Автор Тема: Политика  (Прочетена 278960 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #645 -: 11 Март, 2011, 23:56:38 »
0
Аа храните са мафия.. ще ни гръмнат :) Дай да изчакаме първо ББ да направи правова държавата хехехе :)

Ето сега гледам друго столче, струва 175 евро, тук в един наш сайт - 500 лева. 46% надценка над печалбата. Ай сиктир.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #646 -: 12 Март, 2011, 00:12:42 »
0

Ама, нали тях ще ги репресира, дето вдигат цените. А, на нас ще даде тиквен медал.  :D

Столчето му е вярна цената. Нали у нас има повече богати хора, следователно, повече искат, и ядат повече. От там следва, че са с повече килограми. За тях трябва стол с по-големи размери, или най-малкото, по-стабилен  :D

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #647 -: 12 Март, 2011, 00:29:26 »
0
Това земетресение ги попиля тези хора. До момента, 1000 жертви. И сега, пак ново.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/03/11/1058024_novo_zemetresenie_ot_66_po_rihter_razljulia_iaponiia/?ref=rss

Канал с клипове...

http://www.youtube.com/citizentube?feature=ticker#p/c/0870831CE43351E1/9/EkG8-E2soQU

Devastating tsunami hits Japan
« Последна редакция: 12 Март, 2011, 00:32:33 от Muza »

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #648 -: 12 Март, 2011, 00:45:34 »
0
Миро Ирландското не се отказва - ще прави доброволни отряди от пенсии, които да следят за цените... Този май настина е идиот. Как е възможно толкова глупав човек да е министър на най-жизненоважното министерство? Този палячо не вярва, че пенсиите, като основни купувачи на евтини стоки, и без да се обаждат "където трябва" постоянно ПРИТИСКАТ цените надолу. Толкова ги притискат, че се налага пилетата да се помпят с вода, хлябът да е от фуражни трици, млечните продукти да са пълен боклук, а колбасите да се правят от бракувани в ЕС меса и отпадъци.
Такава демонстрация на неразбиране на пазарите е шокираща.
Коганев, миро е наистина идиот ... това се регулира със създаване на законова среда за лоялна конкуренция а не с проверки.  Явно липсва тази конкуренция щото цените на хранителните стоки в бг са безумно високи. Хей, ако искаш да ядеш краве масло а не някаква смесица от палмово масло, сухо мляко и знам ли още кво трябва да си купиш  deutsches markenbutter което във варна това лято беше 4лв. същото в германия е 70-80 цента. аз си купувам регионално органично масло за 1.80евро.  Хранителните стоки в БГ са на нивото на немски дискаунтер и са по-скъпи. Био магазините са мнооооого по-скъпи от тези в германия. Това е факт! Идиотизъм е да правителството да контролира цените. Факт е че конкуренцията на пазара на дребно не сработва особено добре и цените за сравнимо качество са по-високи от тези в германия.

Муза, четох днес изказванията на дянков. Това е профанизиране. Честно казано има няколко министри които намирах за ок и дянков беше един от тях  ... На запад също се правят на ударени за инфлацията в храните и енергийните суровини и масово се манипулира статистиката като храни и енергоносители влизат (ако въобще) с минимална тежест в представителната кошница.  Проблема е че ако има инфлация ЦБ трябва да вдигнат лихвите а икономиките им вече са прекалено зависими от безплатните пари. Да не говорим за високите лихви по държавните облигации.
Наскоро в уошингтън таймс писаха че кризата от 2008ма може да е била предизвикана от терористи. Тва бяха доклади на цру и тем подобни. ББернанке смята че е ок фед да купува държавните облигации тоест да дава назаем пари на правителството (тва според асен се прави тайно и в БГ)

ето и статията от зирохедж

Bernanke Tries To Explain Why A Ponzi Scheme Is A Perfectly Acceptable System For Post Civil-War America, Fails


The following exchange between Ben Bernanke and Senator Kirk is a must watch for everyone who wonders how Ben Bernanke justifies the fact that America is now an open Ponzi scheme. Kirk's question "in laymen's terms this is one part of the government lending another part of the government money, which would not let to long term confidence once the American people understood the basics a little bit better" relates to the open monetization that the Fed does each and every day at least until the end of June. What Kirk did not ask is what happens when the American people realize just how truly preposterous the Ponzi is, and that all the interest "paid" by the Treasury to the Fed ends up being remitted as cash right back to the Treasury as revenue in essence incentivizing the Treasury to spend and borrow more in order to earn more! This is the most circular Weimarian nightmare scenario imaginable, and we can only hope that "the American people" understand this as soon as possible. As to Bernanke's surprise that the US had a currency without any Federal debt to back it up (yes, it is possible to live within one's means, even for a central bank) can we remind the Chairman that the gold on the Fed's balance sheet, all eight tungsten thousand tons of it, is actually Marked to Market to almost $300 billion, and can by definition be used as a pledge to any liability, such as a currency or excess reserves. But oh yes, how could we forget, using just gold as an asset would never afford us the kind of adamantium price stability that we have seen in recent times. Plus how on earth could one infinitely dilute the dollar if the Fed's balance sheet was limited by actual "assets" that do not require Hewlett Packard tech support every now and then.

С тези примери  искам да кажа че идиоти като миро и дянков не са кът. А може и да не са идиоти а просто си играят играта и идиотите сме ние дето плащаме сметката. Точно така е идиотите сме ние, но мамка му много им падна нивото бе деба. Можеха и малко по-засукано да ни лъжат ...
петък вечер а аз чаткам по клавиатурата че другите били идиоти. смях

поздрави

« Последна редакция: 12 Март, 2011, 00:50:29 от nearvana »

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #649 -: 12 Март, 2011, 08:26:52 »
0
(единична цена х брой) - (непреки разходи + преки разходи) = печалба

Общо взето това е обобщена формула, но за две-три изречения върши работа. Представлява оборот (първата част) минус разходи (втората част) дава печалба. От тази формула се вижда, че при повишаване на разходите в част "непреки" (ток, наем, заплати и др.) и при намаляване на "брой" (поради спад в потреблението), за да се запази печалбата е необходимо да се коригират или "единична цена" нагоре, или "преки разходи" съответно надолу. Обикновено се стига и до двете, но по-бързо е вдигането на единичната цена, доколкото преките разходи са въпрос на договаряне. Това е естествената реакция на предприемача при продължително спадане на оборотите. Когато печалбата на предприемача се задържи дълго време под нормалната за сектора, той спира дейност и се насочва към друг сектор. Това е бърз урок по пазарна логика за начинаещи. Дано Миро и ББ да четат тук...

Ако има картели, а то има, ББ и МН да се справят с тях ПО ЗАКОНОВ РЕД, а не да ми обясняват как ББ разрешавал РЕПРЕСИИ... Сега вече и за най-фанатизираните гербаджии трябва да е станало ясно, че ББ се изживява като диктатор и едноличен владетел, щом през кухата му тиква е минала мисълта, че той може да РАЗРЕШАВА репресии. Интересно ми е кой РЕПРЕСИВЕН апарат ще извършва РЕПРЕСИИТЕ? И какво следва да правят РЕПРЕСИРАНИТЕ?

В световен мащаб наистина цените на храните се покачват поради повишаване на апетита на азиатците. Не само при храните е така. При наличието на най-богатия почвен фонд и дървесен фонд в Европа ние да се вайкаме, че индийците и китайците станали по-лакоми... Вместо да се радваме! Ми у нас квото боцнеш се фаща. Миро и ББ, тези идиоти, вместо да изгонят още един милион млади българи, да вземат да комасират земята най-накрая.

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #650 -: 12 Март, 2011, 19:09:27 »
0
прав си Коганев, може и да е заради ниския оборот. Чудя се що още не се е намерил някой с ниски непреки разходи като например склад дето  продава онлайн или с листовки за пенсионерите храни на по-ниски цени но и в по-големи количества за да си струва доставката - примерно мин. оборот от 100лв.  като бях във варна се ужасих - пенсионери с по 130лв заплата и такива цени по магазините. не ми го побира главата как се оправят тези хора.

В световен мащаб наистина цените на храните се покачват поради повишаване на апетита на азиатците. Не само при храните е така. При наличието на най-богатия почвен фонд и дървесен фонд в Европа ние да се вайкаме, че индийците и китайците станали по-лакоми... Вместо да се радваме! Ми у нас квото боцнеш се фаща. Миро и ББ, тези идиоти, вместо да изгонят още един милион млади българи, да вземат да комасират земята най-накрая.

това е фактор но не съвсем. нарастването борсовите  цени на храните  през последната година  е толкова рязко че трудно може да се обясни със забогателите азиатци. апропо, как това не беше проблем преди 2години :)
Това са безплатните пари дето се изсипват от фед, ецб и другите директно в банките. идеята е уж те да раздават кредити ама за кво да го правят когато могат на пазара на суровини да направят 50% доходност за година? И съответно надуват балона.  И ецб и фед вадят статистики че инфлация няма ... което е безумие

Жалко е че нашите бизнесмени продължават да искат да строят хотели (последната седмица имаше пак нещо за огромни проекти в рила) вместо да се възползват от истинския бум в цените на селскостопанските стоки. Това може да се окаже бизнеса на десетилетието ...

поздрави
« Последна редакция: 12 Март, 2011, 19:11:07 от nearvana »

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #651 -: 12 Март, 2011, 19:43:45 »
0
Разбира се, че кредитната експанзия с леки пари създаде нова средна класа, то това си е като написано на корицата. И именно това, че има пазар за по-скъпи агропродукти, е нещо, което у нас може да донесе солидни приходи. Но за целта земята трябва да се комасира, за да може да се създаде модерно стопанство, а не пак с воловете...

Иначе онова, което споменах, си е стагфлационна крива. Когато монополите изяжда почти всичките пари на домакинствата, а правителството нехае, се стига до състоянието, в което сме ние в момента. Характерно е точно поскъпването на храните и тежестта на монополите. Ако се повиши безработицата, значи стагфлацията е във възходяща крива. Понеже това е явление от много голям мащаб, нашите мижитурки могат само да влошат нещата, търсейки "виновни" и репресирайки народа си. Най-ужасното е, че народът си умира някой да го репресира. Българинът, този малоумник, не е спрял да се води от тъжното "я не сакам на мен да ми е добре, а на ... да му е зле". Българинът, тази жалка твар, с удовлствие ще се закотви за столетия на дъното и ще мизерства, но ще е щастлив, че "онези търгаши" са си намерили майстора. Българинът, това природно недоразумение, продължава да мечтае за силна ръка и за силна държава.

Между другото лагерите на смъртта са били нерегламентирани и в тях са изпращани хора без присъди. Там са си и умирали от срдечна недостатъчност или там каквото е бил длъжен да пише фелдшерът... Иначе зверствата и изтезанията са били РАЗРЕШАВАНИ от Бай Тошо чрез лични нарждания. ББ по това време е бил на промивка на недоразвития си мозък и май все натам го влече. Репресии, натиск, тотален контрол, страх. И сега без никакъв срам този самозванец РАЗРЕШАВА репресии и дори не се страхува, че тези неща се протоколират. Не е за вярване, че младеж, който е преминал през цялата мелачка на пропагандта и е стигнал до там, че да охранява тялото на Първия,  ще може да се излекува и да стане отново нормален. Като гледам колко комунисти, които дори не са посещавали редовно събранията, сега са патетични бесепари, хич не ми се вярва, че ББ е с всичкия си. Но едно нещо може да му се признае - познава народа си. Познава тази сволач, знае как да я сръчка и как да я подкара.
Дали да не взема да си трия поствете вече...
« Последна редакция: 12 Март, 2011, 20:04:30 от koganev »

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #652 -: 12 Март, 2011, 22:30:54 »
0
Аз да се поразходя малко из природата и опозицията се активизирала. Я да си припомня... Муза и Додо бяха Костовисти, Нирвана е зелен (и Гоголчо е), Коганев е колебаещ се, а за Тони не знам/не помня. Нирвана, познавате ли се с Гоголчо? Всъщност кои са зелените - написах "партия на зелените" в гугъла и: http://www.zelenite.bg/initiative-committee и след това http://www.greensbg.com/organization.html
Като гледам са различни хора, кои са истинските?

....Дали да не взема да си трия поствете вече...

Коганев, нямаш ли някакво хоби - лов, риболов...? Да се поразсееш малко, че ми се струваш мрачен. Животът е станал по-труден, всички имаме проблеми, но продължаваме напред.  *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #653 -: 12 Март, 2011, 22:54:27 »
0

Nearvana, Jim,
Разсмяхте ме...  :D

Nearvana,
Пускай си музичка, докато чаткаш на клавиатурата... :)

Прав си, че не са само нашите така. И точно за това ме е яд. Защото, поне по мои наблюдения, не са нещо по-добри, като цяло от нас. Разликата, че ние къде сме, те къде са...

Дянков, още в самото начало започна с грешките си...

И според мен, причината за повишаване на цените на храните изобщо не се корени в повишеното потребление, а съвсем други причини.
Изобщо, твоята теория за тръскане ту в едната посока, ту в другата, като че ли, най ми пасва... :)

Коганев,
Няма да има репресии. Кого ще репресира? Ще се окаже, че не точно това е казал, съвсем друго значение... Нищо ново под слънцето.

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #654 -: 12 Март, 2011, 23:12:53 »
0

Ето още едно изключително мъдро решение... При това с дублиране отново на инстанции.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-03-09&article=360137

Значи, дядо и баба са на село. Хорицата отглеждат доматки, пиперче... Може и някоя друга кокошчица. Грижат се за зимнината. Не са бреме на никого. Чувстват се и полезни. Което е и дори по-важно... Къщичката не е изоставена.

Пак стигам до ...обаче!

Вече децата, внуците ще пазарят от града. И ще ги зареждат. Няма проблем. Но, това един уикенд, втори... И в един момент, като си сметнат бензина, ще решат, че е по-добре да ги приберат в града.

Равносметката - нови празни къщи, по-малко селскостопанско производство, ... Възраждане на българското село?!??


В същото време, по-малко магазини. Не могат да издържат с ограничен асортимент. По-малко отчисления за осигуровки, по-малко данъци. Отделно и разносните коли ще намалеят. По-малко от изброеното и едно предимство - по-малко изразходван бензин...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #655 -: 12 Март, 2011, 23:16:43 »
0
Jim, пропуснал си  *prof*

Първата Зелена партия на Александър Каракачанов, откъдето произлизат Соломон Паси, Александър Праматарски, Иван Костов:
http://www.greenparty.bg/

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #656 -: 12 Март, 2011, 23:23:31 »
0
P.S. А още от време оно (1990) има две зелени партии - втората е ПК Екогласност (откъдето пък идва Едвин Сугарев). В днешно време се води към Коалиция за България.

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #657 -: 13 Март, 2011, 10:10:27 »
0
тези ще оправят нещата, няма страшно


koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #658 -: 13 Март, 2011, 10:15:11 »
0
...

Коганев, нямаш ли някакво хоби - лов, риболов...? Да се поразсееш малко, че ми се струваш мрачен. Животът е станал по-труден, всички имаме проблеми, но продължаваме напред.  *drinks*

Абе, мани... На стари години ми махнаха сливиците и болката е непоносима. Всичко ми е черно. Една седмца не съм ял и не съм спал като хората. Озверявам!  *bat* Докторът каза, че следващата седмица ще е по-зле, най-много боляло между седмия и десетия ден, а после бързо минавало всичко... Очаквайте най-ужасните неща да ги напиша между сряда и неделя. Поводи - бол.

 
« Последна редакция: 13 Март, 2011, 10:17:10 от koganev »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #659 -: 13 Март, 2011, 10:24:38 »
-1
...

Коганев, нямаш ли някакво хоби - лов, риболов...? Да се поразсееш малко, че ми се струваш мрачен. Животът е станал по-труден, всички имаме проблеми, но продължаваме напред.  *drinks*

Абе, мани... На стари години ми махнаха сливиците и болката е непоносима. Всичко ми е черно. Една седмца не съм ял и не съм спал като хората. Озверявам!  *bat* Докторът каза, че следващата седмица ще е по-зле, най-много боляло между седмия и десетия ден, а после бързо минавало всичко... Очаквайте най-ужасните неща да ги напиша между сряда и неделя. Поводи - бол.
..............
Яж сладолед и ще си по-щастлив. Сега се и затопля времето :) На мен като дете ми извадиха сливиците и аз се разпрах да ям сладолед.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.