За всичко останало > Строителство и ремонти

как да намеря оферти за строителство за къща за гости

(1/2) > >>

evgenia:
Здравейте,

правя проект за "къща за гости" по мярка 311 от Програмата за развитие на селските райони (евро фондове).

Клиентът е от най-предизикателните, разбирайте трудните. Оставя почти цялата работа на една блондинка по душа. Трябва да намеря строител според европейските изисквания. Това означва 3 оферти и се избира най-ниската, като с оферента се подписва предварителен договор. Одобрението на проекта се очаква около нова година. Строителството през 2011 г. Ако се подпише предварителен договор, смяната на строителя е мноооооого трудна, т.е ако аз си свърша работата, печелят и другите. (с буса почти се справих - там нетът и елементарните блондински познания са достатъчни).

Имате ли идея как и то много спешно да намеря 3 фирми, които да ми пуснат оферта, с 1 от тях ще се подпише договор.
Проблемът е, че трябва да са стабилни и да са вписани в камарата на строителите за 4-та категория. 
Вероятно звучи странно, но не е шега.

Ivel:
Аз не бих се занимавал с такива глупости. Това дали изобщо е реално?

OwnerBG:

--- Цитат на: evgenia в 27 Юни, 2010, 18:41:16 ---Здравейте,

правя проект за "къща за гости" по мярка 311 от Програмата за развитие на селските райони (евро фондове).

Клиентът е от най-предизикателните, разбирайте трудните. Оставя почти цялата работа на една блондинка по душа. Трябва да намеря строител според европейските изисквания. Това означва 3 оферти и се избира най-ниската, като с оферента се подписва предварителен договор. Одобрението на проекта се очаква около нова година. Строителството през 2011 г. Ако се подпише предварителен договор, смяната на строителя е мноооооого трудна, т.е ако аз си свърша работата, печелят и другите. (с буса почти се справих - там нетът и елементарните блондински познания са достатъчни).

Имате ли идея как и то много спешно да намеря 3 фирми, които да ми пуснат оферта, с 1 от тях ще се подпише договор.
Проблемът е, че трябва да са стабилни и да са вписани в камарата на строителите за 4-та категория. 
Вероятно звучи странно, но не е шега.

--- Край на цитат ---

Какви са предполагаемите обеми СМР и от къде е започнат проекта.

evgenia:

--- Цитат на: OwnerBG в 27 Юни, 2010, 20:52:30 ---Какви са предполагаемите обеми СМР и от къде е започнат проекта.

--- Край на цитат ---

Къща за гости е всъщност семеен хотел - 2 етажа, 10 стаи + трапезария и т.н. ЗП 310 м2, РЗП 526.8 м2, в общ. Костенец.

nachev:
Колкото и да се стараеш да обясняваш на фирми в двустранни срещи и разговори, какво ти е необходимо, опитът ми подсказва, че после ще ти дадат (ако въобще дадат) нещо, което няма да е ясно, подробно.
Допълнително, почти сигурно е, че офертите няма да са лесно сравними.
Всъщност те задължително ще са несравними.

Лошото е, че много бързаш.

Иначе начинът е ясен.
Консултанат. Той изготвя тръжна документация, която описва досадно изчерпателно, цялата информация, която трябва да се предаде от оферента.
Не само я описва, но съдържа и готови форми за попълване.
Непопълнени форми водят до декласиране.
Тръжните книжа се продават, макар и евтино. Много е мотивиращо и дисциплиниращо.

Подходящият консултант може след това да му намериш и някаква друга роля (че да стане по български) в процеса на строителството.
Пък и евентуално по-тънко да дойде.

Пускаш инфо за търга до някоя браншова организация и отделно се публикува в специализирана преса.

Допълнителен бонус би бил, че е нормално да ти се "признаят" консултантските разходи, в смисъл да влязат във финансирането.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия