Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210171 пъти)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Кой е прост ?  :o


   Прост е всеки, чийто стил на писане и тема на написаното не отговаря на следния модел:
   http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi/2012/03/11/1785192_kredit_centur_uvelichava_se_turseneto_na_ipotechni/
   
   Ама това е само мое предположение, че с тази мойта проста чутура.....
   

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Мноу си прост, баси, направо немам думи, толко тъпо парче и на всяка манджа мерудия, баси.

Кой е прост ?  :o

Аз. Изял е буквата "а".  8)

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил

Погледнато реално всички апокалиптици останахте като гръмнати, че елините хем обявиха де факто "Дефолт", хем им преструктурираха дълга с нов дълг при по-облекчени условия и с по-дълъг падеж. Сега веднага разни форумни гении ще изкрещят, как щял дълга им да стане по-скъп и по-гарантиран за кредиторите. Може и така да е, но ЕВРОТО още ли е платежна единица  в Елада? Още е. Фалираха ли гърците буквално? НЕ!
Същата ми е прогнозата и за лева. Не е надценен и не е подценен. Това са градски /или по скоро сривльовски/ легенди. Та така.....
Нищо не моат шибаните немци! Прават едни шибани беемвета и мерседеси и са си остайли шибаните ръчички по тех.....мое да пратиш некой о УНСС да ги светне "къ са работи".....
Сахибе, на мен преструктуриран дълг ми звучи като "покана за секс, ма не сега, а по-късно"!  И Гърция ша е "отдолу" и ша е "групен секс" щото ша участват и англичани, и франсета и шуаби.....
А еврото ЗАСЕГА е парична единица в Гърция, щото новото правителство мое да земе друго решение! Мое и рублата да приемат, ако им е изгодно, мое и лева(шегичка, ма солена)
Драхмата, най-вероятно  след изборите.....

А лева единия борд го крепи, завалията......според "могъщата" икономика зад него, мое и да струва десетина евроцента.
Един щатски долар например на правителството на САЩ им струва 6(шест) цента, тва са разходите по напечатването му. Ама мноу е готино да моеш да си печаташ на воля.....
Последните месеци, една американска банка, например, е привела по сметки на неколко  английски банки на три транша по 5 трилиона долара.......те пък, превели тук, там, голема част от тея пари из Европа, мое и тук да е капнало нещичко......ма надали! Тва е мноу готино, единствения проблем е, че тия пари в материалния мир ги нема! Просто не съществуват! Даже не са още напечатани!......Ми тва не говори ли, че секви измами мое да са въртат на най-високите нива? Странни неща стават напоследък на планетата! И се свързани с думичките "банка" и "пари".
Бай дъ уей, четох некъде, че сичкото злато по трезорите не било повече от 150 000 тона, ма не съм сигурен дали е верно....
А долара  е "вързан" за петрола, щото петрола има "по-широка употреба от златото"! И Чичо Сам гледа да ходи да прай демокрация в такива държави, дет има я петролец, я силиций, я уранец, я некви други блага, та покрай демокрацията да има некъв келепир, баси......инак за кво го прават туй оружие........

Имотко ти го каза просто и ясно, ама не схващаш явно. Просташкия ти език не успява да прикрие невероятната профанщина на твоите "съждения". Три транша по 5 трилиона долара? Щатския долар струвал 6 цента викаш? А тия 15 трилиона колко струва "напечатването" им викаш?
Както и да е...

koganev

  • Гост
Ааа... то зависи от номинала на купюрите. Ако ги печатат по един долар ще е към 900 млрд... Ама както са тръгнали да печатат, може и на купюри от по 10 000$ да са в скоро време.

Аз пък си седя и си мисля...
Спасяването на Гърция всъщност е спасяване на кредиторите. А спасяването на кредиторите всъщност е спасяване на банките. А спасяването на банките всъщност е спасяване на вложителите. А спасяване на вложителите всъщност е спасяване на ... Китай. Щото Китай имат най-много пари, а това означава, че са най-големият вложител. Еврата им са в банки, които най-евтино боравят с евро - в Европа.

Може и да се окаже, че само съм си седял...

Все пак каква е позицията на Китай по въпроса?
« Последна редакция: 12 Март, 2012, 15:02:54 от koganev »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Коганев, "Китай харесва това!" (става дума за поста ти, нали тъй викат във фейсбук) *yahoo* *yahoo* *yahoo*

Боби, какво не си разбрал? Че отпечатването на една банкнота струва 6 цента?
1$, 100$, 1000$  се е 6 цента....тва му е готиното на печатането.
Ясно съм написал: три (3)  транша по 5 трилиона долара. Предполагам знаеш кво е трилион? И тва за сега са електронни пари. Потърси инфо за тоя трансфер.
Англичаните са прихванали тая измама....
Аз ако съм прост и глупав, поне го показвам, баси....а ти и Имотко сте кат некви срамежливи девици, миндерханъми, пишете понекога четвърт изречение, та не моа да разбера тва полумълчание  на агнетата признак на велик ум ли е, или  прикрита глупавост.... ако е второто, тва обяснява що не ма разбирате.
Или се имате за "хищници" в бранша, ма да знаеш, че и аз не съм вегетарианец......ако са ядосам *bat* мое да изям и посланика на Нигерия, нищо че е кисел, баси.....
Сигурно  сега пък ша ма питаш що на Нигерия......ми отде да знам, баси. Ей така, спонтанно.......при меня сички глупости ми идват така. *ireful*

Ако слушкате с Неграмотко, мое да ви кажа кво е бъдещето на България, моята версия, де......щот от него ви зависят топлокейшъните и главно техното обезценяване.
И с теа нерви  кат ви гледам, ако не мое да заспивате вечер, мое да броите офце или да си пофтаряте тая мантра 149, 149, 149,..................докат заспите напълно. Тва 149 ($) го знаете кво е нале? *drinks*
« Последна редакция: 12 Март, 2012, 15:26:42 от darkside »
Ас съм българче.......

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Кво толкова са едни 15 електронни трилончета, та да се занимава с тех освен дарки и камарата на лордовете *drinks*



http://www.publications.parliament.uk/pa/ld201212/ldhansrd/text/120216-0002.htm#12021643000172


Прави ми впечатление, че напоследък взех да свиквам с думичката трилион, та ми звучи (възприемам го) някакси равно на милиард, дали не е някакъв подсъзнателен знак, дали е от тиливизуро, не знам.


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
То се вижда кой си повтаря мантри ...... пета година вече.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Кво толкова са едни 15 електронни трилончета, та да се занимава с тех освен дарки и камарата на лордовете *drinks*

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oAK5xzEYq7I#!

http://www.publications.parliament.uk/pa/ld201212/ldhansrd/text/120216-0002.htm#12021643000172


Прави ми впечатление, че напоследък взех да свиквам с думичката трилион, та ми звучи (възприемам го) някакси равно на милиард, дали не е някакъв подсъзнателен знак, дали е от тиливизуро, не знам.


Да бе, как се размятат разни трилиони напред назад, даже и у Видин или откъдето е там Мистър "Баси"... А едно време 1 милиард долара бяха пари  *rofl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Подготвя се излизането на Гърция от Еврозоната
http://www.focus-news.net/?id=n1630928

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
http://www.investor.bg/evropa/334/a/novite-grycki-obligacii-se-okazaha-silno-obezceneni-oshte-pri-izdavaneto-si,131493/

Това е положението,само не се чудете какво да правите с парите си  *girl*

Аз съм блонди де,какво да разбирам,нищо естественно   :o  *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Регатке, ти руса ли си, бейби? Конгърчулейшънс! *heart*
В Гърция още нищо не е свършило, напротив! Сега започва, щото досега не се е чул гласа на народа! Яли или неяли кюфтета, имат тва право на глас. И мое мноу силно да си изразат мнението на изборите и след тех!
Толкова силно, че Елисата ша има нужда от охрана, баси.....и сички споразумения със кредиторите да станат "Емека".......или по-твърда неква хартия..... *drink1* *drink1* *drink1*
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Мииии руса съм,ама колко да съм руса,  хихих
Странно ми е да се чуе " Гласа на народа ". Кога се е чувал,бейби !?!
Пък и какво да направят,завалиите ? Вече са ги "опекли"  :(
Елисата,шА сА оправи не я мислете,тя е Дан Колов,баси........ :D
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Продължаваш както си знаеш, после се чудиш кой бил прост и кой дрънка като тупан на кухо празни приказки. Само не разбрах народът кога ще почне да я пасе тревата, след като  му се чуе гласа или още преди това. Смешко.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Тези дни гръцкото правителство умува как хем да отбележи националния празник (25ти март), хем да участват политиците, хем да не стане като миналата година, че и по зле.

На 25 март, само 2 десетилетия след френската революция, елините - тази изчезнала "раса", според нашите пасти - правят своята в много по тежки условия.
8 години! 8 години за да се събуди "цивилизована" Европа! 8 години една, макар и в разложение, но от световните империи срещу един сравнително малък народ решен "камък върху камък да не остане в Гърция", ако перифразираме Колокотронис, но да постигне своето.
Свободата на днешна Гърция е платена с много кръв. И гръцка и чужда, но най-вече гръцка. И навярно за да не се изпари или пък да не пресъхне, гърците периодично разливат от нея през следващите десетилетия, та чак до наше време.

Свобода платена с кръв не се отнема с нареждане от Берлин.

Вероятно, днешния гръцки и европейски елит, разбира това подсъзнателно и затова сега са се забързали всички за избори впрягайки целия медиен слугинаж, да убеди гърците, че Шойбле им мислел доброто и, че националните празници трябва да протичат мирно.

Докато гръцкото правителство обмисля какви полицейски мерки ще предприеме за да празнува националния празник и как да предпазело политическите лица от незаслужено насилие, моя милост ще разкаже за "Картофената война"

Най-напред трябва да направя две уточнения.

Картофената война

1. я наричам аз - това е само мое определение. В Гърция, вероятно поради кръщаването и от медийния слугинаж я наричат "Движение на картофа".
2. Не смятам и не давам "Картофената война" за пример на икономическа логика. Тя е по скоро израз на отчаянието. Но и израз на самосъзнанието и решимостта на един народ да държи собствената си съдба в собствените си ръце.

А?! И гърците като нас. Внасят си продукция, даже и немски зехтин.  ???
Гърците предпочитат гръцки стоки, но купуват вносни
...


Цитат от линка който е дала Муза
Цитат
Миналата година дори «немски» зехтин бе внесен в страната. Разбира се, вносът на зехтин е напълно законна дейност, но странното е, че никой не знае докъде точно стигна той.
По-конкретно през 2011 Гърция е внесла 5 650 тона портокали (на стойност 3 милиона евро), 29 485 тона  лимони (19 милиона евро), 22 704 тона ябълки (18 милиона евро) и 174 352 тона картофи (77 милиона евро). Освен това са похарчени 382 милиона евро за внос на телешко месо, 354 милиона евро - за внос на свинско месо, а за внос на агнешко и козе месо - 39 милиона евро. Впечатляващо високи са и разходите за внос на риба, 348 милиона евро през 2011.


Вероятно, цифрите изнесени в статията са верни или поне близки до истината.
Грекилските медии твърдят още по страшни неща. Че гр дори не можела да се изхрани сама.
Аз пък виждам други неща.
Че цитираните по горе числа не покриват дори изхранването на официалните туристи (15млн. за миналата година, като статистиката "хваща" само чартърните полети!!!)
Че консервната промишленост в околните балкански страни в голяма степен е преминала в гр. ръце и в още по-голяма степен работи с гр суровинна база.
Не сте ли яли гр. ябълки, грозде, домати, праскови? На гръцкия пазар обаче български няма!
Дори холандското и френското телешко и свинско за бг, ако не всичкото - голяма част минава през гр. Просто знам част от фирмите, които го внасят!
Всъщност, ако разгледаме всички официални цифри, а не само тези дето ни подбират слугинските и в частност грекилските медии ще видим много различна картина.

Но да видим някои примери от тези продукти, дето уж Гърция внасяла.
Маслини - трета в света
Зехтина. - трета в света по производство (изпреварват я Испания -2 пъти и Италия 1,5 пъти - но са страни 5 пъти по-големи) по абсолютни цифри, а на глава - първа.
Злите гръцки маслинени езици дори "лъжат", че произвеждали повече от италианците, но ставала някаква далавера и гръцкото олио се продавало като италианско. Гърците го продават на 1,8 и го купуват на 6!

Но да речем, че за маслината е случайност.

Да видим и други продукти дето гр внасяла:
По абсолютно производство, а не на глава от населението.

Портокали - 16 в света, като отново всички страни преди нея са по големи в пъти - поне 4!
Грозде - 16 в света, като отново всички страни преди нея са по големи в пъти - поне 4!
Домати - баси негодниците! - 15ти в света, като отново всички страни преди тях са по големи в пъти - поне 4!
Кайсии - мръсни негодници! - 14ти в света, като отново всички страни преди тях са по големи в пъти - поне 4!
Аспержи - гръцки педераси! - 11ти в света, като отново всички страни преди тях са по големи в пъти - поне 4!
Праскови - мързеливи гръцки педераси! - 5ти в света, като отново всички страни преди тях са по големи в пъти - поне 4!
Овче мляко и пр... - 2ри в света! Педераси! Педераси! Педераси!

Спирам със примерите!
Колкото и примери да дам нашите пасти ще си знаят тяхното, пък аз се опитвам да проумея какво виждам.


Да се върна на картофената война.

Случайните факти с които ме замери живота:
1. Преди няколко месеца един приятел от бг ми се похвали че напипал златна мина - внасял картофи от немско на 5 цента (кака меркел да обяснява на пастите, че не ги субсидирала)
2. Египет дава 3 реколти картофи - предстои да излезе поредната. И е на един гъс плаване от гр, а гърците както е известно имат гемии бол. Кръщават ги гръцки, а знаем и курса на еврото
3. В играта се включи и турската част на Кипър - те си ги кръщават кипърски
4. Търговците отказали да дадат на гръцките производители повече от 10 цента за миналата реколта
5. Гр картофаджиите пък отказали да им дадат картофите си под 15 цента, защото твърдят - толкоз им излизала себестойността
6. В магазините картофите са на цена от 50 цента нагоре и немците в голяма степен успяха да монополизират търговията на дребно.

И изведнъж!
Мръсните, неуки гръцки селяни!
Тези подлеци от неврокопско (гръцко) дето само картофи знаят да садят!
Събрали се 200-татина голтаци, дето ровят земята, неумити, грозни, миришат на кал и обявиха:
Ако крайния потребител ги поръча в малко по-големи количества (в опаковки от 10 до 30 кила както опаковат ги селяните) ще му ги доставят на място срещу средно (според разстоянието) 25 цента килото!
И тези шовинисти - гърците, взеха, че поръчват!
И тръгнаха тировете! Стока имали бол!

ΚΙΝΗΜΑ ΠΑΤΑΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

---www.youtube.com/watch?v=uuKcAWfDcLE&feature=related
---www.youtube.com/watch?v=1sj4PtQtfnY&feature=related

Заплашваха ги, гонеха ги, клеветяха ги, че картофите им били негодни!
Но те йок!
И не им стига това на негодниците картофаджии!
... и се хванаха и на инат!
Монополистите от добри чувства ги предупредиха, че щом правят така, нямало да им купуват от тук насетне картофа, пък те - в отговор обявиха, че където и колкото могат, на хората с ниски доходи срещу данъчни декларации ще раздават без пари! Комунисти - тяхната мама!  ;)

На война, като на война!


п.п.
Мен ми е много весело да видя колко пари ще събере шойбле от ддс от картофаджиите.
Още по весело ми е като гледам реакцията на грекилското правителство.
Че за същото се готвят оризари, бобари... каквото се сети човек. Дори животновъдите!

п.п.
Преди години, обяснявах на мои гръцки приятели, че сътрудничеството на техните и като цяло на европейските правителства с псевдо-демократични и откровено мафиотски режими като нашия, единствено в името на печалбата рано или късно ще бъде платено. Те не ме разбираха.
Вероятно не разбираха и какво става в бг, макар да им бе под носа, а тези, които разбираха си гледаха единствено интереса и мълчаха.
Вече го разбират. Като хора със чест! (Факт е, че партиите им с националистически и шовинистични уклони се сринаха, както и да го тълкуват това грекили или булгарани, а съпротивата им расте с всеки ден)
Ако някоя нашенска паста си мисли, че единствено по случайност и двете думи "Европа" и "Демокрация" са гръцки е изпаднал в дълбоко самозаблуждение. Не е съществувала и не би могла да съществува Европа без Гърция!
Но това е друга тема!
« Последна редакция: 13 Март, 2012, 01:42:13 от goro »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Продължаваш както си знаеш, после се чудиш кой бил прост и кой дрънка като тупан на кухо празни приказки. Само не разбрах народът кога ще почне да я пасе тревата, след като  му се чуе гласа или още преди това. Смешко.
Имотко, не бъркай българския народ с гръцкия народ, брато!
Не бъркай българската "контролирана" демокрация  и  безконтролен фалит с демокрацията!
Ако край тебя има блондита, слушай ги внимателно, със сигурност има кво да научиш *prof*...............те в криза са мноу практични, прагматични и винаги намират решение, баси.......не гледай вицовете, те са измислени от брюнети-комплексари! 

Ясо Жоро! Към края на месеца  гърците мое и да създадат некво неудобство на  правителството си. Ако тва не стане, начи верно не ги познавам....ша питам братото от Солун кво са намислили, ако е за казване по телефон, де.....ния браточките дет сме от балканския отбор по художествена гимнастика  (съчетание с бухалки) си комуникираме, баси....немаме езикова бариера! Щот говорим с ръцете......в смисъл жестове. Например два изправени пръста (показалец и среден) е "две"(2).
Обаче, като поставим палеца между тех и ги свием, не е три, баси......друго е....требват известни езикови познания.

Коганев, ямазаки-кавазаки, френд! Уакаримас? *drink1* *drink1* *drink1*
Ас съм българче.......