Автор Тема: Политика  (Прочетена 278986 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #990 -: 09 Февруари, 2013, 14:21:59 »
0
Аз съм забелязал закономерност - когато едно лице е в ареста, нещата са спокойни, като излезе - се започва по всички фронтове - секретни документи, дребни и едри обири, убийства и т.н. Другият вариант е да е лагерът на управителите на "нашата партия", изпреварващ удар, защото чрез Яне Янев и другите гласят пуликуването на документи. Първите са публикувани вчера:
http://parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/1479/documents
До изборите ще е забавно, след тях - трагично.
*drink6*
« Последна редакция: 09 Февруари, 2013, 14:52:28 от dodo2 »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #991 -: 09 Февруари, 2013, 14:54:57 »
0
Имам някакъв проблем. Нито се отварят, нито се даунлоудват. Няма да имам търпение да гледам помия, не се чувствам ощетен. Пък и психото напоително ни извести в аванс, какво да се чака. Енергийни мафиоти и заменкови мафиоти. Да се оправят, там.

От списъка може да се заключи, че това са неща, които се изнасят по основно със съдействието на Найденов, ерго правителството.
Следователно, можем да чакаме Биволь да излезе информация, която е от противниковата страна. Която и да е тя.
Слушах Местан и Цвеко в петък по Панорама. Тия така се мразят, че и за люта далавера няма да се съберат заедно.
А Сидеров и воеводите играха за атома заедно с БСП.
Пълно зашеметяване.

Само за дечицата ми е жал.

Сори, Додо, че точно пред теб се изпускам с такава приказка, ама твоята принцеса няма начин да не се е метнала поне малко на тате и мама, а това значи, че навсякъде ще е добре приета.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #992 -: 09 Февруари, 2013, 14:59:34 »
0
Ето PDF, с десен бутон Save link as:
http://parliament.bg/pub/cW/20130208055538aaaa.pdf

Обаче, ако Бивол не публикуват и коментар в същия стил като по Буда за горния документ, ще докажат че го карат много тенденциозно и без това ми паднаха в очите с някои явни манипулации досега.

Явно всичко е - интересът клати феса.

*drink6*
« Последна редакция: 09 Февруари, 2013, 15:03:40 от dodo2 »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #993 -: 09 Февруари, 2013, 15:11:10 »
0

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #994 -: 09 Февруари, 2013, 15:16:34 »
0
Въпреки, че се дистанцирам от политика и разговори за политика, да си призная, че този път се издразних яко:
08.02
„В понеделник пускаме документ, който ще разтърси България. За да няма проблем с видимостта го закачаме за “Уикилийкс”, така че ако стане нещо с “Бивол” потребителите ще стигнат до него.”, съобщава Асен Йорданов от сайта Биволь. Тъй като Биволь непрекъснато е атакуван, документът ще бъде качен и на „Уикилийкс” за да може при сриване на Биволь да бъде прочетен.

Тези хора, съвсем ни взеха за мат'риал.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #995 -: 11 Февруари, 2013, 13:08:05 »
0
То беше пуликувано в afera.bg

Бивол:
Цитат
Молим за внимание. Има един сайт списван от варненска журналистка, който ние с основание считаме за продажна лайнометка. Нито една информация свързана с Биволъ и публикувана на този сайт не може да бъде приемана за меродавна. На ТИМова и е забранено изрично и на няколко пъти да препечатва наши текстове, но тя не се съобразява с никаква етика.

Биволъ : За тези, които са повярвали на жълти сайтове, изкривяващи (вероятно не случайно_ изявлението на Асен Йорданов от вчера. Ето какво трябва да очаквате в понеделник:
Водещ: Г-н Йорданов, да очакваме ли четвърта публикация.
Асен Йорданов: Мога само да кажа следното. Ние ще направим нещо, което ще оповестим на сайта си. Ще публикуваме, ще сложим един файл, много така сериозен файл, в Болканлийкс, който ще бъде криптиран. Ако нещо се случи със нас, значи ние си правим една застраховка. Ако нещо се случи ако нещо стане, не дай си боже, или се опитат по някакъв начин, с тези атаки първо към сайта, вероятно ще има и атаки личностни, защитата на този файл ще падне автоматично и той ще може да бъде изтеглен и отворен от всеки който влезе в Мрежата.
Водещ: Файл с нова публикация?
Асен Йорданов: Не, няма да казвам какво ще има в този файл.
Водещ: Добре.
Асен Йорданов: Няма да казвам, защото това е, така, една сериозна гаранция, но мога да кажа, че файлът просто ще бъде много сериозен и ще бъде поставен там с тази криптираща парола, която ако преценим ние или ако нещо се случи ще я премахнем... А разбира се публикациите ще продължат, ние продължаваме с нашите разследвания, абсолютно без да се интересуваме от нечистоплътните политически страсти и политически боричкания тука в страната.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #996 -: 11 Февруари, 2013, 18:56:07 »
0
Дежа вю - Новинаров и, с извинение, Додов. За съжаление - със същите простотии. Никой друг. Замислете се защо.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #997 -: 11 Февруари, 2013, 21:32:48 »
0
Защото отдавна минаха девет седмици и половина :)

*drink6*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #998 -: 12 Февруари, 2013, 12:20:04 »
0
Нещо бях задремал и не разбрах, разтърсването на България мина ли вече  :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #999 -: 12 Февруари, 2013, 15:08:59 »
0
Да:

Цитат
Средната пенсия ще достигне 1000 лева едва през далечната 2050 година като за сравнение средната работна заплата тогава ще е 3259 лева. Това сочат актюерски разчети на НОИ, в които се анализират възможните варианти за развитието на пенсионната ни система до 2060 година.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1000 -: 13 Февруари, 2013, 03:41:52 »
0
Ето PDF, с десен бутон Save link as:
http://parliament.bg/pub/cW/20130208055538aaaa.pdf

Обаче, ако Бивол не публикуват и коментар в същия стил като по Буда за горния документ, ще докажат че го карат много тенденциозно и без това ми паднаха в очите с някои явни манипулации досега.

Явно всичко е - интересът клати феса.

*drink6*


Додо, Бивол публикуваха ли коментар по този документ? Не съм регистриран (вече искат регистрация) и ги чета каквото се показва тук. Да не се окаже, че всеки едиственно гледа САМО да събира възможно най-голям брой читатели...
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1001 -: 13 Февруари, 2013, 08:09:41 »
0
Не са, почти никъде не го отразиха, интересно, че и Иво Инджев, който е анти-Белене - и той нищо. :)
А нещо и RSS им се скапа на Бивол или нарочно, не знам.
*drink6*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1002 -: 14 Февруари, 2013, 04:07:18 »
0
Нещо съвсем ми се объркаха посоките и понятията за справедливост. Иво Инджев така яко приветства оповестяването на Хизбула за извършители на атентата в Бургас от правителството, даже ги обвинява, че са закъснели с изявлението. Аз не мога да знам какво са разследвали и какво са открили, но не ми се връзват нещата изобщо:

- Хизбула са отвличали самолет и са имали разни други акции в историята си, но те винаги са били с някаква конкретна цел - освобождаване на затворници или друго искане.

- да убият 5-6 туристи и не само да не поемат отговорност, ами и публично да отричат участието си изглежда глупаво, а да го направят в държава от ЕС точно когато се оказва натиск над европарламента да ги обяви официално за терористична организация е направо върха на глупостта - така сами си го вкарват. Елементарната логика (поне моята) сочи точно обратното - че някой гледа да им го вкара. Най-важното нещо при едно престъпление е какъв е мотива (как беше там на латински израза "кой печели"), по отношение на Хизбула мотив не вижам, виждам анти-мотив.

Аз и не очаквам правителството да отрече, че са Хизбула, при условие, че САЩ и Израел часове след атентата ги обявиха за извършители, ама Иво Инджев нали е свободен журналист, който не се страхува да критикува Гоце, Бойко, Станишев, Доган, петата колона, Путин и кого ли не. Всякакви далавери изравя, ама май само срещу 1-2 държави никога нищо критично не е писал, каквото и да направят винаги са прави, войните им винаги са освободителни и т. н. 

Може пък и просто аз да не разбирам...
« Последна редакция: 14 Февруари, 2013, 04:17:02 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1003 -: 14 Февруари, 2013, 06:00:15 »
0
Мноу мъдри мисли! На същото мнение съм. В момента се създава предтекст за военна инвазия. Бавно, с мощна медийна подготовка и мотивация затягат примката около Сирия и Иран. ....Обаче реакцията на Китай и най вече Русия е незаобиколим фактор и мое да стане Големата Беля 3 !
Ас съм българче.......

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #1004 -: 14 Февруари, 2013, 08:18:47 »
0
Аз това дребно човече Иво Инджев отдавна съм спрял да го чета, направо е смешен понякога. Ако му отнемеш темата Русия, срещу която така запенено плюва в блога му просто няма за какво да пише. Отстрани прилича като оня врабец дето се опитвал да оправи слона отзад. Не че ги защитавам руснаците, те определено си имат кусури ама и той се излага понякога в желанието си да бъде оригинален с някъкви тъпи метафори и слогани. За мен е изкуфял вече злобар, дотолкова заслепен че не вижда и е не способен да анализира съвсем прости неща. Единствената му тема е да плюва Русия. Било каквото било, сега всеки с интереса си.