти сменяха координатите на епицентъра, накрая се оказа, че е същия като вчера, а първо твърдяха, че нямат общо. Т.е. при нарастващ интензитет има вероятност и за доста по-силно, дано не се случва.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Здравината на сградите, в които живеем
« Отговор #149 -: 10 Септември, 2010, 17:47:38 »
0
Сградите в София щели да издържат трус до 7,5
Жителите на столицата могат да бъдат спокойни - сградите са изчислени да издържат 9-а степен по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник или около 7,5 по скалата на Рихтер.

Това заяви главният архитект на София Петър Диков, цитиран от БТА.
По-рано днес за 1 минута два труса разлюляха София.

По думите на Диков, силни земетресения за този район на България са изключително голяма рядкост. В столицата преди около 200 г. е имало голямо земетресение от 7 степен по Рихтер. Силни са били и земетресенията през 1818 г. и през 1910 г., когато е пострадала църквата "Св. София".
Столичани нямат основание да се притесняват, защото строителството в София, особено след 1977 г., е изцяло съобразено със сеизмичните изисквания, каза още Диков.

http://dnes.dir.bg/news/stroitelstvo-sofia-zemetresenie-trus-7061953?nt=4

Интересно, че чужрналистите не са използвали свои приоми и не са посочили в заглавието на статията, че ще издържат до 9-а степен по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник.???