Автор Тема: Политика  (Прочетена 278979 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #675 -: 15 Март, 2011, 12:34:37 »
0
« Последна редакция: 15 Март, 2011, 13:07:16 от Jim »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #676 -: 16 Март, 2011, 15:19:14 »
0
Въпреки че е преминал на зелено
Блъснат от кола на НСО обвинен, че не е избегнал удара

Удареният от автомобил на НСО Цветомир Богданов ще бъде привлечен като обвиняем заради това, че не е избегнал удара, въпреки че той е спазил правилата за движение и е преминал на зелено, съобщи бТВ.

През април миналата година колата на военния министър удари лек автомобил, преминавайки на червено. От удара сериозно пострада дете. Преди инцидента Цветомир Богданов се прибира заедно с детето и съпругата си. Автомобилът му се движи по столичния булевард "Тодор Каблешков", тръгва на зелен светофар и след секунди е ударен.

В другата кола е военният министър Аню Ангелов, а автомобилът е на НСО. Минава на червено, защото бърза. Година по-късно съдът иска Цветомир Богданов също да бъде привлечен като обвиняем.

Доказано е, че към момента на сблъсъка той е карал с 30 километра в час. За шофьора на НСО се твърди, че е преминавал с 50 километра в час.

Заради това, че не е избегнал удара, на Богданов ще му бъде повдигнато обвинение за "съпричинителство" на катастрофата.

 *scare*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #677 -: 16 Март, 2011, 15:27:33 »
0
НСО се държат като мутри. Да кажеш, че са над закона, ама то за тях въобще няма приет закон  :o

Трайчо Трайков и Валентин Златев влязоха в словесна схватка за цените на "Лукойл" (аудио)
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/16/1060389_traicho_traikov_i_valentin_zlatev_vliazoha_v_slovesna/
« Последна редакция: 16 Март, 2011, 17:18:11 от gogolcho »

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #678 -: 16 Март, 2011, 17:32:28 »
0
Въпреки че е преминал на зелено
Блъснат от кола на НСО обвинен, че не е избегнал удара

Удареният от автомобил на НСО Цветомир Богданов ще бъде привлечен като обвиняем заради това, че не е избегнал удара, въпреки че той е спазил правилата за движение и е преминал на зелено, съобщи бТВ.

През април миналата година колата на военния министър удари лек автомобил, преминавайки на червено. От удара сериозно пострада дете. Преди инцидента Цветомир Богданов се прибира заедно с детето и съпругата си. Автомобилът му се движи по столичния булевард "Тодор Каблешков", тръгва на зелен светофар и след секунди е ударен.

В другата кола е военният министър Аню Ангелов, а автомобилът е на НСО. Минава на червено, защото бърза. Година по-късно съдът иска Цветомир Богданов също да бъде привлечен като обвиняем.

Доказано е, че към момента на сблъсъка той е карал с 30 километра в час. За шофьора на НСО се твърди, че е преминавал с 50 километра в час.

Заради това, че не е избегнал удара, на Богданов ще му бъде повдигнато обвинение за "съпричинителство" на катастрофата.

 *scare*


Гениално, човека е возил в колата си малкото си дете и го обвиняват че  не се е опитал да избегне катастрофата ... едва ли не умишлено я е причинил минавайки на зелено. Не знам на кого са подчинени тези от НСО но съм убеден че една думичка от министъра или ББ и случая е решен. Ако подобно нещо се случи в западна европа ще има невероятен скандал. Министъра и шефа на охраната си  заминават  като стой та гледай ...
Да не говорим че на година в БГ  стават поне по 2 инцидента с коли на НСО. Очевидно става въпрос за рецидив.

Дано детенцето се оправи щото в статията пише че е с "влошено здраве след инцидента". 

Jim, дай малко ъпдейт докъде са стигнали със събарянето на барбекюто че имам нужда от малко положителни новини днес ...

поздрави
 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #679 -: 16 Март, 2011, 18:21:24 »
0
Днес реших да гледам "извънредното" издание новини за Япония по ТВ7, чух го от съседната стая и си пуснах телевизора (което много рядко се случва).. Толкова тъпо нещо... там ни съобщиха, че всичко е наред, всичко е под контрол. Накрая и Минчо Празников обясни, че радиационния облак няма как да стигне до нас.

То вярно, че народонаселението изтрещя и пие йод, а майките заповядали на директорките на градините децата да не излизат навън, че има радиация, ама и така да говорят глупости по ТВ, напомни ми 1986.

Значи според ТВ7 всичко е под контрол, а според други 100 медии положението е критично и реактори 1 и 3 са извън всякакъв контрол. На кой да вярвам, на сричащата говорителка на ТВ7 ли?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #680 -: 16 Март, 2011, 18:30:28 »
0

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #681 -: 16 Март, 2011, 19:23:56 »
0

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #682 -: 16 Март, 2011, 19:51:28 »
0
Че ако някой е опасност за мен и аз ще стрелям. Не съм от НСО и се охранявам сам.

Нирвана, това днес ме развесели, това се казва наглеци: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3680871
Ти така и не каза от кои зелени си. Кой им е лидера, за какво се борят. Чакам и Гоголчо да каже.  *beer* *beer*

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #683 -: 16 Март, 2011, 20:08:35 »
0
Куфарите да са ви готови. Платете си данъците, щото онази демократична наредба за забрана за излизане от държавата още е в сила...

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #684 -: 17 Март, 2011, 02:43:18 »
+1
Че ако някой е опасност за мен и аз ще стрелям. Не съм от НСО и се охранявам сам.


даваш ли си сметка че тези от НСО редовно рискуват живота на невинни хора по пътя карайки като изоглавени.  Аз за мнооооогото си години в германия съм видял кортеж да не спазва светофара 2-3 пъти и то само при посещение на президента на сащ или на израел и то само след като светофара надлежно е осигурен от полицаи на мотори за да няма инцидент. Тия педали са минавали на червено карайки аню ангелов на някоя мноооого важна среща може би. Понеже са в дебели джипове и не ги лови закона са минали на червено и са вкарали едно дете в болница.  Сега щяли да имат право да стрелят ако преценят че някой е опасен. Ами ако се напият и просто ей така решат че си опасен щото минават на червено и ти не си спрял при зелен сигнал??? На кого са подчинени НСО, какъв имунитет имат и кой ги контролира?
Ако ти си в опасност и стреляш най-вероятно ще отидеш в затвора дори и да става въпрос за самоотбрана. Да си чул някой от НСО да е отишъл в затвора.   *ireful*
Ако  ББ  разстреля някой на живо по телевизията очаквам вече да кажеш че тъпака си го е заслужавал щото е имал само едно дете ... аре спирам до тук че много ми дойде.
 
Нирвана, това днес ме развесели, това се казва наглеци: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3680871
Ти така и не каза от кои зелени си. Кой им е лидера, за какво се борят. Чакам и Гоголчо да каже.  *beer* *beer*

http://forthenature.org/
http://www.zelenite.bg/

сори, малко рязко отговорих Jim, но да разрешаваш на подобна безконтролна организация на твое лично подчинение да стреля когато прецени за удобно ... не е нищо друго освен да си ПРИСВОИШ правото да колиш и бесиш.

Ей, Коганев ша излезе прав ... както обикновенно.
 :'(

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #685 -: 17 Март, 2011, 02:58:52 »
0
за сравнение веднъж в берлин се оказах на улицата с колело когато ме задминаваше кортежа на джордж буш. полицаите ми казаха по мегафона "МОЛЯ продължавайте да карате напред" (явно да не спирам за да извадя базуката) и като продължих ми казаха по мегафона и едно БЛАГОДАРЯ. Улицата беше отцепена за коли ама аз бях минал между загражденията с колело.
Интересно ми е как ли щеше да реагира НСО с разрешение да стрелят когато преценят???  *scare*

има няколко изцепки на ББ които са просто непростими  и току що станаха с една повече

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/16/1060583_ohranitelite_na_vlastta_shte_mogat_da_streliat/

Служителите на Националната служба за охрана (НСО) могат да стрелят по преминаващи около кортеж на властта коли, ако преценят, че се създава потенциална опасност за охранявания. Това реши правителството, след като гласува наредба за съхраняване и употреба на оръжие и боеприпаси в службата.

За работата на НСО досега нямаше нормативен акт, а за тези действия, служителите се съобразяваха само с вътрешни правила, разпореждани от директора на службата.

хаха, а сега ще има наредба  *scare*
 *neg*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #686 -: 17 Март, 2011, 11:33:58 »
0
...Служителите на Националната служба за охрана (НСО) могат да стрелят по преминаващи около кортеж на властта коли, ако преценят, че се създава потенциална опасност за охранявания....
Че има ли охрана в света, която не би стреляла в такъв случай? Ти какво би направил? Та в тази "новина" не виждам нищо особено. Разбира се нашите лидери далеч не са такива мишени като американците и израелците и при пътуване няма нужда от престараване, като в случая с Аню Ангелов. Но да си правиш извода, че сега ще започнат да трепят по няколко човека при всяко пътуване...Преди време Додо се възмути от един закон за горските територии - как се улеснявали строежите на хотели и вили. Аз му предложих облог - един построен хотел - гласувам за Костов, няма нищо такова построено - гласува за Герб. Е, да предложа и на теб - ако стрелят по някого (във въздуха не се брои) - гласувам за зелените, ако не....
Ти какво мислиш за цените на бензина? Според мен никак не са високи. И аз карам колело и ако няма коли около мен бих бил много доволен. И то при условие, че имам достатъчно пари за бензин. Аз мога да карам колело, жената и децата могат, ама другите не можели - дойде пролетта - коли само извън града.
Преди време казах на Гоголчо какво не ми харесва в точно тези зелени, прочете ли го? Никак не ми харесва...

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #687 -: 17 Март, 2011, 12:14:29 »
0
Jim, пак повтарям проблема е как се държат едните и как другите. НСО редовно причинява катастрофи.
Прочети пак статията в дневник и особено

"Служителите на Националната служба за охрана (НСО) могат да стрелят по преминаващи около кортеж на властта коли, ако преценят, че се създава потенциална опасност за охранявания. Това реши правителството, след като гласува наредба за съхраняване и употреба на оръжие и боеприпаси в службата.

За работата на НСО досега нямаше нормативен акт, а за тези действия, служителите се съобразяваха само с вътрешни правила, разпореждани от директора на службата."
Според това което пише тия мутри са в юридическа абсолютно сива зона. Няма закон който регламентира статута им.
Ти смяташ ли че в закона за полицията пише "Служителите на Националната полиция могат да стрелят по преминаващи  ако преценят, че се създава потенциална опасност за околните. "?
Закона за МВР:
Чл. 80. (1) Полицейските органи могат да използват оръжие като крайна мярка:
1. при въоръжено нападение или заплаха с огнестрелно оръжие;
2. при освобождаване на заложници и отвлечени лица;
3. при неизбежна отбрана;
4. (доп. - ДВ, бр. 17 от 2003 г.) след предупреждение при задържане на лице, извършващо или извършило престъпление от общ характер, ако то оказва съпротива или се опитва да избяга;
5. след предупреждение за предотвратяване бягство на лице, задържано по съответния ред за извършено престъпление от общ характер.
(2) Полицейските органи при използване на оръжие са длъжни по възможност да пазят живота на лицето, срещу което е насочено, и да не застрашават живота и здравето на други лица.
(3) След използване на оръжие полицейските органи са длъжни да съставят писмен доклад по установения ред.

Това е закон приет от НС а не наредба на правителството ака ББ. Дали пък няма разлика, а?

Пак те питам  -  при всичките тези причинени катастрофи включително с тежко пострадало дете има ли един едничък случай на признат за виновен служител на НСО???

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #688 -: 17 Март, 2011, 12:22:57 »
0
Преди време казах на Гоголчо какво не ми харесва в точно тези зелени, прочете ли го? Никак не ми харесва...
това че имали малко деца ли?  Не ми се влиза в спорове на тази тема но меко казано колко деца имаш  е лично решение, което може да е повлияно от мнооого лични фактори. Никъде в програмата им няма точка според която те ще се стремят към експоненциален ръст на броя човешки същества на планетата, за да очаквам всеки от тях да има поне по 3 деца.  Ако това ти е аргумента за герб и срещу зелените мисля че имаме различна ценностна система и следователно всякакви споровете по темата са безпредметни.

жив и здрав
 *drink6*

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #689 -: 17 Март, 2011, 14:32:47 »
0
Джими, твоят облог е много странен. То очевидно не забелязваш проблема.
Значи ако ти кажа, че ще правя секс с жена ти, когато реша, че това е необходимо, ти вероятно ще се шашнеш и допускам, че ще ми строшиш някои работи още преди да се разбере дали ще реша да има секс или да няма. Обаче котато ББ решава, че ще може да стреля по жена ти и децата ти, когато реши, това не те притеснява. Наредба на министерски  съвет нищо не означава. За да се позволи изпълнение на смъртна присъда трябва дста по-сериозно одобрение.
Когато правителството работи в посока на репресии и огрничаване правата и свободите на хората, това е проблем! А когато прават и свободите на хората ВЕЧЕ са ограничени и репресиите ВЕЧЕ са се случили, това е катастрофа. В момента твоят идол подготвя нещата, а ти си обясняваш всичко с добрите намерения и здравия разум.