Автор Тема: Политика  (Прочетена 279091 пъти)

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #720 -: 21 Март, 2011, 12:12:50 »
0
браво на журналистите от "сънди таймс"!!! 


http://www.euractiv.de/unternehmen-und-arbeit-000315/artikel/korruptionsskandal-erschttert-eu-parlament-004530

Щрасер си е подал оставката ... нагли копеленца са си политиците и това е! Ако открадна 100к едва ли ще мина само с тов а да си хвърля оставката. Интересно ми е може ли да им се търси наказателна птговорност.

поздрави

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #721 -: 21 Март, 2011, 12:45:37 »
0
Муза, къде пък намеси и Костов.
Додо, тъй като не съм силен в конспиративните теории, а и флашките ми станаха безинтересни след грандиозния случай с футболиста, който си запази работата може би ти ще ми кажеш теорията си. Подобно нещо ме попита и Гоголчо преди време - явно и той има отговор. Затова да помоля да ми напишете НА ЛИЧНИ теориите си, за да видя доколко ще съвпаднат. Аз ще ги пусна тука след това и времето ще покаже дали са верни. Ако са верни ти обещавам, че ще гласувам за Костов (или за зелените, ако прогнозите на Гоголчо са по верни). Пък ако се окажат неверни......
Нирвана, като цяло ми хареса написаното от теб. Някои неща съм ги писал преди, но не си длъжен да си чел цялата дълга тема. Ще повторя глупавото си твърдение, базирано на лични наблюдения, че българите не искат деца. Казваш пари, кариера, ок. Но колко богати хора познаваме, които нищо не им липсва, но са с 1 дете. Какви закони са ми трябвали на Станишев за да има деца - ами да си ги беше приел, беше премиер. Яни Янев, Слави Тр. пари ли нямат или кариера. Госпожиците, които гледаме по телевизиите минават трийсетте, имат и кариера и пари, но 0 или 1 дете. Жени, които не работят нищо, а мъжете им са директори и носят доста хилядарки - едно дете. Просто не искат да си развалят спокойствието, рахата. Да ходи 3-4 месеца дебела, след това гледане, кърмене, къпане, сума грижи. Колко кафета с приятелки ще бъдат пропуснати. Дори ще се наложи да намали цигарите, ужас. "Точно сега не е моментът" и моментът за второ никога не идва.
Помощ само за внасяли осигуровки. Чудесно, твърдо "за". А може ли и пенсии и здравни услуги пак само за внасяли осигуровки. Обаче доста (повечето?) жени раждат до 25 години, когато са студентки и когато нямат нито един работен ден и никакви осигуровки (вкл. и жена ми). Какво правим. А за отглеждането, като знаем колко пенсионери има не е чак такъв проблем. Основното е липсата на желание - аз, ти, Муза, Коганев и др. имаме деца независимо от законите и детските. Спомням си колко трудно беше през 91г. с бебе. И какво, ще чакам 200г. да настигнем швейцарците. Ти май живееш в Германия - много богата и уредена страна. Но и там имат сериозен проблем с децата на белите германци. Затова аз не бих обвинил никое правителство, дори и червените.
Ти май си от Варна затова моля за повече подробности за случая с Алея 1. Какво разбрах от написаното и линковете - надявам се да ми коригираш коректно грешките. Значи януари 2009 зам.мин.Рогачев издава някакъв документ, на база на който през март обл. управител от ДПС извършва промяна на земята и прави сделката. (В тази връзка да кажа на Додо - чувствам се не наивен, а направо тъп, защото не мога да схвана как за тази сделка във Варна трябва да се иска съгласието на софийския кмет ББ.) Нарушен е чл.6 ал.3. Явно мафиотите от ТИМ са намерили начин да заобиколят закона. За съжаление СГПрокуратура не вижда нарушение на закона. Защо ли подозирам, че дори и Плевнелиев да заведе дело, най-справедливият съд на света също няма да види нарушение... Може пък Плевнелиев да е преценил, че има много повече шансове за царските имоти и Пловдивския панаир, отколкото в този случай, а "липсата" на пари да е само претекст. Министърът казва, че е разрешил строителство само за укрепване на брега, а не за хотели и вили. Засега може и да е така, ама кой ще купи имот за милиони само да го укрепва, без да може да си построи нещо в него.
Изобщо не изключвам възможността ББ да пази ТИМ. ОК, Плевнелиев не иска да води дело с много съмнителен изход, пък и в момента май топката е във Варненската прокуратура. Но пък дали Рогачев, Контров (ДПС) и предишните управляващи като цяло нямат някаква много малка част вина за "безумието алея 1"   

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #722 -: 21 Март, 2011, 13:19:52 »
0
Джим, няма какво да ти пиша на лични, защото вече съм го написал в темата - за мен вече двамата бивши съдружници се договориха, Сертов е назначен в БОРКОР като част от сделката, Цветанов лека-полека е изкаран от голямата игра, шумното разследване срещу Трактора на практика е прекратено, обвинение, внесено в съда няма, и е все по-малко е вероятно да има. Флашките спряха така внезапно, както и се появиха. Може пак да се появят (даде се анонс, че има записи за Найденов), ако ББ предприеме нещо. Нищо съществено няма да стане по тази линия поне до изборите.

---

Обаче ББ има други не по-малко сериозни проблеми в момента, които рушат доверието към него. На преден план е подкрепата му за Вальо Златев. ТИМ засега са по на задна линия.








Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #723 -: 21 Март, 2011, 13:21:22 »
0

Джим,
Беше шега... Извинявай! :)
Като има някакъв проблем, все се пише, че Костов е виновен.

 *drink11*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #724 -: 21 Март, 2011, 13:27:12 »
0
Само да допълня, че флашките ще му се видят като детска игра на ББ, ако продължава в този стил http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/21/1062560_borisov_ako_lukoil_spre_za_remont_kakvo_pravim_s/ Каквото сам си направиш, никой друг не може да ти го направи  :) *drinks*

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #725 -: 21 Март, 2011, 13:51:58 »
0
Горкият ББ, колко е глупав... Чак го съжалявам. Толкова много глупости в такова кратко интервю... То няма нито едно вярно нещо в цялата му теза. Направо се чудя как е пропуснал да отбележи, че ако Нефтохима спре за 4 месеца и пътищата ще опустеят, магазините ще затворят, бензиностанциите ще фалират, ще настане масов глад и болести всякакви ще ни сполетят. Пълен идиот! Типичен профан!
Но най-голямата простотия е, че каквито и да са разходите за производство на даден продект, потребителят трябва да си трае и да ги плаща. Ехх... да можех  и аз така ценообразувам...

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #726 -: 21 Март, 2011, 14:13:39 »
0
сори ще съм кратък че нямам време. и няма да отговарям известно време ...
Нирвана, като цяло ми хареса написаното от теб. Някои неща съм ги писал преди, но не си длъжен да си чел цялата дълга тема. Ще повторя глупавото си твърдение, базирано на лични наблюдения, че българите не искат деца. Казваш пари, кариера, ок. Но колко богати хора познаваме, които нищо не им липсва, но са с 1 дете. Какви закони са ми трябвали на Станишев за да има деца - ами да си ги беше приел, беше премиер. Яни Янев, Слави Тр. пари ли нямат или кариера. Госпожиците, които гледаме по телевизиите минават трийсетте, имат и кариера и пари, но 0 или 1 дете. Жени, които не работят нищо, а мъжете им са директори и носят доста хилядарки - едно дете. Просто не искат да си развалят спокойствието, рахата. Да ходи 3-4 месеца дебела, след това гледане, кърмене, къпане, сума грижи. Колко кафета с приятелки ще бъдат пропуснати. Дори ще се наложи да намали цигарите, ужас. "Точно сега не е моментът" и моментът за второ никога не идва.

Аз ично познавам близки хора които искат още  деца но не могат да си го позволят. Помисли - учителската заплата е 5-600лв! И двамата като бачкат стават 1000лв което в София просто не стига. Повече от 2 деца в този случай е рецепта за мизерия. Жалко е че е така!
Може да има хора които не искат деца но мисля че това не е правилото. Поне трябва да се помогне на тези които искат а те все пак си мисля че  са мнозинството.
А ако наистина мнозинството не иска деца - ами това е демократично решение обричащо българия такава каквато я знаем на изчезване. Тъжен факт, но аз лично като напуснал БГ не мога да давам квалификации. 



Помощ само за внасяли осигуровки. Чудесно, твърдо "за". А може ли и пенсии и здравни услуги пак само за внасяли осигуровки. Обаче доста (повечето?) жени раждат до 25 години, когато са студентки и когато нямат нито един работен ден и никакви осигуровки (вкл. и жена ми). Какво правим.

Студентите (с правила за изключване на формалните) естествено трябва да получават помощи за деца. Аргумента е че с образованието си показват че са икономически активни макар и да са още във фазата на инвестирането (в себе си).


А за отглеждането, като знаем колко пенсионери има не е чак такъв проблем. Основното е липсата на желание - аз, ти, Муза, Коганев и др. имаме деца независимо от законите и детските. Спомням си колко трудно беше през 91г. с бебе. И какво, ще чакам 200г. да настигнем швейцарците. Ти май живееш в Германия - много богата и уредена страна. Но и там имат сериозен проблем с децата на белите германци. Затова аз не бих обвинил никое правителство, дори и червените.


В германия дилемата кариера(пари) - деца  беше, до известна степен още е,  доста остра. Трудно е двамата родители да бачкат. Сега се промениха доста неща и за последните 2-4 години доста мои познати се възползваха. Човек има право на повече време и пари за отглеждането (независимо дали детето хид на ясла и детска градина естествено)  и освен това, поне в моята провинция, общината е длъжна да ти осигури място в ясла и детска градина ако и двамата родители бачкат или учат. Ако няма места общината ти плаща сметката за детегледачка.  Моят личен поглед сред колегите и хората които познавам е че мерките имаха ефект. Все още обаче има проблеми - голяма част от детските градини затварят в 17 часа и е трудно ако двамата родители бачкат.

 
Ти май си от Варна затова моля за повече подробности за случая с Алея 1. Какво разбрах от написаното и линковете - надявам се да ми коригираш коректно грешките. Значи януари 2009 зам.мин.Рогачев издава някакъв документ, на база на който през март обл. управител от ДПС извършва промяна на земята и прави сделката. (В тази връзка да кажа на Додо - чувствам се не наивен, а направо тъп, защото не мога да схвана как за тази сделка във Варна трябва да се иска съгласието на софийския кмет ББ.) Нарушен е чл.6 ал.3. Явно мафиотите от ТИМ са намерили начин да заобиколят закона. За съжаление СГПрокуратура не вижда нарушение на закона. Защо ли подозирам, че дори и Плевнелиев да заведе дело, най-справедливият съд на света също няма да види нарушение... Може пък Плевнелиев да е преценил, че има много повече шансове за царските имоти и Пловдивския панаир, отколкото в този случай, а "липсата" на пари да е само претекст. Министърът казва, че е разрешил строителство само за укрепване на брега, а не за хотели и вили. Засега може и да е така, ама кой ще купи имот за милиони само да го укрепва, без да може да си построи нещо в него.
Изобщо не изключвам възможността ББ да пази ТИМ. ОК, Плевнелиев не иска да води дело с много съмнителен изход, пък и в момента май топката е във Варненската прокуратура. Но пък дали Рогачев, Контров (ДПС) и предишните управляващи като цяло нямат някаква много малка част вина за "безумието алея 1"

Значи прехвърлянето е станало преди времето на герб но е заобиколен закона защото земята е изключителна държавна собственост и няма как общината (и който и да е друг) да я продава или заменя. Това обаче е направено от областния управител от ДПС. Сделката явно е атакуема в съда. Вместо да я атакува Плевнелиев на практика разрешава застрояването. Преди известно време се вдигна доста шум, първо Плевнелиев обясняваше че няма как ТИМ да строи на земята така че са си купили неизползваем имот, но след 2-3 седмици под сурдинка призна че не е така и няма да атакува сделката. Мое лично мнение е че ББ се намеси отгоре. Сега го прави по най-тъпанарския начин със Трайчо Трайков в спора му със шефа на Лукойл.
http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/03/21/1062518_lukoil_moje_li_ministurut_na_ikonomikata_da_smiata_i/
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/21/1062560_borisov_ako_lukoil_spre_za_remont_kakvo_pravim_s/

Защо ББ токова яростно защитава монопола на лукойл в БГ? Абе цирка е пълен ... няма как да е по-зле от тройната коалиция но за съжаление основния привкус на замаскирано мутро-дс управление си е същия.
Наистина жалко. Искаше ми се нещата да тръгнат в някаква смислена посока щото ми се връщаше в бг но засега май няма да стане.

поздрави
 *drinks*

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #727 -: 21 Март, 2011, 15:28:07 »
0
уж нямам време ама за глупости винаги се намира  :D

позволявам си да копи пейстна мнение на класната от другия форум ....  според мен има общо с темата, основно с тезата ми че основен проблем в БГ е загубеното чувство за законност и справедливост. Приятно четене. Класната е класика  :D

 Чувство за социална справедливост-това е което липсва на БГ народа в момента да се справи с кризата и с демографията, мили деца!
Ако имаше такова усещане, поне 30-40 % от активното население щеше да се понапъне, а то не е нужно и повече. Това са земеделци, занаятчии в услугите, квалифицирани работници в леката промишленост-преди 30-40 години обувен завод "Пещера" (ако не се лъжа за името) изнасяше обувки за Италия и Франция , а второто му качество се продаваше в магазините на Тексим и беше 10-на нива като качество над китайския внос. Проблемът е че трябва да се започне от нулата, с нищожни печалби, с много труд и с постоянното съмнение "ще стане , или ще фалирам" Обикновено се случват и двете много често. Живот.....Но когато виждаш , че гарантирано си по-добре , или поне бъдещето ти се очертава по-добро от това на нищоправещата мутра, бивш борец, научил куп безполезни неща-череци, мереци, поясни хвърляния, раменни хвърляния , мотивацията е налице, а с нея идват и резултатите, а с резултатите ще дойде и преселението на циганите обратно към катуните, защото няма да могат да си плащат тока и и данъците в една дърпаща нагоре икономика,която означава преди всичко ред! За вода не говорим , защото те мразят водата и не я употребяват за друго , освен да си угасят пожара сутринта от менте водката . БГ народа избра Боко , защото му повярва че ще има възмездие. То обаче не идва, съответно не идва и чувството за социална справедливост, съответно никой не се и понапъва даже , всеки е беден , съответно равен с циганите, от което на циганите им щръкват ушите и размножителните органи и демогравския проблем се задълбочава.
Сега ще видите как се излиза от катастрофа-само наблюдавайте как ще живее и работи японския народ в близките месеци , защото вярва в социалната справедливост, в императора си и в себе си!

Това е всичко за днес , мили деца

Довиждане

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #728 -: 21 Март, 2011, 17:36:04 »
0
Додо, тъй като не съм силен в конспиративните теории, а и флашките ми станаха безинтересни след грандиозния случай с футболиста, който си запази работата може би ти ще ми кажеш теорията си. Подобно нещо ме попита и Гоголчо преди време

Ами той gogolcho го написа две мнения по-нагоре. За А.П. - БОРКОР и незакачане до президенстките избори (или изобщо), а БОРКОР му е нужно, за да продължи да си трупа досиета за властимащите и тия около тях (вероятно това БОРКОР нищо няма да свърши, но ще има достъп до всякаква информация предвид заложената цел).

Не знам как да се нарече държава, в която мутра е премиер, типичен агент на ДС на конци е сегашен президент, друга отявлена мутра ще се кандидатира за следващ президент, а плебса му дай чалга и кебапчета и всичко му е ОК. Дрисландия.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #729 -: 21 Март, 2011, 17:39:25 »
0

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #730 -: 21 Март, 2011, 17:46:25 »
0
Айде, почна се с облъчването:

Българите искат Борисов за президент

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #731 -: 21 Март, 2011, 18:00:18 »
0
Божков вади за НИМ уникати от колекцията си

Jim, а това как ти се струва? В нормална държава може ли една друга мутра да си показва крадената колекция в Националния исторически музей? Че и разни професори да се въртят дупелижейки наоколо като куратори?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #732 -: 21 Март, 2011, 18:43:05 »
0
Найденов праща земеделско аташе в Париж, следват назначения в Берлин и Москва
http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/03/21/1063010_naidenov_prashta_zemedelsko_atashe_v_parij_sledvat/

Роенето на сладки държавни службици продължава. Ползата неясна...

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #733 -: 22 Март, 2011, 10:30:41 »
0
ЩЕ УЗНАЕТЕ ИСТИНАТА И ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ -Част ІХ   http://forumat-bg.com/politika/1170-shte-uznaete-istinata-i-istinata-shte-vi-napravi-svobodni

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #734 -: 22 Март, 2011, 11:27:54 »
0
Ние ли сме най-големите балъци?

Русия ще строи първата АЕЦ в Бангладеш за 2 млрд. долара   http://www.investor.bg/news/article/113155/335.html

 *scare*