Автор Тема: Политика  (Прочетена 278954 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #945 -: 24 Октомври, 2011, 01:59:39 »
0
Днес надмогнах тоталното си безразличие към политиката в БГ и реших все пак да отида да гласувам. Чаках 45 минутна опашка (казах си лошо няма, висока избирателна активност). Като влязох най-после се оказа, че не могат да ме намерят в списъците, накрая ме намериха в някакъв списък за възбрана да гласувам за кмет и общински съветници и ми казаха, че мога да гласувам само за президент. На въпросът ми защо така никой не можа да отговори, питаха ме дали през последните 6 месеца съм пребивавал в БГ, казах,  че даже и много повече от 6 месеца (имам си лична карта с адреса и двойното гражданство не би трябвало да ми пречи да гласувам), взеха ми личната карта и отидоха някъде да питат по телефон, чаках още 40 минути, след което ми писна на ... отидох да си взема личната карта (казаха ми, че тел. не отговарял) и си се прибрах с резултат 2+ часа изгубено време (при условие, че само угризения на съвестта ме накараха да отида да гласувам). Някой би ли ми дал поне една единственна причина да гласувам или да имам интерес към политиката в БГ? Гледах репортажите и пресконференциите по ТВ после - пълен цирк... Яд ме е, че си изгубих времето и все пак някъква гражданска съвест ми проговори отвътре, ама поне опитах :) :) :)

NB. Не е оплакване, само констатация :)  *drink4*

П.П. А, докато чаках на опашката поради липса на друго занимание оглеждах мат'риала т.е. избирателите и поддръжниците ли какви бяха там на разните партии (имат закачени табелки). Боже пази България (както пише на монетите от времето на Фердинанд и Борис)... Все пак "елитен" район на Варна... Доста песимистично като цяло...
« Последна редакция: 24 Октомври, 2011, 10:24:45 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #946 -: 24 Октомври, 2011, 02:21:41 »
0
:) На миналите избори Доган се беше нафиркал, този път Ламбо беше на черешата, май :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #947 -: 24 Октомври, 2011, 02:41:09 »
0
:) На миналите избори Доган се беше нафиркал, този път Ламбо беше на черешата, май :)

Аха... "Много от вас ме познават от преди 50 години, това не са 5 години или 10 години кариера..." Големи напъни, голямо нещо, като се има впредвид, че общо взето всичките пърд@т в едно гърне (нямаше нищо против тройната коалиция навремето), ама явно има значение даже и измежду тях кой къде е... Изключително мазохистично е, но все по-малко неприятен ми се струва Доган на фона на останалата флора и фауна. Т.е. не е по-лош, даже по-умен (разбирайте по-хитър) от останалите (не, че нямат общи корени и кукловоди)...
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #948 -: 24 Октомври, 2011, 09:56:21 »
0
Хаосът е посвевместен

http://www.dnevnik.bg/izbori2011/2011/10/24/1185955_haos_i_pripadnali_pri_predavaneto_na_bjuletinite/

Цитат
За припаднали хора, хаос и дълги опашки при предаването на протоколите от секционните комисии в София съобщи БНТ. Същата ситуация при предаването на изборните документи описва в Бургас и изданието Бесове.бг.

БНТ излъчи репортаж, в който показа как членове на секционни избирателни комисии в София си тръгват за вкъщи заедно с изборните документи, без да са отчели резултатите от вота, и се оплакват от изключително лоша организация на общинската комисия при приемането на протоколите, което по традиция се извършва в зала "Фестивална".

Представители на секционните комисии се оплакаха, че са били държани в училищата, където се е гласувало до 3 часа през нощта, а след това не са били допускани да предадат протоколите.

До 5.30 ч. в Бургас са обработени около 120 протокола от всичките 900 на общо 291 секции. "Всеки протокол съпоставяме по няколко пъти – има много грешки. Тези, които роптаят сега отвън, не са си направили труда да си прочетат закона. Много е тежко", обяснява пред Бесове.бг председателят на Общинската избирателна комисия Елка Стоянова.

Напред-назад сноват хора с чували. При това положение напълно възможно е да се подменят протоколи и да се фалшифицират резултати, описва организацията по предаването на изборната документация в Бургас интернет изданието.

Неуредици с предаването на изборните книжа има и в Благеовградско, съобщава кореспондентът на "Дневник". В областта все още се събират изборните протоколи и към 9.30 ч. все още няма данни за избирателната активност за местния вот. В общинските избирателни комисии в Сандански и Петрич обработката на протоколите върви много бавно, а в Белица, Якоруда и Разлог все още няма никакви данни.

Вчера скандал между членове на секционната избирателна комисия в с. Бабяк, община Белица доведе до прекъсването на изборния ден в селото.

В ОИК в града са постъпили огромен брой сгрешени протоколи, а после се оказало, че броят на бюлетините е с 250 по-малко от раздадените.

Много бавно се обработват данните и в ОИК – Гоце Делчев, където според предварителните резултати на балотаж ще идат настоящият кмет Владимир Москов и народният представител от ГЕРБ Георги Андонов. В Гърмен с убедителна преднина кмет остава Ахмед Башев. Все още няма абсолютно никаква информация от ОИК – Сатовча.

Изборният ден вчера беше удължен с един час до 20 часа, а гласуването продължи на места и след 21 ч., след като в почти повечето секции се извиха опашки от чакащи да гласуват, а на отделни места стотици хора не успяха да стигнат до урните.

Многократно сме обявявали, че това са два избора в един ден. Всички общински избирателни комисии бяха предупредени да направят организация, но явно заради удължаването на изборния ден, беше нарушена, коментира пред БНТ хаосът с предаването на протоколите говорителят на Централната избирателна комисия Ралица Негенцова.

Тя уточни, че ЦИК е изпратила свои представители в зала "Фестивална", които да се запознаят  с положението в София. Видяхме документите как се предават, каква е организацията, проблеми има с отчитането на резултатите, призна говорителят на изборната администрация. ЦИК в момента заседава, за да видим какво можем да предприемем, уточни Негенцова.

Изборният кодекс предвижда определена процедура и тя трябва да бъде съблюдавана. Ще направим всички възможно, нека не забравяме, че членовете на секционните избирателни комисии са длъжностни лица и те имат своите отговорности, отговори тя на въпроса дали е възможно протоколите да бъдат подправени или унищожени.

През целия ден вчера и граждани, и политици се оплакваха, че изборите са лошо организирани и вотът затруднява гражданите.


Варна пък има супер избор - Йорданов или Марешки.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #949 -: 24 Октомври, 2011, 10:54:51 »
0

Варна пък има супер избор - Йорданов или Марешки.

Йорданов е поне по-интелигентен и представителен, иначе всички знаем кой управлява Варна.

Замислям се чисто психологически какво точно ги кара тези хора да искат да са кметове или президенти? Марешки си има голям бизнес с аптеките, Калфин и жена му имат супер служби в Брюксел и сигурно вземат 20-30 пъти една президентска заплата + сума ти други благинки. От какъв зор да поемат отговорности на президент или кмет? Трябва да има нещо, което кара всички да се борят толкова много за постовете (Марешки на предните избори даже купуваше гласове) его ли е, искат да ги запомнят ли или им се играе на управление, престиж, усещане за недосегаемост?
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #950 -: 24 Октомври, 2011, 13:18:55 »
0
Булкан,
Преди няколко години и аз зададох същия въпрос на човек, в обкръжението на един от министрите тогава. Защо му е ... ?
Отговорът беше - не те питат, казват ти.
Повече не питах.

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #951 -: 24 Октомври, 2011, 22:41:37 »
0
Бойко Борисов и Росен Плевнелиев


Снимка: БГНЕС

"На пресконференцията на ГЕРБ в изборната нощ премиерът Бойко Борисов постави показалец върху челото на кандидат-президента на партията Росен Плевнелиев, който се класира първи и отива на балотаж срещу Ивайло Калфин от БСП. Засега няма обяснение дали жестът на Борисов символизира нещо специално или просто е част от обичайната му комуникация с Плевнелиев."

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #952 -: 24 Октомври, 2011, 22:46:03 »
0
Либия смята да въведе шариата

Освободената от режима на Муамар Кадафи Либия ще заживее по ислямските закони и всеки закон, противоречащ на шариата, ще бъде отменен, заяви ръководителят на Преходния национален съвет (ПНС) на Либия Мустафа Абдел Джалил.

"Ние като ислямска държава приехме шариата като основен източник на законодателството", казва Джалил в Бенгази, цитиран от РИА "Новости". Думите на Джалил са публикувани на интернет-портала "Ал Иктисадия".

Като пример на закон, противоречащ на ислямското право, ръководителят на ПНС посочва забраната за многоженство и заявява, че тя ще бъде отменена. "Ще дам за пример Закона за брака и развода, който забранява многоженството. Този закон противоречи на основите на шариата", казва Джалил.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #953 -: 24 Октомври, 2011, 23:46:59 »
0
Заплатата (дори на евродепутат) е нищо пред възможността да влияеш на процеси. Отплата да наклониш везните в някоя посока е достатъчно висока. Има и изключения, които не са се възползвали да получат някакви значими облаги.

---

За Либия - съвсем очаквано.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #954 -: 25 Октомври, 2011, 22:20:58 »
0
Председателят на ПНС издал смъртната присъда на сестрите ни в Либия
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=797948



Председателят на Преходния национален съвет в Либия Мустафа Абдел Джалил е взел решението петте български медицински сестри и палестинския лекар доктор Ашраф да бъдат осъдени на смърт. Това твърди електронното издание на алжирския вестник „Ал Шурук”. В статията се припомня, че новият лидер на Либия е бил правосъден министър в режима на Муамар Кадафи.

Джалил е роден през 1952 г. в Ал Бейда, крепост на династията Сануси, приближена на бившия режим на Кадафи. Учи ислямско правораздаване в Бенгази и е назначен за съдия през 1978 г. едва на 26-годишна възраст.

Според алжирското издание официални документи разкривали, че, освен решението за българските медицински сестри, на съвестта на Джалил тежи и още една противоречива смъртна присъда - тази над 32 либийски затворници, които прекарали 13 години в затвора. Затворниците са екзекутирани въпреки молбите за милост от световните хуманитарни организации.

В края на февруари тази година Джалил беше първият от приближените на Кадафи, който се  отказа от високия си пост и се присъедини към бунтовниците. Според политическите анализатори той винаги ще бъде гледан с подозрение от повечето противници на бившия режим, които искат в новата власт изцяло нови личности, без минали връзки с управлението на Полковника.

На 24 юли 2007 г. българските медицински сестри Кристияна Вълчева, Нася Ненова, Валя Червняшка, Валентина Сиропуло и Снежана Димитрова, както и двамата лекари - Здравко Георгиев и Ашраф Хаджуч, стъпиха на българска земя. Медицинските сестри и д-р Хаджуч бяха обвинени в умишлено заразяване с вируса на СПИН на над 400 либийски деца. След осем години в либийски затвор, те бяха освободени и след като се завърнаха у нас - помилвани от президента Георги Първанов.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #955 -: 25 Октомври, 2011, 22:49:15 »
0
Сега, както е нормално, ще следва един период на грубо пренареждане. Този ако не играе по свирката на който поръча представлението в Либия, може и да излети в космоса с някоя кола пълна с взрив. "Абе пич, ние за шериат не бяхме говорили" - "Шериат, шериат!" - "Бум, довиждане". От друга страна ако го оставят на власт с тези хард идеи, явно се крои нещо по-глобално и доста кофти, пасващо с конспирациите на antonius_pius...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #956 -: 27 Октомври, 2011, 13:55:05 »
0
Някой по света дали е предлагал нещо като "Демокрация 2.0"? Сега всеки има равно тегло при гласуване = 1. По-справедливо би било при гласуване тези, които плащат по-високи данъци да имат пропорционално по-високо тегло. Тези, които не плащат данъци да имат коефициент 0.
Втори коефициент по който да се умножава - степен на образование.
Трети - коефициент на интелигентност.
Четвърти - възраст - 40 год = 1.0, надолу и нагоре намалява параболично до 0.0 (между 18 и 70). Тези извън - да си почиват.
Пети - гръдна обиколка  *rofl*
И т.н.
И сега има някакви приети правила и не се смятат за дискриминация - примерно лице на 17 години и 364 дни няма право на глас, докато някой само с един ден по-възрастен - има. Така например по горното правило, първият ще е с коефициент 0, а вторият с 0.05 - така плавно докато порастне до 25 ще стигне до 0.75 и натам до 1.0. А разликата в правата между двамата в моя пример няма да е драстична, а минимална - 0.05 вместо 1.0, както е сега.

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #957 -: 27 Октомври, 2011, 14:53:15 »
0
И откъде ще намериш 10-12 000 толкова грамотни, че да могат да извършат преброяването, които да съставят секционните избирателни комисии и прочие?  *scare* А след гръдната обиколка какво идва... нещо за сантиметри има ли? *clap*
В опитите си да премахнат всякаква дискриминация хората дискриминират елита си, а толерират посредствеността. Ако в развитите демокрации това има исторически аргументи и постига по-скоро положителен ефект, то при нас ефектът е крайно негативен. При невъзможността на малкото кадърни и амбициозни хора да застанат на чело на народа си, лидерските места се заемат от напористи нахалници с просташки маниери и никаква съвест. Злодеи!

Започва пренаписването на най-новата ни история. Скоро ББ ще бъде на портрети по кабинетите на училищните директори, в читанките "Винету" ще е на картинки, часовете по физическо ще се увеличат до 12 седмично за сметка на литературата и математиката. В учебниците по рисуване ще има скици на ББ... Задачите за смятане на път и време ще са единствените на матурата по математика, като примерна задача ще е следната: Ако преди ББ е имало 1 км. магистрали, а след 25 годишно мъдро управление на ББ има 300 км. магистрали, колко време ще спести единственият камион в България при движението си от Борисовград (бивша София) до Бойковград (бивша Варна)?


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #958 -: 27 Октомври, 2011, 15:23:35 »
0
Може да се гласува на терминали, тия които ще са в комисиите може и да са неграмотни, те ще са в ролята на кибици, които ще пазят да не става бой.

В бюджет 2011 за изборите бяха отделени 26 милиона лева. По закон на 1000 души има 1 изборна секция. Двойно да са - 15000. Т.е. ако се направи електронно гласуване щеше да струва примерно 2 пъти по-евтино, а следващия път - почти без пари, като преброяването ще става веднага, а не за три дни мъки и сълзи.

Аз например сега разбрах, че гласът ми е бил зачетен за нередовен - защото си удебелих кръстчето, а то не можело. Чудя се и дали са ги гледали с транспортир, двете линийки да са под 90 градуса.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Политика
« Отговор #959 -: 27 Октомври, 2011, 16:57:13 »
0
Може да се гласува на терминали, тия които ще са в комисиите може и да са неграмотни, те ще са в ролята на кибици, които ще пазят да не става бой.

В бюджет 2011 за изборите бяха отделени 26 милиона лева. По закон на 1000 души има 1 изборна секция. Двойно да са - 15000. Т.е. ако се направи електронно гласуване щеше да струва примерно 2 пъти по-евтино, а следващия път - почти без пари, като преброяването ще става веднага, а не за три дни мъки и сълзи.

Аз например сега разбрах, че гласът ми е бил зачетен за нередовен - защото си удебелих кръстчето, а то не можело. Чудя се и дали са ги гледали с транспортир, двете линийки да са под 90 градуса.

Ама ти доста екзотично ще да си гласувал, щом си разпознаваш гласа.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG