Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1211611 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Може човекът просто да е откачил, както толкова чудно има.
И се пише "особеНо" и "покажем", писна ми да чета неграмотни постове.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Може всичко имотко,но чистата простотия не може  *scare*

ПП: не се чувстай поканен да четеш и пише тук,не ти харесваме............Добре  *girl*
И няма да ти отговоря сега,просто проумей,че тук не искаме негативни  и нечистоплътни хора !
« Последна редакция: 05 Април, 2012, 23:26:04 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Статистически на 30% от населението може да се сложи някаква медицинска диагноза от психиатрите, така че е нормално да има и самоубийства като кулминация на лудостта. У нас като че ли този % е повече.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Статистически на 30% от населението може да се сложи някаква медицинска диагноза от психиатрите, така че е нормално да има и самоубийства като кулминация на лудостта. У нас като че ли този % е повече.

додо мани тези психиатрични тези, че онуй дето го постна като цитат, май за мен лично е писано.

Дай линк да се поопозная.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Основни форми на страх
Една дълбинно-психологическа студия
Фриц Риман
Психология

Конкретно - Хистеричните личности

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Бият журналисти на Синтагма

Виктория Миндова

   Силите за борба с масовите безредици се нахвърлиха над представителите на пресата на площада пред гърцкия парламент, където са се събрали хора, за да почетат паметта на 77-годишния пенсионер, който вчера се самоуби. Без видима причина полицай започна да крещи на журналистите: "Не мога да ви понасям вече!", а негов колега удари с палката по главата фоторепортер. По-късно стана ясно, че това е Мариос Лолос, президент на Асоциацията на гръцките фоторепортери. Пострада и журналист от националната телевизия ЕРТ.

Инцидентите започнаха, когато полицията се опита да изолира група от около 30-тина анархисти. Журналистите се опитали да се измъкнат от полицейската засада като си показали прес-картите, но органите на реда вместо да им окажат съдействие започнали да ги бият.

За разлика от други протести този път полицията показа особена жестокост без видима причина. Протестът бе мирен и нямаше крайни изтъпления от страна на агресивни протестни течения. Нямаше нито бомби Молотов, нито групови нападения на анархисти. Въпреки това в резултат на неадекватно поведение на няколко от полицаите от специалните части от отдела за борба с безредиците протестния митинг завърши гротескно.

След като им беше дадена заповед да освободат булевард Амалиас от протестиращите, полицейските кордони започнаха енергично да избутват хората към центъра на градинката на площад Синтагма. Настана паника. Голяма група хора се втурнаха към улица Василеос Георгиу, за да избегнат стълбите към градинката, които в девет вечерта са вече тъмни и има опасност от наранявания.

Полицията отцепи периметъра около парламента и отказа да пусне журналистите и обикновени граждани зад кордоните, когато от долната част на площада започнаха да летят камъни към полицаите. Група около трийсет човека се оказа хваната в клопка между хвърчащи павета и полицейските кордони. “Престанете да ни бутате” изкрещя младо момиче. В отговор един от полицаите я блъсна с предпазния щит. Група хора се хвърлиха пред полицая и се развикаха: “Почнахте да биете жени! Не ви е срам”.

В този момент един от полицаите, който беше най-агресивен се разкрещя: “Изчезвайте всичи! Тръгвайте надолу!”. Настана бутане, удари и суматоха. В следващия момент Мариос Лолос се държеше за главата с невиждащ поглед. Негова колежка го придържаше от лявата страна и се опитваше да му помогне да се свести. Мариос беше ударен по главата с палка, докато се е опитвал да се изтегли, с гръб към полицейския кордон. Бяха леко ранени още двама журналисти – един репортер от държавната телевизия ЕРТ и негов колега от частна телевизионна медия.

Друга жена на средна възраст се стече към полицаите и им се развика към разбеснелите се полицаи: “Вие майки, сестри, братя нямате ли! Никой от нас не е опасен, какво искате!”. По-късно същата жена плачеше на тротоара пред хотела Мегали Вретания. До нея бе доброволец от Чарвения кръст, който каза специално за GRReporte, че един от полицаите я е удрил по главата и я е блъснал на земята. Жената си бе наранила ръката. Докато си поемаше сили, проплакваше “Това не е демокрация. Нищо от това, което живеем не е нормално”.

Проблемът на Синтагма на пети април 2012 година започна от един-двама полицаи, които не успяха да обуздаят нервите си в разпускането на протестния митинг. Имаше техни колеги, които се опитваха да предпазят хората и да ги отдалечат от заслепените от гняв "пазители" на реда, но не успяха да изпълнят задачата си напълно. Дали ще има последици след тяхното поведение, остава да разберем.


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Цитат
Протестът бе мирен и нямаше крайни изтъпления от страна на агресивни протестни течения. Нямаше нито бомби Молотов, нито групови нападения на анархисти.

Цитат
Сблъсъците избухнали, след като по полицаите били хвърлени коктейли "Молотов", а те отвърнали със сълзотворен газ.

Истината е там някъде...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Стигне ли се до там, всеки си има своята истина или на кого му пука за нея.

Цитат
Без видима причина полицай започна да крещи на журналистите: "Не мога да ви понасям вече!", а негов колега удари с палката по главата фоторепортер. По-късно стана ясно, че това е Мариос Лолос, президент на Асоциацията на гръцките фоторепортери. Пострада и журналист от националната телевизия ЕРТ.

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Докато си поемаше сили, проплакваше “Това не е демокрация. Нищо от това, което живеем не е нормално”.

"Демокрация"... сред няколкото вида такава (50%+1 = консенусна, пряка или представителна, когато се избират народни представители) няма вариант, при който малцинство да прави революция. Това е терор. Ако повече от половината предпочитат да седят вкъщи, да ядат хамбургери и да псуват, то това е състоянието на народа и малцинството би трябвало теоретично (заради "демокрацията") да се съобразява. Защо когато протестира мирно или се бие, използва думата "демокрация"? Да си каже нещата както са си :)

От друга страна хипотетично, след 40 години циганите като станат повече от 50% и си изберат парламент и направят данъците 80%, за да може да продължат да мързелуват, а останалите да ги изхранват (според някои това е изконен принцип на християнството ;) и който иска може и трябва да се възползва от него), тези които са живи тогава и имат навика да работят, ще трябва ли да се съобразяват, заради "демокрацията"?

Изобщо тази "демокрация" е някакво напълно изгубило смисъл понятие, което описва част от света, който уж е стабилен и което дава право на едни нации да обявяват война на други, насаждайки им от същата демокрация, без да са я искали. Демокрацията е утопия също толкова, колкото и комунизмът. В един момент ще се достигне неконтролируема нестабилност и когато се изчерпа напълно като възможност за управление, единственият вариант, който ще е останал е диктатурата.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Основни форми на страх
Една дълбинно-психологическа студия
Фриц Риман
Психология

Конкретно - Хистеричните личности


Додо,

опитах се да прочета първия линк. Богу ми търпелив съм и направих 40 мин. опит, при което всяка втора строфа ми бъркаше в червата, но след кратка пауза продължавах да чета.

Моя милост е прост инженер, не успях да стигна до средата на тоя линк. А, чета от порядъка на над 10 хил. страници всеки ден от над 15 години. Рядко ми се гади, когато чета нещо - даже четенето ми е хоби и се забавлявам.

П.П. Започвам да си мисля, че или си голям шегаджия да го постваш т'ва, или пази Боже, ако подобен материал е критерий за капацитет и бъдещ потенциал на някой подрастващ.

« Последна редакция: 06 Април, 2012, 02:37:19 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Додо,

Моя милост е прост инженер, не успях да стигна до средата на тоя линк. А, чета от порядъка на над 10 хил. страници всеки ден от над 15 години.
...

Уф...
Той проблема бил бяло-престилчинен...
Да пази Господ!
« Последна редакция: 06 Април, 2012, 08:49:17 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Ихааа ... Маранди ... :)

И аз като проста инженерКА чета бързо, ама това много, бе! Над стократно повече!
10хил.стр. по една секунда на страница, без наплюнчване на пръста, прави почти 3 часа четене. Ако нетът е бавен, отидЕ на 6 часа.

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Додо,
Демокрацията май, наистина си е утопия. Най-просто, аз я разбирам така - да не ми се пречи в това, което не пречи на другите. Мога да правя всичко по писани и неписани правила, така че да не преча или нанасям вреди на останалите.

Описаното в статията, до колкото е коректно описано, говори по-скоро за друго. Как едно настроение се предава и в един момент избива не там където трябва и когато трябва.
Подобно е и при нас - не протестираме, но сме много нещастни. Защо сме нещастни, заради доходите ли? Или просто, защото се предава един на друг, или ни пръскат с някакъв прах за нещастие.  :D

 *drink11*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Ихааа ... Маранди ... :)

И аз като проста инженерКА чета бързо, ама това много, бе! Над стократно повече!
10хил.стр. по една секунда на страница, без наплюнчване на пръста, прави почти 3 часа четене. Ако нетът е бавен, отидЕ на 6 часа.

 *drink11*

Бе, имаш едно ръкопляс-ръкопляс за инженерството от мИня, както хортува Асенката  *girl*

---------------------------------------
П.П. Образно казано беше, но е вярно, че чета доста   *drink9* *drink9* *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Ихааа ... Маранди ... :)

И аз като проста инженерКА чета бързо, ама това много, бе! Над стократно повече!
10хил.стр. по една секунда на страница, без наплюнчване на пръста, прави почти 3 часа четене. Ако нетът е бавен, отидЕ на 6 часа.

 *drink11*

Бе, имаш едно ръкопляс-ръкопляс за инженерството от мИня, както хортува Асенката  *girl*

---------------------------------------
П.П. Образно казано беше, но е вярно, че чета доста   *drink9* *drink9* *drink9*


Закачах се и се радвам, че го възприе като закачка. :)
Инженерната диплома отдавна не ме храни. Преди няколко месеца само ми спести едни 100лв за излишни бумаги, с които ни засипват. Изкарах си група за 30лв, вместо 130лв да имам договор с правоспособна фирма да ми сменя ламБите и евентуално някой друг контакт. Не че нещо, ама що да ги давам и тях.
Ако ви поискат такава щуротия, аз съм насреща, фрии за приятели. :)

 *drink11*