Автор Тема: Политика  (Прочетена 278953 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #825 -: 01 Май, 2011, 16:25:25 »
0
Накрая?
Вече, вече...

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #826 -: 01 Май, 2011, 23:08:16 »
0
Върховният административен съд отмени решението на ВСС за уволнението на председателя на Софийския апелативен съд Веселин Пенгезов, съобщи БТА.
....
Че ВСС не може ли да уволнява и назначава съдии като последна инстанция? Не съм предполагал, че и техните решения могат да се обжалват. Може ли ВСС да уволни съдия от ВАС ? Ами колегите му веднага ще го възстановяд на работа. Значи тия са абсолютно неприкосновени.
Днес обаче един разбойник няма да може да се възползва от справедливостта на съда - полицаите си свършиха работа като го застреляха. *clap* *clap* *clap* 
 Напоследък съм доста зает с някои приятни или полезни неща, ще споделя по-нататък... И нямам много време за интернет и за форума. Пък и не чета коментари на знайни и незнайни герои (като част от линковете, които давате) - интересуват ме факти, а не философски лирични отклонения.  Нещо интересно да се е случило в държавата последните две-три седмици?
Коганев, ти нали беше религиозен. Как може да не се включиш в християнската тема в "Дъра-бъра". А пък неочаквано за мен Додо се е включил...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #827 -: 02 Май, 2011, 00:10:57 »
0
Един застреляха, другите избягаха :) А мозъкът на престъпната група, която явно системно е крала баварците вероятно въобще няма да бъде хванат.

Което ми напомни на едно изявление на един от отвличаните от  друга престъпна група. Вика, че тия хванатите били прости изпълнители...


koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #828 -: 02 Май, 2011, 04:36:26 »
0
Джими, фактите за теб май са онова, което ти казват медиите, пишещи и говорещи под диктовката на ББ и ЦЦ, а? Всички неудобни размишления за теб са философско лирическо отклонение, колкото и тъпо да е това словосъчетание. Отклонение от какво, Джими? От спуснатите централно "факти"?
Милиционерските сводки, на които така безсрамно се възхищаваш, са нищо повече от долнопробна пропаганда, която има за цел да предизвика у безмозъчните гласоподаватели блянове за силна ръка и очаквания за директна разправа с престъпниците. На теб лично, понеже силно аплодираш убийството на човек при милиционерска акция и нескрито отричаш смисъла от съд, ти пожелавам милиционер да те съди и да изпълни присъдата. И това е твърде вероятно да се случи, защото съдбата има силно развито чувство за ирония.
----
Понеже все още вярвам, че за теб има надежда, изпращам ти линк към първата глава от първите задочни репортажи на Г. Марков. http://chitanka.info/text/2898/3#textstart  Ако България в следстие на управлението на ББ се подчини напълно на Русия, описаното от Марков ще се повтори. Хората, от които се е учил ББ, са убили Г. Марков заради силата на словто му. За съжаление у теб забелязвам (няма как да не го забалежа при това афиширане) неглижиране на свободното слово, което е само на крачка от унищожаването му.
Все пак, като размислих по въпроса, ще се наложи да те игнорирам, по правилото на четвъртия основен закон на Carlo Cipolla. Не искам да рискувам...
« Последна редакция: 02 Май, 2011, 04:40:31 от koganev »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #829 -: 02 Май, 2011, 10:29:08 »
0

Коганев,

Мисля, че Джим визира мен за лирическото отклонение. 

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #830 -: 02 Май, 2011, 11:36:06 »
0

Как бе убит Осама бин Ладен - първите подробности

Към рубриката интересно...

Obama is Osama


  *drink9*

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #831 -: 02 Май, 2011, 11:51:56 »
+1
Изобщо не се съмнявам, че на власт е една партия, изградена по модела на БКП от `45г. с еднолично управление и със заявка за взимането на цялата власт в държавата. Ако това се случи, гербаджиите ще се разправят силово с опозицията и още по-силово с подкрепящите ги идиоти от Атака. Както виждаш в лицето на Джими си имаме чист пример, че силовите методи се харесват на хората. А Джими е грамотен и вероятно работи нещо, тоест не гладува. Представи си каква френетична подкрепа ще получи ББ, ако започне да бие циганите за щяло и нещяло и да стреля по крадците на ябълки. Всичките "патриоти" с потниците и ракийката ще се насерат от кеф. На онези от Атака и ЦЦ акълът им е колкото на едно заклано пиле, та не виждам защо да не се случи, ако това ще им даде цялата власт... Медиите насъскват ли хората против мангите? Да си чула напоследък някой да възразява срещу изрази като "циганска престъпност" и "ромски набези"? Медиите отразяват ли поредното полицейско убийство по геройски начин? Някой да е изразил притеснението си от факта (това е факт, Джими), че вече си имаме 14 жертви на полицейско насилие? Под жертви разбирай само ТРУПОВЕТЕ, а иначе жертвите, останали живи, не ги броят...
Аз не приемам лично нещо от Джими, нито се обиждам на нещо - той поне е честен със себе си и с нас. Просто взимам предпазна мярка, докато все още мога да кажа нещо и да го спася от тежък грях. Абсурдът ме притеснява... плаши ме дори. Феодалите дори искат да си напишат закон за дерибейския лов... което ми напомня на сцената от "История на света", в която кралят стреля по селяни с ловната си пушка. Идва някакъв съветник и казва "Кралю, да бягаме, народът прави революция.", а кралят отвръща "Но как така? Аз съм техният суверен, те ме обичат... ПУСКАЙ!" и от една площадка му хвърлят някакъв дрипав селянин, вместо чинийки. Кралят стреля, не улучва и казва, мърморейки, " хммм... бие малко вляво..."
Когато на власт застанат социопати, всички отрицателни човешки качества се превръщат в предимство - доносничеството, натегачеството, подмазвачеството, идолопоклонничеството, раболепието... ще станат модерни ОТНОВО. Да служиш ще е най-достойното поведение, а да служат вярно могат само зомбите бездушни.
Аз не мога и това е много голям мой недостатък при бъдещото управление на герб, което един Путин знае колко ще продължи. Имай предвид, че както смазването на унгарския опит за отхвърляне на руското робство сложи край на надеждите на България за отхвърляне на съветското робство, така сега падането на колене пред Русия ще сложи край на надеждите за европейско бъдеще на България.
Каква ирония - гражданите за европейско развитие на България ще сложат край на това развитие. Прилича ми на Корейската Народна Демократична Република, която нито е република, нито е народна, нито е демократична, а дори не и съвсем корейска... Е, поне ще заприличаме на тях.
« Последна редакция: 02 Май, 2011, 11:54:08 от koganev »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #832 -: 02 Май, 2011, 12:07:01 »
0
Глоба заплашва хиляди безработни за неподадена данъчна декларация

Хората масово не знаят, че с малка промяна в закона депутатите са задължили съкратените през 2010 г. да декларират доходите си

P.S. Стана ми неудобно, че мое действие би могло да стане предпоставка за евентуално изостряне на отношения, следствие на недоразумение. :)

« Последна редакция: 02 Май, 2011, 12:14:18 от Muza »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #833 -: 02 Май, 2011, 12:33:09 »
0

Глоба заплашва хиляди безработни за неподадена данъчна декларация

Хората масово не знаят, че с малка промяна в закона депутатите са задължили съкратените през 2010 г. да декларират доходите си


Неграмотността е основна характеристика на сегашното управление. Когато най-добрите ти юристи са Цецка и Фидоска, може да очакваш практически всичко. Намирам го за по-зловредно дори от отблъскващото крадене от Тройната коалиция. Липсата на кадри е отбелязана дори от секретните грами на американските посланници, изтекли в уикилийк.

https://www.balkanleaks.eu/wlbulgaria/161-10sofia47.html

Цитат
Human capital first became an issue during government
formation, when Borissov couldn't find a single, sufficiently
untainted energy professional to take over what the PM hoped
would be a newly-created Ministry of Energy.  Instead, the
colossal Ministry of Economy and Energy never underwent
reform and now neither the economy nor energy get the
attention they need.  Borissov's shallow bench was further
highlighted by the embarrassing, failed candidacy of
Bulgarian EU Commissioner nominee Rumiana Jeleva.  With
Jeleva's badly damaged reputation preventing her return to
her previous position as Foreign Minister, Borissov had no
acceptable replacement except the well-regarded Minister of
Defense Mladenov (see septel).  With so few people to turn
to, Borissov is taking on more and more himself.  (We
understand Borissov even toyed with the idea of naming
himself Foreign Minister upon the first signs of trouble for
Jeleva's EC nomination.) Outside the rule of law and defense
portfolios, where, at least until now he has had a capable
team in place, Borissov has turned into micro manager
extraordinaire.  His iron grip on Parliament combined with
his centrality within the government have not only spread him
thin and weakened hopes that the GERB party would develop
into something more than a vehicle for its founder, but also
have opened Borissov up to accusations that he is developing
a Russian-style, authoritarian state.  But so far such
criticisms have resonated little with average Bulgarians, who
still want their plain-talking, tough-guy Prime Minister to
succeed.


Това е оценката им след половин година управление, а вече са минали две, през които картите бяха свалени на масата до голяма степен.

Впрочем, тези рекламни прес-съобщения на МВР с нахъсания милиционерски изказ на ЦЦ отдавна не се възприемат така радушно от хората. Престъпността си я има, МВР е далеч от овладяването й както на битово ниво, така и на ниво организирани престъпни групи. Днес ограбили някакъв трезор, http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/05/02/1082998_obran_e_obshtestven_trezor_v_sofiia_obnovena_v_945/

А по най-големия проблем с престъпността за България не се говори нищо от МВР - контрабандата на цигари. На Женския пазар спокойно може да си купиш без бандерол. Казват, че щетите за бюджета стигат към един милиард лева годишно. Тези пари отиват за мафията, а част от тях се отчитат по високите етажи на властта. Сегашната, Джим.
« Последна редакция: 02 Май, 2011, 12:58:44 от gogolcho »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #834 -: 02 Май, 2011, 13:02:55 »
0

http://www.dnevnik.bg/novini_ot_vas/2011/05/02/1083047_opashka_pred_danuchnoto_v_gabrovo/?ref=rss

От коментарите разбирам, че това е влязло в сила (?) по празниците. Разбирам и че, освен тези декларации, е трябвало регистрации в НОИ, АЗ (агенция по заетостта). Преди време бях писала за глоба от 500лв. за една от последните две. Излиза, че глобите накуп могат да станат 1500лв. При доброто желание на администрацията, да приведе в действие закона.

Снишаване, снишаване, снишаване...

До тук, бавно (?) , но сигурно, дребният бизнес се унищожава. Най-малкото, са обзети от страх, от евентуалното преустановяване, с всички последствия от това.

Другата група е безработните. Остават работещите?

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #835 -: 03 Май, 2011, 00:44:15 »
0
Не знам дали съм се изразил добре. Като писах "лирично отклонение" си мислих за интервюто на един "учен" от БАН, пуснато отдавна тука от Гоголчо. Нито за Муза, нито за Коганев. И в новината на Додо за Пенгезов и в моята за застреляния престъпник няма намесена някаква политика - нито ББ, нито Станишев, нито някой друг са намесени.
И защо да не се възхищавам Коганев? И не ме е срам изобщо. Зачетох се и в коментарите в дира - не повече от двама, трима се изказаха отрицателно. Практически всички бяха "ЗА". Трябва да ме е жал за един престъпник, който пречи на много хора да живеят нормално? А за Осама бин Ладен не трябва ли да ме е жал, че и него го застреляха без съд? Да, в един идеален свят съдът трябва да е последната инстанция, но у нас да чакаш съда да вкара престъпниците в затвора е загубена работа. Това и посланниците (неподчинени на ББ и ЦЦ) започнаха да го казват в прав текст.
Коганев, би ли ми дал линк да видя 14-те жертви на полицейско насилие? Този последния и той ли е от тях? Мен полицаите няма да ме застрелят, не се притеснявай. Аз не съм престъпник, и като ме спре полицията не бягам, пък и няма за какво. Както и всеки друг в този форум - притесняваме се да не станем жертва на престъпление, а не да ни застреля полицай.
Чел съм Г.Марков много отдавна, спомням си и стрелбата на краля от "Историята на света". Ама как ги навърза с ББ...
ББ и ЦЦ са спуснали директива за "циганска престъпност" и "ромски набези" ? Иначе няма такова нещо, разбира се... Коганев, ти в България ли живееш? Или като малък си падал на главата си? Няколко пъти...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #836 -: 03 Май, 2011, 05:09:43 »
0
ББ и ЦЦ са спуснали директива за "циганска престъпност" и "ромски набези" ?

Ама наистина има директива да не се закачат циганите от полицията. Не помниш ли видеото, където като термити разглобиха предприятието в ликвидация?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #837 -: 03 Май, 2011, 13:58:19 »
0
http://lex.bg/bg/news/view/41284
Цитат
Поредният случай на полицейско насилие – убийството на заподозрения в автокражба Васил Тонкев, е класически пример за свръхупотреба на огнестрелно оръжие от полицията в нарушение на правото на живот. Този тип случаи са пряк резултат от дефектния български закон за МВР, който позволява употреба на смъртоносна сила за залавяне на хора, които не са заподозрени в извършване на насилие и не са опасни за други. Именно заради такива случаи България е осъждана многократно от Европейския съд по правата на човека.

Съдът в пет свои решения вече, включително решение на Голямата камара, по четири дела от 2004 г. повтаря, че българският закон за употреба на огнестрелно оръжие от полицията е неадекватен – защото позволява смъртоносна сила, която не е абсолютно необходима. В последното си такова решение – от октомври м.г. по делото Каранджа,  Съдът отбелязва „с тревога”, че, както е констатирал и по делото Цеков 5 години по-рано, националният закон позволява на полицията да използва оръжие, за да арестува човек, независимо от тежестта на престъплението, в което е заподозрян, и независимо от това, дали въобще и доколко е опасен.  Според този закон полицаите могат законно да стрелят по всеки човек, който не спре, след като го предупредят.

Съдът изрично се произнася в решенията си срещу България, че няма абсолютна необходимост, когато беглецът – както Тонкев, е заподозрян в ненасилствено престъпление и не е опасен за живота на други хора. В такъв случай правото му на живот тежи повече от необходимостта да бъде задържан.

Тези осъдителни решения задължават България да измени порочния си закон, като предвиди употреба на оръжие само когато това е абсолютно необходимо. България обаче упорства и не се поправя. С неизпълнението си, вече 7 години, на тези редица влезли в сила съдебни решения, които изискват реформа на ЗМВР, България тежко нарушава върховенството на закона и се доказва като държава, която няма респект към правата на човека и международното право. Настоящето правителство има шанса да поправи това незаконно бездействие на предишните правителства. Вместо това, вицепремиерът и вътрешен министър Цветанов публично оправдава произволно отнемане на живот, като в случая Тонкев.

Тонкев е бил заподозрян в автокражби, които не включват насилие. Трудно може да се повярва, че е бил опасен, просто бягайки. Лекото нараняване на полицай, когото е засегнал с автомобила - дотолкова леко, че полицаят е продължил участието си в операцията, очевидно е резултат от опита му да избяга, а не е атака срещу служителя. Причиняването на смъртта му при тези обстоятелства не е било абсолютно необходимо.


Айде на бас, че живите му роднини ще осъдят държавата. За съжаление, не може да съдиш в Страсбург извършителите и министъра. Ако можеше, ЦЦ и другите неандерталци щяха сериозно да се замислят дали да отнемат човешки живот, бил той и на престъпник.




koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #838 -: 03 Май, 2011, 14:44:12 »
0
Аз предлагам да променим друго - всеки човек, който има законно оръжие, да има право да стреля и да причини смъртта на водач на МПС, който застрашава живота и здравето му.
 Примерно аз се връщам от лов със законната си карабина с 8 патрона и обществено опасно лице ме засича на сфетофар, при което аз получавам силна психическа травма... Лелеее, вадя пушката през прозореца и пускам осем бързи по обществено опасното лице , при което довършвам земния път на поне три обществено опасни лица (при тяхното съучастничество и съпричинителство на ПТП  в колата на обществено опасното лице)  и две майки с дечица, които съвсем неразумно са на пътя на съчмите ми, за което аз по закон не бива да нося отговорност. Какво искате, да се кланям до земята на обществено опасното лице ли? Ами то ще стане хаос!
 Ако в колата ми се возят още 4-ма ловци със съответното автоматично оръжие можем да затворим прозирката на поне 20 човека, а ако насъскаме и кучетата и извадим ножовете ще настане истински ред и спокойствие.
 Само така ще се оправят нещата и ЦЦ трябва да ми съдейства, защото това отговаря точно на неговата логика за въвеждане на ред и спокойствие в обществото. Който има пищов може да стреля по всеки, щом от нещо се сепне или получи уплах. От това по-добър ред няма накъде.
« Последна редакция: 03 Май, 2011, 14:45:55 от koganev »

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #839 -: 03 Май, 2011, 14:59:31 »
0
А СВЕТЪТ ВСЕ ТАКА СЕ ВЪРТИ...http://www.forumat-bg.com/politika/1221-a-svetat-vse-taka-se-varti