Автор Тема: Политика  (Прочетена 279101 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #615 -: 02 Март, 2011, 00:38:53 »
0
Е, с метенето много буквално го възприе. Може и дървета да садят :) Впрочем, и сега има такава мярка безвъзмезден труд в полза на обществото като част от наказанието пробация.

...

Всички се вглеждаме в повдигането на обвинение и осъждането на престъпника, обаче почти никой не пита как се изтърпява наложено наказание.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #616 -: 02 Март, 2011, 13:59:34 »
0
Криминално проявеният Йоско е предизвикал катастрофата с две жертви в София
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/02/1052800_kriminalno_proiaveniiat_iosko_e_predizvikal/

Цитат
Криминално проявеният Йосиф Йосифов - Йоско, е предизвикал тежката катастрофа рано тази сутрин
в столичния квартал "Бояна", при която загинаха двама души, а още трима бяха тежко ранени.

Това съобщи Би Ти Ви, като се позова на неофициална информация от полицията. В официалното си съобщение от МВР посочват само инициалите на мъжа, предизвикал катастрофата - Й.Й.

По първоначални данни на полицията той е връхлетял с бронирания си джип "Мерцедес" върху ван марка "Киа" с благоевградска регистрация. По непотвърдена информация джипът се е движел с около 200 км/ч и не е успял да вземе десния завой, съобщи Би Ти Ви.

...





Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #617 -: 03 Март, 2011, 22:28:20 »
0
Ей сега по БТВ казахан ещо от рода на "... прокуратурата ще прецени дали да му (на Йоско) повдигне обвинение". Остава да изкарат сега и убитите виновни. София има много предимства пред провинцията, едно от които е, че младите хора отиват там. Но има и отрицателни неща - всичката измет на Б-я също се е концентрирала там.
А, има големи тикви между журналистите : http://vestnici.actualno.com/news_337853.html , това като го чух, си казах, че Герб ме отказаха да гласувам за тях. Добре, че се оказа кьорфишек, иначе щеше да е голяма излагация. Но в статията е интересно написаното във в.Труд.

Додо, уволнението не е достатъчно, но засега и то си остава в сферата на мечтите. Споням си преди време "наказаха" един прокурор, като го преместиха за 1-2 години в друг район...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #618 -: 03 Март, 2011, 22:31:55 »
0
Бойко Борисов ми прилича на Стамболийски

Сателитният синдром на българските политици е винаги да имат "голям брат", твърди историкът акад. Георги Марков
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8536&sectionid=5&id=0000702

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #619 -: 04 Март, 2011, 00:05:04 »
0
Гоголчо, теб може да те мързи, но аз ще се опитам да извадя най-мъдрите мисли от интервюто. :D Ама преди това да попитам, тоя академик, специализирал във ФРГ по Тошово време (?) да не е член на някоя партия, щото тогава хората трудно излизаха на запад. Безценните му научни разработки и книгите му, които всички сме чели не се нуждаят от коментар.
След защитата им каним много млади хора за асистенти за 240 евро заплата. Те ни казват: "Много обичаме България и отечеството си, но нашият труд трябва да бъде зачетен." И отиват в чужбина за 4000 евро.
Ти познаваш ли историк, отишъл да работи на запад КАТО ИСТОРИК за 4000 евро? Лекари, инженери и др. може, но историци  :o
".... идва у нас (Дянков) и започва да прилага една неолиберална стратегия - всичко за бизнеса, всичко частно."
Ако аз го кажа това, Коганев ще ми каже, че съм идиот. Е, той е възпитан и ще бъде деликатен, но ще си го помисли  :D
 Много се опасявам, че тези светски диктатори, след като си отидат, на тяхно място ще дойдат ислямистите. Лозунгите за ислямска демокрация са много опасни. Дали са съвместими ислямът и демокрацията?
Е, това опасение го написах преди няколко дни и без да съм академик...
Бойко Борисов повече ми прилича на Стамболийски, който също е народен трибун  *prof* :D
Голям учен, голямо нещо. Дано да му дават 10000лв. заплата, да не избяга на запад, че какво ще правим без него  :'(

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #620 -: 04 Март, 2011, 10:57:55 »
0
Не с всичко съм съгласен, разбира се. Имам си свое мнение. Но да оплюваме такива хора, а възхваляваме безпрекословно ББ...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #621 -: 04 Март, 2011, 15:08:09 »
0
14 милиона за нова зала на депутатите
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=802857

 *neg*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #622 -: 05 Март, 2011, 21:06:39 »
0
Гоголчо, теб те е страх да си изкажеш мнението дори и в анонимен форум? Като не ми кажеш мнението си, как ще разбера къде греша  :-[ . Извинявай, ама ти женен ли си? Да не би жена ти да те е научила, ако имаш мнение, различно от нейното, да не го казваш изобщо.  *drinks*
Не възхвалявам чак толкова ББ. Какво има за възхваляване в новата зала за депутатите. Защо им е нова зала по време на криза и защо за 400, а не за 200 депутата. Естествено, че съм против. И защо да оплювам тези хора. Просто не им се кланям, като на велики мислители и откриватели - нищо не научавам от тях. Чел ли си "Изгубеният свят" на Артър Конан Дойл? Част от речта на професор Челинжър в началото, касаеща лекцията на Уолдрън:  Популярните лекции се възприемат най-лесно (тук той се усмихна блажено и смигна към лектора), но господин Уолдрън ще ме извини, ако кажа, че те са винаги повърхностни и подвеждащи, защото трябва да бъдат съобразявани с възприемчивостта на една невежа аудитория. (Иронични възгласи.) По самата си същност популярните лектори са паразити. (Гневен протестен жест от страна на господин Уолдрън.) Те използуват за слава или за пари труда на нуждаещите се неизвестни събратя. Един най-незначителен успех, постигнат в лабораторията, една тухла, вградена в храма на науката, далеч надвишава кое и да е изложение от втора ръка, което може да те поразвлече за час-два, но не ще остави никакви полезни резултати. Посочвам ви тези истини не от някакво желание да унизя лично господин Уолдрън, а за да не изгубите чувство за мярка и да вземете клисаря за първосвещеник.
http://chitanka.info/lib/text/82-izgubenijat_svjat
« Последна редакция: 05 Март, 2011, 21:12:34 от Jim »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #623 -: 06 Март, 2011, 11:48:58 »
0
Джим, още съм на почивка и като се върна, ще се включа да ти пиша по-подробно. Направи ми впечатление, че не ти допада като някой каже нещо срещу ББ и бързаш да го оплюеш :) Затова ти казах горното - да не оплюваш един учен, а да поставяш на пиедестал "бивша" мутра. Нещата са несравними. Хубаво ми цитираш "Изгубения свят" на А.К.Дойл, чел съл го отдавна. Не е лоша книжката, но далеч не е най-интересното нещо, което съм чел.
По-горе някъде бях пускал един линк за "Животинската ферма" на Оруел. Препоръчвам ти я, ако не си я чел, заедно с "1984". Ето го линкът http://chitanka.info/lib/text/4626-fermata Мисля, че тази книга трябва да се изучава задължително в училище.

А защо са 400 местата в залата, ако не ти е ясно, веднага ще ти кажа: във Великото народно събрание народните представители са 400 и затова са предвидени толкова места. Сега имаме 240 депутати в Обикновено НС, но ако се свика ВНС, то 400 човека трябва да има къде да седнат ;) Това е докато не се приеме нова Конституция с друг брой на народните представители. Поздрави и не приемай нищо лично *drinks*


neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #624 -: 07 Март, 2011, 10:41:31 »
-1
КАК СЛУЖБИТЕ КОВЯХА „ДЕМОКРАТИ“: ІV. ИВО ИНДЖЕВ - ЧЕНГЕТО СИ Е ЧЕНГЕ  http://www.forumat-bg.com/medii/1152-epopeya-na-negodnitzite

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #625 -: 07 Март, 2011, 12:42:18 »
0
...
По-горе някъде бях пускал един линк за "Животинската ферма" на Оруел. Препоръчвам ти я, ако не си я чел, заедно с "1984". Ето го линкът http://chitanka.info/lib/text/4626-fermata Мисля, че тази книга трябва да се изучава задължително в училище.
...


Тези произведения на Оруел се изучават навсякъде по света, единствено в България не се изучават.  На нашите пропагандатори им е трудно да избегнат паралела и предпочитат да не обясняват. Особено "министерство на истината" - цялата българска "история" е писана в това министерство. То все още съществува в България.
С последните си изявления Миро Намеренов прави първи стъпки към създаването на министерство на изобилието.
Логично е да се очаква в най-скоро време някой министър да подкара стадото към министерството на любовта. То самият ББ идва от тези среди, а и абревиатурата съвпада напълно...


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #626 -: 07 Март, 2011, 13:48:34 »
0
...
По-горе някъде бях пускал един линк за "Животинската ферма" на Оруел. Препоръчвам ти я, ако не си я чел, заедно с "1984". Ето го линкът http://chitanka.info/lib/text/4626-fermata Мисля, че тази книга трябва да се изучава задължително в училище.
...


Тези произведения на Оруел се изучават навсякъде по света, единствено в България не се изучават.  На нашите пропагандатори им е трудно да избегнат паралела и предпочитат да не обясняват. Особено "министерство на истината" - цялата българска "история" е писана в това министерство. То все още съществува в България.
С последните си изявления Миро Намеренов прави първи стъпки към създаването на министерство на изобилието.
Логично е да се очаква в най-скоро време някой министър да подкара стадото към министерството на любовта. То самият ББ идва от тези среди, а и абревиатурата съвпада напълно...

.............
Като си толкова недоволен от правителството, защо не хванеш гората? И без това само за там ставаш, пък и никой няма да забележи липсата ти.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #627 -: 07 Март, 2011, 16:08:50 »
0
Собственик, аз като не бях доволен от червените, трябваше ли да хвана гората. Какво да правя там? Отнасяй се с уважение към хората, които са на различно мнение. Аз имам високо мнение за Коганев и би ми липсвал.
Коганев, сигурен ли си, че Оруел се изучава навсякъде по света. Това клише много се употребява, ама май не винаги е верно. Аз ще проверя как стои въпросът с Англия, САЩ, Кипър.... И друго исках да те питам. Преди време се съгласих с теб, че осигуровките у нас са доста високи. Впоследствие се позамислих - да, ама заплатите са най-ниските. Та имаш ли предства колко са минималните осигуровки в някои западни страни, но не като процент, а като сума. Защото 20% от 1000 евро е доста повече от 30% от 300 лв.
Гоголчо, питай приятелите ти чували ли са за въпросния учен? И такива учени като него, колегата му Гоце, специалиста по униформите Сергей, философа Доган и царя каква работа биха работили на запад? Другият се е нагърбил със задачата да изчисти едни огромни авгиеви обори, оценяван е високо от цивилизования свят и се среща с лидерите на най-великите държави. Каква база за сравнение може да има. Ти знаеш ли, че у нас има професор по ски и доцент по хандбал (или обратното)? Така че никакви титли не могат да ме впечетлят, ако не са във фундаменталните науки. За залата съвсем умишлено написах 200. Ако за 10 години сме намалели с 600х. то за 20 цифрата трябва да е 1,2млн. Това означава, че ако в началото НС е било от 240, то сега трябва да е с 60 човека по-малко. А Велико НС ще има когато станем малцинство и новото мнозинство трябва да променя кардинално конституцията. За по-малки промени (като например броя на депутатите) мисля че може и обикновено народно събрание, но тук може и да греша... 

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #628 -: 07 Март, 2011, 19:42:21 »
0
Коганев, сигурен ли си, че Оруел се изучава навсякъде по света. Това клише много се употребява, ама май не винаги е верно. Аз ще проверя как стои въпросът с Англия, САЩ, Кипър.... И друго исках да те питам. Преди време се съгласих с теб, че осигуровките у нас са доста високи. Впоследствие се позамислих - да, ама заплатите са най-ниските. Та имаш ли предства колко са минималните осигуровки в някои западни страни, но не като процент, а като сума. Защото 20% от 1000 евро е доста повече от 30% от 300 лв.

В ЕС се изучават, защото системата по литература е отворена. Има списък с произведения, които се изучават. Оруел е неизменно в този списък. В АйБиО училищата по цял свят също се изучават. Тези неща ги знам, защото списъците ги обсъждам с дъщеря си. Ако не ти понася, че ББ означава Биг Брадър и олицетворява тоталитарната държава, то това е комично. Твоят ББ е далеч от истинския ББ, независимо че прави опити да се приближи.
Ако сметката ти е миродавна, то в Сомалия трябва да гъмжи от заводи... При планирането се смятат проценти, защото сумите на заплатите не са константа, особено за дълъг период от време. А нетното изражение на заплатите трябва да се отнесе към производителността, но тогава ще ти се стъжни още повече. Пък и проидзводителността в национален мащаб е твърде трудна материя. Не сравнявай някои западни страни с България, защото те са друг етап от развитието си. Това е все едно да сравняваш спринтьор от Ямайка с първолак, който иска да тича бързо. Не можеш да ги подложеш на еднакви тренировки нито на еднакви режими на възстановяване. Ние искаме да станем нещо такова, каквото са били те преди 40 години...
Стига по този въпрос от мен. Ако е трудно да бъда разбран, по-добре да си трая.

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #629 -: 07 Март, 2011, 20:10:30 »
0
 Очаквано власта отказва да отчете Вашите повече от 2 000 000 (два милиона) лева.   
                             Организираната престъпна група, наречена (за прикритие) Правителство на РБ, очаквано отказа да отчете декларираните повече от 2 милиона бюджетни лева, за да опровергава обвиненията ми. В същото време не се свени да харчи третият милион, естествено бъркайки във Вашите джобове. Без съмнение лицата Б. Б., Цв. Цв. (Tzv. Tzv. – според ръкавелите му) и Тр. Тр. успешно могат да се борят за първото място в ТВ шоуто „Кой е по-по-най-нагъл?”
Както Ви информирах в по-ранен постАсоциацията на свободното слово "Анна Политковская" депозира в деловодството на МС на РБ заявление за достъп до обществена информация. От своя страна МС препраща заявлението до АЯР и МИЕТ. Същевременно „пропуска” да го препрати и към ДАНС, Окръжна прокуратура Враца и ядреният институт към БАН. По-долу можете да видите отговорите на АЯР и МИЕТ, като имате предвид, че минисерството на Тр. Тр. не отчита и една стотинка разход, а ни праща писмо от АЕЦ „Козлодуй”, с което централата „отчита” направени разходи по случаят. Какво имаме на лице?
АЯР отчита две фактури от по € 9000 (девет хиляди евро) и три комадировъчни заповеди, за по 20 лева (не съм ги приложил тук, за да не задръстват пейзажа). Двете фактури за по € 9000 отразяват плаяанията на АЯР към „независимата” шведска компания, която е извършила проверката на ядреното гориво през септември 2008 г. Тези приблизително 36 000 (тридесет и шест хиляди) лева драстично се разминават с изявленията на престъпника Р. Овч, за плащане в размер на 300 000 (триста хиляди) лева. Къде е истината? Изхождайки от характера, сложноста, времетраенето и спецификата на шведската проверка практически е невъзможно да струва толкова евтино, колкото АЯР ни показва, като плащания. Очевидно ще ни е нужно повече време и търпение, докато разберем цялата истина около тази „независима” шведска проверка....................               http://gikotev.blog.bg/drugi/2011/03/07/ochakvano-vlasta-otkazva-da-otchete-vashite-poveche-ot-2-000.700479