Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210000 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Сахибата, специално за теб, браточка, едно въпросче с повишена лесност!
(другите ша си траете, нема да му помагате на "консилиери")
Защо има опасност ако "помогнат" и на Португалия, Испания, Италия, Ирландия и т.н. по същия начин като на Гърция, ЕС да  стане германо-американска собственост? Или протекторат....
« Последна редакция: 11 Март, 2012, 17:35:41 от darkside »
Ас съм българче.......

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Сахибата, специално за теб, браточка, едно въпросче с повишена лесност!
(другите ша си траете, нема да му помагате на "консилиери")
Защо има опасност ако "помогнат" и на Португалия, Испания, Италия, Ирландия и т.н. по същия начин като на Гърция, ЕС да  стане германо-американска собственост?

Ами примерно такава ми е прогнозата:
Мисла, че в момента мноу тесен кръг хора знаят точно кво се случва, и тва не сме ние,  тва е. Сичко друго е разкази вечер край огнището....мое тоа петък да е "черния петък"..........
Се пак предполагам, че не сте на линия, щото сте отишли да си изтеглите паричките от пиринейския апенинския и други полуострови..... *drinks*

А, забравих да кажа, че за мен всеки кредите е загробващ, включая държавни, общински или частни. Също такива на държави, на корпорации, на общини или на физически лица *rofl* *rofl* *rofl*

И още да наблегна на един текст от сп. Икономист, защото тука има големи разбирачи:
 This may hold a lesson for other countries, such as Portugal, which are struggling with oppressive debt burdens. The authors argue that beleaguered euro-zone governments could exploit the value investors place on the legal status of bonds by offering genuinely voluntary debt exchanges. By agreeing to switch existing bonds, which as in Greece are predominantly written under local law, into new bonds under English law, this could bring about a worthwhile debt relief. Although this would not be as large as the Greek reduction-investors whose bonds are close to maturity could not be forced into participation-it would not be a default and might allow countries to regain market access in the near future

Дали можеш да преведеш болднатото и дали можеш да сгрееш дали Гърция се нуждае в момента точно от това, а не от някакви шамански прогнози в бъдеще време като твоите дори неконкретни? *prof*
« Последна редакция: 11 Март, 2012, 17:14:56 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Сахибе, аз българския не го владея мноу, ти ма засили на английски, баси....

И всъщност не отговори, а се измъкваш с въпрос.....макиавелиеви номера! *bat*
Не ми прави копи/пейст, а изрази твои мисли по въпроса. Ако немаш мнение, го кажи ясно..... *clap*
П.П. Възможно ли е при преминаването на еврото да има еднократна обезценка на лева? Примерно смяна 5 лева,  10 лева за евро?

« Последна редакция: 11 Март, 2012, 18:05:02 от darkside »
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Жоро,  не си сам в орисията, браточка! Като кажа отде е жена ми, най-често ми отговарят замислено:"о, да........не е лошо, ама...........хората от там  и котка не си земат...." *scare* *scare* *scare* *scare* *scare* *scare*
Ма тва са предразсъдъци, слухове, баси....а ако некой има неблагоразумието да го каже пред нея, просто е извадил късата клечка! *bat*......в най-добрия случай ша спомене нещо от рода на колко е кофти да ти е малка пиш--та и колко тва влияело  на егото..... *rofl* *rofl* *rofl*
А във връзка с жена ти, един виц:
На третия сфетофар, след третото удряне отзат мутрата слезъл от бавареца, отишъл видимо бесен при мадамата с трабанта, и рекъл:
-Само едно ми кажи, баси....ако ма нема мене, как спираш?!.... *scare* *scare*
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

 :D


Е, на мен ми се случи обратното. Един такъв исполин, докато се чудех, как ще ме насмотае, накрая хвана яката на жена си, буквално я натика в колата, тръшна вратата и потегли. Ма оная много врещеше.  *scare* За какво и тя не знае. Уплаши се, че ще паркирам в мерцедеса им.  *rofl*

Жоро,
'96, '97 бяха много мътни години и си беше много страшно. Няма нищо общо с тогава. Поне, за сега. Не разбирам от какво се страхувате в повече?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Защо под британска юрисдикция, а не, например, немска, френска, белгийска... ? Нали са в евро, а не паунди, новите бондове?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Сахибе, аз българския не го владея мноу, ти ма засили на английски, баси....

И всъщност не отговори, а се измъкваш с въпрос.....макиавелиеви номера! *bat*
Не ми прави копи/пейст, а изрази твои мисли по въпроса. Ако немаш мнение, го кажи ясно..... *clap*
П.П. Възможно ли е при преминаването на еврото да има еднократна обезценка на лева? Примерно смяна 5 лева,  10 лева за евро?

Добре де , малко е неприлично да поствам разни чуждоземни глупости на друг език, но малко се подведох по разни антибългари като Булкон марклевъридж и други ненормалници-гастарбайтери.
Погледнато реално всички апокалиптици останахте като гръмнати, че елините хем обявиха де факто "Дефолт", хем им преструктурираха дълга с нов дълг при по-облекчени условия и с по-дълъг падеж. Сега веднага разни форумни гении ще изкрещят, как щял дълга им да стане по-скъп и по-гарантиран за кредиторите. Може и така да е, но ЕВРОТО още ли е платежна единица  в Елада? Още е. Фалираха ли гърците буквално? НЕ!
Същата ми е прогнозата и за лева. Не е надценен и не е подценен. Това са градски /или по скоро сривльовски/ легенди. Та така.....
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил

Защо под британска юрисдикция, а не, например, немска, френска, белгийска... ? Нали са в евро, а не паунди, новите бондове?

+1   Ти умееш да опровергаеш с едно изречение трескавите бълнувания на стотици апокалиптици!!! *drink1* Впечатлен съм! *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

Защо под британска юрисдикция, а не, например, немска, френска, белгийска... ? Нали са в евро, а не паунди, новите бондове?
Така се предполага равнопоставеност при съдебен спор,иначе според френското законодателство например , да речем частни френски взимания от външнотърговски сделки  стават държавни или се вписват в двустранните международни отношения  като държавен дълг към Франция при поискване. Тоест, ако имате едни сериозни кредити от френски частни в смисъл недържавни кредитори, и не ги обслужвате ,те стават изискуеми от френската държава към българската държава.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Видео споделяне / VBOX7

Zorba - Sirtaki Originale


Немците могат ли да създадат подобна песен???. Сега се сещам друго- те въобще музика имат ли ? *neg* *neg* *neg*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Видео споделяне / VBOX7
Zorba - Sirtaki Originale

Немците могат ли да създадат подобна песен???. Сега се сещам друго- те въобще музика имат ли ? *neg* *neg* *neg*



Я,пък ти   :o
Минавам в музикалната тема за да не разводнявам тази  *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил

Погледнато реално всички апокалиптици останахте като гръмнати, че елините хем обявиха де факто "Дефолт", хем им преструктурираха дълга с нов дълг при по-облекчени условия и с по-дълъг падеж. Сега веднага разни форумни гении ще изкрещят, как щял дълга им да стане по-скъп и по-гарантиран за кредиторите. Може и така да е, но ЕВРОТО още ли е платежна единица  в Елада? Още е. Фалираха ли гърците буквално? НЕ!
Същата ми е прогнозата и за лева. Не е надценен и не е подценен. Това са градски /или по скоро сривльовски/ легенди. Та така.....
Нищо не моат шибаните немци! Прават едни шибани беемвета и мерседеси и са си остайли шибаните ръчички по тех.....мое да пратиш некой о УНСС да ги светне "къ са работи".....
Сахибе, на мен преструктуриран дълг ми звучи като "покана за секс, ма не сега, а по-късно"!  И Гърция ша е "отдолу" и ша е "групен секс" щото ша участват и англичани, и франсета и шуаби.....
А еврото ЗАСЕГА е парична единица в Гърция, щото новото правителство мое да земе друго решение! Мое и рублата да приемат, ако им е изгодно, мое и лева(шегичка, ма солена)
Драхмата, най-вероятно  след изборите.....щото май ша има "аут ъф рейндж" от Зоната!

А лева единия борд го крепи, завалията......според "могъщата" икономика зад него, мое и да струва десетина евроцента.
Един щатски долар например на правителството на САЩ им струва 6(шест) цента, тва са разходите по напечатването му. Ама мноу е готино да моеш да си печаташ на воля.....
Последните месеци, една американска банка, например, е привела по сметки на неколко  английски банки на три транша по 5 трилиона долара.......те пък, превели тук, там, голема част от тея пари из Европа, мое и тук да е капнало нещичко......ма надали! Тва е мноу готино, единствения проблем е, че тия пари в материалния мир ги нема! Просто не съществуват! Даже не са още напечатани!......Ми тва не говори ли, че секви измами мое да са въртат на най-високите нива? Странни неща стават напоследък на планетата! И се свързани с думичките "банка" и "пари".
Бай дъ уей, четох некъде, че сичкото злато по трезорите не било повече от 150 000 тона, ма не съм сигурен дали е верно....
А долара  е "вързан" за петрола, щото петрола има "по-широка употреба от златото"! И Чичо Сам гледа да ходи да прай демокрация в такива държави, дет има я петролец, я силиций, я уранец, я некви други блага, та покрай демокрацията да има некъв келепир, баси......инак за кво го прават туй оружие........
« Последна редакция: 12 Март, 2012, 19:47:18 от darkside »
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Мноу си прост, баси, направо немам думи, толко тъпо парче и на всяка манджа мерудия, баси.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Мноу си прост, баси, направо немам думи, толко тъпо парче и на всяка манджа мерудия, баси.
Усещам, че нещо не си на кеф тая сутрин, баси.....
Удари едно питие още сега ако требва.....и опитай да развиеш темата с повече думи, един брокер требва да има по-богат речник, бизнеса го изисква (изискваше) нал тъй, брато?
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Мноу си прост, баси, направо немам думи, толко тъпо парче и на всяка манджа мерудия, баси.

Кой е прост ?  :o
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!