Автор Тема: Политика  (Прочетена 279130 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #420 -: 01 Февруари, 2011, 00:50:31 »
0
Барбарон, това беше първото, което си помислих - българските ли. Как може да се докаже вината на Доган - съвсем законно е взел парите за нещо, от което не разбира. Е, аз понеже не се мисля за по-прост от съдийката, го считам за виновен, независимо от нейното мнение. Считам и Масларова за виновна за златния ремонт, независимо от мнението на някой съдия.
Гоголчо, тоя Ревизоро не можа ли да отиде в по-сериозно предаване, за да не го редуват с оная тъпа блондинка. Винаги ми е бил симпатичен - умен и честен човек. И предполагам, че всичко което казва е истина. Обаче има и хубави думи за ББ. ББ го е назначил, после и двамата се възмущавали от назначенията на М.Велчев и др. от НДСВ. И ще цитирам заключителните му думи (47-48 мин.) : ББ добър, крив, трябва да го подкрепяме, щото нямаме по-добър в момента, за да не стане по зле....

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #421 -: 01 Февруари, 2011, 01:03:21 »
0
Дяволът хванал американеца, руснака и българина:
- Пипнах ли ви сега. Ще врите в Ада.
Американецът, руснакът и българинът се затръшкали и помолили дявола за още един шанс. У дявола проговорила бившата му ангелска природа и се смилил:
-Добре, задайте по една гатанка. Ако не успея да отговоря, ще ви пусна.

Американецът и руснакът естествено се провалили, земята под тях се продънила и те полетели към Ада.
Българинът не се смутил. Извадил едно сито и пръднал през него.
-Кажи сега през коя дупка излезе пръднята?
Дяволът взел да сочи ситото:
-Тази, тази, тази, и тази, и тази...

Българинът се засмял:
-Не позна. Ей през тази излезе - посочил той задника си.
-----
Така така и със СРСтата и нашите служби.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #422 -: 01 Февруари, 2011, 10:58:36 »
0
"Ще ви кажа един факт - в момента сред първокласниците 48% от българските ученици майчиният им език не е български. В такава среда живеем вече."
Това съобщи просветният министър Сергей Игнатов.

Това е факт, който може да се провери и без преброяване. Ясно е, че сред новородените процента е над 50.

http://novini.dir.bg/news.php?id=7895386
За мен е очевидно. че МВР при ЦЦ е тръгнало в правилна посока. Пък дали прокуратурата ще си свърши работата, не знам. А пък дали съдът ще осъди някого - тото. Но МВР си е свършило работата и е арестувало нарушителите, ако ще и съдът да приеме, че те са били там да играят карти.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #423 -: 01 Февруари, 2011, 13:57:52 »
0
http://dnes.dir.bg/news/boyko-borisov-zakonoproekt-protesti-ban-7903070?nt=4
ето това е лоша новина, тези хрантутници пак се отърваха. Вчера даваха репортаж за български електромобил, нещо много съвременно и актуално. Аз бих си купил. Но някой да не си помисли, че е разработка на БАН. Въобще с какво полезно се занимават там?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #424 -: 01 Февруари, 2011, 14:42:56 »
0
В БАН най-често в екип от 10 души работи и твори само един а другите си бъркат в носа. Но измислят разни интересни неща. Примерно гледах метод за повишаване на добива на царевица (или други подобни) до два пъти само като се контролира точно поливането. Доказано опитно дългогодишно. Това би се купило и внедрило и който го е измислил би бил милионер, проблемът тук е че се запецва до момента на откритието на нещо смислено. Другият проблем е допотопната техника - микробилог, който тук се мъчи да получи някакви резултат една година и все нещо не става, в Германия го направи за един месец.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #425 -: 01 Февруари, 2011, 16:50:01 »
0
Т.е. и ти си на мнение, че тия феодални старчета трябва да се разпердушинят. Не знам за царевицата, но съм "специалист" в поливането на фиданки. Трябват десетлитрови туби от вода и системи за кръвопреливане. Като си купиш къща с двор ще те светна по-подробно.  ;)

Ето още една хубава новина - браво на Тр.Трайков:  http://dnes.dir.bg/news/darzhavata-kontrol-kapital-panaira-7905734?nt=4

Ама Гоголчо се изгуби. Лошия ББ открадна флашките на Янето и сега няма материал... :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #426 -: 01 Февруари, 2011, 16:53:47 »
0
Ето още една полудобра (защото има още инстанции) новина за Jim :)

Съдът върна контрола на държавата в Пловдивския панаир

Това определено е червена точка на това правителство и нямаше да се случи, ако беше старото.


За БАН - не да се разпердушинят, но да се оптимизират, а това което измислят там, държавата да помага да се продава на частния бизнес (вероятно навън защото у нас бизнесът нещо хич го няма).

P.S. Ей не мога да те конкурирам с новините, изпревари ме :)
« Последна редакция: 01 Февруари, 2011, 16:57:18 от dodo2 »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #427 -: 01 Февруари, 2011, 18:13:13 »
0
Ето още една хубава новина - браво на Тр.Трайков:  http://dnes.dir.bg/news/darzhavata-kontrol-kapital-panaira-7905734?nt=4

Ама Гоголчо се изгуби. Лошия ББ открадна флашките на Янето и сега няма материал... :)


Трайчо, между другото, е другия министър след Плевнелиев, чийто стил на работа ми допада почти изцяло.

Янето го гледах при Цветанка. Чини ми се, че го натискат да се махне от политиката. Вероятно Трактора го натиска. Тази работа с колата му, ми изглежда меко казано странна. Нещо ми мирише на договорка между ББ и Трактора. Пък ББ взе да хвали Трактора напоследък. А Трактора пък никога не е изричал лоша дума за ББ, досега е атакувал ЦЦ основно, ББ бил подведен. Все пак двамата имат много общи неща - били са съдружници в една фирма, после единият бил главен секретар, а другият в ДАНС, след това Трактора урежда договори на чужди фирми с кмета ББ, а като става ББ премиер, Трактора му носи секретни доклади, които Станишев не бил върнал, пишат си смс-и... Случайности ли са това? За мен не. Ти, Джим, какво мислиш? :)

Нищо чудно да станем свидетели на някаква договорка.

Кое пък ми напомня за една друга тема - ДПС. ББ ги сочеше като главни виновници за кражбите. И с право. Обаче какви действия предприе срещу тях? Аз се сещам за едно заведено дело срещу Доган, но то е административно, а не наказателно...

От друга страна, имаме скрита обвързаност на ББ с обръча от фирми на Доган. КТБ държи 70 % от депозитите на държавните фирми на незнайно каква лихва. Същата КТБ кредитира Нова медийна група на Ирена Кръстева и Делян Пеевски, а медиите им правят такива метани на ББ, че и Работническо дело би завидяло... Как ще коментираш това? :)
« Последна редакция: 01 Февруари, 2011, 18:15:36 от gogolcho »

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #428 -: 02 Февруари, 2011, 10:55:44 »
0
.... Чини ми се, че го натискат да се махне от политиката. Вероятно Трактора го натиска. Тази работа с колата му, ми изглежда меко казано странна. Нещо ми мирише на договорка между ББ и Трактора. Пък ББ взе да хвали Трактора напоследък. А Трактора пък никога не е изричал лоша дума за ББ, досега е атакувал ЦЦ основно, ББ бил подведен. Все пак двамата имат много общи неща - били са съдружници в една фирма, после единият бил главен секретар, а другият в ДАНС, след това Трактора урежда договори на чужди фирми с кмета ББ, а като става ББ премиер, Трактора му носи секретни доклади, които Станишев не бил върнал, пишат си смс-и... Случайности ли са това? За мен не. Ти, Джим, какво мислиш? :)

Нищо чудно да станем свидетели на някаква договорка.

Кое пък ми напомня за една друга тема - ДПС. ББ ги сочеше като главни виновници за кражбите. И с право. Обаче какви действия предприе срещу тях? Аз се сещам за едно заведено дело срещу Доган, но то е административно, а не наказателно...

От друга страна, имаме скрита обвързаност на ББ с обръча от фирми на Доган. КТБ държи 70 % от депозитите на държавните фирми на незнайно каква лихва. Същата КТБ кредитира Нова медийна група на Ирена Кръстева и Делян Пеевски, а медиите им правят такива метани на ББ, че и Работническо дело би завидяло... Как ще коментираш това? :)
Чух "похвалата" на ББ към Трактора. Това е все едно да похвалиш някой престъпник. че е "голям артист", след като се е оказало, че е тежко болен и не може да седи в затвора. А в теорията ти как се вписва ареста на Трактова и махането му от ДАНС. Сега е само под домашен арест, ще видим по-нататък. Дали имат толкова мноооого общи неща? Били са съдружници (и с още хора) да, вярно. И аз съм имал вземане даване с всякакви хора, но постепенно съм ги отсял. И Румен Петков закара инвеститори за писта за Ф1 при ББ - това значи ли, че са приятели. Трактора е занесъл доклад на ББ. Ами предполагам, че се е опитал да се "свърже" и с новата власт, но е ударил на камък.
За ДПС - един път ББ каза, че е трудно, да бъде закопчан Доган, защото никъде не си е слагал подписа. Но все пак имаше дело срещу него. Мисля, че разследват и министри на земеделието от ДПС. Има разследвания и на по-ниски етажи, където управляват. И защо Атака подкрепят ББ, нима не виждат "обвързаността му" с Доган. Ами изборния закон и принципа на уседналост, режейки "изборния туризъм"? 
Скрита обвързаност? КТБ кредитира хора на Доган? Че какво да прави една банка, кредитира. Не съм чел техните вестници и не мога да ги коментирам - както виждаш, никога не съм ги цитирал. Но по твоята логика и аз съм обвързан с ДПС, след като всичките ми пари са в КТБ. Ама не съм.
Не казвам, че не си прав. Може да си 100% прав, но може и да не си. Просто фактите ти са верни, но има и други факти (арести, дела). И изводите ти са меко казано спорни.
« Последна редакция: 02 Февруари, 2011, 11:06:12 от Jim »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #429 -: 02 Февруари, 2011, 13:34:04 »
0
Делото срещу Доган приключва до месец? Нека се обзаложим какво ще е решението :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #430 -: 02 Февруари, 2011, 13:43:12 »
0
Не те обвинявам, че си държиш парите в КТБ, нито пък те свързвам с ДПС. Знам, че дават добра лихва. Сигурно взимаш към 8-9 %, което си е екстра. Обаче дали депозитите на държавните предприятия са със същите условия? Според мен даже трябва да са по-добри, защото става въпрос за десетки милиони.

Щом не си чел изданията на Ирена Кръстева, най-добре е да го направиш, за да си създадеш мнение. Ако искаш по-хард вариант, давай направо с Уикенд, пък и те най се четат - имат тираж над 300 хиляди.

Още един факт - преди изборите същите издания бълваха помия срещу ББ. В деня след изборната нощ, обърнаха палачинката.

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #431 -: 02 Февруари, 2011, 14:11:50 »
0
Една съществена забележка.

Държавните предприятия не държат пари на ВЛОГ, а по разплащателни сметки. По тези сметки НЯМА лихва, тоест има някаква, но тя е близка до нула плюс. Също така по тези сметки салдото се ПРОМЕНЯ всеки ден и ако в даден момент там са се натрупали милиони, в друг момент може да има 25 лева.

Държавните предприятия, както и всички останали, имат за цел да увеличават парите на акционерите, в случая на държавата, като добавят СТОЙНОСТ към вече съществуващите активи. Смисълът едно предприятие да е държавна собственост се състои в това, интересите на огромен брой хора, свързани с дейността на едно такова предприятие, да бъдат защитени, дори това да крие риск от финансови загуби за съответното предприятие за определен период от време. Затова почти винаги държавните предприятия са на загуба, изпитват перманентен недостиг на свежи пари (пари в брой или светкавична наличност) и издържат хиляди хора персонал.

ТОЕСТ!!!

Ако едно държавно предприятие, което работи на загуба, не изплаща редовно заплати, не плаща с месеци и години на доставчици, закъснява с плащанията към доставчици и прочие ... СЛОЖИ ПАРИ НА ВЛОГ, то менджмънта на това предприятие трябва НЕЗАБАВНО да се отстреля на площада, а най-добре на стадиона пред 50 000 задължително закарани там държавни служители, за да знаят какво ги чака, ако така управляват народна пара.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #432 -: 02 Февруари, 2011, 21:50:27 »
0
коганев, прав си по принцип, но ако погледнеш някои банки предлагат депозити, които имат характер на разплащателни сметки, НО с доста високи лихви.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #433 -: 02 Февруари, 2011, 23:31:54 »
0
Това, което става в арабския свят има две възможности:
а) плод на случайност
б) целенасочени действия за... бутане на Иранския президент по хитър начин чрез метода на инерцията (това роди шестото ми чувство). :)

След Туниз, Египет дойде ред на Йемен. А нататък ще видим докъде ще се стигне.



И йеменският президент обеща да не се кандидатира отново

Йеменският президент Али Абдула Салех заяви, че няма да се кандидатира за нов президентски мандат. Това означава, че тридесетгодишното му управление ще приключи след края на мандата му през 2013 г.

Ген. Али Абдула Салех е част от състава на младите офицери, който планира и вдига революцията на 26 септември 1962. През 1962-1968 се бие на страната на републиканците в гражданската война срещу монархистите. През 1974 участва в държавния преврат срещу ал Иряни, а на 17 юли 1978 е избран за президент на Република Йемен и главнокомандващ военните сили.

През 1999 са проведени избори в държавата, като Али Абдула Салех печели 96% от вота. Неговият мандат продължи до септември 2006, като Салех обяви намерението си да се оттегли от президентския пост. Впоследствие той промени мнението и реши да се кандидатира отново за президент и беше преизбран за още един мандат.

В обедняващия Йемен Али Абдула Салех, който управлява дори по-дълго от Хосни Мубарак, подготвяше за наследник сина си Ахмед, който сега е началник на специалните части на армията и републиканската гвардия.

На фона на протестите, които принудиха тунизийския лидер да напусне поста си и заплашват да свалят от власт египетския президент, Салех обеща също така да не предава властта на сина си. „Няма да има удължаване на мандата, наследяване или пренастройване на часовника“, заяви Салех преди планираната утре голяма демонстрация в Сана, която беше наречена „Ден на гнева“.

Вдъхновени от протестите в Тунис и Египет, хиляди йеменци излязоха на демонстрации по улиците на Сана миналия четвъртък с искане за промяна на управлението на страната. Те настояват за подобряване на условията на живот, както и за политически реформи. “Достатъчно лъжи, достатъчно корупция, вижте пропастта между бедни и богати”, гласеше един от издигнатите лозунги.

Повече от половината 23-милионното население на Йемен живее с 2 долара на ден, а една трета страдат от хронично недохранване. Освен огромната безработица, основните проблеми на страната са намаляването на петролните и водните запаси.

Салех се опита за успокои общественото недоволство, като предложи миналата седмица някои промени в Конституцията, включително ограничението президентът да има право на не повече от два мандата от по пет или седем години. Освен това той обеща увеличение на заплатите на държавните служители и на военните с поне 47 долара на месец.


koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #434 -: 03 Февруари, 2011, 09:46:01 »
0
коганев, прав си по принцип, но ако погледнеш някои банки предлагат депозити, които имат характер на разплащателни сметки, НО с доста високи лихви.

Например?