Автор Тема: Да раздвижим малко сивото вещество  (Прочетена 65712 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #45 -: 08 Юли, 2010, 17:10:36 »
+1

Не е точно така. Англия е била много тясно свързана с Китай, а самото потушаване е станало в съюз на световните сили тогава, като основно са действали американските морски пехотинци.

 :) *drink11*

enravota_

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 377
  • Карма: +59/-6
  • Респект: +151
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #46 -: 08 Юли, 2010, 17:30:09 »
0
"Преди няколко години един английски офицер след ужасните си преживявания по време на боксерското въстание в Китай заспал по време на службата в една църква. Присънило му се, че към него се приближава палачът за да му отреже главата. Точно когато мечът се спускал към нещастния врат на офицера, жена му поискала да го събуди и леко докоснала съпруга си по врата с ветрилото си. Шокът бил твърде голям и офицерът се строполил мъртъв на земята. Има нещо не в ред във всичко това. Какво е то"
:)
Все повече започвам да си мисля, че верния отговор е, че във всичко това НИЩО не е в ред. 
:) :) :) :) :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #47 -: 08 Юли, 2010, 17:59:37 »
+1

Ама и тя - много недискретна била. Не да го настъпи по крака. Айде, може мазоли да е имал - ще извика.

Могла е да го сръчка с коляно, един лакът да му удари...
А, тя...ръчнала го с ветрилото - така, хубуууу да видят всички, че мъжът и спи.  :D :D :D

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #48 -: 08 Юли, 2010, 18:20:49 »
+1
Може ветрилото да е било ново и да се изфука ударила мъжа си с него да го видят всички. А знаете ли как казват на негър ,който кара самолет ???  И въпросче само към г-жа Муза. Знаеш ли защо калинката е червена ???  :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #49 -: 08 Юли, 2010, 20:01:51 »
+1

 :D :D :D

Не знам, ама като малка я оставях да се изкачи на пръста и казвах: "калинке-малинке, кажи накъде ще се оженя" (омъжа де).  :D

Е, що е червена?  :D *drink11*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #50 -: 08 Юли, 2010, 20:44:37 »
+1
Защото ,ако беше синя нямаше да има точки  :D  :)  ( като ФК Левски)  ;) *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #51 -: 08 Юли, 2010, 21:17:34 »
+1

хехехе  :D :D :D

Мъничка калинка - няколко точки....
Не е като небето - безбрежно синьоооо с много калинки (точки от калинките) ...  :D :D :D *drink10*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #52 -: 08 Юли, 2010, 21:18:30 »
+1
Задачата съм я преписал дословно. Думата "няколко" според мен е излишна, но такъв е преводът. Отговорът разбира се е, че няма как да се знае какво е сънувал, след като е умрял в съня си.
Аз ще направя последен опит да затрудня Додо:
Гъсеница се намира на края на гумено въже с дължина 1 километър. За една секунда тя изминава 1 сантиметър. В края на всяка секунда въжето се разтяга с 1 километър. Ще стигне ли гъсеницата края на въжето? Ако да след колко време и колко ще бъде дълго въжето?
Надявам се че няма да коментирате, че въжето ще се скъса или гъсеницата ще умре...

Scyther

  • Гост
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #53 -: 08 Юли, 2010, 21:26:49 »
+1
Задачата съм я преписал дословно. Думата "няколко" според мен е излишна, но такъв е преводът. Отговорът разбира се е, че няма как да се знае какво е сънувал, след като е умрял в съня си.
Аз ще направя последен опит да затрудня Додо:
Гъсеница се намира на края на гумено въже с дължина 1 километър. За една секунда тя изминава 1 сантиметър. В края на всяка секунда въжето се разтяга с 1 километър. Ще стигне ли гъсеницата края на въжето? Ако да след колко време и колко ще бъде дълго въжето?
Надявам се че няма да коментирате, че въжето ще се скъса или гъсеницата ще умре...
Ми, че тя си е там... :D

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #54 -: 08 Юли, 2010, 21:45:36 »
+1
Е, просто въжето има два края. Тя е на единия и върви към другия край. Но ако изглежда неясно, то нека е "гъсеница се намира в началото на  гумено въже"  :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #55 -: 08 Юли, 2010, 23:48:14 »
+1

Тази нощ, гъсеници ще сънуваме...  :( :D :D :D

След първата секунда и след разтягането на въжето, гъсеницата е напреднала с 2 см, но я чакат 2, 999, 98см...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #56 -: 09 Юли, 2010, 00:06:58 »
+1
Ако и се заплетат краката ще бъде рязко разчленена :)

Гуменото въже равномерно ли се разтяга? Ако се разтяга само зад гз на гъсеницата, тя трябва да мине само 1 км :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #57 -: 09 Юли, 2010, 00:11:40 »
+1
Мога да ви кажа една задача, която измислих преди години, докато бях в кенефа.

На стената има забити два пирона на разстояние 50 сантиметра. На тях е завързано въженце с дължина 1 метър. Да приемем, че в следствие на притеглянето въженцето виси надолу с формата на правилна парабола.

Колко е разстоянието между правата, свързваща двата пирона и върхът на параболата (средата на въжето).

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #58 -: 09 Юли, 2010, 11:16:35 »
+1
Въжето се разтяга равномерно, разбира се...
А за пироните не си уточнил, че са на една височина (хоризонтални са). Иначе ако са на различна височина то отговора намалява и стига до 0, когато са един върху друг (единия е на 50 см над другия).
Иначе аз давам отговор около 37 см.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Да раздвижим малко сивото вещество
« Отговор #59 -: 09 Юли, 2010, 11:29:47 »
+1
Мога да ви кажа една задача, която измислих преди години, докато бях в кенефа.


 :D :D :D

И на мен, всички гениални мисли ми идват там. Едно време, трудните задачи ги решавах там.  :D :D :D *drink11*