Форум за имоти > Имоти

парцел за изграждане на футболни и други игрища за забавление

(1/6) > >>

vfrz:
Днес, в разговор с един приятел, дискутурахме една интересна тема (поне според мен и него, де :)). Доколко е възможно и рентабилно да се превърнат 4-5 декара площ в рамките на града в спортна площадка, където срещу наем на час да се ползват футболни или други игрища. По негови груби сметки брутните приходите могат да бъдат от порядъка на 10-12к лв + за парцел от около 4-5 дка, на който да са разположени 4 футболни игрища 20х50м. Пояснявам веднага, че става дума за Варна. Тук такива съоръжения се радват на добра популярност. 1 час ползване на футболно игрище струва 25 лв някъде, а става със записване и чакане, заради големия интерес.
Някой знае ли доколко е възможен и удачен подобен проект като частна инициатива? С какъв статут трябва да  е парцелът? Има ли някакви закачки откъм разрешенията от общината и прочие?
Доколкото знам, дори има възможност да се ползват европари за подобни проекти, но това по непроверена информация.
Основен недостатък е високата цена на подходящите за това парцели, но си мисля, че все пак заслужава да е повод за размисъл :)

Scyther:
Отдавна не съм фен на такива спортни съоръжения (как им беше името), поради една голяма бирена причина отпред, но ако стане паркинг - ще си има своите фенове. Все пак "локейшъна" е важен. Но ако има автомивка с car wash girls - забрави за проблемите с локейшъна...

 

P.S. ;)

vfrz:
Хехе :) Ще се превърне в мутренско свърталище тая мивка. Хората по-лесно ще дадат 25 лв за час футбол, отколкото 20 лв за 15 мин воайорски преживявания :)
И не мисли, че по тези игрища не се ходи с коремчета! Имам един авер, който участва в турнира на 'Каменица' това лято. Викаха им де-"белия балет' :). Сещай се колко атлетично могат да изглеждат отбор 40+ мъже, на които обездвижването и семейният живот като цяло не са ги пропуснали ;) Важна е идеята, а е факт, че интересът към подобни съоръжения е голям.

trap:
Според мен ако имате земята може и да се получат нещата. Аз лично приветствам изграждането на всякакви спортни съоръжения, но преди да продължите отново извадете моливите и си разпишете детайлно, какво и как искате да постигнете. С тези 10-12К само заплатите и тока няма да можете да си платите.

Muza:

Мисля, че си струва...

Предимства:

-има търсене;
-няма такива игрища;
-забележката на Trap, е много важна, но я слагам също към предимства. Защото означава, че няма да е апетитна за перачите, за разни трибуквени групи, гонещи големи, лесни печалби (това за тях е дребна работа). Освен това, една работа, колкото е по-трудна и със рентабилност под въпрос на прима виста, толкова вероятността да бъде успешна е по-голяма. А, и "маймуните на клона" ще са по-малко. :)
-евентуално ползване на евро пари

Ако решите да се хванете, следва сериозно проучване освен цени на парцелите, но и  на материали, на изисквания и много сметки. Ако, например, теренът го направите затревен, разходът на вода ще е доста голям. Ако се спрете на друг вид, там пък цените трябва да се видят...

При всички случаи, ще ви трябват и съпътстващи дейности, които да ви носят допълнително приходи. Ще ви трябва паркинг. Ще има ли съблекални, бани, закрити игрища...?

Така, събирайки данни, може да си изградите цялостна концепция. Самото и осъществяване да стане поетапно. Например, първо да пуснете игрищата, след това ако има постройка...

Проучвайки цените, според вашите финансови възможности и от гледна точка рентабилност, може да се наложи промяна на концепцията и отново сметки...

Изобщо, много сметки ви чакат. Но си струва.

Недостатък, според мен, е, че е орташка работа. Не съм фен на орташката работа, още повече с приятели. Може би, да бъркам, но винаги съм я избягвала.

Желая ви най-искрено успех. Мисля, че ще успеете.  :) *drink11*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия