Автор Тема: Икономика и финанси  (Прочетена 196764 пъти)

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Икономика и финанси
« Отговор #585 -: 06 Юли, 2010, 21:58:44 »
0
Герб и икономическото развитие, обещанията преди и фактите след една година:
http://ikonomika.org/?p=4146

Оправданията на топ гербера, че предишните били изхарчили парите /явно си мисли, че не е ясно на всеки какво оставя едно правителство при сдаване на властта на следващото/ нещо се поизтъркаха, разбрахме за некомпетентността да: правиш обещания без да си си направил труда да провериш в какво се забъркваш, били изненадани еми това говори само едно - кофти подготовка, кофти екип. 

Ако не се стегнат дупе да НИ е яко, защото тяхната е лесна.

Един прост пример как ни третират, като малоумници.
Има изискване отчетите на търговските дружества да се публикуват в АВ, най - простата сметка показва, че освен пълненето на хазната /облекчават си живота/в същото време усложняват нашия.

Чух шефа на АВ да казва, че става въпрос за 250 000 фирми, с цена 35лв. /ако се пускат онлайн иначе 50лв./ за екстрата. Без таксите към онези банки говорим за 8 750 000лв. /само на първо четене/, всеки един притежаващ ТД  е отделил поне един работен ден или е заплатил за услуга на някой да се справи със задачата, тук говорим за още минимум 50лв., което прави още 12 500 000лв.

Убеден съм, че нормална софтуерна фирма ще върже НАП /мястото, където всяка година към края на юни отчетите вече са налични/ и ще прелее информацията в АВ срещу не повече от няколко десетки /най - много стотици/ хиляди лева, еднократно вложение спестяващо за години напред времето, нервите и парите на хората гласували доверие на мозъците имащи претенция, че са способни да обслужват интереса на избирателя

Забележка: Аз отказвам да ме "Управляват", предпочитам, когато избирам някой на работа  - това смятам, че правя гласувайки да употребявам термина "Да ме обслужват".
В момента в който обслужването НИ премине в управление има конфликт не водещ до нищо добро.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Голям шлем
« Отговор #586 -: 07 Юли, 2010, 18:20:03 »
0
Голям шлем
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/07/929365_goliam_shlem/?ref=rss
07 юли 2010, Капитал - България


Какво са си казали Бойко Борисов и Лъчезар Иванов снощи най-вероятно ще си остане между двамата.
Поводът разбира се е бил скандалът с опита на зам.-председателя на парламента да окаже натиск върху журналист от "Нова ТВ" да не излъчва репортаж за негов приятел митничар.  Факт е обаче, че след него Иванов напусна всички високи постове, които досега заемаше - заместник-председател на Народното събрание, областен координатор на ГЕРБ за София, а след подканата на премиера е само въпрос на време...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Икономика и финанси
« Отговор #587 -: 08 Юли, 2010, 13:59:22 »
0
Стоян Александров: Ние сме перверзна банкова система!

http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=12316&Itemid=1

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Икономика и финанси
« Отговор #588 -: 08 Юли, 2010, 15:10:00 »
0
Ето и Краси Петров с нова статия

The Eta-Recovery
http://www.financialsense.com/contributors/krassimir-petrov/the-eta-recovery

MORSKI

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Карма: +13/-5
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Икономика и финанси
« Отговор #589 -: 08 Юли, 2010, 23:32:34 »
0
Много тежка статия на Красимир Петров.
Тръгнали сме към наи-лошия сцинарий.Това е началото на края на тази система
Минаваме през хипер инфлация и следва срив на финансовата система.
Това може да се проточи и с поколения докато тази парична система която познаваме не се замени с друга която да няма за цел натрупване на богатство.
Прилича ми малко на филма Zeitdeist втора част.Гледайте го интересен е.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Икономика и финанси
« Отговор #590 -: 09 Юли, 2010, 10:21:49 »
0
Много тежка статия на Красимир Петров.
Тръгнали сме към наи-лошия сцинарий.Това е началото на края на тази система
Минаваме през хипер инфлация и следва срив на финансовата система.
Това може да се проточи и с поколения докато тази парична система която познаваме не се замени с друга която да няма за цел натрупване на богатство.
Прилича ми малко на филма Zeitdeist втора част.Гледайте го интересен е.
Не съм съгласен, че трупането на богатство има нещо общо с паричната система. Още по-малко, че паричната система, сама по себе си, има за цел да трупа излишъци.  Трупането би съществувало дори ако си разменяхме корени и ядки. То се базира на психологически фактори и по никакъв начин не е свързано нито със строя, в който живеем, нито с финансовата система. За да се изкорени, трябват сбор от фактори, и най-вече - промяна на чипа, както обичат да казват.

Scyther

  • Гост
Re: Икономика и финанси
« Отговор #591 -: 09 Юли, 2010, 15:33:57 »
0
Трупането би съществувало дори ако си разменяхме корени и ядки. То се базира на психологически фактори и по никакъв начин не е свързано нито със строя, в който живеем, нито с финансовата система. За да се изкорени, трябват сбор от фактори, и най-вече - промяна на чипа, както обичат да казват.


 ;)

srs

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +4/-1
  • Респект: +2
    • Профил
Re: Икономика и финанси
« Отговор #592 -: 09 Юли, 2010, 16:48:41 »
0
Ето и Краси Петров с нова статия

The Eta-Recovery
http://www.financialsense.com/contributors/krassimir-petrov/the-eta-recovery



Балоне, не мога да вляза в статията . Дава ми Access denied. Къде бъркам?

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Най-големите успехи, провали и пропуснати възможности
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/09/930676_nai-golemite_uspehi_provali_i_propusnati_vuzmojnosti/?ref=rss
09 юли 2010, Капитал - България


Финанси
Най-голям успех
Данъците останаха ниски. Публичните финанси са стабилни. Започна плаха реформа в администрацията.

Най-голям провал
Въпреки обещанията правителството не успя да балансира бюджета - нито миналата, нито тази година.

Пропуснати възможности
Амбицията за влизане в "чакалнята на еврозоната" става все по нереална. Забавиха се всички структурни реформи, чиято цел е да се подобрят публичните услуги и да се намалят държавните разходи....
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
В какво се превръщат обещанията
« Отговор #594 -: 09 Юли, 2010, 17:00:05 »
0
В какво се превръщат обещанията
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/09/930675_v_kakvo_se_prevrushtat_obeshtaniiata/?ref=rss
09 юли 2010, Капитал - България


Когато преди година Бойко Борисов спечели с неочаквано много гласове изборите, проблемите и техните решения изглеждаха прости и ясни. А надеждата за промяна на тези, които му гласуваха доверие - голяма.

Епидемията от корупция и злоупотреби, с която тройната коалиция зарази държавата за четири години беше толкова всеобхватна, че всяко друго решение изглеждаше неправилно. Правителството на БСП, ДПС и НДСВ застина цял мандат в пасивност и пълна липса на желание за сериозни реформи. И...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Дупка до дупка
« Отговор #595 -: 09 Юли, 2010, 17:00:05 »
0
Дупка до дупка
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/09/930572_dupka_do_dupka/?ref=rss
09 юли 2010, Капитал - България


През последните две седмици много от строителните компании станаха неволни участници в нещо подобно на предаването "Имате поща". Тъжните му издания.

Тези от фирмите, които са спечелили търгове за ремонт и реконструкция на първокласни, второкласни и третокласни пътища, получиха писма, с които държавата ги уведоми, че временно се спира изпълнението на техните проекти заради липсата на финансиране. Така 1650 км от пътната мрежа на страната и тази година отново ще остане осеяна с дупки....
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Изкуствен интелект
« Отговор #596 -: 09 Юли, 2010, 17:00:05 »
0
Изкуствен интелект
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/09/930559_izkustven_intelekt/?ref=rss
09 юли 2010, Капитал - България


 "Не знаех, че парите са имущество. Вероятно и вие не знаете." Такова обяснение пред медиите даде Лъчезар Иванов през февруари, когато името му попадна сред 25-мата народни представители, за които Сметната палата съобщи,че има несъответствия между подадената имотна декларация и реалните им доходи. Тогава се оказа, че вече бившият зам.-председател на парламента е "забравил" да декларира пред контролния орган близо 100 хил. лв. от наеми и друга стопанска дейност. Кухо прозвуча и оправданието му,...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Тренировка преди енергийния мач
« Отговор #597 -: 09 Юли, 2010, 17:00:05 »
0
Тренировка преди енергийния мач
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/09/930534_trenirovka_predi_energiiniia_mach/?ref=rss
09 юли 2010, Капитал - България


Едно от популярните обяснения за успеха на българските футболисти на световното през 1994 г. беше, че играта им е такъв хаос с проблясъци на гениалност, че противникът не може да разгадае тактиката им. Ако българското правителство има стратегия за големите енергийни проекти с Русия, тя доста прилича играта на Пеневата чета. Вече една година АЕЦ "Белене" ту се строи, ту не се строи, Бургас - Александрополис е ту изгоден, ту не, а пред "Южен поток" няма проблеми, но проектът не помръдва.
...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Търговският регистър може да спре
« Отговор #598 -: 09 Юли, 2010, 17:00:05 »
0
Търговският регистър може да спре
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/09/930522_turgovskiiat_registur_moje_da_spre/?ref=rss
09 юли 2010, Капитал - България

Фирмата "Грамма Нет ИС" ООД, която е наета за системен администратор и поддръжка на четирите публични електронни регистъра, не си е получавала парите за извършените услуги от шест месеца. Тя поддържа мрежовите комуникации във всички 142 офиса на Агенцията по вписвания в страната. Заедно с това осигурява резервен информационен център, който гарантира, че няма да се загубят данни при срив на основния сървър център, какъвто вече имаше през 2009 г.

Натрупаните дългове на Агенцията по...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38940
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Бюджет 2.0 - по-скъпият избор
« Отговор #599 -: 09 Юли, 2010, 17:00:05 »
0
Бюджет 2.0 - по-скъпият избор
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/07/09/930489_bjudjet_20_-_po-skupiiat_izbor/?ref=rss
09 юли 2010, Капитал - България


Първата от 13 години насам актуализация на бюджета беше приета от парламента след 12-часов вял дебат и без изненади. Крайният резултат е дефицит над разрешения от Брюксел (3.8% от БВП по методологията на "Евростат" и 4.8%, изчислен на кешова основа), по-малко приходи с почти 2 млрд. лв. и увеличени с 810 млн. лв. разходи. Дупката в бюджета ще се финансира с пари от фискалния резерв и дълг. Вижте инфографиката с всички параметри вляво.

Добрата новина е, че данъците остават същите....
Аз съм робот, не отговарям за действията си.