Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209923 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
що не си купувам кемпер - не знам. Много стиснат съм станал.............quote]

Нямаш пари за Кемпер и си стиснат. Баси представата имамеза теб!! *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Забравих и климата, който в Гърция е доста по-благоприятен от този у нас. Та, трудно се сравняват несравними неща.

Чиърс-а дан' забрайкам!  *drink9* *drink9* *drink9*


Климатът е от значение и за туризма - по-дълъг сезон. Иначе си прав - колкото и да си приличаме по балканските нрави, толкова сме несравними  ние с гърците. :)

Защо смигаш така, виж какъв изразителен мигалник си имаме -  *girl* . Прилича на момиченце, ама не е - унисекс.  *rofl*

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Преди да продължите с крошетата  *aggresive*, аз ще пооспамя, та ако ще да се разчуе.  *blush*

Поотпуснете си душите  *heart* , пък после продължавайте, ако има смисъл в това ... :)

Опппааа ...  *flower1* *flower2*  *drink11*

Stelios Kazantzidis-Barba Yanni


Приятелю Янис, ти остаря,
през много изпитания премина
и смъртта от нас дойде да те вземе накрая.

Ти, който беше като брат за нас,
който никога не помрачи усмивките ни,
направи ми сега една последна услуга.

Писмо ми изпрати от отвъдното,
дали светлината е по-добра от мрака.
Светлина тук горе има, казваш, приятелю Янис.
Но какво със светлината да правя,
когато са черни сърцата.

Старче Яниc, приятелю,
едно съобщение прати ми.
И твоето бузуки също чака.

Тук са все същите неща:
тревоги, болки и сълзи.
А какво в Долния свят се случва?

Писмо ми изпрати от отвъдното,
дали светлината е по-добра от мрака.
Светлина тук горе има, казваш, приятелю Янис.
Но какво със светлината да правя,
когато са черни сърцата.

  *flower2* (Слънчице)


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Абе вазелинос , http://www.economynews.bg/2012-%D0%B37--%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F-news29134.htmlСедем на сто ще е рецесията в Гърция през 2012 г., а икономиката на страната ще е втората най-лоша икономика в света, според прогноза на компанията за анализи "Economist Intelligence Unit ", цитирана от атинския в. "Express", *scare*
Последното е 7,5 както казах според "злите езици" ! Само факти , бой , е...е и музика от Вагнер ще ви оправят. На германските работници им писна да носят на гърба си тарикатите мързеливи и започва да избиват напрежение от днес и ще ескалира тези дни  и боят ви е в кърпа вързан гъзомазнико.В тази тема започнете да следите какво става в Германия ,което ще покаже как се пере пешкира при гъзомазниците.


не се ли умори бе, пасто!
Какво стана сега? Нали за рибата и за храната на рибата говорехме? Кажи пак каква е. Гръцка, норвежка или марсианска?
Или за негрите ще разказваме?

п.п.
И... Както обикновено послъгваш!
Циганска работа!
Сега сме началото на 2012. Изчакай първо да свърши, пък после смятай каква е гръцката рецесия за 2012! И да четеш хора дето могат да превеждат или поне да преписват точно!
Че ми омръзна да те поправям.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Връщането на драхмата все по-реално, според гръцкия бизнесмен Христос Мурутис

 
Решенията през последните две години и половина на тройката за Гърция - ЕК, ЕЦБ и МВФ, бяха грешни и вероятно страната ще върви към връщането на драхмата. Това заяви в интервю за „Дарик кафе" Христос Мурути - гръцки бизнесмен, който живее и работи от 13 години в България. По думите на Мурутис резултатът от намалението на дълга е почти нулев и не се виждала друга алтернатива за стабилизиране на държавата, освен да се върне националната валута.

По информация на гръцкия бизнесмен предсрочните избори в Гърция ще бъдат на 29 април и вероятно те ще бъдат спечелени от „Нова демокрация". Въпреки че според Христос Мурутис е по-добре в момента южната ни съседка да не губи време в избори, а да продължи да бъде управлявана от технократско правителство. Който и да управлява Гърция в следващите месеци, решенията ще бъдат много тежки, допълни бизнесменът.

Драхмата - единственото решение според бизнесмена

„В Гърция фирмите плащат 55% данък в момента, който е огромен - няма аналог в Европейския съюз", подчерта Мурутис. Според него решението на тройката за Гърция не е било правилно, защото се работело за повече данъци в сектора на частната икономика, без да се намалява обемът на хората в държавния сектор. Ако бяха намалили броя на чиновниците с 35 процента или с 350 000 души, щяхме да имаме нулев дефицит сега, допълни той.

„Резултатът на PSI (бел. ред.: програмата за намаляване на гръцкия външен дълг) от намалението е почти нулев. Смятам, че се върви към драхмата или към частна валута скоро, защото няма алтернатива да може да се решат проблемите вътре в страната с евро. Никой не иска да го каже, обаче не виждам друга техническа възможност, за да може държавата да се оправи с икономиката и пак да стане конкурентноспособна", коментира още Христос Мурутис.

Бизнесменът добави, че вече има 22% безработица, а в частния сектор тя е 40%, което е огромен процент.

Пенсионните фондове също жертви на кризата

По повод пенсионната система и проблемите, които създава кризата в управлението на парите за възрастните, Мурутис обясни, че в Гърция повечето пенсионни фондове са частни, но индиректно се управляват от държавата. На въпрос дали ако с тях са купувани държавни книжа, има щети, той коментира: „Изгоряха. Тези хора от години внасят пари, които трябваше да се върнат като пенсии. Индиректно държавата и кредитори взимат пари от самата осигурителна система, от спестяванията на хората. Резултатът - пенсията на баща му е намалена с 50%.

Гърци зад граница се обединяват, за да помогнат на страната си

Христос Мурутис съобщи, че гръцки бизнесмени и учени, които работят и живеят в чужбина, се обединяват в инициатива за подкрепа на родината им. „Има много гърци по целия свят, които се занимават с инвестиционни фондове, или са професори например. Сега правим група, за да можем да имаме комуникация помежду си и да помагаме на нашата родина", обясни той и уточни, че всеки ще помага с каквото може - привличане на инвестиции, повече туристи или търсене на решения за растеж на гръцката икономика. „Сега сме около 100 души, но смятам, че ще станем над 3000-4000", каза бизнесменът, който работи от 1999 г. в България.

Въпреки своята макроикономическа стабилност и ниските данъци България не успява да привлече инвестиции отвън, коментира още Христос Мурутис. Според него страната ни може да прави много повече за себе си, но през последните две години се усещало, че не се прави достатъчно за бизнеса.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=869719&audio_id=104638
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
..................

п.п.
И... Както обикновено послъгваш!
Циганска работа!
Сега сме началото на 2012. Изчакай първо да свърши, пък после смятай каква е гръцката рецесия за 2012! И да четеш хора дето могат да превеждат или поне да преписват точно!
Че ми омръзна да те поправям.


ГоУем си, ЖоУе! ГоУем си! Дай да тъ цуна  *girl*

П.П. След €117 млрд. агросубсидии Гърция внася земеделски стоки за €4 млрд.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/02/08/1761460_sled_117_mlrd_agrosubsidii_gurciia_vnasia_zemedelski/


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
..................

п.п.
И... Както обикновено послъгваш!
Циганска работа!
Сега сме началото на 2012. Изчакай първо да свърши, пък после смятай каква е гръцката рецесия за 2012! И да четеш хора дето могат да превеждат или поне да преписват точно!
Че ми омръзна да те поправям.


ГоУем си, ЖоУе! ГоУем си! Дай да тъ цуна  *girl*

П.П. След €117 млрд. агросубсидии Гърция внася земеделски стоки за €4 млрд.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/02/08/1761460_sled_117_mlrd_agrosubsidii_gurciia_vnasia_zemedelski/


Маранди, агросубсидиите са и за закупуване на агротехника, НО тя трябва да бъде закупувана от европейски производители. Та нищо чудно от тези 117млрд, 4 да се върнат обратно за закупуване на трактори примерно, пък и за други работи дето не се произвеждат в Гърция.

Даже семе засаждане за картофи се внася от Холандия, не защото гърция не мое да си ги произведе, а защото повечето 90% от сортовете са под холандски лиценз. Това и за БГ важи с пълна сила.
« Последна редакция: 14 Март, 2012, 15:48:28 от Невидимко »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
..................
п.п.
И... Както обикновено послъгваш!
Циганска работа!
Сега сме началото на 2012. Изчакай първо да свърши, пък после смятай каква е гръцката рецесия за 2012! И да четеш хора дето могат да превеждат или поне да преписват точно!
Че ми омръзна да те поправям.


ГоУем си, ЖоУе! ГоУем си! Дай да тъ цуна  *girl*

П.П. След €117 млрд. агросубсидии Гърция внася земеделски стоки за €4 млрд.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/02/08/1761460_sled_117_mlrd_agrosubsidii_gurciia_vnasia_zemedelski/


За теб, не си спомням да съм казвал, че лъжеш, а само, че багажа ти е малко за нещата за които пишеш.
Това не бива да те безпокои.
И моят багаж е малко за много неща.
Разликата между нас е, че аз не пиша за тях, а ти и Фло-чко сте разбирачи за всичко.
Това би трябвало да те безпокои!

Вместо да четеш тъпите изказвания на всеки лапач, като цитирания шеф на куха банка, дето се държи над вода единствено благодарение на провежданата политика, или като гръцкия си адаш, цитиран по-горе от Оунъра -  иди до извора - материали в нета - бол!
Например, за селското стопанство:
FOOD AND AGRICULTURE ORGANIZATION OF THE UNITED NATIONS
http://faostat.fao.org/site/666/default.aspx

А и Гърция не е на другия край на земята - качваш се на колата, минаваш границата и си отваряш широко очите!
Това стига, ако можеш да асимилираш видяното.


Гърците имат 2 износни "продукта".
При единия са тотални първенци в света - морският транспорт.
При втория - са от първите - туризма.

Износа им на селскостопанска продукция - (нищо че внасят - нормално е), също не е малък - предполагам, далеч по-голям от вноса - просто няма как да го изядат това, което произвеждат!
В браншовете в които са се специализирали са лидери - първенци на глава от населението по произвеждана продукция и в първата 20-тица в света по абсолютен обем на производството!!!
А са малка страна - след 70-ти по население и територия и територия не от най-плодородните.

Субсидиите в селското стопанство - явно на пастите трябва да се обясни, че гр. земеделеца получава толкова, колкото и шваба и италианеца и испанеца и пр... И че в много случаи покриват единствено акциза върху горивото необходимо за обработка на земята.
Бг. земеделеца получава по-малко, но така е когато сам се натискаш да влезеш в един съюз.

Та... вместо да крякаш, какво било в Гърция - идея нямаш - и най-вероятно по-далеко от София не си ходил - погледни се в огледалото и ПОСЛЕ ТУК!
И пиши за комплексите си. Ще е по интересно.


п.п.
Неприлично много се опасти тази тема.
Не седнах да пиша, за да се занимавам с мурджовци, а ако мога да бъда полезен, по възможностите си и наблюдение от място, а и с което съм учил и помня все още.
Та... СПИРАМ С ПАСТИТЕ!
Омръзна ми.
Да плещят на воля.
 *drinks*
« Последна редакция: 14 Март, 2012, 17:09:57 от goro »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

За теб, не си спомням да съм казвал, че лъжеш, а само, че багажа ти е малко за нещата за които пишеш.
Това не бива да те безпокои.
.................................
Омръзна ми.
Да плещят на воля.
 *drinks*

Ти кат' малките деца да се таковам по гърба - хихи

Първо ми правиш забележка за цитатите ми по "памет". Давам ти линк, после, ама "източника" ми бил смотан и от НЕлъжец, ме преквалифицира на тъп и т.н.

Нема угодия, браточка - затова ти викам ГоУем си  *girl*

П.П. Ако си ме чел Фнимателската по-горе, просто казАх, че Гр. земеделие и БГ-земеделие са несравними неща и т'ва е.

Нямам самочувствието да вдявам от всичко и не оправдавам родните дисбаланси в земеделието, които на всеки празник се получават вече по дефолт. Но т'ва си е наш проблем и не занимавам с него комшийска Гърция, Меркел, Обама и сие "конспирации" ...

Няма да ме разбереш, та сипи си нещо и т'ва е  *girl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
"В Гърция фирмите плащат 55% данък в момента, който е огромен - няма аналог в Европейския съюз", подчерта Мурутис. Според него решението на тройката за Гърция не е било правилно, защото се работело за повече данъци в сектора на частната икономика, без да се намалява обемът на хората в държавния сектор. "Ако бяха намалили броя на чиновниците с 35 процента или с 350 000 души, щяхме да имаме нулев дефицит сега", допълни той.

http://www.standartnews.com/svyat/garciya_si_vrashta_drahmata-139713.html

Най-сетне един гръцки бизнесмен ясно да каже откъде е проблема в Гърция ,и не гъзомазника тука да ръси глупости да се прави на интересен.  При нас се задава същия проблем ,заради огромната администрация и не можем да отблъснем нагоре,заради нея!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
"В Гърция фирмите плащат 55% данък в момента, който е огромен - няма аналог в Европейския съюз", подчерта Мурутис. Според него решението на тройката за Гърция не е било правилно, защото се работело за повече данъци в сектора на частната икономика, без да се намалява обемът на хората в държавния сектор. "Ако бяха намалили броя на чиновниците с 35 процента или с 350 000 души, щяхме да имаме нулев дефицит сега", допълни той.

http://www.standartnews.com/svyat/garciya_si_vrashta_drahmata-139713.html

Най-сетне един гръцки бизнесмен ясно да каже откъде е проблема в Гърция ,и не гъзомазника тука да ръси глупости да се прави на интересен.  При нас се задава същия проблем ,заради огромната администрация и не можем да отблъснем нагоре,заради нея!


Бе, мани го тоя - в инвестор-а го бяхме насрали в подобна тема  ;)

За раб. места е прав - само дет' и моята оценка е подобна, че около 1 милка раб. места по тоя "модел", който си избраха, ще литнат в следващите 2-3 години.

Ся тоя взел да се прави на гуру и т.н.

П.П. По принцип е отвратителен ( цитирания ), защото на конкретни въпроси в пълна степен демонстрира гръцкото "превъзходство" по обиден начин.
-------------------------------------
Иначе неговата теория е, че ще има военен преврат в Гърция, връщане към драхмата и отсвирване на всички дългове. Поне такива ги плещеше до преди месец.

Ааа ... и че гърците са най-богати в света и е нормално всички да бачкат за тях. Прочети темата в инвестор-а да се ориентираш с какъв промит мозък сме "разговаряли".

 *drink9* *drink9* *drink9*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Забравих да вметна - махнете ги тия уголемявания, болдвания и оцветявания, че ми "вадят" очите.

Всичко е преходно и затова го карайте по-балансирано. Днес цепя 200 глупости - утре ще изцепя 400 и т.н.

Ако взема и да си болдвам глупостите и да ги оцветявам - после има да се смея 10 години само на себе си  *girl*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил


Нямам самочувствието да вдявам от всичко........
Аааааааа, шегуваш се според мен *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Ето и наш спец финансов с малко есе по въпроса:http://novinar.bg/news/gratckite-banki-ikonomikata-i-izvodite-za-balgariia_Mzg2NTs0MA==.html

Иначе моята теза е,че на пълна държавна издръжка у нас са към 130 000 лапачи и още към 400 000 са в публичния сектор, както му викат на копАнката,което генерира бюджетен дефицит,щото то не е само заплати,ами разходи по управление,материална база,капиталови разходи и други харчове!
Няма никакъв смисъл от чепкане на вълна за това,какво става в Гърция,ако няма изводи за нас. А те са,че гръцката публична администрация си изяде държавата и парадокса е,че тепърва ще доказва още по-голяма нужда от капацитет/както му викат на бройките/ важен за справяне с външния дълг.Омагьосан кръг.

3.14

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +2
    • Профил
Забравих да вметна - махнете ги тия уголемявания, болдвания и оцветявания, че ми "вадят" очите.

Всичко е преходно и затова го карайте по-балансирано. Днес цепя 200 глупости - утре ще изцепя 400 и т.н.

Ако взема и да си болдвам глупостите и да ги оцветявам - после има да се смея 10 години само на себе си  *girl*
Не си прав брато - иначе как ще се види, че
Жоро е гоуема рабОта!