Автор Тема: Политика  (Прочетена 278959 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #705 -: 19 Март, 2011, 18:50:25 »
0
http://www.dnevnik.bg/novini_ot_vas/2011/03/19/1062045_vuorujen_v_centura_na_sofiia/

Ипон пази и Общинска банка. Конфликт на интереси сигурно формално няма. :)
« Последна редакция: 19 Март, 2011, 18:52:39 от gogolcho »

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #706 -: 20 Март, 2011, 11:50:42 »
-1
Като кавалер да започна с Муза. За съжаление недосегаемостта на НСО е сигурно от 50 години и при нашата съдебна система не очаквам да изкарат виновен джигита от НСО, минал на червено. А това би било справедливото и би би подействало възпитателно.
Прочети това по диагонал: http://dnes.dir.bg/news/wikileaks-jeyms-pardu-8235497?nt=4 Едва ли научаваш нещо ново. Чувала си, че "рибата се вмирисва откъм главата". Е, при нас всичко е вмирисано. Всеки си казва те така и аз така и търси начин да си "повиши доходите" за сметка на държавата. Много хора в правораздавателната система предпочитат да са на страната на престъпниците, защото е по-доходно и безопасно, от здравната каса се краде чрез фиктивни, болни, болести, операции, лекарства и какво ли не, в образованието - фиктивни ученици, студенти, часове и т.н.. в държавните учреждения те мотат и те гледат в ръцете, корупцията при търговете е пълна - можеш ли да ми дадеш пример за честно проведен търг до 2009г. И това са неща, трупани от 20, 40-50 години. Е, няма да се оправят за 1,5 години, не знам изобщо ще се оправят ли. Не съм оптимист, но засега съм за ББ защото виждам някакви проблясъци и усилия.
Гоголчо, ако с линка показваш конфликт на интереси, добре. Иначе текста под снимките е голяма глупост. Щял да се подхлъзне и да изтрепе децата. Ако не си пипал оръжие да уточня. За да гръмне, първо се зарежда патрон в цевта, после се пуска предпазителя и накрая се дърпа спусъка. Не че не е ясно, че ББ иска да истреби половината деца, за да има достатъчно място в градините и да няма проблеми.
Коганев, случай с мои познати. Пътуват с кола в Германия. Спират ги, карат мъжа да излезе от колата и нещо започват да говорят. Жената, разбира се решава да се намеси и слиза от другата страна с ръце в джобовете на жилетката (студено е). Двамата полицаи веднага вадят пищовите и ги насочват към нея - не знаят какво има в издутите джобове. Не искам милиционерите да се върнат, но и това досега никъде го няма - бият полицаите, а тях ги е страх да си извадят оръжието. Я иди и тръгни да биеш полицай в САЩ. От личните си наблюдения мисля. че полицаите повече ги е страх, отколкото да се държат грубо. А бих искал в доста случаи полицията да бъде много по-твърда (пример футболните хулигани).
Нирвана, ти много си се загрижил за това детенце. Че да не е пеликанче или таралежче, че е толкова важно. За осигуровките - ами май няма никакъв проблем да излезнеш в майчинство, да си гледаш детето и да получаваш за това детски. Но да работиш, да дадеш детето да ти го гледа държавата (срещи символична такса за ясли или градина) и да искаш детски? Ако те оперират от язва държавата плаща, защото си си плащал осигуровките, но ако не си болен трябва ли ти или болницата да получите пари. Това ми е мнението, но допускам, че може и да не съм прав. А и вече е коментирано, че няма полза от тези детски - те помагат на циганите и не стимулират българите. Попитах те за ценностите, след като споделих мои, така че не е некоректно. Добре, а зелените какви ценности имат, за какво се борят. Коалицията не те интересува? Е как така. Сега ти не си гласувал за зелените, а половината ти глас е отишъл за Герб, една трета за БСП и ДПС и т.н. Доволен ли си от това. Така ще се получи винаги, когато гласуваш за партия, която няма никакъв шанс да влезе в парламента. Затова е нормално да се опита да влезе в коалиция (например в Синята коалиция) за да може в парламента да прокарва закони в полза на природата. Иначе що за партия е, да не иска да влезе в парламента. Би ли предложил конкретни начини за излизане от демографската криза, или може би какво предлагат зелените. Или те са над този дребен проблем.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #707 -: 20 Март, 2011, 12:25:05 »
0

Джим,
Разбира се, че е така. Следва и логичният въпрос, след като за тях, без значение е сигурността на останалите на пътя, как биха действали с допълнително правомощия? Уверявам те, че ситуацията, в която ни попаднахме, беше доста страшничка.

По-горе, коментирах едно решение на правителството, касаещо намаляване асортимента на магазините, което, бъди сигурен, че за повечето означава затваряне. Означава едно "рамо" за допълнително обезлюдяване на селата. Така си мисля, но може и да бъркам.

 *drink11*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #708 -: 20 Март, 2011, 12:47:35 »
0
Гоголчо, ако с линка показваш конфликт на интереси, добре. Иначе текста под снимките е голяма глупост. Щял да се подхлъзне и да изтрепе децата. Ако не си пипал оръжие да уточня. За да гръмне, първо се зарежда патрон в цевта, после се пуска предпазителя и накрая се дърпа спусъка. Не че не е ясно, че ББ иска да истреби половината деца, за да има достатъчно място в градините и да няма проблеми.

Не, Джим, не е добре. Този конфликт на интереси с нищо не се отличава от този на Доган. Вероятно даже е по-голям като сума от прословутия милион на Доган. И това с охраната на Общинска банка е дребен пример. През годините имаше достатъчно други, при които става въпрос за огромен паричен поток, който отива при фирми на ББ, който паричен поток се генерира във връзка с монополизирани дейности. Но явно за теб това не е проблем.

---

Връщайки се малко по-горе сам казваш, че ГЕРБ не прави нищо за подобряване на демографската картина и няма ясна визия какво да се прави. А за теб това е най-важното за теб. Т.е. подкрепяш партия, която не прави нищо по най-важното нещо за теб.  *drinks*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #709 -: 20 Март, 2011, 17:36:28 »
0
Муза, тия ще си действат по същия начин и с "новите" подразбиращи се от работата им правомощия. Но на твое място аз бих написал писмо (имейл) до ЦЦ или ББ или омбутсмана... Как ли съм пропуснал коментара ти за магазините. Но те уверявам, че и по три мола да има във всяко село обезлюдяването няма да спре. Има ли някой в този форум, чийто дете живее на село.
Гоголчо, конфликта на интереси никак не е добре, моето "добре" се отнасяше за друго.  Но ако може малко подробности. Откога е договора за охрана на Общ.банка и Ипон. Знае ли се за каква сума и може ли да сравним с охраната на други банки? Е, би било добре ако дадеш и данни за други фирми на ББ. Но това, че охранителна фирма върши охранителна дейност не е престъпление дори и морална гледна точка. Когато С.Берлускони стана премиер, той не спря телевизиите си, нито закри футболния Милан. И не знам някой да го е обвинил за това. Ако ББ като кмет или премиер е махнал друга фирма и сложил Ипон за охрана на банката, ок, работата смърди. Също и ако взима от банката явно повече пари отколкото другите банки плащат за охрана. Но ако не, къде точно е конфликта? Просто моля за повече подробности.
Най-важното за мен е престъпността, корупцията и правосъдието. А за демографската криза преди бях написал единственото разумно нещо, до което стигнах, но е трудно/невъзможно да се приложи на практика. Така че аз също не знам какво да се направи, че да искам от Герб да "го" направят.
« Последна редакция: 20 Март, 2011, 17:50:43 от Jim »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #710 -: 20 Март, 2011, 18:00:11 »
0
Не знам от кога е договора (както и дали е била избрана с конкурс), но сигурно може да се разкрие. Ако журналистите имат куража да го направят...

А Берлускони пък точно да го сочиш за пример :) То той е най-големия мафиот.

Искаш други конфликти на интереси? Знаеш ли, че Ипон пази обектите на Вальо Златевия Лукойл? Сега ако следиш ситуацията с горивата, Трайков каза, че има практически пречки пред вноса на горива - т.е. пази се монопола на Златев.Не е баш конфликт, но със сигурност е обвързаност, която едва ли ще му позволи да превахне тези бариери пред вноса. Преди това пък да не говорим за СИБанк как бе придобита от Славчо Христов и застана на входа на държавните институции да събира банкови такси за преводите към тях. Доста солени при това. Ако тези неща не ти стигат, да минем от конфликт на интереси към директна обвързаност с някои лица от подземния свят:

http://www.bivol.bg/home/item/748.html

Цитат
Операция "Фабриката" от 1995 г. до днес

Преди няколко дни Цветан Цветанов се отчете за операция "Фабриката", при която бил разбит нелегален цех за производство на цигари, който според министъра можел да задоволи 1/3 (една трета) от консумацията на цигари без бандерол в страната.

Няма да влизаме в подробностите на министерската математика, в която е изпусната една нула (не една трета, а една трийста част в най-добрия случай).

Добре е обаче да се припомни една друга операция за разбиване на цех за нелегално производство на цигари, която би могла също да бъде кръстена "Фабриката". Тя се е състояла през март 1995 г. в Крайморие, както четем в пресата от това далечно време.

Фирмата организирала производството е "Тео Интернационал", създадена през 1994 г. В нея са акционери следните лица: Бойко Борисов , Цветелина Бориславова, Румен Николов - Пашата, Ангел Бончев от "Литекс" и други по-малко известни люде. В края на 1995 г. Бойко Борисов и Пашата влизат в управителния съвет на фирмата, а след няколко месеца, през май 1996, като членове на борда ги заместват Иво Каменов от варненската групировка ТИМ и Недялко Кирезиев.

След разкриването на нелегалната манифактура основателят и основен акционер Емил Райков забягва в чужбина. Няма данни да са разпитвани и привлечени под отговорност Бойко Борисов и Пашата.

За тези неща е писано и преди. Сега можете да ги видите документирани с подписи и печати, които доказват две неща: 1. Премиерът Борисов има натрупан опит в контрабандния бизнес и 2. Има топла връзка с ТИМ в онези смутни времена.

Такава връзка има и в момента, защото ТИМ продължава да е тема табу, въпреки все по-очевидните данни за злоупотреби: казусът с Морската градина във Варна, картелизацията в зърнения бизнес, където ТИМ е основен играч, както и финансовите схеми със стотици милиони лева от парите за пенсии в доброволните фондове "Съгласие" и "ЦКБ-Сила", които чрез "Химимпорт" са под контрола на варненските "бизнесмени с бели якички" .


Още ли ще се мяташ като Матросов на амбразурата и ще си мислиш, че ББ може да въведе нов морал?
« Последна редакция: 20 Март, 2011, 18:02:36 от gogolcho »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #711 -: 20 Март, 2011, 18:04:46 »
0
А за демографската криза преди бях написал единственото разумно нещо, до което стигнах, но е трудно/невъзможно да се приложи на практика. Така че аз също не знам какво да се направи, че да искам от Герб да "го" направят.

Това за личния пример ли беше? Ми за "го", може лично ББ да минава и да опложда мат`риала *rofl*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #712 -: 20 Март, 2011, 22:27:17 »
0
Пак ли не ме разбра   *drinks* Имах предвид, че не знам какъв закон трябва да се приеме, за да искам Герб да го вкарат в парламента.
Нямам мнение за Берлускони, мисълта ми беше, че никой не го обвинява, че е премиер и има телевизия и футб.клуб. 
За Лукойл и ББ пак да помоля за факти, освен факта, че Ипон е охрана. Как точно ББ спира вноса? Не казвам, че не е така, просто нещо по -сериозно от "ББ са приятели със Златев". Намесил си и Славчо Христов, че тоя не беше ли по времето на Костов и не беше ли свързан с него. И какъв е бил ББ по това време, как е влияел.
Операция "фабриката"  *rofl* Това "доказателство" го пускаш за втори път. Ще ти отговоря по идентичен начин. Основният/мажоритарният акционер си е направил нелегална фабрика на 500 км. от София и след разкриването и е избягал. Останалите акционери може изобщо и да не са знаели за нелегалната част от бизнеса и предполагам затова и не са били разпитвани изобщо. Не е невъзможно и ББ да е основния организатор и да си е скрил следите и да е натопил другия. Ама тези доказателства са несериозни дори и за неюристи.
ТИМ, ВИС, СИК и др. през този тъмен преход придобиха огромни капитали и станаха собственици на много имоти и бизнеси. Но много преди 2009 г. когато ББ взе властта. Добре, сигурно се познава с някои отпреди 15 г. Какво точно сега трябва да направи ББ, в случай, че тези "бизнесмени" не вършат нищо престъпно в момента. Какво стана в Морската градина? Общината беше продала на ТИМ 122 декара ли? И естествено че ББ е виновен, кой друг. Сигурен съм, че можеш да намериш топла връзка между ББ и убийството на Кенеди, атентата срещу папата, взривът в Чернобил....  *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #713 -: 20 Март, 2011, 22:44:39 »
0
И естествено че ББ е виновен, кой друг. Сигурен съм, че можеш да намериш топла връзка между ББ и убийството на Кенеди, атентата срещу папата, взривът в Чернобил....  *drinks*

Не, не, Джим, обърка имената... Костов е виновен...  :D  *rofl* *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #714 -: 20 Март, 2011, 22:45:56 »
0
Jim, запитвал ли си се защо вече няма "флашки", пресконференции, Янета и др.? И откога точно стана това?

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #715 -: 21 Март, 2011, 00:16:45 »
0
Нирвана, ти много си се загрижил за това детенце. Че да не е пеликанче или таралежче, че е толкова важно.

ако беше таралежче щях да отворя нова тема ама щом е дете ще се огранича само с коментар ... 
и сега сериозно - ти явно мислиш че защитата на природата и децата са две много различни неща. света е по-взаимосвързан отколкото си мислиш.

За осигуровките - ами май няма никакъв проблем да излезнеш в майчинство, да си гледаш детето и да получаваш за това детски. Но да работиш, да дадеш детето да ти го гледа държавата (срещи символична такса за ясли или градина) и да искаш детски? Ако те оперират от язва държавата плаща, защото си си плащал осигуровките, но ако не си болен трябва ли ти или болницата да получите пари. Това ми е мнението, но допускам, че може и да не съм прав.
....
Би ли предложил конкретни начини за излизане от демографската криза ...

Ами, да и то точно обратното на това което казваш по-горе. Проблема е следния: икономически активните и образованите българи имат далеч под 2 деца (средно). Да се твърди че не искат да имат деца щото са образовани е тотална глупост. Това е статистическа зависимост а не причинно следствена. Фак те че отглеждането на деца МОЖЕ да се доведе до
1. проблеми с кариерата
2. финансови проблеми
Вместо да апелираме към чувството за дълг и да следваме примера на цецко (тука ББ не е точно най-добрия пример) за да се стимулира раждаемостта трябва да се помисли за тези 2 точки.
Проблеми с кариерата:  Ами трябва да има осигурена детска градина от 8 до 18 часа за всяко дете. Така поне до някаква степен се омекотява конфликта деца кариера. Ако няма място в детската градина държавата плаща разходите по наемането на детегледачка или таксата за частна детска градина (отскоро е така в някои провинции на германия дори за яслите)

Финансови проблеми: Реална финансова помощ за отглеждане на деца. Обаче не искаме циганите да бъдат стимулирани да правят по 15 вместо по 10 деца - е следователно тази помощ се дава на хора внасяли осигуровки (били са икономически активни). Хора желаещи да работят след раждането ползвайки детски градини не се наказват финансово (лишаване от помощи за деца). Пак прочети каква  е позицията ти по тези въпроси и си помисли дали е правилна или просто е такава, за да оправдае действията на герб.

А и вече е коментирано, че няма полза от тези детски - те помагат на циганите и не стимулират българите.

Грешка! Помощите трябва да са такива че да подкрепят икономически активното население.

А за коалициите - не съм на мнение че трябва да гласувам за някой, който не ми допада, но има по-висок шанс да влезе в парламента. Темата е дълга и нека не я зачекваме. 

Относно ГЕРБ и алея първа. Връзката не е точно като между ББ и Кенеди ...
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=167383
""Малките тайни" на големите сделки

Малката подробност е, че по това време терените по "Алея първа" са актувани като изключителна държавна собственост, която не само не може въобще да бъде предмет на каквато и да е сделка, но и по закон не може да бъде обявявана за частна държавна собственост. Съгласно чл. 6, ал. 3 от Закона за държавната собственост "Обектите - изключителна държавна собственост не могат да се обявяват за имоти – частна държавна собственост”."   

Тоест сделката е атакуема в съда.
Обаче ДНСК на подчинение на плевнелиев разрешава строителството и решава да не води дела защото няма средства за съдебни процедури  :D
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=167652&p=8

"
...
Михайлова заяви, че за партията са неприемливи последните коментари на регионалния министър Росен Плевнелиев, че в бюджета на министерството няма средства да се водят дела за възвръщане на собствеността.
...
В случая с "Алея първа" ДСБ вече отправи питане към регионалния министър Росен Плевнелиев, но той обясни, че по този казус няма много извършени нарушения. Коментарът му бе направен, въпреки че е Министерският съвет не е взимал решение да обяви парцела в Морската градина за частна държавна собственост.

В този случай излиза, че бившият областен управител Христо Контров (ДПС) е продал без право на частен инвеститор земя, която е изключителна държавна собственост. Преди седмица Плевнелиев заяви, че няма пречки "Холдинг Варна" да строи на "Алея първа" след като извърши укрепителни работи на терена.

"Ние не приемаме аргумента, че няма пари, за да се платят съдебните такси и заведат дела за връщане на владение върху земя, която струва милиони. Още повече, че текат давностни срокове", заяви Екатерина Михайлова."

Ха сега ми кажи е ли ББ солидарно виновен за безумието алея първа или не??? Много ми е интересно да чуя аргументите ти, Джими

 *drink11*





« Последна редакция: 21 Март, 2011, 12:00:38 от nearvana »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #716 -: 21 Март, 2011, 00:19:09 »
0
Корупционен скандал разтърси Европарламента
Репортери се правят на лобисти, зарибяват със 100 000 евро

Корупционен скандал разтърси Европейския парламент, след като трима евродепутати са се съгласили да продадат услугите си срещу 100 хиляди евро годишно на репортери под прикритие от британския вестник "Сънди таймс".

Журналистите се представили за лобисти и предложили пари на евродепутати срещу законови поправки.

Приели бившият румънски вицепремиер Адриан Северин – сега евродепутат в групата на социалистите, съпартиецът му Зоран Талер, който е бивш външен министър на Словения и австриецът Ернст Щрасер от ЕНП, който пък е бивш министър на вътрешните работи.

"Сънди таймс" не уточнява какви законодателни текстове и в каква област е трябвало да бъдат прокарани срещу заплащане, но и тримата попаднали в капана, са членове на комисията по външни работи в Европарламента, съобщи БНР.

Адриан Северин, след като приел да сътрудничи на фалшивите лобисти, им изпратил имейл, че желаната от тях поправка е внесена, както и фактура за 12 хиляди евро за консултантски услуги.

Ернст Щрасер пък дал банкова сметка на австрийска фирма, на която да преведат първа вноска за услугите му от 25 хиляди евро. Освен това Щрасер се похвалил на журналистите, че работи за поне пет такива търговски клиенти, от които получава по 100 000 евро годишно.

Зоран Талер също внесъл исканите поправки и дал банкова сметка на фирма, регистрирана в Лондон – не се уточнява каква сума е поискал.

Когато журналистите се разкрили, Северин казал, че не е направил нищо незаконно, а Талер и Щрасер заявили, че са усетили измамата, но искали да видят колко далеч ще стигне.

Европейският парламент обяви днес, че започва анкета във връзка с обвиненията в корупция срещу трима евродепутати.



:) тия се оправдават точно като нашите депутати като ги ханат в крачка (например с телефоните за подарък)
 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #717 -: 21 Март, 2011, 00:27:04 »
0
Относно сделката с алея1, със сигурност е със знанието и съгласито на ББ, някой трябва да е много наивен да мисли противното... А точно заради действията на Плевнелиев и тъпите коментари му рухна имиджа на некорумпирания и загрижен за държавата министър.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #718 -: 21 Март, 2011, 10:49:34 »
0
Jim, запитвал ли си се защо вече няма "флашки", пресконференции, Янета и др.? И откога точно стана това?


А трябва ли да има? Сертов е в БОРКОР, обвинението срещу Трактора не се вижда кога ще бъде внесено в съда, а той е на път да стане отново лоялен гражданин - вече участва в срещи с Дянков...

---

http://meto76.blog.bg/politika/2011/03/20/edvin-sugarev-valentin-zlatev-e-prinositelia-na-podkupa-ot-q.712666

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #719 -: 21 Март, 2011, 11:06:56 »
0
Джим, явно имаш сериозни пропуски, че да ми даваш за пример Берлускони. И да, има не само сериозни упреци към него, а и разследвания, включително и в момента.

Що се отнася до бариерите пред вноса на горива, тях ги оповести Трайчо Трайков, което породи сериозен конфликт между него и Златев, ако си изпуснал и това:

http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/03/16/1060546_traikov_i_valentin_zlatev_prepletoha_shpagi_za_cenite/


Цитат
Акцизът на дизела в страната е един от най-ниските, но в десет страни в ЕС цената на горивото е по-ниска. Вероятно производствената цена е по-висока, но това трябва да доведе до увеличение на вноса, за да се компенсира нормата на печалба. Това обаче не се случва и вариантите за това са два - или има споразумение между търговците, за което трябва да се произнесе КЗК, или вносът на гориво е труден", каза министърът.

До края на пресконференцията Трайков още един път заяви, и то по-категорично, че производствената цена на дизела в България е висока и по пазарните правила трябва да се компенсира с внос.

"Подкрепям превозвачите да могат да внасят гориво при облекчени процедури и спазване на митническите закони", каза министърът. Облекчаването на възможностите за внос е едно от исканията на транспортните фирми. В момента това на практика е невъзможно, тъй като трябва да регистрират данъчен склад, което оскъпява услугите. След изказването си Трайков напусна пресконференцията, преди да е завършила.


Познай сега ББ чия страна взе? Пак ли искаш линкове?