Автор Тема: Политика  (Прочетена 279014 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #450 -: 06 Февруари, 2011, 21:44:23 »
0
Ей, ама имаш въображение. Тази идея едва ли е минала през главите на богатите арендатори на ловни стопанства. ОК. Предлагам облог - ако до следващите парламентарни избори някой вдигне някакъв палат с цел "наблюдение на врабчетата" или подобна глупост, аз ще гласувам за Костов, ако не - ти ще гласуваш за Бойко.
Гоголчо, прегледах преди малко в.Уикенд. Не намерих нещо особено интересно. За Бойко или която и да е фигура от правителсто или опозиция нямаше абсолютно нищо. Единствено за Яне и Алексей. Влезнах и в сайта на монитор за новини от България : http://www.monitor.bg/bulgaria - от около 30 новини на страницата само една беше свързана с ББ, при това едва ли заслужаваща внимание:
 Уреждат посещение на Бойко в Антарктида
Посещението на премиера Бойко Борисов в българската антарктическа база на остров Ливингстън е обсъдено на среща между проф. Христо Пимпирев и зам.-министъра на външните работи на Чили - Фернандо Шмид.

Имаше и една за Яне. Виж, ако кажеш, че тези имат специално отношение към РЗС и лидера им, мога да приема, ама към ББ и Герб... Е, ако смяташ, че всеки вестник трябва да има поне 3 сраници плюене против ББ и Герб, да, тези не са такива. Всъщност кой ти е любимия вестник?


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #451 -: 07 Февруари, 2011, 01:19:53 »
0
Любим вестник е малко трудно да се каже :) Преглеждам доста в нета + новинарски сайтове, но намирам два, че са на по-високо ниво от останалите в момента - Сега и Дневник(и Капитал). Естествено, не вземам написаното от никоя медия за чиста монета, а се опитвам да си изградя сам мнение. С което искам да ти кажа, че няма чисто бели или чисто черни неща, защото ми се струва, че разглеждаш нещата само в тези два цвята  :)

Не си мисли, че мразя ББ по идеологически причини. Първо, въобще не го мразя. Не ми харесва начина му на работа в комбинация със самохвалството му. Най-много ме дразни, че имаше толкова време да си подбере кадри, които да вършат работа. Имаше (и още има, макар да се изпарява вече) огромен потенциал да направлява извършването на голяма, истинска промяна. За целта просто трябваше да вземе най-добрите експерти, които да управляват. Вместо това той заложи на разни смешници. Нелепо е най-добрите ти юристи да са Цецка Цачева и Искра Фидосова. Давам ги за пример, но такива като тях са правилото, а изключението, което потвърждава правилото, е Плевнелиев. Второ, веднъж съм гласувал за него - на първите кметски избори. Повече против моделът Софиянски, отколкото за него, но с надеждата да промени нещо в управлението на София. Какво направи ББ? Нищо или почти нищо. 4 години беше кмет. Даже заместник-кметовете му останаха старите от Софиянски. Единственото му постижение е строежа на втория диаметър на метрото, който обаче сигурно щеше да се строи и без ББ да е кмет - просто градът се задъхваше от трафик по време на бума и неизбежно щеше да се строи метрото.

Ето основните му постижения:
1. Главен секретар - низ от поръчкови убийства - сигурно над 30!, ББ се разхожда на местопрестъплението и обяснява как той ги хващал, а съдът ги пущал! Абсолютна глупост, която се повтаря и сега - има презумпция за невинност и трябва доказателства и за най-големия изверг, че е извършил дадено престъпление, за да го осъдиш!
2. Кмет без "негов" общински съвет - Гаргамел (така наричаше Костов) и смърфофете (сините) са виновни, затова не правя нищо!
3. Кмет с ОС - Тройната коалиция е виновна, защото не ни дава пари! Нещо, което той практикува сега в ролята си на премиер - не дава пари на общини, където партията му не е управляваща. Пример - на Пловдив се дължат пари за балите с боклук (който ако не беше извозен там, щеше да осмърди София докато ББ бе кмет, защото софийските сметища са препълнени, а завод за боклук още няма - още едно неизпълнено обещание на ББ).
4. Премиер - Тройната коалиция е изпразнила хазната! С това се оправдаваше повече от година!

Толкова скандали сътвори досега, че няма аналог - то не беше позорът с Румяна Желева, с Калина Илиева, подслушвания, показни арести... На 90 % сам си си ги направи - никой не му е виновен. Какво му пречеше да се хване за работа от първия ден без да вдига излишен шум? Костов като дойде след Виденов да не беше по-лесно? Сега колкото и кражби да имаше при Тройната, все пак сме една сравнително стабилна държава с валутен борд, чужди банки, фискален и валутен резерв... Вярно, криза е, но едно добро управление може да я смекчи. Но некомпетентното управление е способно да внесе хаос и да я задържи за по-дълго...

---

Я, ето един от журналистите, които чета с удоволствие - Светослав Терзиев:

Може ли Европарламентът да събори Борисов?
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8270&sectionid=5&id=0000901

---
 Дано не се засегнеш и да ме разбереш правилно. Наздраве *drinks*


« Последна редакция: 07 Февруари, 2011, 01:30:46 от gogolcho »

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #452 -: 07 Февруари, 2011, 11:51:15 »
0
ЩЕ УЗНАЕТЕ ИСТИНАТА И ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ -Част V http://forumat-bg.com/politika/1111-shte-uznaete-istinata-i-istinata-shte-vi-napravi-svobodni

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #453 -: 07 Февруари, 2011, 15:01:00 »
0
Любим вестник е малко трудно да се каже ... намирам два, че са на по-високо ниво от останалите в момента - Сега и Дневник (и Капитал). Я, ето един от журналистите, които чета с удоволствие - Светослав Терзиев:
Може ли Европарламентът да събори Борисов?
Дано не се засегнеш и да ме разбереш правилно.

Разбрахме те. 36 сътрудници на ДС в печатните медии
http://www.novinar.net/news/36-satrudnitci-na-ds-v-pechatnite-medii_MzEzMDs0Mw==.html
"Политическият коментатор от в. "Сега" Светослав Терзиев е бил агент и секретен сътрудник на 6-то и 1-во управление на ДС. Вербуван е през 1981 година и няма данни кога е снет от действащ оперативен отчет." и т.н.


Барбароне, дай по същество. Да говорим какво е направил ББ в периода 2001-2011 г., когато под някаква форма е бил във властта. Или викаш с нападки е по-лесно? *clap*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #454 -: 07 Февруари, 2011, 23:54:24 »
0
Ами добре, ще видя и тези вестници. Всъщност знаеш ли кой е собственикът им? Определено има журналисти, която пишат основно против ББ. Ами Доган с неголяма част от "хонорара" си може да купи няколко клакьори. Аз затова гледам повече фактите, а не "анализите". Нямам впечетления за Цецка Ц., Искра Ф., правосъдната министърка и затова не мога да ги коментирам. Не мога да коментирам и кметуването на ББ, не живея в Сф. Но за достиженията му:
1. Като главен секретар се опитваше да върши работа, но над него седеше Петканов и понякога му пречеше (Ревизоро каза нещо в тази връзка в твоя линк). А това, че считаш за глупост казаното от ББ за хващането и пускането си е твой проблем. При една неотдавнашна анкета съдът задмина по корупция даже и митниците. И тая презумпция за невинност за 20 г. ни писна. Но не се учудвам, след като цитираш (по-рано) адвокатката на Хамстера, че полицията ги е арестувала прибързано. 20г. чакаме да арестуват някой престъпник, може да почакаме още 20, няма да бързаме я. Не че и аз нямам критики - при арестуването на килъри, нагли, крокодили и други напълно невинни хорица трябва да използват оръжие. Да застрелят половината, пък нека съдът ги пуска след това. Има много случаи на свидетели, първоначално дали показания и след това, като пуснат невинния човек от ареста, ги отеглили.  Сети се защо.После няма достатъчно доказателства. Според мен за тези 20 г. ББ и ЦЦ са единствените, борещи се сериозно с престъпността.
4. Ами не е ли вярно. И четири години да го повтаря, щом е вярно. Но има голяма разлика да управляваш, когато има бум и приходи, и когато има сериозна криза, малко приходи и слаба икономика. И нобелов лауреат по икономика да ни управляваше, нямаше да цъфнем и вържем. Особено като средният административен ешалон си е пак същия.
Казваш скандали. За Румяна Желева да. Но Калина Илиева? Разкриха я и я махнаха веднага. Ако и в това виждаш проблем, то не знам какво щеше да кажеш, ако не я бяха махнали. Тъй кати считам престъпността и корупцията за най-големия проблем на държавата, нямам нищо против подслушванията и арестите. Кризата също е проблем, но С.Дянков ми се струва по-голям специалист от мен и теб и затова не го коментирам.
А тази статия изобщо не ме впечетли. Казал съм кои са проблемите в България според мен и тези лирични отклонения не ме касаят изобщо. Особено ако са от агенти на ДС. Ама тези некадърници няма за какво да се хванат и се чудят какво да си изсмучат от пръстите. Пука ми дали Ан.Първанова и Четин Казак плюят ББ в Брюксел.  *drinks*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #455 -: 08 Февруари, 2011, 13:06:11 »
0
Да връщаме тогава Народния съд и всичко ще се оправи. И доказателства няма да трябват - ще се преценява по целесъобразност, а за най-неудобните направо куршум в тила при ареста (неизбежна самоотбрана)...

Сега, ясно е, че сте разочаровани от случващото се през прехода, но това, което искате е саморазправа, а не правосъдие. Има огромна разлика. Правосъдието се основа на закона, а другото е основано на законите на джунглата. Ако не се прави тази фундаментална разлика, то сме за никъде и не виждам надежда.

Претенциите за нов морал на ББ са жалки, като имаш предвид, че самият той е бил член на БКП, кандидатствал е за ДС, да не говорим за част от хората му като председателя на НС, която също е била член на БКП и е следвала право с РАБФАК.

Джим, ти откъде се информираш за ставащото в държавата? :)

Барбарон пък хвърли нещо в пространството и не отговори, като го поканих да посочи постигнатото от ББ за 10 години във властта... Може да си има работа, ще почакам.


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #456 -: 08 Февруари, 2011, 13:29:55 »
0
Обаче съдът много го бива в тълкуванията. Уж законите са еднакви за всички, но Сулю ако претрепе Пулю пиян с автомобил ще ходи при циганите в пандиза, а Маричков, Стависки, Великов от НДСВ - те само с глоба минават.
Циганин обира магазин и отнася вафли и 20 лева - в пандиза, а Мургина и всички останали служители на държавна заплата - делото се прекратява по давност след 20 години влачене.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #457 -: 08 Февруари, 2011, 15:28:43 »
0
Не казвам, че съдът е перфектен - далеч е това. Ама за всичко да му хвърляме вината *neg*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #458 -: 08 Февруари, 2011, 15:41:02 »
0
Ами реално кой е виновен? Аз не бих казал, че и досъдебното производство е виновно с калпавите доказателства. Нали скоро покрай един парцел ме викаха да давам обяснения (че взеха да се съдят собствени и реститути заради мен) - те такава мизерия... нали и преди писах, докато си говорихме с човека, ме помоли от моята сметка в icadastre.bg да му направя справка по някаква друга преписка, че неговият (личен) акаунт бил свършил. Сигурно другите, където взимат пръстови отпечатъци си носят пудрата на жената и тиксо от Бриколаж :)

За да се смени всичко това трябват кардинални мерки, които самото общество не желае. Хората са свикнали така и им харесва. Ако изведнъж започнат да се прилагат законите върху всички, ще настане един вой.. защото 99% от хората са извършили престъпление на някакъв закон. Това ни е държавата - толерират се нарушенията, така че простолюдието да си мисли, че е в голямата далавера и да не обръща особено внимание на престъпленията и на останалите.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #459 -: 08 Февруари, 2011, 15:55:40 »
0
Аз не бих казал, че и досъдебното производство е виновно с калпавите доказателства. Нали скоро покрай един парцел ме викаха да давам обяснения (че взеха да се съдят собствени и реститути заради мен) - те такава мизерия... нали и преди писах, докато си говорихме с човека, ме помоли от моята сметка в icadastre.bg да му направя справка по някаква друга преписка, че неговият (личен) акаунт бил свършил.

А кой им осигурява тия условия на работа? Да не би да е съдът?

За да се смени всичко това трябват кардинални мерки, които самото общество не желае.

Ето дойдохме си на думата. Но аз бих добавил, че и не познава същността на проблемите. Затова е много лесно да се каже "аз ги хващам, съдът ги пуска", хората да се съгласят и същевремнно всичко да си върви по старому.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #460 -: 08 Февруари, 2011, 16:59:34 »
0
Как шефовете на община Гълъбово се озоваха в престъпна група
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8282&sectionid=5&id=0001201

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #461 -: 08 Февруари, 2011, 18:08:42 »
0
Че Гоголчо може ли да брои до толкова? Аз не мога  *pinnochio* Ами началници и директори на предприятия, банки и какво ли не. Ами собственици на частни фирми, цоцащи от държавата. Както се казва в един филм "ние сме на всеки километър"... Не знам дали с мароканските скакалци можем да се преборим, ама тия кърлежи нямат край.
Гоголчо, информирам се основно от новините по БТВ, НоваТВ и ТВ Европа. Както и дир.бг. Поглеждам и лента.ру. Жената купува Труд и Стандарт, не знам кой е собственик. Днес в дира-ББ се запънал за Белене, което може и да е правилно, но не одобрявам, че е ходил за 8 ч. до Търговище да открие някакъв завод. Не можеше ли да го открие обл. управител

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #462 -: 08 Февруари, 2011, 18:16:59 »
0
Любим вестник е малко трудно да се каже ... намирам два, че са на по-високо ниво от останалите в момента - Сега и Дневник (и Капитал). Я, ето един от журналистите, които чета с удоволствие - Светослав Терзиев:
Може ли Европарламентът да събори Борисов?
Дано не се засегнеш и да ме разбереш правилно.

Разбрахме те. 36 сътрудници на ДС в печатните медии
http://www.novinar.net/news/36-satrudnitci-na-ds-v-pechatnite-medii_MzEzMDs0Mw==.html
"Политическият коментатор от в. "Сега" Светослав Терзиев е бил агент и секретен сътрудник на 6-то и 1-во управление на ДС. Вербуван е през 1981 година и няма данни кога е снет от действащ оперативен отчет." и т.н.

Барбароне, дай по същество. Да говорим какво е направил ББ в периода 2001-2011 г., когато под някаква форма е бил във властта. Или викаш с нападки е по-лесно? *clap*

Ще ти отговоря, само те моля преди това да ми отговориш ти на въпроса:
- На един Бойко колко бивши от ДС, КГБ и БКП са се падали в законодателните, изпълнителните и съдебните органи (1989 - 2011) ?


Въпросът ми беше достатъчно конкретен и ясен, за да не шикалкавиш, но ти избираш този път, което не намирам за коректно.

Но хайде, ще ти отговоря: много. Е, и?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #463 -: 08 Февруари, 2011, 18:22:26 »
0
Че Гоголчо може ли да брои до толкова?

Хехе, вие го взехте този ББ за свещена крава, само че аз не съм ти Камелия, а и това не е онзи форум.



Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #464 -: 08 Февруари, 2011, 18:39:03 »
0
Не бе, не виждаш ли, че след това казвам "аз не мога". Да не вземеш да се обидиш, това е шега, разбира се. Ако въпросът беше към Додо, щях да питам дали Додо може да брои до толкова. Явно е, че са твърде много и навсякъде. Ей сега случайно видях ББ по някакви новини - показа 2 големи сгради и каза че са пълни с папки - това е ДС и тези хора винаги са работили против демокрацията.
Ето ти един линк: http://dnes.dir.bg/news/sad-kustendil-bratja-galevi-7951498?nt=10 , моля, наблегни на коментарите.   *drinks*