Автор Тема: Политика  (Прочетена 278971 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #480 -: 10 Февруари, 2011, 13:23:34 »
0
Взрив пред редакцията на "Галерия". ББ и ЦЦ веднага разнищиха, че Трактора се е самовзривил. Дали е така, не знам.

Ама да попитам нещо друго: след серията от флашки как така ЦЦ е пропуснал да постави постоянно наблюдение там? :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #481 -: 10 Февруари, 2011, 17:31:07 »
0
Додо, случайно да си чел вчера, 9.02 в.Труд? Страница 17 - Съдът: Слуховете за Галеви не са доказателства. Интересно ми е мнението ти за мотивите на съдията - изглеждат ли ти нормални и логични или съдията е положил максимални усилия, да реши делото по този начин. Има и много материали в интернет.

Това, което виждам е, че текстовете в законите позволяват тълкувания, които да водят до противоположни решения. Не знам и в другите държави така ли е.

Защото едно друго дело - за Белнейски - основен свидетел е съкилийника на обвиняемия, защото докато били в следствения арест, му разказал незнам си какво. Като му монтирали микрофон обаче, нищо не било записано, защото онзи само ръкомахал :) Обаче по това дело, това са доказателства.

А при Галеви колко хора се оплакава, ама то това били слухове.
« Последна редакция: 10 Февруари, 2011, 17:35:20 от dodo2 »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #482 -: 11 Февруари, 2011, 14:24:44 »
0
Сега какво стана.. набедиха човека, а се оказа че прокуратурата объркала датата и сметките им се провалиха, а циркът е пълен. Сега и тази сигурно ще я самообесят, като  доц. Раданов. А покрай тия Белнейски един куп хора още са се споминали при странни обстоятелства - частният детектив, който са наели; ски учителят, работил на хижата, който твърдял че им е давал уроци; овчарят, който е намерил телата; един циганин, работил на хижата; свидетелят на катастрофата.

Експерти обръщат делото Белнейски

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #483 -: 11 Февруари, 2011, 15:36:16 »
0
Сега какво стана.. набедиха човека, а се оказа че прокуратурата объркала датата и сметките им се провалиха, а циркът е пълен. Сега и тази сигурно ще я самообесят, като  доц. Раданов. А покрай тия Белнейски един куп хора още са се споминали при странни обстоятелства - частният детектив, който са наели; ски учителят, работил на хижата, който твърдял че им е давал уроци; овчарят, който е намерил телата; един циганин, работил на хижата; свидетелят на катастрофата.

Експерти обръщат делото Белнейски


Помните ли историята с чората?  Първата експертиза беше на въпросната доц. Грозева и тя оневиняваше полицаите-биячи. Според експертизата на  доц. Раданов обаче чората е починал от побоя и полицаите бяха осъдени на общо 82г затвор.  След 2 седмици доц. Радонов се самоуби чрез обесване на катерушка зад блока свъже което неговата жена твърди че не е виждала в къщи ...  >:(     (http://e-vestnik.bg/4861/). последващата експертиза отново сне вината от ченгетата.
С две думи доц. Грозева вече е правила удобна експертиза.

За мене поредното раздвижване по делото Белнейски е опит съвсем да се потули случая като тактиката е чрез тотално объркване: първо има обвиняем после изведнъж доц. Грозева (вече правила услужливи експертиза) оборва обвинението, като целта е да се избегне разглеждането на делото по същество което може да доведе до разкрития (явно обвиняемие има нещо общо все пак но не е той истинския убиец).  Датата на смърта е отдавна описана в първата експертиза и да ни пробутват историята че сега са разбрали е смешно. Прокурорите не са чааак толкова тъпи - просто срещу заплащане се правят на такива. Всичко е толкова плоско нагласено!!!
Мир на праха на момичетата!!! Виновните ще си получат заслуженото така или иначе - с такава карма не се живее лесно.  :'(
« Последна редакция: 11 Февруари, 2011, 15:40:25 от nearvana »

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #484 -: 11 Февруари, 2011, 16:16:39 »
0
Обрат в процеса "Белнейски"?

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3607891

" Доц. Мария Грозева, извършила първата аутопсия, твърди, че убийството е станало на 31 януари, а не на 28 януари, за който ден обвинемият Колев има алиби"
значи още тогава е било ясно. сега прокурора да обясни как не е проверил това. за толкова ли прости ни взимат  >:(

"По думите на Грозева не може да се изключи възможността за преминаване на автомобил през главата на Росица Белнейска."

това беше тезата на доц Раданов, която беше опровергавана яростно от същата госпожа Грозева

"От думите на Грозева в съдебната зала стана ясно още, че не е бил намерен биологичен материал в телата на момичетата.

Предположението е, че при половите контакти, извършителят е ползвал презервативи."

Лазар Колев, импулсивен изнасилвач с умствена изостаналост е ползвал презерватив???

тези хора се гаврят с паметта на момичетата   *ireful*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #485 -: 11 Февруари, 2011, 18:13:34 »
0
... А покрай тия Белнейски един куп хора още са се споминали при странни обстоятелства - частният детектив, който са наели; ски учителят, работил на хижата, който твърдял че им е давал уроци; овчарят, който е намерил телата; един циганин, работил на хижата; свидетелят на катастрофата.
Додо, наистина ли всички тези хора са умрели? Би било много странно наистина...
За законите, да, и в другите държави са такива, да не мислиш, че сме откривали топлата вода. Но там съдиите нямат за цел да намерят някаква запетайка, за да изкарат престъпниците невинни. Естествено и прокуратурата и следствието работят по-добре. Ама като няма последствия и следователи, и прокурори и съдии предпочитат рязко да си увеличат доходите...
Гоголчо, ако ЦЦ беше наблюдавал опозиционна медия нямаше ли да нададеш вой, че се следят журналисти, а не престъпници? При всички положения щеше да отбележиш поредния скандал.

За Белнейски - аз като инженер вярвам повече на машините. Имам смътни спомени, че Л.Колев не е издържал детектора на лъжата. Това не е доказателство за съда, но за мене е показателно.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #486 -: 11 Февруари, 2011, 18:53:58 »
0
Умрели са, а са свързани със сина на комунистическия номенклатурчик в града, за който от 100 години вървят слуховете, че е виновният. Ски учителят е работил в хижата му и е твърдял, че е обучавал момичетата (има едно видео как те отиват към хижата, но майката казва че нямали били ски екипи), циганинът е работил също там. Всичко може да са само съвпадения, ама тук прекалено много не са ли :)

А за детектора на лъжата - мисля, че при подходящи въпроси, нискоинтелигентен индивид като подсъдимият може да бъде накаран да покаже резултат по желание, стига питащият да има интерес (обратно, вискоинтелигентен индивид пък може да излъже).

Сигурно помниш старата задачка - два входа, един към ада, двама пазачи на двата входа, единият казва само истината, другият - само лъжата. Как само с един въпрос към някой от пазачите, да разбереш кой вход е към ада и да минеш през другия? Правилният въпрос е към произволен пазач: "ако попитам другия, това зад теб входът към ада ли е, какво ще ми отговори?". Ако каже "не", значи входът зад него е към ада, ако каже да, значи адът е другия вход.

На такъв като подсъдимия, като му зададеш въпрос "не си ли мислил да не направиш нещо което не е еди какво си" и като му се завърже на фльонга мозъка и се получава каквото трябва :)

Имам един любим разказ, който сега не мога да се сетя кой беше писал и много ме е яд.. та става въпрос идват извънземните да превземат Земята, но първо отвличат един човек и го пускат на детектора на лъжата, за да видят не сме ли нещо опасни. Питат го а той така отговаря без да лъже, но да останат с много грешно впечатление, накрая правят извода, че сме някакви зверове и няма как да победят и си заминават тихичко :) Въпросите и отговорите бяха много хубави. Някой ако го е чел да каже, че ме е хванала деменцията и нещо.. или Робърт Шекли или някой от компанията :)
« Последна редакция: 11 Февруари, 2011, 19:18:21 от dodo2 »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #487 -: 11 Февруари, 2011, 19:03:34 »
0
Провалът на Гоце - като не му върви с Алтернатива за българско Възраждане (АБВ), сега се мушка обратно в БСП.

Първанов направил демонстрация и с друга реплика - спомен от времената, когато беше председател на БСП, а изпълнителното му бюро пълно с негови противници. "Правели сме пленуми по 22 часа, от които 18 водещ бях аз, и не смеех да отида до тоалетната да не би, докато ме няма, да надделее неподходящата позиция. А сега за няколко месеца сигурно ви се събират общо 20 часа, ако изобщо има кворум", подхвърлил уж на шега президентът.

Запазено за Първанов
« Последна редакция: 11 Февруари, 2011, 19:05:14 от dodo2 »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #488 -: 11 Февруари, 2011, 19:06:00 »
0
А пък Хосни Мубарак се предаде, май идва военен режим

Хосни Мубарак подаде оставка, армията взима властта

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #489 -: 11 Февруари, 2011, 19:11:53 »
0
Детекторът на лъжата не може да бъде достоверен. Затова той въобще не е доказателствено средство. Според мен се търси преднамерено в невярна посока, а истинският убиец (убийци) са на свобода и вероятно никога няма да бъдат осъдени. Такова убийство е оставило много, много следи, и ако са били събрани навреме доказателства, и извършени неотложните следствени действия навреме, шансът да има осъдени нарастваше много. Защо тези неща не са се случили овреме оставям на вас да прецените.

При всички положения обаче отново се показват слабостите на досъдебната фаза...




regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #490 -: 11 Февруари, 2011, 22:14:34 »
0

Имам един любим разказ, който сега не мога да се сетя кой беше писал и много ме е яд.. та става въпрос идват извънземните да превземат Земята, но първо отвличат един човек и го пускат на детектора на лъжата, за да видят не сме ли нещо опасни. Питат го а той така отговаря без да лъже, но да останат с много грешно впечатление, накрая правят извода, че сме някакви зверове и няма как да победят и си заминават тихичко :) Въпросите и отговорите бяха много хубави. Някой ако го е чел да каже, че ме е хванала деменцията и нещо.. или Робърт Шекли или някой от компанията :)

Додо,това ми е любим разказ със сигурност името е "Честността е най-добрата политика" на Рандал Гарет  *yahoo*  *clap*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #491 -: 11 Февруари, 2011, 22:23:39 »
0
За това ли става на въпрос ?






----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://chitanka.info/lib/text/447-chestnostta_e_najdobrata_politika
Много любим  :D



Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #492 -: 11 Февруари, 2011, 22:39:08 »
0
Нещо не сте убедителни за детектора. Според мен всеки разпит се записва и въпросите би трябвало да са пределно кратки и ясни, И за да излъжеш детектора не е необходим толкова интелект, колкото много хладнокръвие, самообладание, здрава психика, нещо такова. Затова и не може да е 100% доказателство, но не са много хората, които могат да го излъжат. Не знам, така мисля.
Разказът ме заинтригува и ще го прочета. Точно да го потърся в Гугъла и Регата го пусна - много благодаря  *clap*

Мубарак падна, ама дано не дойде "демокрация" под управлението на "Мюсулмански братя".
 

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #493 -: 11 Февруари, 2011, 23:01:30 »
0
Хъм....на мен Тегобар одавна ми прилича на някой наши  политици....но да не обидя някой  :-[
Дано разумните хора да сме като Ед...хихих

 ;)  ;)  ;)   :D  :D  :D  *drink1*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #494 -: 11 Февруари, 2011, 23:10:45 »
0
За това ли става на въпрос ?
http://chitanka.info/lib/text/447-chestnostta_e_najdobrata_politika
Много любим  :D


Дааааа, мерси! Най-сетне, с какви ли не думи съм го търсил :)